e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 16.Listopad 2018 - 16:04

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 13 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Amiko Neo T2/c
PříspěvekOdeslal: 18.Prosinec 2017 - 21:53 

Zdravim
Mam cca 2 tyzdne novy Amiko NEO T2/C s kartou plustelka, pricom prvy tyzden po zapojeni fungoval bez problemov ale potom zrazu zacali jeden vecer programy "stvorcekovat" az sa o niekolko minut zobrazila hlaska "Ziadny signal" - pre vsetky 4 slovenske multiplexy + 1 lokalny.
Ked sa prijimac zapne, tak sila aj kvalita vsetkych programov je 100% ale po par minutach zacne kvalita signalu klesat a tak do 5 minut je 0% (sila signalu je stale 100%) - plati to rovnako pre vsetky programy vsetkych multiplexov. Ked ten isty antenny kabel zapojim do tv Samsung s dvbt1 tunerom, tak vsetky programy vsetkych multiplexov, teda okrem 4.-ho samozrejme, idu bez problemov s kvalitou signalu 100%.Rovnako bez problemov to ide aj na starsom dvbt1 prijimaci Evolve.
Chcel by som sa spytat, ci nemate niekto skusenosti s tymto prijimacom, lebo neviem s urcitostou posudit ci je problem v prijimaci (a ho teda mam reklamovat) alebo je problem v antennom rozvode.
vdaka

Předmět příspěvku: Re: Amiko Neo T2/c
PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 7:09 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

satelitni prijimac: Všetko-4K
Místo/Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .
Poděkoval: 43 krát
Poděkováno: 101 krát
tak na toto ti odpoviem naprosto presne aspon čo sa týka Plustelky . tento problém na plustelke pozorujeme už pekne dlho na všetkých boxoch viacerý užívatelia a je šum a fuk či je to amiko, vu+, gigablue, F4-TURBO atd.atd. ..... približne medzi 8 až 10-min. je to presne ako popisuješ tak asi na 1/2 sec spadne signál na 0 až 10% . kontaktoval som priamo plustelku a naozaj mi potvrdil technik že je to presne ako som im poslal video . dokonca to osobne skúšali vraj na dvoch typoch amiko combo box a blblo to aj u nich . ale na ich org.boxoch sa tento ptoblém neprejavuje a tiež to môžem povrdiť , mal som ho požičaný a tak isto aj tv-samsung nemá s tým problém. takže sa to týka jedine satelitných boxov combo . dokonca sa na to ich technici vraj zamerali a ich kalibrované prístroje v kritickom momente vraj nezaznamenali žiadny výpadok alebo zakolísanie signálu a to majú vraj samozrejme profi merák . takúto odpoved sme dostali priamo s Plustelky ..... :ROFL: a čo je najzaujímavešie je to že to robý len multiplex napr. v BB 40-kanál a 31 kanál na sitne a zobore , ale napr. kanál kde vysielajú čt-čky .prima plus a sport1 idú absolútne bez problémov . :good: takže oscam alebo cam modul môžeš vylúčiť aspon podla mojich skúseností . skús teda kontaktovať priamo plustelku a žiadaj primo spojenie s technikom a daj vedieť čo ti odpovie . :poklona:

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 7:28 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 6 krát
Na mojich DM525 a DM900 sa tento problém neprejavuje. Takze to asi nebude na všetkých combo boxoch...

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:38 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

vdaka , na toto som čakal že ako to funguje na DM . idem to ešte otestovať či sa niečo nezmenilo , lebo Plustelku mám len ako zálohu ......

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:45 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 6 krát
Len doplním Plustelku používam v BA(Kamzík) na DM900 bez problémov. Rodičia majú naladené Sitno na DM525 HD Combo a tiež sa nestažovali, zeby im vypadával signál.. Aj keď väčšinou používajú satelit a DVB-T je len doplnkové, občas prepnú aj na anténu...

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 19:56 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

ako som písal , ja mám možnosť len Sitno, BB a Zobor . skúšané všetky možné combo boxy čo vlastním , rôzne antény , káble , image atd. ..atd... a všade to občas seklo . ešte mi technik povedal že konkrétne tieto 3 vysielače vysielajú ešte niečo iné okrem DVBT , ale čo konkrétne to si už veru nepamätám #-o ale vraj to na tento problém nemá vplyv ...... :D idem to ešte otestovať predsa už od leta nejaký ten piatok uplynul ..... [-o<

PříspěvekOdeslal: 19.Prosinec 2017 - 20:51 

dakujem za reakcie,
len este upresnim, ze tie cca 2 sekundove vypadky, ako popisujes efendy, sa vyskytovali ten prvy tyzden, ked prijimac este fungoval. Momentalne idu vsetky stanice len tak 3-5 minut po spusteni prijimaca, potom klesne kvalita signalu na 0% a tak to uz permanentne ostane - stanice uz nenabehnu. Ja prijimam signal z Krizavy.
Skusim teda este kontaktovat priamo towercom/plustelku (inak ten prijimac mam priamo od nich, vyhral som to v sutazi na www.cezantenu.sk)

PříspěvekOdeslal: 20.Prosinec 2017 - 17:38 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

ak máš možnosť skús ho na inú anténu a kábel , napr. nejaký sused , alebo malú anténu izbovú ak máš po ruke a daj preskenovať ručne frekvencie . :good: môže byť že máš ten box vadný ... :cry:

PříspěvekOdeslal: 23.Prosinec 2017 - 20:48 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: každý mesiac iný
Poděkováno: 2 krát
Vypadá to na vadný box. Plustelku prevádzkujem na viacerých miestach na 39 a aj 31 k bez problémov na prijímačoch Golden Media Vote , tv Panasonic, tv Thomson . Ja som žiadne výpadky nezaznamenal ani raz.

PříspěvekOdeslal: 04.Září 2018 - 21:02 

Poděkoval: 1 krát
Pre efendy55: Presne aj mne to takto robí už vyše roka, približne medzi 8 až 10-minútou spadnutie signálu na 0% na 1-2 sekundy. Mám Amiko Neo Combo SE a príjmam signál zo Zobora. To že na ich orig. boxoch sa problém neprejavuje ja budem musieť vyvrátiť pretože môj otec si kúpil ich originálny box Alma T300 HD Plustelka a tento problém s vypadávaním v týchto intervaloch má takisto a tiež príjma signál zo Zobora. Preto som sa až čudoval ako je možné, že to robí aj na ich boxoch. Kanál, kde vysielajú ČT a Sport1 sú v norme DVB-T1 asi preto sa tam ten problém nevyskytuje, ale Plustelka MUX4 je v DVB-T2 a tam ten problém je, či to náhodou nie je nejakým rušením z okolia alebo čo ja neviem alebo možno to ruší práve to niečo iné čo vysielajú tie vysielače ako si písal vyššie aj keď si myslia, že to na tento problém nemá vplyv. Každopádne ďakujem za cenné info, ktoré som už dlhšie hľadal na fórach a doteraz som si myslel, že problém je u mňa :good:

ďakujem :roll: Lado

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2018 - 20:44 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

jj, žiadna náprava ... problém stále na T2 ... ](*,) :o

PříspěvekOdeslal: 05.Září 2018 - 21:08 

Poděkoval: 1 krát
Problém je zrejme niekde na trase. Možno to vyrieši prechod do HEVC, ale na to si ešte počkáme :shock:

PříspěvekOdeslal: 06.Září 2018 - 13:25 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 679 krát
Poděkováno: 68 krát
zajdi do dákej montážnej firmy na pokec a tam budú určite o tomto probléme vedieť

inak ja v bratislave prijímam nitrianske muxy a žiadne poruchy sa nevyskytuju a to na 6-tich značkách STB za
pomoci antény sito plzen /vaten/+15 dB zosilnovac

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 13 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00