Základný addon - instalace

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: slavo, hamham

Odpovědět
Mousman
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 15.červenec 2012 - 0:14

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od Mousman »

Jsem tu nový ale i když jsem si přečetl návody tak jsem stejně v koncích.
Do těď se nám o toto staral jeden známej ale ten teď nemá čas a my to trochu potřebujme předělat tak jsem si řekl že to udělám sám.
V pohodě jsem flashnul 9900HD na nejnovější fw.
Ale dál se mi už nepodařilo nainstalovat softcam zkusil jsem 0.2 jenže ta se nedoinstalovala a začal warm restart loop.
Tak jsem to znova flashnul a při pokusu o instalaci softcam 0.1 vše proběhne jakože v pořádku (nerestartuje se musím ručně) jenže anii po restartu v pluginech neni, nevíte v čem je zakopanej pes?

EDIT: tedka jsem dál četl forum a našel jsem něco o nějaké custom enigme že tam je už softcam kde bych si ji mohl stáhnout?
marmik

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od marmik »

Nejpíš se ti nainstalovala ta 0.2ka a prováděl se restart enigmy,aby si ji viděl v pluginech,nebo po delším stlačení modrého.Nejnovější image kde se dá použít je z 25.4.2012.Jinak většinu najdeš v downlodech nad vlákny pro diskusi,podle typu boxu.
marmik

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od marmik »

Na to tu máme uživatele vprint ,já jdu spát. :D Nebo trochu postuduj.
frenky77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.květen 2008 - 23:08

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od frenky77 »

Uz to tu citam niekolko dni, ale stale sa mi nedari rozchodit skylink kartu irdeto ice (vymena). na IPBOX55HD
dal som aj na skylink reautorizaciu irdeto(ice) karty

mam soft z 25.4.2012
nainstaloval a skusil som rozne moduly z addons a pri zvoleni roznych kombinacii mam stale tmu.
nieje mi celkom jasne co riesi softcam a v com vlastne je lepsi oscam
a preto sa opytam ako lama:
1. co mam mat pri zvoleni modreho/modreho tlacidla na DO vo volbach select softcam a select card server ?
2. musim este aj dodatocne upravovat/nahravat configy softcam alebo oscam aby mi to islo ?
3. nedal by sa aktualizovat navod na rozchodenie skylink kariet s najnovsim image ? ak to rozchodim, tak napisem aj sam, len zatim urcite zabudam urobit nejaku prkotinu, ktora sa zabudla spomenut v tom navode a preto mi to zrejme nejde

vdaka za pomoc
Uživatelský avatar
furugla
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 10.květen 2007 - 18:09
satelitni prijimac: abipbox 9900hd

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od furugla »

nakopiruj toto cez total comander
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
michal47

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od michal47 »

softcam 0.2, oscam-stable-1.10,oscam-config-0D96
Pak se vybere v softcamu oscam-stable a zeleným nastartuje.
Místo oscam-stable můžeš nainstalovat i oscam-ymod nebo oscam-latest.
Můžeš tam mít i všechny tři a v softcamu mezi nimi přepínat. Oscam-latest jde aktualizovat přes allinonepanel-scriptexecutor-oscam-update. Je tam vždy jedna z posledních verzí určená k testování.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od Brandy20 »

Zdravim, mam taký problem, spravim vsetko presne podla tu uvedeného navodu a karta ICE stale tma na 99HD, skusal som vsetko moze, uz som prehral rozne fw, karta pretým 100% isla, kým som neprahla fw, potom len tma aj ked tam dam inu kartu. dokonca mi nejde rozbehat client na cccam len na newcamd, ccam pis no data, kde server je 9900HD kde ma x klientov cez cccam ok,
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od Brandy20 »

tak ccamd sa mi podalio rozbehat a aj kartu, musel som to spravit po svojom a nie ako je to tu uvedene, resp, to nastavenie oscamu upravit,ale este neviem ci mi chodia zapisi, mam tam zatial zapísane len ct1, ct2, ako to mam byt presne nastavene na zápisy? Dik
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
ladan69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 01.listopad 2008 - 16:07
satelitni prijimac: VU solo2,Gigablue ue 4k,X1
Bydliště: středočeský kraj

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od ladan69 »

Brandy20 píše:musel som to spravit po svojom a nie ako je to tu uvedene
Proč myslíš že máš v pluginech ke stažení konfigy ke kartám?
marmik

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od marmik »

Pokud měnil image,tak tam může být i chyba v boxtype,pak má tmu a klienti jedou ok.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od Brandy20 »

ladan69 píše:
Brandy20 píše:musel som to spravit po svojom a nie ako je to tu uvedene
Proč myslíš že máš v pluginech ke stažení konfigy ke kartám?
Cez tie pluginy mi to absolutne neslo, zdalo sa že čita, ale nečítalo, až pokial som v v nastavení citacky nevymazal hodnoty Caid a Ident a emmcache som dal 1,1,2, potom mi nabehla karta a prisli na nu aj zapisy a potom mi uz aj fungoval client cccam.

Tak karta nebola uplne mrtva, ale docitalo aj ostatné tv stanice, teraz robim dalsiu 99hd, ale tu mam kartu uplne mrtvu, sice ju vidim v citacke, ale zapisy zatial neprisli, tak uvidim. No zdalo sa mi, že mi tu kartu citacka vyhodila, lebo som ju tam uz raz nevidel. Moze to robit?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
marmik

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od marmik »

A co tam teda instaluješ?
Flashneš image z 25.4.2012 ,nastavíš ,nainstaluješ softcam0.2 ,v pluginech v boxu stáhneš binárku a konfigy oscamu,spustíš oscam v softcamu a to je celé.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od Brandy20 »

presne ako si napisal, nic viav, nic menej :-) akurt v oscame upravím citacku ako som pisal vyssie . Oscam som stiahol OSCAM 1.20-unstable_svn build #7947 + som stiahol nastavenie pre skylink. CCcam sa pripaja na 9900hd kde je oscam OSCAM 1.20-unstable_svn build #5932

No zacali mi blnut HD kanaly, az tak ze sa obraz uplne rozloži, seka to a potom to zamrzne :-) Neviete helfnut?
Robi to len ked je spustene naraz citacka karty a client cccam a to prave ja tak potrebujem aby keby nieco nacital zakladný balik z ICe karty
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
marmik

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od marmik »

No to bude tím,že ty konfigy jsou spíš nastaveny na rozchození boxu s kartou,to že ty chceš i share a nevíš jak to nastavit ,je věc druhá.To si musíš odladit sám přes services atd.aby ti to a to četlo z karty a to a to zase ze share.
vgriflik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: ab cryptobox od 750, prismcuby

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od vgriflik »

Zdravím . Mám IP Box 99HD . Ako samouk som prešiel s pomocou príspevkov Marmika ,Ladana , JirkaS, Vprinta inštaláciami image E2 20110211 až po image z 25.4.2012. S pravidlom pokus - omyl som rozchodil aj kartu ICE aj share oscam /cccam UPC ako klient. Po mojich ďalších pokusoch mi systém padol .Znova som flešol image z 25.4 2012 ,ale softcam 0.2 nemôžem nainštalovať. Vždy mi to vypíše "nainštalované 0,chybné 0". Softcam 0.1 mi nainštaluje O.K.
Prosím o pomoc.
Uživatelský avatar
ladan69
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 01.listopad 2008 - 16:07
satelitni prijimac: VU solo2,Gigablue ue 4k,X1
Bydliště: středočeský kraj

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od ladan69 »

aby si mohl nainstal softcam 0.2 nesmíš mít nainstalovaný softcam 0.1
telnet
opkg remove enigma2-plugin-addons-softcam
zkus ho odebrat
vgriflik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.září 2010 - 21:58
satelitni prijimac: ab cryptobox od 750, prismcuby

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od vgriflik »

teraz mám len čisto flešnutú E2 25.4.2012. Skúšal som iba softcam 0.2 a detto
Uživatelský avatar
stanikg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.duben 2011 - 11:21

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od stanikg »

nainstaloval som nocturno +clientserver a neviem tam dostat teraz oscam lebo dakedy som stiahol oscam cez moduly ale teraz tam nieje ziaden oscam .ked dam oscam na usb tak box napise nenasiel som ziadne subory
Dreambox dm920 uhd DREAM ELIT parabola -TWIN 23,5 E, TWIN 19,2E , SINGEL 13E ,TWIN 0,8 W,
namorr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 03.červen 2009 - 9:40

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od namorr »

Pokial si instaloval posledny soft z 25.4.2012, tak sa potom instaluje softcam 0v2, nie clientserver.
IPBox9900, 1xDVB-S2, HDD-500GB
Uživatelský avatar
stanikg
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 30
Registrován: 10.duben 2011 - 11:21

Re: Základný addon - instalace

Příspěvek od stanikg »

nainstaloval som Nocturno enigma -test verze 4
vydane 16.10.2011
-player2 v 191
-kernel 2.6.32.28-0207 + clientserver_test_cryptoworks
ale jak tam dostat oscam
Dreambox dm920 uhd DREAM ELIT parabola -TWIN 23,5 E, TWIN 19,2E , SINGEL 13E ,TWIN 0,8 W,
Odpovědět

Zpět na „ABcom HD prijimace - IPBox9900, IPBox99, IPBox55“