Mrtvé Amiko 8260+

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, lacoland, Duce

Odpovědět
emil
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 16.květen 2007 - 20:09

Mrtvé Amiko 8260+

Příspěvek od emil »

V nepozornosti sa mi podarilo zabiť, úplne umrtviť Amiko 8260+. Chcel som nahraľ soft 2.4.50 cez USB. Spustil som nahrávanie a vtom som si všimol že ten soft je pre 8250+. V zmätku som to vypol zo siete a bolo to. Prístroj je úplne hluchý, neštartuje nezasvieti, je úplne tmavý, mrtvý. Prosím niekoho kto by vedel či sa dá ešte nejako oživiť že by mi odpísal. Vopred ďakujem. Emil.
ctiforum
Odborník
Odborník
Příspěvky: 334
Registrován: 19.září 2013 - 1:39

Re: Mrtvé Amiko 8260+

Příspěvek od ctiforum »

Dá sa. Vybrať flashku (vľavo dole pri skrutke, zelené PCB) a preprogramovať. Stačí čínsky programátor za 3USD.
Alebo keby náhodou ešte zabrala RS232, tak by to šlo aj bez rozoberania.
Alebo som tu minule s niekým diskutoval, že mu išlo nejaké AMIKO cez kliešte na SPI, tak skúsiť aj to. (Mne to nešlo cez kliešte na tých, čo som skúšal: buď stiahlo 3,3V napájačku alebo načítalo somariny, tak som to potom radšej vypájkoval)
Obrázek
########################
########################

########################
########################

########################
########################

Ukroruina = state "404"
Из России-матушки
Вдаль глядят Сарматушки
На Соединённые Штатушки!
emil
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 16.květen 2007 - 20:09

Re: Mrtvé Amiko 8260+

Příspěvek od emil »

Veľmi pekne ďakujem za podrobný návod. RS232 nezabralo na žiadny loader a vyskúšal som ich viac. To programovanie nechám na syna, ten je programovací a počítačový odborník. On si na tom zgustne. Emil
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“