Prievidza prijem a anteny

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Deane7 »

Ale mne to tak otočené ide dobre. Je to sito.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

Deane7 píše:Ale mne to tak otočené ide dobre. Je to sito.
Skús upresniť aké muxy chytáš,resp.chytáš mux2 JOJ+,Doma-Bojnice.Ak nie do úvahy pripadá čiastočne aj Uhrovec,Ale ak ti to ide takto bez problémov,netreba nič riešit.
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od Deane7 »

Ja tam nebývam, bol som tam na návšteve iba. Idú tam STV1,2,3, JOJ, Doma, Narkóza, Joj plus teda ak si dobre pamätám. Anténu som skúšal otáčať ale mal som ju len nad verandou na terase, smer Bojnice je strecha a ešte kopec a tak som tam ani neskúšal, ešte tam idú dráty vysokého napätia, takže som otáčal pomaly len v smere kde som mal nejakú viditeľnosť. Dom je na kopci, ten smer od jazera až po Cígeľ je voľný, keď to pozerám na mape tak sa zdá že to je skoro presný juh. Potom čo to môže byť? Odraz? Alebo Štúrovo?
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
majix75
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.září 2008 - 22:28
satelitni prijimac: IP Box 9000HD,2x DVB-S2, 500GB
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od majix75 »

Dnes som pisal do Towercomu

Dobry den

Chcem sa opytat kedy asi bude spustene MUX 1 alebo 2 na BRALOVEJ SKALE pri Handlovej ..

http://dvbt.towercom.sk/domacnosti.php?article=28



ODPOVED:

Dobry den

Mux1 sa rosirovat zatial na ziadnom vysielacom bode nebude, je len docasny, kym sa nedobuduje siet vysielacov pre Mux2 a Mux3.

Z vysielaca Bralova Skala je naplanovane vysielanie len Mux3.

Pre Vasu obec je mozny prijem Mux2 z vysielacov Sitno 21K a Zilina 52K.

S pozdravom

Towercom, a.s.
2x AB IPBOX 9000HD + 500 GB HDD, 2xDVB-S2, Toroidal 90, 5xLNB Golden Interstar GI202 Twin , 2xDiSEqC prepínač P.168-W 9/1 V1, 23.5°E, 19.2°E, 13.0°E, 5.0°E, 0.8°W Enigma 2 PKT CUBEREVO E2 HYPERION V5.4 a OSCam r11293
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

No zaujímavá,ale nie pozitívna informácia pre Handlovskú kotlinu.
Keď som si pozrel terénny profil+mapy pokrytia,tak Sitno aj Žilina sú pre túto oblasť asi nepoužiteľné.
Ktovie aká je skutočná realita v tejto oblasti...
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
Uživatelský avatar
rudo28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 26.duben 2007 - 19:08

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od rudo28 »

towercom to ma na haku
toto je ich politika
Je pravdou, že časť obyvateľstva po vypnutí analógového vysielania stratí možnosť príjmu pozemského TV vysielania; takým Towercom odporúča prejsť na inú platformu (satelit, káblová TV), avšak na svojej webovej stránke ponúka aj možnosť dokrývania jednotlivých oblastí (cena pre obce za prenájom vykrývača na dokrytie jedného multiplexu je stanovená na 7744 Eur bez DPH ročne!).
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

VP mux na K57-jemne štvorčekuje,pritom kvalita 100%.
2mux K52-bez problémov,stabilný.
Myslel som,že je to búrkou,ale robí to stále už dlhšie.
Aké máte skúsenosti-čo môže byť príčina?
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

20.7.11-posledné 3 dni časté výpadky mux2 k52.Indikácia signálu je stabilná.Nemôžem prísť na príčinu.
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
hapcu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 07.prosinec 2008 - 6:37
Bydliště: Handlová

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od hapcu »

Nazdar všetci....včera som sa pokúšal chytiť signál vo Veľkej Čausi...samozrejme podmienka bola prijímať MUX2...jediný možný smer vychádzal na Bojnice 52.kanál, alebo Krížava(tiež 52)...podotýkam, že na klasické "sito"...možno z mojej lenivosti a neochoty prerábať úchyty som anténu nechal v pôvodnej polohe akurát som menil smer....na Bojnice som chytil vždy signál z Bralovej skaly(26.kanál) ten bol v hodnotách S 74%,
Q 94% avšak 52.kanál mal smiešnych S38%, Q45%...čiže sa obraz rozpadával....toto isté platilo aj pre Krížavu....zmierený s nezdarom som napokon anténu otočil priamo na Bralovu skalu, ze budem prijímať len STV1 a2....aké však bolo moje prekvapenie keď naskočili aj ostatné programy z MUX2....hodnoty síce nie sú svetoborné S48% a Q68% ale pozerať sa to dá bez nejakých vedľajších rušivých elementov....v trase nieje žiadny kopec ani prekážka takže odraz to bude ťažko...netuším prečo je to tak,ale možno to niekomu pomôže....ako vidno,niekedy pomôže metóda pokus,omyl a je to....tak veľa zdaru
emo53
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 21.březen 2009 - 21:21

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od emo53 »

hapcu,
nebuď lenivý a zmeň polarizáciu, lebo Ti to bude určite vypadávať.
hapcu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 07.prosinec 2008 - 6:37
Bydliště: Handlová

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od hapcu »

emo53 píše:hapcu,
nebuď lenivý a zmeň polarizáciu, lebo Ti to bude určite vypadávať.
momentálne to fachčí, uvidím aké výkyvy budú pri zmene počasia...a máš pravdu,nechce sa mi :ROFL:
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jopo33 »

sa ti to pokazi :D :D
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
hapcu
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 07.prosinec 2008 - 6:37
Bydliště: Handlová

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od hapcu »

jopo33 píše:sa ti to pokazi :D :D
stále to drží a dokonca sa mi podarilo naladiť 1.český mux na 29.kanáli(Brno-Kojál)
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

Ahoj Tomi.Tak teda,zisťoval som situáciu ohľadom spustenia mux2 pre Handlovú.No nepoteším ťa.Z kompetentných-oficiálnych miest som dostal info,že nevedia kedy a či vôbec bude pokrytá Handlová nejakým blízkym vysielačom.VP mux ti ide z Bralovej skaly,ale ten vysielač nepatrí Towercomu,ale tuším Telekomu alebo Orange.Takže príjem mux2 v Handlovej na izbovú anténu je v nedohľadne...
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od EnoSat »

male porovnanie pre handlovu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
LaaLaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 58
Registrován: 30.prosinec 2010 - 17:00

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od LaaLaa »

stačí zadat trochu odlišný parametr nebo hodnotu a mapy jsou rázem uplně jiné. na mapavysilacu.cz nemůžou být zohledněny přesné nastavení vyzařovacího diagramu, výkonů a dalších věcí, které má k dispozici samotný provozovatel, některé parametry ani zjistit a zahrnout nejdou. Jakékoli srovnávání takovýchto map takto do detailu tedy nemá vůbec význam. Za sebe pokud se na o podívám můžu říct, že vzhledem k velké toleranci a možnému rozptylu mezi vstupními hodnotami to celkem přesně sedí. Jestli je někde něco pokryté víc nebo míň nehraje roli. Vše jsou to jen výpočty a teorie. Stačí změnit jedno číslo o nepatrný zlomek a mapa vypadá jinak.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od EnoSat »

LaaLaa píše:stačí zadat trochu odlišný parametr nebo hodnotu a mapy jsou rázem uplně jiné. na mapavysilacu.cz nemůžou být zohledněny přesné nastavení vyzařovacího diagramu, výkonů a dalších věcí, které má k dispozici samotný provozovatel, některé parametry ani zjistit a zahrnout nejdou. Jakékoli srovnávání takovýchto map takto do detailu tedy nemá vůbec význam. Za sebe pokud se na o podívám můžu říct, že vzhledem k velké toleranci a možnému rozptylu mezi vstupními hodnotami to celkem přesně sedí. Jestli je někde něco pokryté víc nebo míň nehraje roli. Vše jsou to jen výpočty a teorie. Stačí změnit jedno číslo o nepatrný zlomek a mapa vypadá jinak.
presne tak
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od jopo33 »

noektory si fakt vela slubujete od tych map :D
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
dvbt-pd
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: 03.červenec 2010 - 12:13
Bydliště: okr.Prievidza

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od dvbt-pd »

Nechápem rozhodnutie Towercomu.Prievidza a okolie opäť bez mux4.Ani Uhrovec,ani Bralova skala,ani Bojnice...neskutočné!
RTV Prievidza stále vysiela v analógu-nič nenasvedčuje o zmene na digitál.
Plustelka,freeSAT,tv2go,Antik TV GO,Magio TV,Magio GO,Lepšia.TV,SledovanieTV,SkylinkLive.
Uživatelský avatar
EnoSat
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2740
Registrován: 20.únor 2008 - 19:16
satelitni prijimac: Dreambox - Dr.HD F16 - TBS5925
Kontaktovat uživatele:

Re: DVB-T Prievidza a okolie.Antény..

Příspěvek od EnoSat »

RTV Prievidza ma podanu ziadost na kanal 41
ROVER TAB900+ , Televes H30 FLEX
Gibertini OP100LN /85E-53W/
WaveFrontier T90 /51E-39E-36E-33E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W/
Edision MIO+ 4K, Octagon SF8008, Mutant HD51, QVIART Lunix, Ustym 4K S2 OTT, VU Solo4K, Dreambox 900UHD/7020HD/500HD, TBS-5925/5530/5220
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“