Opticum AX 305 - "SW is wrong, Please download again! 2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 02.listopad 2008 - 19:44
satelitni prijimac: AB Cr. 800 UHD, Amiko MIRA WiF
Bydliště: Sobrance

Opticum AX 305 - "SW is wrong, Please download again! 2

Příspěvek od Michal75 »

Možno sa už niekomu stalo to čo mne;
Nedal som si pozor a omylom som nahral do originálneho Opticum AX305 soft z Orton/Globo AX 305...
po reštarte sa zobrazila len modrá obrazovka s tabuľkou v ktorej je: "SW is wrong, Please download again! 2".
Nič by to nebolo, kebyže sa dal napáliť pôvodný software, ktorý som si samozrejme zálohoval... Bohužiaľ sa to nedá, stále hláška "fail!" :-(
Nebol by problém, keby STB mal pripojenie cez RS232 - ale nemá... zostáva mi len možnosť cez USB - to funguje, len sa nedá už prepáliť pôvodným software-om... Neporadí niekto ako na to?
- Viem, že na AX300 je nejaký špeciálny soft na prepálenie, no na AX305 som nenašiel...
Byť hlupákom v dnešnej dobe je veľmi ťažké - konkurencia je obrovská!
Uživatelský avatar
Michal75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 02.listopad 2008 - 19:44
satelitni prijimac: AB Cr. 800 UHD, Amiko MIRA WiF
Bydliště: Sobrance

Re: Opticum AX 305 - "SW is wrong, Please download again! 2

Příspěvek od Michal75 »

Riešením tejto "minizáhady" alias nedopatrením napáleného firmware-u z Orton AX305 do Opticum AX305 je:
- prepálenie STB dočasnými dvoma firmware-mi z USB kľúča... Na prehliadanie USB kľúča pri zapnutom STB a pri vypísaní hlášky - "SW is wrong, Please download again! 2" stačí stlačiť na diaľkovom ovládači vpravo dole posledné tlačítko so symbolom "stop" (štvorček) - ´další postup je už jasný; vyhľadať na USB prvý SW - prepáliť, rovnako po reštarte druhý SW, prepáliť...
- prvý je AX_305_TEMP_V1_09_11815.bin
- druhý je AX_305_TEST_V1_09_11815.bin
- stiahnutie je možné tu: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=13&t=74085
Po prepálení druhým SW je už naspäť možné upgrade na najnovší SW pre Opticum AX 305.

Veľa šťastia!

PS: A j tu asi platí; "Nikdy nevrav, že sa niečo nedá urobiť - vždy sa nájde blbec, čo nevie že sa to nedá urobiť a urobí to!" ...
Byť hlupákom v dnešnej dobe je veľmi ťažké - konkurencia je obrovská!
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“