K 33 a 49 Valasske klobouky

Pokrytie jednotlivých regiónov + cezhraničný príjem

Moderátoři: EnoSat, Steiner

dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od dano01 »

Deane7 píše:Je tu niekto z Nového Mesta? Zaujíma ma či niekto u nás chytí Val. Klobouky alebo Zlín, či mám nejakú šancu. Nejaké menšie vykrývače pre DVB-T nebudú?
Keď ti to pomôže, tak 10 km za Trnavou bezproblémový príjem zo Zlína..
..
:poklona:
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

Deane7 píše:Je tu niekto z Nového Mesta? Zaujíma ma či niekto u nás chytí Val. Klobouky alebo Zlín, či mám nejakú šancu. Nejaké menšie vykrývače pre DVB-T nebudú?
a prečo chceš chytať zlin tebe sa vysielač BRNO KOJAL nepači?vieš tento zlin je statočne zatieneni kopcami pre nove mesto viac než kojal a vieš skor by bola šanca aj tak len mala pre prijem 37k lisa hora na vyvyšenych miestach tento signal sa šmika po hrebenoch kopca ktomu novemu mestua vieš ak by ste ten kopec prebagrovali ta aj zlin holt ten vysielač velka javorina keby znej išielo dvb-t z čiech to by bolo neeeeeeeeee? aj ten kojal je slušne tieneny ale niekde isť može
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od Deane7 »

Mne by sa aj Kojál páčil, skúšal som tou anténou čo som dal vyššie fotku, no ani cuk. Síce mám satelit, ale na televízor v spálni by som potreboval. Zatiaľ mi ide káblovka ale len do konca júna.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

Deane7 píše:Mne by sa aj Kojál páčil, skúšal som tou anténou čo som dal vyššie fotku, no ani cuk. Síce mám satelit, ale na televízor v spálni by som potreboval. Zatiaľ mi ide káblovka ale len do konca júna.
ej bratku velmy zli vyber ty si nepočul otom že je vhodna na kanaly 60-69 a na tychto kanaloch ma najvedši zis na tom 40 to bude len 12db a ked ten graf čo tu pridam bude nakresleny zle ani tolko ne za kopcom je velmy nehomogenne pole a skusil by som manualne zadať 29k a premiestnovať antenu na druhe miesta podla toho kde byvaš ked v bytovke tak tam velmy nemaš kde ju premiestnovať a hlavne ju dať tak aby neboli viej blizkosti velke prekažky niekedy može priklad pomocť aj premiestnenie anteny doprava.Osobne by som skusil použiť smerovu 12 prvkovu antenu yagi na 40 kanal v rovnomernom elektromagnetickom poli aj dlhšiu kde sa signal premiestnovanim anteny nemeni aj dlhšiu a priamo použiť predzosilovač na 29,40 zo ziskom 30db najlepšie však v prevedeni F ak by bola javorina priliš silna tak sa da ešte predneho použiť zadž natie 56,57 kanal ak by bolo potrebne ich zoslabyť možeš samo aj k tej emme esse použiť ten zosilovač ale bud pomože alebo nie zo širokopasmovych anten by som skusil huste sito pripadne malu kolorku od unikom galanta.Podla mna si jednoducho stou antenou šlapol hodne vedla YA OSOBNE BY SOM VOLIL YAGI ANTENU PRIAMO NA TIETO 2 KANALY
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od Deane7 »

V bytovke nebývam. Ak by mi to šlo tak by som bol rád, no nezbláznim sa. Však s predavačmi je to také, jeden radí tú, druhý inú. Smer som odhadoval pomocou DishPointeru. Na to, aby som kupoval inú anténu by som musel mať istotu že mi to pôjde, tú zatiaľ nemám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

skus pohladať tou antenou lepšie miesto na dome či by ti na niektorom mieste nenabehol ten signal hlavne nech ti netienia blizke prekažky napr stena susedoveho domu a podobne tie su najhoršie najlepši signal by mal byť v strede strechy domu ale nemusi to byť pravidlom pri dialkovom prijme je vo vela pripadoch značne nehomogenne pole a signal sa premiestnovanim anteny meni .Ake maš doma hoc stare ešte anteny možno by niektora bola vhodnejšia ako ta tvoja . ANTENU nemusiš kupovať možeš si priklad jagi antenu aj spravyť ked byvaš v dome ked vieš rezať s pilkou tak to problem nieje antena yagi by sa dala spravyť napr zo starej anteny na stv1 takej dlhej pripadne zo starej anteny na 2 podla mna by tato antena bola najvhodnejšia yagi a vela ludi ju bude mať mať aj na pojde najlepšie by bolo zohnať antenu YAGI taku poriadnu dlhu ktora sa použivala na stv2 39k ak by si zohnal tu mal by si antenu bez prace :D prikladam teren na kojal ako aj yagi antenu žeby si vedel ako vyzera a tiu prikladam rozmery takej yagi anteny treba ju spravyť z rozmerami 36-40 ona s trošku menšim ziskom zobere aj 29k
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 23.červen 2011 - 23:24, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

teren na lisu horu-nove mesto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

RE: DEANE7

Mne by sa aj Kojál páčil, skúšal som tou anténou čo som dal vyššie fotku, no ani cuk...

Ak na takú anténu nie je ani náznak signálu,tak ver tomu,že ti už
nepomôže žiadna anténa.Totiž signál bud je hoci aj slabý alebo nie je.

Na to aby si zistil či tam máš signál netreba extra špeciál anténa.,na to
postačí bežná LP anténa na meranie.

Príčin,prečo tou anténou nič nezachytíš môže byť viacero:
-nie je signál
-signál síce je ale je tak slabý,že settopbox na neho nereaguje
-signál síce je ale je rušený
-vada v symetrizačnom člene
-vada v koaxiáli

čo ti ostáva ? laborovať,zavolať odborníka z meračom alebo kašlať na to.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

a ja som vyspe dostal dobry vysledok aj tam kde na samotnej antene žiadny signal neukazovalo stči ak z anteny bude liesť 27db ktory občas ani setobox neukaže pridanim predzosilovača a zatym čo som napisal si stojim tato antena nieje vhodna na 40 kanal to uš by lepšia bola fakt tato hlucha logaPERIODYCKA KTORA SA POUžIVA NA MERACIE UčELY PRVKY TEJTO emme essse su narezane na najvyšie kanali takže tak a to premiestnenie anteny by som tieš nepodcenoval vyrazne to može pomocť a vela roby aj kabel nepozname jeho dlžku ktoru ma k setoboxu niektore su tak nekvalitne že maju obrovsky utlm.A ani vlastne nevieme aky prijimač ma majitel možno ma len telku ktora neukazuje uroven len kvalitu a nejaku uroven tam ma a ani sam otom nevie.AK TAKU ANTENU MA NIEKTO HODENU NA POVALE čO MU JU POžIčIA NEVYDIM DOVOD PREčO BY PRIJEM NESKUSIL.Ak by ten signal nezachytil logarom tak dobre neni signal ale nie ked sa pokuša o prijem timto čudom emme essse :D na MADAROU dobra je ale to je tak všetko na slovensku sa vysoke kanali vypinaju tych 27db mu stači aby sa to dalo vylepšiť aj ked dvoležite je hlavne kvalita.Nie každy stb ukaže kvalitu pri takej nizkej urovni obyčajne tu kvalitu ukaže skrinka aš ked sa uroven dvihne predzosilovačom ak neni kvalita neni samo ani obraz.Aj v tomto vlakne signal nebol a potom sa aj nejaky uš našiel: http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=144&t=37246 A TU JE ODKAZý NA PRIJEM V NOVOM MESTE: http://www.digitalnitelevize.cz/forum/d ... SEJ%20HORY A AJ TU šTUDUJ http://www.digitalnitelevize.cz/forum/d ... SEJ%20HORYa čitaj toto KANALOVA YAGI VYHRAVA: http://91.103.161.42/viewtopic.php?f=143&t=28533
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

V oblasti dialkoveho prijmu českych by som prijem skušak fakt len na tieto anteny dlhu colorku v homogennom poli kratku v nehomogennom kde sa premiestnovanim anteny signal do značnej miery meni povedšine v mestkej zastavne su take miesta. Poriadne huste plzenske sito nie polske 10€ .Nakolko anteny dosť vela stoja skušal by som prijem len yagi antenou dlhou ak by bolo velmy nehomogenne pole tak aky problem je z dlhej anteny yagi spravyť kratku dam jej prednu časť dole a necham ju len 10 prvkovu alebo 12 prvkovu a na huste plzneske sito ak by som ani na jednu ztych anten neuspel tak by som si dal satelit do anten by som dal dvojstupnovy zosilovač na kanali 40,29 z vysokim ziskom kupil by som ho však v f prevedeni aby som v pripade silnej javoriny mohol dať pred neho zadž na 56,57,69 ak by sa nahodou prebudil a žiadne ine BAZMEKY Smerova antena YAGI by možno zachitila aj 33k alebo 37k všetko zaleži od urovne signalu v mieste prijmu A neskupovať obchody z všelijakymi antenami bo ich nejaky blazni vychvalia bo maju dobre prijmove podmienky a im to ide . tieto stymi ramenamy troma ak sa vam tak strašne pačia kupujte ale len na madaske vysielače na vysoke kanaly a na vysielače slovenske do ktorych z vedšim kamenom hodiťe na tieto su vhodne aj emme esse bol to hyt nehovorim nad 60k na prijem slovenskych kanalou kde sa naše anteny nevyrovnali ziskom a doba vysielania na vysokych kanaloch konči možno tak madary a to je vsio A to iste by sa možno dalo spravyť aj z dlhou colorkou kupiťe dlhu mate nehomogenne pole daťe prednu časť dole ma mate kradku.Na obrazku je vydieť yagy kanalove anteny majitel tichto anten prijima kojal aš v DUNAJSKEJ STREDE anteny su opatrene sitamy pravdepodobne z coloriek tim sitom sa zvyši predozadny pomer a trochu aj zisk anteny na yagi antenu by sa možno dalo aj stej emme esse použiť pre dalšie zlepšenie
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

Jopo,anténa,ktorá má minimálný zisk 11 dB musí postačovať na zistenie či je
signál v mieste skúšania nech by bola akákoľvek.
Ak anténou dosiahneš 27 dB tak bez nej / samotný dipol/ iba 17 dB a to
je strašne málo na dlhodobý spoľahlivý príjem bez výpadkov.

Dnes som meral kanál 43 rakúsko samotným dipolom z antény EMME ESSE

-anténa dipol EMME ESSE
-koax BANDRIDGE 1 meter
-miesto BRATISLAVA
-merač RO.VE.R

-výsledok vid príloha
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

A tu je porovnanie dipol EMME ESSE vs. anténa LP 2845

-anténa LP dosiahla na rovnakom kmitočte prírastok zisku cca 7 dB

Takže čo by mal pán spraviť ? Dať si zmerať signál a nie neustále kupovať a skúšať antény,zádrže,zosilovače,predzosilovače,to ho výde oveľa viac než zmeranie signálu.
Avšak ak to berie ako zábavu-prečo nie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

no vydiš šak hovorim že uš aj ta logaro antena hlucha jak pen ide lepšie jak ta emme esse tvoje obrazky to len potvrdily :Dtych 7 db je slušny prirastok oproti emme esse ttie LPA niesu zle len ta ich smerovosť a ten predozadny pomer v niektorych pripadou može isť aj lepšie ako taka mala 10 prvkova yagi a poviem aj prečo lebo ma lepšie prisposobenie a nema straty ktore vznikaju simetrickym členom šak vieme ake všelijake simetricke členy sa robia niektore maju poriadne straty
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

Jopo anténa -teda dipol EMME ESSE má pre tento prípad referenčný význam a
zisk dipolu je teda 0 dB alebo 2.15 dBi,čiže signál dopadajúci na dipol mal úroven
38.5 dB.,táto úroven po "zosilnení" anténou LP stúpla o cca 7 dB
s uvedeného možno odvodiť,že kompletnou anténou EMME ESSE by bol
konečný zisk antény na k 43 minimálne 50 dB a s toho možno taktiež
odvodiť,že
-anténa LP 2845=45.5 dB na kanale 43
-anténa EMME ESSE= 50 dB na kanále 43

myslím,že rozdiel je evidentný v prospech EMME ESSE
Naposledy upravil(a) vyspe dne 24.červen 2011 - 15:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

a neverim :D že ma ale aj keby bola lepšia každy vie že LPA sa použiva len na meracie učely meraj s poriadnou antenou zober colorku z unikomu a uvydime s tou emme esse ich porovnaj medzi sebou a ešte neviem pri ktorej antene aka chybovosť bola kolko ber .Kukni v grafe o kolko antena televes za kolorkou zaostava a je ta televes tieš taka trojrahnova : http://www.parabola.cz/clanky/4305/prij ... parametry/ a tu je dalši test na obrazku zase kolorka vyhrala. A tu je dalši test kde boly porovnavane 3 anteny aj taka trojrahnova a vyhrala TO DLHA YAGI A TA TROJRAHNOVA DOKOCA MA NATOMTO 68K NAJVEDšI ZISK v celom pasme: http://www.digitalnitelevize.cz/forum/d ... a_oblast=5
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) jopo33 dne 24.červen 2011 - 16:11, celkem upraveno 1 x.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

...meraj s poriadnou antenou zober colorku z unikomu a uvydime...

signál sa nemeria anténou aká koho napadne ale anténou určenou na
meranie

bežne používam LP anténu a pre precízné meranie používam
anténu HIRSCHMANN-Triax s vymeniteľným symetrizačným členom
300/50.,300/60.,300/75.,300/88.,300/240 Ohm
anténa má zisk 21 až 69 kanál 10 dB +- 0.3 dB
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vyspe
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 30.duben 2010 - 17:52

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od vyspe »

RE:jopo...tu je dalši test na obrazku zase kolorka vyhrala. ...

no myslím,že kolorka bola na tom najhoršie
zrejme najlepšie dopadla predražená DAT 75-bez akých koľvek úprav
má najlepšie parametre
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

ty asi slabšie naten obrazok vydiš vyhrala to YAGI nanom a nie ta predražena televes ta televes bola len stoho dvovodu druha že sa meranie robylo na 68k kde uš kolorka nema taky zisk ako ta televes lebo tie trojrahnovky su všetky robene nad 60k inač keby bolo meranie na 40k tak by bola kolorka druha a možno aj prva vieeeeeeeeeeeeeeeeeeeš :D \:D/ a statočne sa držalo aj sito malo rovnaky zisk jak trojrahnovka upravene samozrejme lebo normalne je po 60k
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Deane7
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 85
Registrován: 08.březen 2011 - 10:08

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od Deane7 »

Takže televízor je Samsung37UE6000 a smer kojál viz 3.obr, smer Zlín 2.obr a smer Val. Klobouky 1.obr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Múdrosť treba hľadať, hlúposť príde sama.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: Dvb-t vysielač Valašské klobouky

Příspěvek od jopo33 »

myslim že ten zlin nemaš šancu dostať cez tie bytovky neprejde podla terenneho profilu najslubnejšie vyzera kojal hlavne pri smerovani netreba trafiť blizky strom pripadne blizky susedou dom pokial možno antenu presunuť a hlavne blizkym prekažkam sa vyhnuť v dialke sice je kopec ale nemyslim žebY CEZ NEHO TEN 100KW kojal neprešiel. Televizory ukazuju len kvalitu povedšinou a silu signalu nezobrazuju čo je velmy zle . Možno že silu uš davno maš lEn ju nevydiš a kvalita naskakuje aš pri vedšej urovni signalu preto ti nič neukazuje keby si mal box tak už by možno aj sila bola VYDIEť Pri smerovani a premiestnovani anteny nikdy nepchaj ruky ani telo pred antenu k prvkom lebo tim ovplivnuješ ten signal stalechiť antenu za zadnu časť anteny za sito odzadu a tak znou manipuluj to plati pre všetky anteny lebo vydel som takych nastavovačou čo sa cely postavyli pred antenu a tak ladili pochopitelne že nič nechytili lebo telom ten prijem tienily.Len tak pre moju zaujimavosť analogovy signal s kojalu si chytal v minulosti??chcem sa spitať ukazuje ti ta telka aj silu signalu či len kvalitu??
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „DVB-T regióny“