e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 20.Červenec 2018 - 1:01

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Amiko Neo T2/c
PříspěvekOdeslal: 18.Prosinec 2017 - 21:53 

Zdravim
Mam cca 2 tyzdne novy Amiko NEO T2/C s kartou plustelka, pricom prvy tyzden po zapojeni fungoval bez problemov ale potom zrazu zacali jeden vecer programy "stvorcekovat" az sa o niekolko minut zobrazila hlaska "Ziadny signal" - pre vsetky 4 slovenske multiplexy + 1 lokalny.
Ked sa prijimac zapne, tak sila aj kvalita vsetkych programov je 100% ale po par minutach zacne kvalita signalu klesat a tak do 5 minut je 0% (sila signalu je stale 100%) - plati to rovnako pre vsetky programy vsetkych multiplexov. Ked ten isty antenny kabel zapojim do tv Samsung s dvbt1 tunerom, tak vsetky programy vsetkych multiplexov, teda okrem 4.-ho samozrejme, idu bez problemov s kvalitou signalu 100%.Rovnako bez problemov to ide aj na starsom dvbt1 prijimaci Evolve.
Chcel by som sa spytat, ci nemate niekto skusenosti s tymto prijimacom, lebo neviem s urcitostou posudit ci je problem v prijimaci (a ho teda mam reklamovat) alebo je problem v antennom rozvode.
vdaka

Předmět příspěvku: Re: Amiko Neo T2/c
PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 7:09 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Všetko-4K
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 41 krát
Poděkováno: 94 krát
tak na toto ti odpoviem naprosto presne aspon čo sa týka Plustelky . tento problém na plustelke pozorujeme už pekne dlho na všetkých boxoch viacerý užívatelia a je šum a fuk či je to amiko, vu+, gigablue, F4-TURBO atd.atd. ..... približne medzi 8 až 10-min. je to presne ako popisuješ tak asi na 1/2 sec spadne signál na 0 až 10% . kontaktoval som priamo plustelku a naozaj mi potvrdil technik že je to presne ako som im poslal video . dokonca to osobne skúšali vraj na dvoch typoch amiko combo box a blblo to aj u nich . ale na ich org.boxoch sa tento ptoblém neprejavuje a tiež to môžem povrdiť , mal som ho požičaný a tak isto aj tv-samsung nemá s tým problém. takže sa to týka jedine satelitných boxov combo . dokonca sa na to ich technici vraj zamerali a ich kalibrované prístroje v kritickom momente vraj nezaznamenali žiadny výpadok alebo zakolísanie signálu a to majú vraj samozrejme profi merák . takúto odpoved sme dostali priamo s Plustelky ..... :ROFL: a čo je najzaujímavešie je to že to robý len multiplex napr. v BB 40-kanál a 31 kanál na sitne a zobore , ale napr. kanál kde vysielajú čt-čky .prima plus a sport1 idú absolútne bez problémov . :good: takže oscam alebo cam modul môžeš vylúčiť aspon podla mojich skúseností . skús teda kontaktovať priamo plustelku a žiadaj primo spojenie s technikom a daj vedieť čo ti odpovie . :poklona:

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 7:28 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 4 krát
Na mojich DM525 a DM900 sa tento problém neprejavuje. Takze to asi nebude na všetkých combo boxoch...

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:38 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

vdaka , na toto som čakal že ako to funguje na DM . idem to ešte otestovať či sa niečo nezmenilo , lebo Plustelku mám len ako zálohu ......

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:45 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 4 krát
Len doplním Plustelku používam v BA(Kamzík) na DM900 bez problémov. Rodičia majú naladené Sitno na DM525 HD Combo a tiež sa nestažovali, zeby im vypadával signál.. Aj keď väčšinou používajú satelit a DVB-T je len doplnkové, občas prepnú aj na anténu...

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:56 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

ako som písal , ja mám možnosť len Sitno, BB a Zobor . skúšané všetky možné combo boxy čo vlastním , rôzne antény , káble , image atd. ..atd... a všade to občas seklo . ešte mi technik povedal že konkrétne tieto 3 vysielače vysielajú ešte niečo iné okrem DVBT , ale čo konkrétne to si už veru nepamätám #-o ale vraj to na tento problém nemá vplyv ...... :D idem to ešte otestovať predsa už od leta nejaký ten piatok uplynul ..... [-o<

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 20:51 

dakujem za reakcie,
len este upresnim, ze tie cca 2 sekundove vypadky, ako popisujes efendy, sa vyskytovali ten prvy tyzden, ked prijimac este fungoval. Momentalne idu vsetky stanice len tak 3-5 minut po spusteni prijimaca, potom klesne kvalita signalu na 0% a tak to uz permanentne ostane - stanice uz nenabehnu. Ja prijimam signal z Krizavy.
Skusim teda este kontaktovat priamo towercom/plustelku (inak ten prijimac mam priamo od nich, vyhral som to v sutazi na www.cezantenu.sk)

PříspěvekOdeslal: 20.Prosinec 2017 - 17:38 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

ak máš možnosť skús ho na inú anténu a kábel , napr. nejaký sused , alebo malú anténu izbovú ak máš po ruke a daj preskenovať ručne frekvencie . :good: môže byť že máš ten box vadný ... :cry:

PříspěvekOdeslal: 23.Prosinec 2017 - 20:48 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: každý mesiac iný
Poděkováno: 2 krát
Vypadá to na vadný box. Plustelku prevádzkujem na viacerých miestach na 39 a aj 31 k bez problémov na prijímačoch Golden Media Vote , tv Panasonic, tv Thomson . Ja som žiadne výpadky nezaznamenal ani raz.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00