Amiko A3 combo

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Zdravim Nenasiel som vela veci na tento prijmac ale je super Hlavne co sa tyka obrazu lepsi ako cez Enigmu2 ale je to moj nazor 4k nefunguje ako to napisaly na ellano Neviem ci to pojde z novou verziou softweru ale cas ukaze Rychlost prepinania a celkova stabilita je uzasna nemrzne neseka a ide vsetko ako ma ale vadi mi len ze sa neda upravit skin ako v enigme Kazdy je asi zvyknuty na nieco ine V Kodi som novacik tak neviem co to dokaze ale bol by som rad keby to niekto napisal a tiez ako upravit picony v tomto prijmaci V alien 2 sa dalo pozriet referncne cislo kanala a podla toho dat prislusnu piconu tu to neviem vobec pozriet Mate niekto stym nejake skusenosti
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

Na stránke predajcu máš forum pre AA3, picony aj 2 spôsoby pridelovania označenia sú tam. 4K má vraj byť iba prehrávač.
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
moshtik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.leden 2015 - 13:37

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od moshtik »

taktéž jsem vyzkoušel tuto zajímavou krabičku. stabilita je super, obraz taky (i když barvy jdou hodně do hněda), ale má i spoustu much.

- s nejnovějším firmware nefunguje čeština,
- nefunguje automatické stahování picon,
- hdmi CEC s mou panasonic televizí dokáže telku jen vypnout, zapnout bohužel už ne, při tom se celý přístroj zasekne a musí se provést restart natvrdo.
- nechápu proč je dodávaný trapný ovladač, namísto toho vychytaného od původní A3

narozdíl od HDBOXu 7119, který jsem používal dřív, mi chybí spousta funkcí. např. možnost rozpoznat na které kanály můžu přepnout když je aktivní nahrávání, možnost zapnout televizi a hdbox jedním ovladačem, lepší ovládání timeshiftu, atd..
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Ano vsimol som si ze cestina ani slovencina nefunguje a neisla ani v predchadzajucom softveri to hdmi cec nepouzivam tak to som nevsimol a tie dalsie chyby tiez som zaregistroval ale dufam ze to z novou verziou odstrania a aj mna mrzi ten dialkovy Cakal som trosku viac od neho ale uvidim co vymysli amiko s novym softwarom Mohli nechat klasicku A3 a len vylepsit
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

A na akej stranke to najdem nejak sa mi nedari Dik
Uživatelský avatar
tras
Odborník
Odborník
Příspěvky: 333
Registrován: 15.prosinec 2009 - 21:24

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od tras »

staticx2 píše:A na akej stranke to najdem nejak sa mi nedari Dik
Picony https://digitalne.ellano.sk/forum/amiko ... t=30#16912 zopár treba zmeniť.
V prvom modeli nešlo jednu stanicu nahrávať a druhú sledovať v combe to funguje?
Bežný užívateľ
~*uClan USTYM 4K PRO TWIN *Openbox AS4K CI*Amiko Alien A3 Combo*~
***Emme Esse 100cm - 85°E~30°W, Maximum e85***
zmatus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 30.květen 2008 - 21:53

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od zmatus »

Zdravim, mne hdmi CEC funguje spravne na TV Samsung. Mam ale problem s nahravanim na sietovy disk - NAS Zyxel, zatial sa mi to nepodarilo rozbehat.
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od MKE »

Tu máš black picony pre celý Skylink (29.1.2016) + čiastočne aj pre Digi a Freesat.

Zložku nakopiruj do /storage/emulated/0/spark2/picon

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/x4r331xv/picon-rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
moshtik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 05.leden 2015 - 13:37

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od moshtik »

staticx2 píše: V prvom modeli nešlo jednu stanicu nahrávať a druhú sledovať v combe to funguje?
ano, funguje, akorát musí člověk vědět co je na stejném multiplexu, nebo to nějak vyčíst z informací. UI totiž nijak nezobrazí na které kanály je možné přepnout a na které ne...
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Dakujem pekne pomhly my tie picony a ako zistim ake cislo pikony obsahuje prislusny kanal aby som mohol prepisat ked zase nahodou zmenia frekvenciu v aliene 2 sa to dalo pozriet cez menu a som len zmenil cislo pikony a sa to upravilo Cital som ze co ktore cislo a pismeno znamena ale nerozumiem tomua este ako nastavym oscam aby som mohol pouzit prijmac ako domaci lokalny server na skylink kartu Diky
MKE
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 17.listopad 2011 - 13:23
satelitni prijimac: Amiko A4 Satellite

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od MKE »

Stiahni si tento Spark2 editor pre Amiko A3 Combo...

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/xSthdQxL/spark2editor-for-a3-combo-exe
Prv si musíš vytiahnuť z prijímača databázu (Setting - System - Misc. Settings - Database Transform - Export database), Neskôr súbory nakopíruj do PC a otvor Spark2 editor. V programe otvor zložku s tvojou databázou, a následne si prepni kartu na "icon". Tam daj vyhľadať zložku (tuším, žeby to malo byť napísané po rusky) a vyhľadaj picon zložku, ktorú som posielal vyššie a už si len nájdeš danú stanicu (najrýchlejší spôsob pomocou ctrl + F) klikneš na ňu a vyberieš picony. Program ti automaticky hodí tvoje nové picony do tej zložky + aj prepíše číslo picony. Neskôr už len zložku prekopíruj do satelitu a máš nové picony.
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Diky moc za pomoc uz som nato prisiel Je stym trosku prace ale ide to A mozete mi poradit nejaky dobry stabilny oscam cez cardchare mi to dost vypadava a seka obraz Niekedy ide pekne a niekedy kazdych 5 minut mi sekne obraz Kartu nepouzivam A este taka otazka ci je mozne skopirovat programy do XMBC aby som pozeral cez XMBC tie programy co su naladene v Spark2 Diky
meridian1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 24.červenec 2011 - 19:09

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od meridian1 »

Ahojte. Tiez som kupil tento prijimac, mam ho pripojeny cez HDMI kabel do Samsung TV, optikou do LG AV prijimacu, do siete ethernetovym kablom. Mam nasledovne problemy:

1. Prehravam z USB mkv subor s kodovanim H.264 a DD zvukovou stopou. Vysledny obraz je sekany, prehravanie nie je plynule. Skusal som to cez predinstalovany prehravac videi v Androide, takisto cez poslednu verziu VLC z Google Play. Prehravanie cez Kodi je najplynulejsie, ale stale je to rozdiel, ak to porovnavam s prehravanim z USB priamo z TV. Skusal som aj ine video s DTS zvukovou stopou, problem je rovnaky. Takisto som skusil zmenit vystupne rozlisenie zariadenia, presiel som vsetky varianty, aktualne mam 1980p 50Hz. Skusil som pripojit aj klasicky monitor s HDMI konektorom (opat Samsung) a sprava sa to rovnako. Vyuzitie CPU pri prehravani je v priemere 5% na jadro (overene cez telnet konzolu). Uplne rovnaky problem je pri streamovani videa cez Netflix. Obraz z DVB-S je bez problemov a plynuly.

2. Da sa Netflix aplikacia prinutit, aby robila pass through pre DD zvukovu stopu? Ziadna takato moznost tam nefiguruje, narozdiel napr. aplikacie pre Amazon FireTV, co je v podstate tiez Android. Na vystupe mam vzdy len stereo. Skusal som verziu z Google Play aj zo Spark store.

Dakujem.
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Zdravim nedari sa mi najst nejaky dobry oscam alebo ho nejak nakonfiguovat Nemozem rozchodit share na rusky server Ono to naskoci ale dost casto mi to sekne a potom uz pomoze len restartovat prijmac Nema niekto skusenosti ako upravit binarky alebo nieco aby to fungovalo Diky
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Zdravim nedari sa mi najst nejaky dobry oscam alebo ho nejak nakonfiguovat Nemozem rozchodit share na rusky server Ono to naskoci ale dost casto mi to sekne a potom uz pomoze len restartovat prijmac Nema niekto skusenosti ako upravit binarky alebo nieco aby to fungovalo Diky
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

Zdravim na moje pocudovanie amiko A3 combo zoberie picony aj s enigmy 2 a nepotrebujete nic upravovat vsetko ukazuje presne ako v enigme Mam pkt hyperion 4,5 na aliene 2
staticx2
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 18
Registrován: 25.květen 2009 - 10:27

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od staticx2 »

dobre sky upc digi opravene black 11,2.2016.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
asp28
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 05.červenec 2010 - 17:56

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od asp28 »

Ahojte. Mam Amiko A3 Combo [fw .34] + posledny oscam4spark + skylink ice . Viete mi niekto poradit, preco [aj ked mam vypnuty blocker] mi z lokalneho dvbapi neprechadzaju ziadne emm [stale prazdna tabulka s emm] ? Po 10 dnoch musim kartu davat do Aliena, aby mi tie zapisy presli [konkretne: chid 0D96 000004 0000000000007FFD 00000000 2016-02-02 2016-02-12 Skylink]. Skusal som uz dat prec aj MCAS, ktory oscamu robil problemy. Uz som dokonca odstranil aj predinstalovany Conax, ale ani to nepomohlo. Mam pripojenych 3 klientov cez cccam a vsetko funguje ako ma, az na tie emm zapisy :( Nemate s tym niekto skusenosti??? Vela som hladal, skusal a analyzoval logy, ale na riesenie som zatial neprisiel. Dakujem za kazdu pomoc.
duro28
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 14.únor 2008 - 15:13

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od duro28 »

Rovnaka skusenost s EMM, skusane na verzii 1.0.34 ale aj na starsich. Navyse po cca 20-30 min prestane dekodovat s karty. Pri poslani reautorizacie na kartu prestane dekodovanie do cca 1-2min. Pokial je AU vypnute dekodovanie sa neprerusi.

Skusany oscam verzia r10987 a aj novsi tusim r11207 so Skylink ICE.

Mcas plugin funguje bezproblemovo ale nie je mozne zaroven aj share.
asp28
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 05.červenec 2010 - 17:56

Re: Amiko A3 combo

Příspěvek od asp28 »

duro28 píše:Rovnaka skusenost s EMM, skusane na verzii 1.0.34 ale aj na starsich. Navyse po cca 20-30 min prestane dekodovat s karty. Pri poslani reautorizacie na kartu prestane dekodovanie do cca 1-2min. Pokial je AU vypnute dekodovanie sa neprerusi.

Skusany oscam verzia r10987 a aj novsi tusim r11207 so Skylink ICE.

Mcas plugin funguje bezproblemovo ale nie je mozne zaroven aj share.
Ahoj, "dosperkovanim" oscam konfigu sa mi to podarilo stabilizovat tak, ze A3 kombo dekoduje bezproblemovo so zapnutym au pre dvpapi viac ako 14 dni [+ cez net pripojeni 2 klienti cez cccam] ci uz v standby, alebo ci uz hrajem hry v emulatoroch :) Zaujimave je, ze aj ked po 10 dnoch skonci platnost zapisu 7FFD, tak to bezi nadalej. Je uplne jedno ci tam mam oscam4spark [posledne 3 verzie] alebo svn [+emu] rozne od 10947 do 11208. Ale co je podstatne mcas som musel dat prec, inac to po urcitom case [rozna doba] seklo. A posledne som odstranil aj conax [pre istotu]

S tym mcasom, ked pises ze ti to bezi ok, tak mas zrejme na mysli, ze to dekoduje ok ale emm aj tak neprejdu.

Chcelo by to nejaky univerzalny patch origo fw, aby sme si mohli zvolit emm = on/off a v pripade on potom "dosperkovat" v oscame :unknown:
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“