nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od snakan »

Objednane, nieje skladom, cakam na potvrdenie dodania.
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od snakan »

Dnes som obdrzal "Finder Dreamsky TSF-40 combo DVB-S/T" a musim povedat, ze je to nadherny strojcek. Splnil vsetky moje ocakavania.
unimark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.květen 2008 - 8:02

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od unimark »

trosku sa rozpište o tom meraku. Skusenosti ,postrehy atd.
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od snakan »

Tvoje prianie je pre nas rozkazom.

Ale mohol by si niekedy si aj nieco pohladat na NETe. Pokial to nevies tak skus tento odkaz> http://www.parabola.cz/clanky/3820/komb ... sky-tsf40/
unimark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.květen 2008 - 8:02

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od unimark »

tu recenziu z 7.2.2010 som už videl, a na nete najdeš tak velky prd... ohladom tohto pristroja , google použivam ... bez obáv :-) inač privítam osobne skusenosti uživateľovnie reklamu fa SAPRO. to sa dočitam aj v manualy.....
snakan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 21.listopad 2007 - 16:19
Kontaktovat uživatele:

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od snakan »

Ja som si ho kupil a som s nim spokojny ale nebudem vypisovat vyhody alebo nevyhody pretoze mne vyhovuje.
sniffer001
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.únor 2010 - 23:10

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od sniffer001 »

Zdravím,
čtu tady, že je zatím málo poznatků. Přidám tedy svůj. Tenhle metr jsem si koupil a zezačátku jsem s ním byl hodně spokojený. Za tu cenu je to super přijímač DVT-T i DVB-S. Když jsem ho ale dále zkoumal, zjistil jsem toto ....
1. chybičkou je, že na metru nefunguje napájení externí antény. To mi ale vůbec nevadilo. Člověk to v praxi zase tolik neužije. Říkal jsem si, že časem to spraví firmware.
2. chybičkou bylo, nemožnost si do favoritních kanálu (možnost potom přes volbu F1 vidět oblíbené kanály pod sebou, paráda při nastavování antény) nastavit kanály od 58 kanálu. To jsem ale také přešel.
Další co se mi potom nedařilo, bylo rozchození sat. přijímače přes Diseqc. Prostě mi to pořád nemohlo nic najít. Přímo na hlavičce všechno funguje jak má.
No a zatím poslední vada (kterou jsem zatím vypozoroval), která mi tedy vadí nejvíce je, že mi podle jiného PROFI měřáku vůbec nesedí hodnoty POWER v dBuV. Chápu že už bych chtěl hodně od měřáku za cca 14 000,- Ale potom tedy nechápu proč to tam dávají. Prostě signál mi to najde, je ideální a hodnota power stále roste (až na nějakých 93dBuV) což je docela nereálné. Chapál bych, kdyby se od toho odečítalo, třeba 22dB, ale tak to také není. Nevím třeba se to časem taky změní, tedy alespoň v to doufám.
Protože už jsem se nějak moc rozepsal, tak ještě do závěru napíšu, že jsem byl šťastnej, když vyšel nový firmware 2.60. Ihned jsem ho nainstaloval, ale pozor na něj! Po jeho instalaci už mi jde pořád při nastavování DVB-T signálu stále 4,98V do antény. Tzn. že sice opravili chybu s napájením 5V, ale tak, že to pro změnu radši nejde vypnout vůbec. To jsem byl radši, když tam napájení nešlo vůbec. Takhle se mi to zkratuje a cítím potom zápach, který není zrovna dobrý, pro nějaké součástky ;)
No ale třeba jsou některé z těchto chyb jen u mě. Proto bych byl rád, kdyby nějaký další vlastník metru napsal své poznatky. S velkým očekáváním už sleduji, kdy se spustí samotné fórum pro tento typ přístroje a více lidí napíše svůj názor .....
inissat
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 01.říjen 2008 - 21:37

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od inissat »

mám ho tiež, zatiaĺ som s ním spokojný, diseqc som mal na 4 druźice a v pohode to šlo. Nastavoval som s tým aj motor. Tam to je trochu zle vyriešené, čo sa týka natáčania, ale zvykol som si. DVB-T som s ním zatiaľ
nerobil tak neviem posúdiť, ale na nastavenie sat. ja aspoň podľa mňa
v pohode. :roll:
sniffer001
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 15.únor 2010 - 23:10

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od sniffer001 »

Jsem rád, že konečně někdo popíše i své postřehy. Díky.
S tím diseqc, je možné, že jsem někde něco nastavil špatně. Teď jsem se spíš zaměřoval jen na pozemní digitál. Kdyby to ukazovalo reálnější hodnoty v decibelech, tak by ten metr byl za tu cenu špička ... Už aby se na to někdo podíval a zkusil to vybrousit třeba novějším firmwarem :)
unimark
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 19.květen 2008 - 8:02

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od unimark »

dikes za postrehy a skusenosti
Uživatelský avatar
Horace
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 13.listopad 2006 - 8:18

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Horace »

unimark píše:dikes za postrehy a skusenosti
Pekne ale nema vse co potrebuji, ponechavam ve vybave Satlook Micro+
Je to spis portable televizka, nez schopny pristroj na vyhledavani a nastavovani. Mechanicke provedni je vsak velmi pekne, ovladani take, az na absenci identifikace zamereneho satelitu. Horace
motto: Zvedněte zadky a jděte ven, do přírody, tam je to FullHD, 3D, stereo Hifi a hlavně je to ZADARMO.
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Dovolte mi , aby som aj ja podelil o svoje skúsenosti s SF 40.Porovnával som DVB-T signál s profi mašinou a signál o úrovni 43 dBuV z log.antény ukatoval na Dreamskym 93 dBuV.To je o 50dBuV vyžšia úroveň ako v skutočnosti.Skúšali sme doň púšťať signál od 40 do 60 dBuV a stále ukazoval asi o 50 dBuV viacej.Pri analog.spektre so správal približne rovnako.
Nový SW som ešte neskúšal. Logaritmická anténa , ktorú používam na meranie chodi perfektne.Pri meraní digitálu vo vertikále je na analýze skoro rovný priebeh asi 1 dBuV.
Čo sa týka satelitu, skúšal som nastaviť dva družice a ide to v OK.S motorom to nemám ešte odskušané.Inak som s SF 40 celkom spokojný.S ďalšími poznatkami ,až ich budem mať ,sa podelím neskôr.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

na meranie dvb-t je vhodny napr. tento neni však na meranie dvb-s: http://www.digitalnitelevize.cz/magazin ... -1500.html provizorne sa da signal vodhadnut aj pomocou prijimača ktory ma dobry bargraf Vcelku dobry bargraf UROVNE ma Technisat Digipal2 - pro relativni srovnani urovni tam priblizne plati ze co dilek to decibel - alespon v urcitem rozsahu. Ukazatel je monotonni (nema skokove zmeny % pri zmene urovne coz rozhodne neplati pro vsechny STB). Podobne je na tom Comag SL35T. Udajne jeste lepsi pro tento ucel je Digipal1. U Technisatu TVMasterT1 napr. schazi ukazatel urovne uplne, podobne jako u televizoru Sony, v obou pripadech nepocitam AGC ktery do urcite miry take odrazi uroven signalu.

Bargraf KVALITY maji Digipal2 i SL35T dobre, ale precijenom trochu optimisticke v tom smyslu, ze prilis brzo ukazuji 100% (a hraji od 0% kvality) a nehodi se tak pro donastaveni na nejvetsi rezervu signalu. Naopak napr. na TVMasterT1 se 100% nedosahne a je vhodnejsi prave "na nejvetsi rezervu". Podobne treba Optex 8840. Navic TVMasterT1 ukazuje i BER (zrejme VBER) a CNR (pomer signal-sum).

Pro bargrafy plati uplne to stejne co pro hodnoty z meraku, pouzivat je pro nastaveni anteny muze vest k uspechu jen u toho kdo vi co dela. :-)
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

Dodo1 píše:Dovolte mi , aby som aj ja podelil o svoje skúsenosti s SF 40.Porovnával som DVB-T signál s profi mašinou a signál o úrovni 43 dBuV z log.antény ukatoval na Dreamskym 93 dBuV.To je o 50dBuV vyžšia úroveň ako v skutočnosti.Skúšali sme doň púšťať signál od 40 do 60 dBuV a stále ukazoval asi o 50 dBuV viacej.Pri analog.spektre so správal približne rovnako.
Nový SW som ešte neskúšal. Logaritmická anténa , ktorú používam na meranie chodi perfektne.Pri meraní digitálu vo vertikále je na analýze skoro rovný priebeh asi 1 dBuV.
Čo sa týka satelitu, skúšal som nastaviť dva družice a ide to v OK.S motorom to nemám ešte odskušané.Inak som s SF 40 celkom spokojný.S ďalšími poznatkami ,až ich budem mať ,sa podelím neskôr.
ktomu meraciemu pristroju poviem len tolko že je zkle skalibrovany či to porieši soft no možno ak ti ide do anteny stale 5 voltou tak použij vyhibku trebars s trafka z anteny tu ciernu koncovku tim docieliš že napajanie do anteny nepojde
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

S tou kalibráciou to môže byť pravda.A ten signál meriam s tzv.meracou logaritmickou anténou,ktorá má výborné vlasnosti v UHF pásme pre digital.Pre meranie antény zo zosilovačom používam PTR 21 s DC napájaním pre zosilňovač.Z praktických skúsenosti je vhodnejšie použiť anténu bez zosilovača a signál potom vhodne zosilniť.
DJJaro18
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 29.prosinec 2009 - 13:47

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od DJJaro18 »

na meranie DVB-T pouzivam prenosny DVB-T televizor zn. SENCOR SPV-6712T a spokojnost nad mieru, pretoze ukazuje vcelku realne hodnoty signalu... Len keby tu unas na vychode aj vedely vysielat :o :x Cudujem sa ludom, ze si to niektory akoze zriaduju...
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

sniffer001 píše:Zdravím,
čtu tady, že je zatím málo poznatků. Přidám tedy svůj. Tenhle metr jsem si koupil a zezačátku jsem s ním byl hodně spokojený. Za tu cenu je to super přijímač DVT-T i DVB-S. Když jsem ho ale dále zkoumal, zjistil jsem toto ....
1. chybičkou je, že na metru nefunguje napájení externí antény. To mi ale vůbec nevadilo. Člověk to v praxi zase tolik neužije. Říkal jsem si, že časem to spraví firmware.
2. chybičkou bylo, nemožnost si do favoritních kanálu (možnost potom přes volbu F1 vidět oblíbené kanály pod sebou, paráda při nastavování antény) nastavit kanály od 58 kanálu. To jsem ale také přešel.
Další co se mi potom nedařilo, bylo rozchození sat. přijímače přes Diseqc. Prostě mi to pořád nemohlo nic najít. Přímo na hlavičce všechno funguje jak má.
No a zatím poslední vada (kterou jsem zatím vypozoroval), která mi tedy vadí nejvíce je, že mi podle jiného PROFI měřáku vůbec nesedí hodnoty POWER v dBuV. Chápu že už bych chtěl hodně od měřáku za cca 14 000,- Ale potom tedy nechápu proč to tam dávají. Prostě signál mi to najde, je ideální a hodnota power stále roste (až na nějakých 93dBuV) což je docela nereálné. Chapál bych, kdyby se od toho odečítalo, třeba 22dB, ale tak to také není. Nevím třeba se to časem taky změní, tedy alespoň v to doufám.
Protože už jsem se nějak moc rozepsal, tak ještě do závěru napíšu, že jsem byl šťastnej, když vyšel nový firmware 2.60. Ihned jsem ho nainstaloval, ale pozor na něj! Po jeho instalaci už mi jde pořád při nastavování DVB-T signálu stále 4,98V do antény. Tzn. že sice opravili chybu s napájením 5V, ale tak, že to pro změnu radši nejde vypnout vůbec. To jsem byl radši, když tam napájení nešlo vůbec. Takhle se mi to zkratuje a cítím potom zápach, který není zrovna dobrý, pro nějaké součástky ;)
No ale třeba jsou některé z těchto chyb jen u mě. Proto bych byl rád, kdyby nějaký další vlastník metru napsal své poznatky. S velkým očekáváním už sleduji, kdy se spustí samotné fórum pro tento typ přístroje a více lidí napíše svůj názor .....
tu mate nejake programi 266 je asi najnovšia
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Dodo1
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 15.červenec 2007 - 16:41

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od Dodo1 »

Chlapi ,dnes som zapol svoj merak a nič , obrazovka nesvieti.Ledky svietia tak,ako keby bol zapnutý.Zasvietia hneď po zapnutí,netreba čakať tých pár sekúnd až nabehne komplet.Nepočuť nič vo vnútri cvaknúť ako predtým.Neviete mi poradiť? Nemal niekdo podobný problém? Ďakujem.
Uživatelský avatar
jopo33
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 686
Registrován: 06.leden 2009 - 16:14
Bydliště: Michalovce

Re: nový měřák pro DVB-T a DVB-S

Příspěvek od jopo33 »

nikdy nehovor ze sa nieco neda, lebo stale sa najde blbec co nevie ze sa neda a urobi to .
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“