Optibox Anaconda plus

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
jaronovak
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 145
Registrován: 10.duben 2010 - 6:48
satelitni prijimac: Optibox Anaconda HD,FORMULER F

Optibox Anaconda plus

Příspěvek od jaronovak »

Optibox Anaconda plus - nový model satelitného prijímača:
Inovácia a zmeny oproti predchádzajúcemu modelu Anacondy spočívajú v:

Osadenie satelitného prístroja dvoma čítačkami prístupových kariet
Osadenie dvoma CI slotmi pre moduly k přístutovým kartám
Rýchlejší procesor
Veľká interná 256 Mb Flash pamäť
Veľká operačná pamäť o velkosti 256 Mb
Veľký fluorescečný display
Inovovaný dizajn satelitného prístroja
recenzia: google
Formuler F1 open ATV 5.3,FTE 105 Dural Motor SG-2100,LNB-Inverto Black Ultra Twin60E-27,5W,Optibox Anaconda HD,Parabola 120 -Silver Sky LNB monoblock SINGLE +42"LCD LG 42LK530-ZC,Octagon SF 8008 4K ATV 6.4,
sjansik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 16.srpen 2012 - 16:06

Optibox Anaconda Plus - problem po vypnuti do stand by

Příspěvek od sjansik »

Zdravim, mam nasledovny problem s Anacondou Plus. Po vypnuti do stand-by a opatovnom zapnuti masiny, nefunguju ziadne programy ktore boli pred tym uspesne naladene. Pri platenej ponuke pise "scrambled service" a pri napr. TA3 pise "Service Error". Ked dam znovu ladit celu ponuku Astra 23.5 vsetk programy sa zase rozbehnu do dalsieho vypnutia pristroja. Samozrejme skusil som rozne FW a Mcas kombinacie. Momentalne pouzivam vsetko najnovsie. Tiez som ulozil nastavenia prijmaca do pamate. Nic nepomaha. Prosim o pomoc.
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od antoni_sk »

Dnes si idem aj ja po ňu... som zvedavý čo všetko dokáže... Mením za opticum X403
Najmä ňou chcem nahradiť aj multimediálne centrum ACRyan
Prehrávanie z NAS cez wifi
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
Uživatelský avatar
RAMSES
Odborník
Odborník
Příspěvky: 353
Registrován: 07.únor 2010 - 23:22
Bydliště: "CzechoSlovak SAT fóra"

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od RAMSES »

Nástupca populárneho Optibox Anaconda s názvom Optibox Anaconda Plus, prináša najmä zvýšenie pamäte na 256 MB RAM, VFD displej s názvami staníc a dve čítačky kariet + dva CI sloty.
Main System
Main Processor: STi chipset
Flash-ROM : 256 Mbyte
SDRAM : 256 Mbytes
EEPROM : 256 bytes
optibox-anaconda-plus---3.jpg
optibox-anaconda-plus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
satmont.online
Home site * s u p p o r t s a t *
VU+
J736
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 15.leden 2008 - 18:21

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od J736 »

Mám úplně stejný problém jako málo výše uvedený,nebo snad podobný. Při přepínání kanálů se mi sekne a hlásí kodovaný kanál. Přepnu o dva tři programy nahoru nebo dolu a program naskočí . Děláto občas i u přepnutí s SD naHD programy. Věděl by někdo jak tomu pomoci?
Jinak je to celkem slušný přístrojek ale toto mě na něm štve. Díky za každou dobrou radu.
minoarpi
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 09.leden 2008 - 20:54

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od minoarpi »

Chcem sa spytat ci funguje v niektorom firmware pre Optibox Anaconda plus korektne prehravanie video suborov. Myslim tym ze sa postupne rozchadza obrazu so zvukom. Popripade ma niekto nejake info kedy by mohol vyjst nejaky aktualny firmware? HDBoxy a Octagony ho uz nejaky ten cas maju.
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od dydaj1 »

ide to bez problemov čo sa tyka mojich požiadavok sušasne nahrava aj prehrava aj ked sice nenahravam :!: a mam vložene HDD konkretne sledovany program mi nahrava a možem sa vratiť speť od dobi sledovania. Po prepnuti na iny program okamžite maže nahravku z HDD :wink:

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 1&start=40
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od antoni_sk »

testoval už niekto nový FW - FAC.Optibox.AnacondaPlus.v2.11.07 ?
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

Včera jsem jej zkusil nahrát. Zatím mohu konstatovat, že je funkční Youtube. V počasí přibyla ČR s Prahou, Brnem a Ostravou; každopádně mi počasí neběží, dokonce došlo k záseku přístroje.
Uživatelský avatar
dydaj1
Odborník
Odborník
Příspěvky: 370
Registrován: 16.prosinec 2007 - 13:29
satelitni prijimac: Optibox aligator, anakonda

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od dydaj1 »

antoni_sk píše:testoval už niekto nový FW - FAC.Optibox.AnacondaPlus.v2.11.07 ?
bezproblemov :good:
len po nainštalovani zamrzol ta bol som nuteny vypracovať novy Plugin
http://ab-forum.info/download/file.php?id=53636
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od antoni_sk »

Áno, aj Oscam ide s týmto FW celkom pekne.
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
blažek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.říjen 2012 - 20:55

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od blažek »

Zdravím, jsem čerstvým majitelem a chtěl bych se zeptat jestli se z toho dá udělat i nějak jako multimediální centrum, tzn. procházení domácí sítě, případně napojení se PC v ní a přehrávání z něj..? dál by mě zajímalo jestli vám šlape prohlížeč? já mám pouze bílou stránku a nic se neděje při jakýkoliv adrese...
edit: a ještě dotázek na webový interface, kterým se dá případně optibox nastavovat... existuje něco takového?
Uživatelský avatar
MartinNR
Odborník
Odborník
Příspěvky: 416
Registrován: 16.únor 2011 - 13:16
satelitni prijimac: VU+ SOLO 2

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od MartinNR »

blažek píše:Zdravím, jsem čerstvým majitelem a chtěl bych se zeptat jestli se z toho dá udělat i nějak jako multimediální centrum, tzn. procházení domácí sítě, případně napojení se PC v ní a přehrávání z něj..? dál by mě zajímalo jestli vám šlape prohlížeč? já mám pouze bílou stránku a nic se neděje při jakýkoliv adrese...
edit: a ještě dotázek na webový interface, kterým se dá případně optibox nastavovat... existuje něco takového?
prechadzanie pocitacovej siete - neviem ako je to tu, na mojej koale sa to neda, je potrebne presne rucne zadat cestu k zdielanemu adresaru (//192.169.x.x/c/share, alebo podobne). a tiez treba mat v po windows povolene konto "guest".
webinterface mozno ten z octagonov (resp. pre vsetky fortis-y), prikladam asi najnovsiu verziu, ale je to hodne pomale, aspon na mojej koale.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VU+ Solo 2 - BH 2.x img + E-85 multifocus - 0.8W/13E/19.2E/23.5E ... AB Cryptobox 550HD ...
culter
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.červen 2012 - 23:43

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od culter »

Ahojte, mam Anacondu plus nejake 2 tyzdne a konecne sa mi podarilo naladit Astru 3A. Ak by bol niekto ochotny poradit mi s nastavenim klienta pre prijem klucov z netu, bol by som velmi vdacny.

Od znameho viem, ze potrebujem nejaky softwer ( napr. oscam, ale doporucoval mi skor newcs ), ktory nahram do prijimaca. Pokusal som sa na prijimac pripojit cez LAN ftp klientom putty, winscp, ale bez uspechu. Tiez neviem, ktora verzia newcs je pre anacondu plus vhodna. Z toho, co som cital sa rozdeluju na zaklade toho, aky cipset je v prijmaci osadeny. Pripadne, ci je potrebne nahrat upraveny firmware (a ako?). Porty, deskey a dalsie info uz mam.

Dakujem
blažek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 28.říjen 2012 - 20:55

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od blažek »

MartinNR píše: prechadzanie pocitacovej siete - neviem ako je to tu, na mojej koale sa to neda, je potrebne presne rucne zadat cestu k zdielanemu adresaru (//192.169.x.x/c/share, alebo podobne). a tiez treba mat v po windows povolene konto "guest".
webinterface mozno ten z octagonov (resp. pre vsetky fortis-y), prikladam asi najnovsiu verziu, ale je to hodne pomale, aspon na mojej koale.
Tak to asi nebude nic pro mě, mám na serveru linux a s tím připojením jsou problemy... ještě mám dotaz na webzeal i když mám jeho nejnověší verzi a nejnovější firmware tak mi nenačítá stránky... zobrazí se jen bílá prázdná stránka při zadání jakéhokoli url.... =//
Keny077
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 03.leden 2011 - 10:34

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Keny077 »

zdravim, mam anacondu plus par dni a chcel by som sa spytat ci vie byt ako server na sharing skylink karty cez cccam alebo newcamd protokol po lan? predpokladam ze ak ano tak nato bude treba plugin...
Uživatelský avatar
Milos999
Odborník
Odborník
Příspěvky: 384
Registrován: 14.červen 2006 - 8:38

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od Milos999 »

Keny077 píše:zdravim, mam anacondu plus par dni a chcel by som sa spytat ci vie byt ako server na sharing skylink karty cez cccam alebo newcamd protokol po lan? predpokladam ze ak ano tak nato bude treba plugin...
Ano je potrebny plugin Oscam a spravne ho nakonfigurovat podla typu karty... Vyskusaj niektory zo sekcie Download...
Zgemma H9 Combo, + WDC WD64 640 gb Scorpio Blue Multiboot: STARTUP_1 az 4: PKT Hyperion 8,PurE2 v6.3,OpenESI 9.0,OpenHDF 6.4, Parabola offset 85 cm, motor Powertech DG 380S speedy, IBU Twin + 42" LCD 3D TV LG LW 4500
Obrázek
culter
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.červen 2012 - 23:43

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od culter »

Ahojte, mam nakonfigurovany oscam plugin. Vie mi niekto poradit do ktorej zlozky ho skopirovat, pripadne ako ho sfunkcnit na Anaconde+? Mam ho nastaveny ako klienta. Dakujem
papapl
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 152
Registrován: 25.září 2006 - 8:33

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od papapl »

Osobně mám konfiguraci v /var/tuxbox/config, ale pro spouštění Oscam používám dávku:
oscam.start:
/var/bin/oscam -b -c /var/tuxbox/config

oscam.stop:
SOFTCAMD=/var/bin/oscam
start-stop-daemon -K -q -x $SOFTCAMD
sleep 5
start-stop-daemon -K -q -s 9 -x $SOFTCAMD
killall -9 oscam
exit 0

Verzi Oscamu: oscam-svn6557-test6f-SH4-STAPI - tam mi chodí bezproblémově zápisy (EMM) a Irdeto karty. V novějších verzích je se zápisy problém.
sano25
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 27.září 2008 - 21:40

Re: Optibox Anaconda plus

Příspěvek od sano25 »

aky fw ide na tejto anaconde plus bez problemov?
mam tam fw 2.11.07 loader 7.36 ale zamrza pri prepinani stanic epg vobec nejde...ked pustim
epg tak uplne zblbne..
chcel som tam dat 2.10.67 ale ten vobec nechce zobrat,ci kvoli loaderu..
dik za pomoc
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“