Divné připojení k internetu.

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Zdravim ve spolek, resim ted jednu zahadu s Amikem SHD8360. Jde o to ze ho pripojim kabelem k internetu a prijimac a router o sobe vi na prijimaci se nastavi automaticky ip adresa atd ale tim veskera komunikace s internetem konci. Nejde youtube, ktere po posledni aktualizaci melo fungovat, nejde pocasi ani aktualizace pres internet a hlavne se neda pripojit k zadnemu serveru. Zkousel jsem to na vice internetech s nekolika firmwarama a furt nic. Nevite v cem by mohl byt zakopany pes? Proste vsecko jde ale ne a ne se pripojit k servru. Diky za kazdy postreh.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od rudich »

Len taká maličkosť. Keď si to skúšal na rôznych internetoch, všimol si si akú ip pridelil DHCP boxu? Nebola stále rovnaká, aj pri iných pripojeniach internetu? Ak áno, tak to znamená že box sa ti reálne k internetu nepripojil. Skús dať továrenské nastavenie a skús sa pripojiť opäť.
Xtrend,Gigablue,Dm900
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od STomko »

Chcelo by to skontrolovat pridelenu IP a taktiez DNS. Ak mas na boxe IP, pripoj sa nan cez ssh, a nasledne vyskusaj "ping 8.8.8.8" a potom napr "ping www.sme.sk" a daj sem vysledok.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od gusto1 »

Hellcooper píše:Zdravim ve spolek, resim ted jednu zahadu s Amikem SHD8360. Jde o to ze ho pripojim kabelem k internetu a prijimac a router o sobe vi na prijimaci se nastavi automaticky ip adresa atd ale tim veskera komunikace s internetem konci. Nejde youtube, ktere po posledni aktualizaci melo fungovat, nejde pocasi ani aktualizace pres internet a hlavne se neda pripojit k zadnemu serveru. Zkousel jsem to na vice internetech s nekolika firmwarama a furt nic. Nevite v cem by mohl byt zakopany pes? Proste vsecko jde ale ne a ne se pripojit k servru. Diky za kazdy postreh.
Ak sa nastavi na boxe ip adresa automaticky, tak skus na tu adresu ping
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Pri ruznych pripojenich se adresy meni, jako s routrem to evidentne komunikuje ale proste to nepropusti internet. Ten ping jsem zkousel jen okrajove ale nejak se to taky nechytalo.
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Georges1 »

Dáváš málo informací. Ověř / nastav DNS. Je to na novém image? Na jakém?
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Tak asi nejdulezitejsi informace je ze tohle je muj prvni satelit a nejak poradne nevim co jak. Zvladl jsem zadat udaje o serveru a i podle jednoho mistniho clena jsem delal vsechno dobre, jen se to proste nechce pripojit na internet. A ten ping taky vubec nereaguje. Informace nevim velice jake mam uvest. Muzu treba zkusit udelat par fotek menu a nastaveni jake jsou tam moznosti.
Georges1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 42
Registrován: 01.srpen 2010 - 22:44
satelitni prijimac: DreamskyNXP256HD

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Georges1 »

Fotky udělej, hlavně všechno z nastavení sítě. Začerni osobní data, hesla apod.
et6500, et4000, NXP256HD, AZBOX710, Amiko MiniHD/V2, TBS 5922SE
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od STomko »

Taketo informacie su nanic.
Mozno ti chyba default gateway, alebo DNS.
Este raz, sprav "ping 8.8.8.8" a "ping www.sme.sk" cez ssh na boxe, a daj sem vysledok. Taktiez mozes skopirovat routovaciu tabulku "netstat -rn". Dufam ze cez ssh sa do boxu pripojit vies.
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

No jedine jak se s boxem spojim je ze do nej dam usb s firmwarem, jinak fakt nevim nic jo. Neco malo jsem nacetl ze snad se do toho da dostat nejak pres ten rs232 konektor ale ten ja nemam a jinak nevim jak se do toho dostat. V patek zkusim nafotit vsecko co budu vedet a snad to k necemu bude.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od gusto1 »

tebe evidentne nefunguje vobec spojenie boxu v LAN, takze ziadne pingi na 8.8.8.8 nemusis davat. Tvojou zakladnou ulohou je vyriesit siet v ranci LAN. Ak spojazdnis toto, tak ti pojde aj internet.
Kludne mozes mat blby LAN kabel, skus ho vymenit
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od STomko »

Z jeho odpovedi mam skor pocit ze nevie ako na to, nez ze to neide.
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Tak hlavne nevim poradne jak na to, pac jsem v tomhle fakt novacek a kabely jsem zkousel asi 3. Takze bud se nastavuje jeste neco nekde jinde nez v zakladnim menu nebo nevim. DHCP mam nastavene na auto a to mi ip adresu a vsechno nacte vzdy podle toho kde jsem to zkousel ale nikdy se to nepripojilo k internetu.
Uživatelský avatar
rudich
Odborník
Odborník
Příspěvky: 306
Registrován: 09.říjen 2011 - 15:01
satelitni prijimac: Xtrend,Gigablue,Dm900
Bydliště: SK

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od rudich »

Hm, pripojený box k internetu pravdepodobne máš, avšak pripojenie k serveru treba konfigurovať dodatočne. Presný postup ti tu niekto kto vlastní amico možno napíše. Ja taký box nemám.
Xtrend,Gigablue,Dm900
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od gusto1 »

Hellcooper píše:Tak hlavne nevim poradne jak na to, pac jsem v tomhle fakt novacek a kabely jsem zkousel asi 3. Takze bud se nastavuje jeste neco nekde jinde nez v zakladnim menu nebo nevim. DHCP mam nastavene na auto a to mi ip adresu a vsechno nacte vzdy podle toho kde jsem to zkousel ale nikdy se to nepripojilo k internetu.
Prepoj box patch kablom s routerom. Prvy signal fungovania siete je, ze na routery a aj na boxe by mali signalizovat LED diody, ze siet je aktivna.
Nepoznam amiko boxy, ale podla obrazka amiko ma led diody na LAN porte. Cize jedna led by mala blikat a druha svietit. Tak isto router by mal mat rozsvietenu led ku prislusnemu portu.

Pises, ze DHCP boxu prideli IP adresu. Urcite si v boxe vies IP adresu zistit. Ked tu adresu zistis, tak do rovnakeho routera zapoj PC/NTB. predpokladam, ze pouzivas windows. Stlac klaves win (alebo klikni na ponuku start) a napis cmd a enter
malo by sa ti otvorit cierne okno.
Tam napis

Kód: Vybrat vše

ping ip_adresa_boxu
samozrejme namiesto ip_adresa_boxu pouzijes tu ip adresu z boxu (napr. ping 192.168.1.10)
Vysledok toho nam tu posli
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Tak jsem zadal ten prikaz a vyplivlo mi to tohle ale jinak ledky na boxu blikaji tak nevim.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od gusto1 »

Divne je to.
za prve
IP adresu zadavaj ako 10.0.0.37 a nie 010.000.000.037
neviem preco ping odpoveda na 8.0.0.31
za druhe
nefot monitor, albo uron printscreen
za tretie
nafot aj TV, kde mas tu IP adresu
Hellcooper
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 19
Registrován: 11.leden 2020 - 15:17

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od Hellcooper »

Tak jsem udelal znovu ping a ted uz tam nejaka reakce je. Jinak tv mam nejakou starou LEDku od sony.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
grund
Odborník
Odborník
Příspěvky: 380
Registrován: 24.červenec 2010 - 12:20

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od grund »

no tak teď ti to komunikuje
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: Divné připojení k internetu.

Příspěvek od STomko »

A to nastavenie siete z prijimaca?
Stale to tipujem bud na DNS alebo default gateway.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“