Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Zdravím všetkých!
Sorry, že zakladám novú tému, ale prechádzal som toto fórum a nie som si istý do akej miery sú veci ktoré sa tu našiel ešte aktuálne.
Ide o to, že potrebujem izbovú anténu ako dočasné riešenie. (budú nám zatepľovať barák a ja budem musieť na čas zhodiť parabolu).
Hľadám preto dobrý typ na izbovú DVB-T anténu pre príjem voľne dostupných slovenských staníc. (mám nový TV zo všetkými tunermi)
Náš panelák je vzdialený 23 km vzdušnou čiarou od vysielača a priamej viditeľnosti bráni jediný barák. Lenže dom je otočený tak, že TV je umiestnené na opačnej strane domu, takže podmienky príjmu by som hodnotil len ako priemerné. Anténa by teda podľa všetkého mala mať väčší zisk.
Ide mi len o dočasné riešenie na 2 - 3 mesiace takže to musí byť izbová anténa. (vonkajšia anténa nepripadá do úvahy - to by už bolo jednoduchšie si ponechať parabolu). Hovoril som s chlapíkom tej firmy a vraj to bude musieť ísť preč.
Obvolal som aj tiež dostupných poskytovateľov kábloviek ale všade to podmieňujú zmluvou na dva roky, takže nič pre mňa.

Chápem že je to tak trochu problém, že izbová anténa sa s vonkajšou nedá porovnať ale asi nemám na výber.

Bol by som nerád keby sa tu rozprúdila zbytočná debata na tému: "vonkajšia anténa vs vnútorná" a budem nesmierne vďačný za všetky relevantné typy.
Som presvedčený o tom, že podobný problém riešilo už viac ľudí a veľmi by mi pomohlo keby sa podelili o svoje skúsenosti,.
Za všetky reakcie vopred ďakujem.
Uživatelský avatar
pepe-flash
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 18.listopad 2007 - 9:58
satelitni prijimac: DM500, IP9900,PRISMCUBE
Kontaktovat uživatele:

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od pepe-flash »

Keď zateplujú dom, riešenie je jednoduché, stačí parabolu dočasne namontovať na lešenie. U nás to firmy , ktoré zateplujú riešia vo vlastnej réžii.
toroid T90 (4,8W-1W-4E-9E-13E-19,2E-23,5E-28,2E)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od efendy55 »

presne tak :good: tiež u nás momentálne zateplujú barák a paraboly som si dal na lešenie a nemám probléma ... :smoke: :Yahoo!:
Všetko 4K
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

To by bolo super, lenže ten chlapík spomínal že to musí ísť dolu. Veľmi silne pochybujem že mi to tí stavbári premontujú a korektne nastavia. No a ja sám som parabolu ešte nenastavoval, takže miesto toho aby som zase niekoho zháňal a dva krát platil za to isté, mi príde jednoduchšie zatiaľ fungovať na izbovej anténe.
Inak toto je presne ten druh debaty ktorej som sa chcel vyhnúť. Okrem toho izbová anténa sa mi zíde aj ako alternatíva.
V každom prípade ďakujem aj za takéto odpovede.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od efendy55 »

izbovú anténu by som ti odporučil dohodnúť sa v predajni daj im zálohu a vyskúšaj si sám aká bude fungovať v tvojich podmienkach . že ti niekto napíše že mu táto a táto funguje bezvadne neznamená že to bude fungovať aj u teba ,na to bacha . [-X konkrétne v mojich podmienkach nepotrebujem žiadnu anténu stačí mi 1-m koaxialu a všetko chytím bez problémov a signál a kvalitu mi ukazuje od 90 do 100 % :smoke: ale u suseda o štyri poschodia nižšie už nechytím ani teplí prd bez aktívnej antény aj to musí byť pri okne . na pasívnu sme chytili až o dve poschodia vyššie a to bola na magnete na vonkajšom parapete . :cry: ináč to je taký problém u teba prejsť na lešenie a nastaviť si to sám ??? mne to trvalo obe paraboly asi 5-minút ked vieš približne správny smer ... :smoke: ale to je už tvoja vec .... :poklona:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od w.o.l.f. »

@vald
pokojová anténa není nic jiné jak 30dB zesilovač na plošném spoji a 2 dráty k tomu, za montáž nechceš dávat peníze 2x to chápu, ale co když vyhodíš 20€ za něco co taky fungovat nebude? Raději si to kup po internetu nebo vypůjč. Nikdo Ti totiž nepoví jak se tato anténa (byť by byl vysilač blízko) bude chovat lešení kolem domu totiž vytváří Faradayovu klec.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Mám v pláne to objednať z Alzy. Tam to môžem do 14 dní vrátiť, ale chce to dobrý typ. Inak s tým nastavovaním paraboly to nie je zase až také jednoduché. Mám TV s DVB-S2 tunerom kde nie je nijaký indikátor kvality signálu ako tomu bývalo kedysi na boxoch. Než mám loziť každú chvíľu po lešení, to si radšej niekoho ohlásim kto to ovláda, ale to už je jednoduchšia tá anténa, ktorú možno využijem aj v budúcnosti.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od Kasr »

Tak si niejaku malu jagi sprav, oblep to niejako zaujimavo papierom, nafarbi a mas zaujimavy bytovy doplnok a funkcnu antenu, nie nahrazku.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od ivan333ivan »

Jednoznačne si kúp anténu

ISKRA P-20 DTT / G je osadená zosiľnovačom,dlžka anteny 40 cm

Ja som presne takú istú situáciu riešil už viackrát

Z lešenia nemusíš mať obavy,lešenie ti iba minimálne "zbrzdí" signál

Momentálne nepoznám lepšiu anténu do izby než práve
ISKRA P-20 DTT / G,tá istá anténa sa predáva aj v prevedení SWITCH

Čo ťa ale môže čakať po zateplení ?

Že už investor zateplenia nepovolí po kolaudácii zateplenia osadiť na fasádu žiadnu anténu ani sušiak na prádlo a to by si si mal zistiť aby si nebol potom nemilo prekvapený.

Nemusíš mať obavy z dočasného namontovania paraboly neakým lešenárským montérom,totiž ten montér obyčajne takých parabol namontuje a demontuje tisíce na bytovkách,ktoré zatepluje

Čo budeš ale potom robiť-ak investor nepovolí zasahovať do fasády ???

Bežne sa zároven aj vymienajú okná za plastové a tie ti potom riadne zožerú nervy,neprepustia WIFI,SAT.signál a silno stlmia aj DVB-T signál-to už len potom budeš nasratý a aj všetci ostatní nájomníci !!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Toto je debata o ničom! Ja som chcel len typy na izbovú anténu a nie iné návrhy riešení a možné úskalia. Tie si uvedomujem a samozrejme ďakujem aj za tie. Takže zatiaľ jediný relevantný typ ktorý som dostal je od Ivan333ivana, aj keď to nie je to čo som si predstavoval. Chlapi v práci mi radia aktívnu anténu s adaptérom, lenže za boha neviem akú. Spýtam sa teda inak. Na Alze ma zaujali tieto dve.:
https://www.alza.sk/hama-dvb-t-aktivna- ... 103937.htm
https://www.alza.sk/philips-sdv6222-d32 ... 1285#popis

Akú z nich by ste mi odporúčali keby ste sa mali rozhodnúť?
Obe majú relatívne slušné hodnotenie, vraj dobrý zisk :?: a tá Phillips má navyše aj filtre proti rušeniu a tiež pekne vyzerá. Naviac je tu stále možnosť anténu vrátiť keby som na ňu nič nechytil.
dano01
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 137
Registrován: 27.květen 2008 - 12:00

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od dano01 »

vald píše:Toto je debata o ničom! Ja som chcel len typy na izbovú anténu a nie iné návrhy riešení a možné úskalia. Tie si uvedomujem a samozrejme ďakujem aj za tie. Takže zatiaľ jediný relevantný typ ktorý som dostal je od Ivan333ivana, aj keď to nie je to čo som si predstavoval. Chlapi v práci mi radia aktívnu anténu s adaptérom, lenže za boha neviem akú. Spýtam sa teda inak. Na Alze ma zaujali tieto dve.:
https://www.alza.sk/hama-dvb-t-aktivna- ... 103937.htm
https://www.alza.sk/philips-sdv6222-d32 ... 1285#popis

Akú z nich by ste mi odporúčali keby ste sa mali rozhodnúť?
Obe majú relatívne slušné hodnotenie, vraj dobrý zisk :?: a tá Phillips má navyše aj filtre proti rušeniu a tiež pekne vyzerá. Naviac je tu stále možnosť anténu vrátiť keby som na ňu nič nechytil.
.... odporúčal by som anténu ISKRA P-20 DTT / G čo ti už písal aj ivan333ivan, tie tvoje dve s tým pekným výzorom jej nesiahajú technickými parametrami ani po päty :D ..... :poklona:
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od ivan333ivan »

...Obe majú relatívne slušné hodnotenie, vraj dobrý zisk...

Všetky tebou udávané a podobné antény majú ako také zisk iba cca 2.5 dB !!! + zisk zosiľnovača

Anténa ISKRA P-20 DTT / G má zisk cca 6 db čo je viac než 200 % rozdiel...

Takže máš dve možnosti

I.-Odskúšať tebou vyhliadnuté antény

II.-Použiť solídnú anténu

S tvojho pohľadu vyznieva otázka v štýle

Akej farby kúpiť anténu

ale ked chceš silou mocou tak

https://www.alza.sk/hama-dvb-t-aktivna- ... 103937.htm
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od mmiriboy »

Ja by som na tvojom mieste taktiež celú túto záležitosť nikdy neriešil za pomoci aktívnej izbovej antény!!!

Ak máš možnosť, teraz odskúšať jednu vec, t.j. napojiť na ten stb, či tv (do stredovej diery na IEC konektore) kus medenného drôtu (2 - 3m) na tom mieste, kde chceš mať tú anténu - tak to vyskúšaj! Ten drôt iba tak skusmo prehoď napr. na skriňu, obraz, či uviaž o garnížu! A popozeraj jednotlivé MUXy - kanály (ktoré sú dostupné v mieste tvojho bydliska), či vôbec týmto spôsobom budeš mať aspoň náznak dostupnosti signálu?! A hoď sem výsledok! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od ivan333ivan »

Napísal si to jasne:

...Náš panelák je vzdialený 23 km vzdušnou čiarou od vysielača a priamej viditeľnosti bráni jediný barák. Lenže dom je otočený tak, že TV je umiestnené na opačnej strane domu, takže podmienky príjmu by som hodnotil len ako priemerné. Anténa by teda podľa všetkého mala mať väčší zisk...

23 km od vysielača,príjem s opačnej strany,v ceste sigálu prekážka

a ty chceš kadeaké náhražky ???

alebo si tam dajte opraviť spoločnú anténu v rámci zateplovania a máte vystaráno...
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Síce mi tu stále píšete o niečo inom ale aspoň oceňujem snahu pomôcť mi. V poslednom čase som sa o to zaujímal trochu širšie a asi mi naozaj nezostane nič iné než si jednu z nich objednať na skúšku. V mojom okolí som narazil na niekoľko ľudí ktorý normálne fungujú na izbovú anténu (či už v práci, na chate alebo pre ďalší TV v inej izbe) a beží im to. Lenže sranda je v tom, že podmienky sa líšia od prípadu k prípadu a testovaniu na mieste sa asi nevyhnem. Vďaka teda za všetky rady a prajem krásny deň.

PS: keby sa tu predsa len našiel niekto kto izbovú anténu naozaj má (nie Iskru) a bude sa chcieť podeliť o skúsenosti nech napíše.
xomax
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 10.leden 2013 - 13:39

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od xomax »

Ja som si urobil

Kód: Vybrat vše

http://www.zive.sk/clanok/42924/prijimame-dvb-t-vyrobte-si-antenu
a som spokojny..
Uživatelský avatar
ivan333ivan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 240
Registrován: 29.březen 2013 - 13:58

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od ivan333ivan »

...keby sa tu predsa len našiel niekto kto izbovú anténu naozaj má (nie Iskru) a bude sa chcieť podeliť o skúsenosti nech napíše...

Tých izbových antén som odskúšal u zákazníkov množstvo a rôzne typy a všetky sú na tom výkonovo takmer rovnako a bolo ich cca 10 typov.

vždy som ich porovnával práve voči ISKRE a porovnám ich aj teraz:

táto anténa : https://www.alza.sk/recenzia/hama-dvb-t ... 103937.htm

má regulátor zosilnenia,ktorý je v celku vhodným doplnkom tejto antény,pretože v niektorých prípadoch ak sa vytočí na minimum tak anténa "ide" a v niektorých prípadoch ak sa vytočí na maximum tak iba vtedy "ide"

druhou výhodou tejto antény je,že dipol /to je ten tvar motýľa/ sa dá otáčať o 180 stupnov

treťou výhodou je,že pomocou dvoch prútových výsuvných antén možno anténu vyladiť na najlepší výkon

ostatné izbové antény ani nemá význam popisovať,pretože vnútro týchto antén je vždy rovnaké a líšia sa IBA tvarom a farbou !!! !!! !!!

anténu ISKRA môžeš hodiť pod stôl,za televízor,do šuplíka a väčšinou vždy dobre funguje

anténu Iskra 20 DTT-G možno aj skrátiť na 32 cm,touto úpravou sa zníží nežiadúci príjem LTE tým,že po skrátení prijíma anténa na miesto pôvodných kanálov 21-69 iba kanály 21-58

skrátenie vidno s priložených obrázkov

Zázračná izbová anténa NEEXISTUJE !!!

Tu máš test izbových antén robený naslovovzatými odborníkmi

http://www.zive.sk/clanok/66249/test-ak ... -si-vybrat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
VŠETCI SME SI PRED BOHOM ROVNÍ,IBAŽE NEPLATÍ TO PRED BANKOMATOM

Spoločenská váženosť DEMOKRATA stúpa úmerne jeho kontám v danových rajoch
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od mmiriboy »

xomax píše:Ja som si urobil

Kód: Vybrat vše

http://www.zive.sk/clanok/42924/prijimame-dvb-t-vyrobte-si-antenu
a som spokojny..
:) Aj takéto "konečné" riešenie som mal na mysli, keď som autorovi tohto vlákna radil ten môj pokus o príjem na drôt! Len zrejme on čaká, že mu niekto dá "univerzálne riešenie" - ale také bohužiaľ neexistuje! :)

Samozrejme smerová anténa je určite lepším riešením! :)

P.S. Dočasne v minulosti som taktiež riešil na jednom TV v domácnosti príjem na ten môj "drôtový" spôsob - Len pre upresnenie - signál som mal vtedy dostatočný - bez kostičkovania na všetkých MUXoch Towercomu (21.k, 31.k, 48.k a 50.k.). Vzdialenosť od vysielača cca 16 km, drôt bol zavesený na obraze, signál z vysielača sa šíril mierne spoza kopca, cez 2 steny! :)
Teraz mám rozvod DVB-T signálu po celom RD - anténu umiestnenú na streche ( koax v každej izbe), tak takéto "drôtové provizórium" je pre mňa už bezpredmetné! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 27.březen 2010 - 11:06

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od vald »

Ivan333ivan:
Zaujímavý článok, díky zaň ako aj za všetky tvoje rady. Určite ma niekam posunuli. Inak po tej Hame som pokukoval tiež, takže asi ju skúsim. Ešte raz díki. Som rád, že tu vie niekto aj seriózne poradiť. Fakt si toho cením.

Mmiriboy:
Keby som hľadal univerzálne riešenie nepýtam sa na anténu ale bol by som bral hocijakú. Práve preto že na to nejestvuje univerzálne riešenie, snažím sa zistiť čo sa dá aby to moje riešenie stálo za to. Okrem toho to má byť len dočasné riešenie! Ja si samozrejme nerobím ilúzie že ten obraz bude na 100%. Je mi jasné že to nie je satelit a v že v prípade zlého počasia budú možno aj problémy. S tým som už vyrozumený Tiež človek nesedí pred TV od rána do večera a keby inak nebolo mám ešte ext. HDD a na ňom cca 1300 filmov, ale snáď to až také zlé nebude.
A čo sa týka toho drôtu tak niečo na ten spôsob som už raz skúšal. Išlo o prútovú anténu k ext. DVB-T tuneru a tá si ani neškrtla. Ten môj odhad o priemerných podmienkach som si s prstu určite nevycucal.

No nič skúsim teda tú Hamu, nechám ju bežať aspoň týždeň a potom sa uvidí. V každom prípade díki za rady resp. snahy o rady. (oceňujem aj to)
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Typ na izbovú anténu v meste pre DVB-T príjem

Příspěvek od mmiriboy »

vald píše: Keby som hľadal univerzálne riešenie nepýtam sa na anténu ale bol by som bral hocijakú. Práve preto že na to nejestvuje univerzálne riešenie, snažím sa zistiť čo sa dá aby to moje riešenie stálo za to. Okrem toho to má byť len dočasné riešenie! Ja si samozrejme nerobím ilúzie že ten obraz bude na 100%. Je mi jasné že to nie je satelit a v že v prípade zlého počasia budú možno aj problémy. S tým som už vyrozumený
No, ten obraz buď bude stabilný, alebo nebude! :) A taktiež u terestrialu je (aspoň u mňa som si všimol tohto efektu) pri nepriaznivom počasí (dážď, sneženie) signál o trochu lepší - z vyššou úrovňou/kvalitou signálu. :) Predpokladám že to je dôsledok vlhkosti vzduchu.
vald píše: A čo sa týka toho drôtu tak niečo na ten spôsob som už raz skúšal. Išlo o prútovú anténu k ext. DVB-T tuneru a tá si ani neškrtla. Ten môj odhad o priemerných podmienkach som si s prstu určite nevycucal.
:) Priemerné podmienky? Je dosť možné, že tie podmienky príjmu signálu máš až podpriemerné!!!
A preto si to mal otestovať aj teraz, pretože ak s tým drôtom nebudeš mať ani trochu náznaku signálu - to zistíš podľa "teplomerov na stb", tak predpokladám, že si z kupovanou izbovou anténou zrejme taktiež neškrtneš! :) Vždy treba pamätať na základný fakt - najlepším zosilovačom signálu je kvalitná anténa! To znamená v praxi, že v prvom rade je dôležitý pasívny zisk samotnej antény! Aktívne zosilnenie signálu je druhoradé!
vald píše: No nič skúsim teda tú Hamu, nechám ju bežať aspoň týždeň a potom sa uvidí. V každom prípade díki za rady resp. snahy o rady. (oceňujem aj to)
Niet za čo! Veľa zdaru!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“