vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
jano101
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 05.listopad 2008 - 21:37

vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od jano101 »

Zdravím v prvom kole sa chcem len opýtať či je tu niekto kto má skúsenosť z domácou zdielačkou s takouto zostavou


použité sú:


3x rovnaké Amiká micro HD SE 2.3.96.EMU
3x WIFI USB dongle Formuler
1x wifi router bez internetu pevné IP router je daný tak aby bol cca 4-6m od prístrojov teda signál nie je problém

po zapojení a nakonfigurovaní to ihneď na poprvé behalo bez akýchkoľvek problémov a bez výpadkov- teda všetko ok až som sa čudoval

problémy začali po zhruba týždni používania prvotným problémom bolo extra veľké zahrievanie Amika servera

ostatné napíšem potom
vili1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 392
Registrován: 22.prosinec 2007 - 18:47

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od vili1 »

urcite by som server dal 8250
loop12
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 17.červen 2007 - 19:22

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od loop12 »

Ja by som doporucil ako server nejaky linux ktory by to zvladolv pohode a bez prehrievania a cenovo to uz nie je az taka velka polozka
https://www.elektropeha.sk/satelitna-te ... V/Linuxove
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od marecek29 »

Zapoj to na kabel.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Krevety
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 13.listopad 2007 - 17:33

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od Krevety »

Amiko Micro jako server ti opravdu dlouho nevydrží, stolní verze 8250/8260 jsou jistě lepším řešením.
Pro vzdálenosti 4-6 metrů,jak uvádíš, je wifi (router+USB sticky) opravdu zbytečnost, která se ti také časem odmění svou nespolehlivostí, eth kabel plus switch je prostě jistota.
A pokud chceš opravdu "šetřit" , tak na server nalep pořádný ventilátorek (samozřejmě ze spodní strany). Je však možné, že už jsi tím týdenním provozem částečně server uvařil, takže teď už to ventilátor nezachrání.
jano101
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 05.listopad 2008 - 21:37

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od jano101 »

opýtam sa vecne je rozdiel v zaťažení a teda i prúdovom na strane servera či obsluhuje jedného alebo dvoch klientov naraz ?

lebo súčasne k amiku dodávaju 1A spínaný zdroj odber amika je 650mA pri funkcii server
moje amiko cca ročné dvojročné má v dodávke 2A zdroj

idem tam večer napíšem :)
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od hlustvisihak »

pokud máš ty MIKRO kupované nedávno tak asi jsou se dvěma USB ???

ty se hřejí a z poslední krabice 12 kusů šly dva do měsíce do reklamace !!! tak že s nimi končím !

ty původní měly i RS 232 a z snad sto kusů dosud žádná reklamace !


tak že jak píše wili 1 tak něco většího 8150,8250,8260

:smoke:
jano101
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 05.listopad 2008 - 21:37

Re: vaše skúsenosti domáca zdielačka 3x Amiko micro HD SE s WIFI Amiko WLN-860

Příspěvek od jano101 »

Takže píšem sľubovaný ostatok + dnešné zistenie:) problematika domáca zdielačka 3x amiko micro HD SE

pokračovanie:

čiže po úspešnom 1. spustení všetko fungovalo na prosto bezproblémovo cca týždeň
po týždni mi prišla 1. hláška že im zamrzol obraz resp. mrzne má nejaké čierne pásy cez obrazovku (zapojenie HDMI) po debate prišla ďalšia hláška že vraj prístroj je tak horúci že sa odliepa izolačka z Fka a to som už spozornel!!!-okamžite som kázal vypnúť a nechať schladiť počkať cca 20 -30 min a zapnúť stým že zajtra prídem.

to bolo prvé že pozor niečo nenormálne sa tu deje.

prídem tam a fakt zisťujem že prístroj sa neskutočne zahrieva vyberám kartu a karta zdeformovaná!!! tzn. teplota určite nad 60-70°C
no nič prichádza radikálne rozhodnutie nič sa nebude riskovať tento kus + jeho zdroj vymením za klienta v hornej izbe - vymením prekonfigurujem - všetko beží s tým že ak bude zahrievanie pretrvávať tentoraz na klientovi beriem to ako vadný kus a vy reklamujem ho.

prejde deň dva a znova že dole /tentoraz na tom čo bol klient/ mrzne obraz pýtam sa idú len nekódované kanály a kážem vytiahnuť zasunúť kartu programy sa rozbehnú - moje vysvetlenie /asi tá zdeformovaná karta stratila kontakt/ ale prijímač sa už nezahrieva!!!

potom zas že cez obrazovku sú nejaké čierne pásy - to už šaliem a mením im HDMI kábel
tamten pôvodný testujem u mňa doma 2-4 dni u mňa všetko OK a oni že to isté že mrzne obraz ,pásy radím im vytiahnuť HDMI a znova zasunúť a to pomáha :)

a takto prejde pár dní a dostávam ďalšiu info že hore na klientovi idú len nekódované programy
zas tam idem a čo nezistím anténka WIFI USB dongle Formuler je síce detekovaná ale nič nenájde
idem domov dávam do môjho amika nič až na to že i moje amiko sa začína značne ohrievať od anténky dávam do pc nič /samozrejme s driverom/-teda ide na reklamáciu

a na ďalší deň dostávam telefonát že satelit nejde nesvieti /a to ma už odvážajú na psychiatriu :D/

idem tam jasné zdroj v háji- iba upozorním to je ten čo piekol /pôvodne ako server/ dávam im môj zdroj a moju wifi anténku amiko všetko ide tešíme sa hento posielam na reklamáciu.

po týždni prichádzam vymieňam vy reklamovaný zdroj + wifi anténku popíjame tešíme sa že chyba bola konečne odhalená nič sa nehreje že bude konečne pokoj.
prešiel deň a večer dostávam zdrvujúcu info že zas kódované či hore či dole to už si vytrhávam šedíve posledné vlasy a spisujem závet :D

Na druhý deň idem tam a čo nezistím wifi anénka dole na servery znova odjeb...ná teda znova je detekovaná ale nič nenájde žiadnu sieť dám moju WIFI Amiko WLN-860 a všetko behá - robím radikálne rozhodnutie pripájam server priamo LAN káblom na router pokazenú WIFI USB dongle Formuler beriem domov už jej neverím a už ju nechcem vidieť zdeformovanú kartu som vyrovnal

a uvidím čo ma ešte čaká....
PS odkedy sa micro amico robí som bral určite viac ako 15 kusov a doteraz som nemal žiadne problémy ani len reklamácie.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“