AMIKO HD8150 - mŕtve

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
erikm429
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 16.říjen 2010 - 16:01

AMIKO HD8150 - mŕtve

Příspěvek od erikm429 »

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s požiadavkou o pomoc, nakoľko po upg. fw HD8150 ani len necekne, display tmavý. Komunikácia cez RS-232 nefunguje. Mal by niekto nejaký nápad ? Príp. J-TAG ? Ďakujem
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: AMIKO HD8150 - mŕtve

Příspěvek od hlustvisihak »

a už si někdy robil upgrade cez RS232 ???

Jinak J-TAG a strejda ....
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: AMIKO HD8150 - mŕtve

Příspěvek od ctiforum »

V masine za 40EUR sa neoplati hrabat, ked zrusil boot , tak nech preda dialkove(nove stoji 11,90EUR) cez inzerat (tu alebo napr. na bazosi) a zvysok na suciastky. Ked nema na to sam vybavenie, alebo znameho, co opravuje za "panboh zaplat", tak sa to vazne neoplati. (Cesta/benzin 2-3 EUR + aspon 10-15EUR za robotu (ked najdes takeho som&ra s vybavenim), co to urobi)....

Ale aby som nebol az taka negativisticka sv*na :D , tak skus este jednu vec (ked si pisal, ze RS232 sa neozyva, tak asi mas RS232kabel):
Pripoj RS232 kabel na PC a AMIKO, spusti putty.exe na windooze alebo na linuxe, nakonfiguruj v nom connection na nejakych 115200, spusti to a potom!!! zapni prijimac. A oznam nam, ci ti nieco vypisalo na obrazovke.
Ide mi o to, ci je bootloader totalne klaknuty, alebo mas iba nejaky divny soft na upload FW do amika alebo co sa deje. Ked to vyhodi kopu nejakych divnych znakov, skus dat rychlost na nizsiu (57600,19200,9600), mozno bootloader vypise nieco zrozumitelne...

P.S. : Este jednu vec nam mozes skusit napisat: Aky FW si do toho amika pchal cez USB, ked ti klaklo?
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“