e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 19.Listopad 2018 - 17:53

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 3 příspěvky ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zamŕzanie obrazu
PříspěvekOdeslal: 04.Srpen 2011 - 20:36 

Dobrý deň.
Mám taký zaujímavý problém. Mám nastohované 6 Openboxov, v 5tich sú CS linky, jeden bez. Všetky sú napájané signálom z jedného LNB (V). To celé sa zlučuje a ďalej spracováva v distrib. rozvode. Všetko ide asi 2-3 dni, potom náhle jeden až dva pgm. zamrznú. Nie je to spôsobené vlastným sat., lebo po reštarte CS linková karta je bez kódu (ako keď by ste tam vsunuli novú). Skrátka ani po reštarte nič nejde. Obvykle sa mi to podarí rozbehať tak, že vypnem všetky ostatné a ten jeden nefunkčný rozbieham opakovaným prepínaním programov (skrátka zachytáva kódy, až po požadovaný program). Potom to už všetko ide.
Ak niekto vie, poraďte prosím kde môže byť chyba. V nastavení Cryptoworks sú nejaké PID (poradie kariet) - môže to mať vplyv, že na dvoch sat. sú rovnaké poradia? Alebo to môže robiť zap., alebo vypnutie automatického updateu karty? Ocenil by som, ak by mal niekto nejaký link k technickým info o Cryptoworks, lebo vôbec neviem ako funkguje. Ak by som ho preštudoval, potom, aj chyba by sa ľahšie odhalila. Sat. to ale nieje, lebo nekódované kanále idú v poho.
Ďakujem.

Předmět příspěvku: Re: Zamŕzanie obrazu
PříspěvekOdeslal: 07.Květen 2013 - 9:16 

Dobrý deň,
stále som neprekonal tento problém. O dva roky som ale zistil, kde je presne chyba. Mám Twin konvertor, jeden pre Vertikal "V" (prima, CT1) a jeden pre Horizontal (STV1, Mark, JOJ, JOJ Plus, Nova). Vsetky karty sú CS link. Ten pre problém je nasledovný - Pri V sa "public keys" - časové tokeny upgradujú úplne v poriadku (prima, CT1), ale pri V sa za živý svet nevedia upgradeovať časové tokeny sprístupnenia paketu cs link. Teda ak si prezriem "public keys" platnosť tokenov je tá ktorú som tam naposledy refrešoval presunutím kariet do horných dvoch prijímačov. Pritom signál je v poriadku, HW je rovanký u obidvoch skupín, prijímače sú všetky S1, nastavenia identické. Jediné čo mi nejde ani u jedného zapnúť je v menu kariet - karta ZAP (stále to hádže do VYP, ale aj u tých čo prijímajú aktualizácie). Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, v čom by to mohlo byť. Rozhranie je Cryptoworks.
V CS linku mi poradili bohovskú vec, na ktorú by som ani sám neprišiel, že tie karty má medzi sebou striedať. No ale komu sa chce ísť každý týždeň na strechu?
Ďakujem za akýkoľkvek typ od skúsených odborníkov.

Předmět příspěvku: Re: Zamŕzanie obrazu
PříspěvekOdeslal: 15.Květen 2013 - 21:28 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 95 krát
to najrychlejsie odstranis pouzivanim key pre zakladne programy .
Menu 1117 - cryptoworks a edituj 0D0304
ta karta v nom nepojde nikdy na100% .
Ina moznost je vymenit ju za skylink vymenu - taka karta nevypadava v openbox S1 pri zdielani.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 3 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00