Opticum sloth combo

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
rezek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.únor 2012 - 18:34

Opticum sloth combo

Příspěvek od rezek »

Dobrý den.Zkusím tu věc, co tato mašinka dělá popsat.Deset let mám Amiko 7900.Začala trochu zlobit.Mám motor.Pri krokování dělá dlouhý krok,jak na východ tak na západ.Nedá se nic pořádně naladit,a ještě se prodloužil čas při přepínání kanálů až na třicet vteřin.Nahráti různých SW nepomohlo,teď je tam 1.5.63 emu.Tak sem koupil Opticum combo sloth.A zas problém při natáčení.Při krokování, nebo dlouhém pohybu se hned vypne mašinka,asi za třicet vteřin zapne.Na některých frekvencích můžu točit.Když se mě podaří naladit třeba 23.5, 19.2 a 13°E,tak motor při volbě satelitů nepracuje,stojí, nevrací se..A co horší,nejde zvuk.Usals asi nemá,nenašel jsem ho v menu.Musím vypnout ze zásuvky, počkat půl hodiny,zvuk jde, ale z motorem nechce spolupracovat.Zkoušel se různý SW,2.1.30, 2.1.40, 2.1.60,teď tam je 2.1.61.Motor mám už druhý, asi pět let.Když dám zpět amiko,tak přesun mezi satelity pracuje,až na to krokování při dolaďování.Snad sem to dobře popsal.Děkuji za každou radu.
fanynsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 77
Registrován: 07.listopad 2009 - 22:58

Re: Opticum sloth combo

Příspěvek od fanynsat »

Podle mne vada na motoru...uvolněný magnet co snímá pozici....u amika 7900....u toho slotu asi vypadává zdroj v boxu...důvodem je asi velký proudový odběr u slothu motoru a konvertoru na anténě....chtělo by to někoho kdo má měřák ať změří u té sestavy odběr...problémem může být i stáří kabelu a mrazivé počasí/zvýšený odběr v mA /, sníh na parabole atd...
rezek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.únor 2012 - 18:34

Re: Opticum sloth combo

Příspěvek od rezek »

Díky za odpověd,půjdu podle tvého návodu.Určitě dám vědet jak jsem pořídil.Samozřejmě když bude tak pěkný den jako dnes u Žďáru n S.
rezek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 09.únor 2012 - 18:34

Re: Opticum sloth combo

Příspěvek od rezek »

Zdravím,tak náš mladej elektrikář měřil. Závada v eletrice na motoru.Zkoušeli jsme ho z více mašinkama,za ty roky tu mám arzenál.Třeba Vantage 200,Amiko 550.Pořád zlobil.Zjara koupím nový.Moc děkuji za radu a přeji do Nového roku vše nej nej a hlavně zdravíčko.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“