Diskusia k enigma2 PKT v1

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Lze jako disk použít USB ADATA S102/16GB USB3.0 . 7119 ji nevidí ani zformátovanou na FAT32. Je problém v tom USB 3.0?
:?:
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

aj to moze byt. skus ho tam vsunut uplne na doraz .
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

dík za odpověď Revis,ještě prosím koukni na předešlou stránku.Rozepsal jsem se tam o tom nahrávání/neuspává se,komplikované připojování po startu/.
binon
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 03.listopad 2012 - 17:51

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od binon »

Tiez som popisoval problem na ktoromsi fore s zatuhavanim HDBOXU 7119 pri starte Enigmy z USB kluca a sucasne pripojenom USB disku na nahravanie. Odpoved som nedostal a ani moje patranie k nicomu neviedlo. A bohuzial obcasne vypadnutie elektriky s bootovanim HD box-u vzdy pekne zamavalo (box vytuhol a bol nutny restart s odpojenym USB diskom). Pokusal som sa hodit Enigmu aj na USB disk (naformatovany na FAT32), ktory som v dalsom kroku rozdelil aj na dve particie, ale bootovanie Enigmy z USB disku sa mi nepoadrilo rozbehnut. Kedze mi na rodinnej rade nepresla investicia ani do zalozneho zdroja ani do sietoveho uloziska :) nakoniec som sa po cca 8 tyzdnoch pouzivania Enigmy (po natlaku zo strany manzelky a deti) bol nuteny vratiti ku originalnemu firmware-u na 7119-e.
HDBOX 7119 HD PVR (SF918G+) /enigma2 HDReady
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

tak tohle jsem hledal (zkopíroval jsem to ze satdigitalne):
NTFS file system .
neviem ci vie na to enigma vobec zapisovat , ale citat z neho vie. Ked si spustis mediaplayer, ponukne ti ho na vyber - ak tam mas nejake medialne subory .
Vyskusaj ho na nahravanie nastavit len cez Prešdvolene umiestnenie filmov (je to v menu psravy disku)
Najskor v panely Predvolene umistnenie filmov zmaz existujucu cestu k nahravaciemu miestu Menu a tlacitko 2
Potom stlac menu a zvol 1 - prehodi ta do zoznamu adresarov
Tam najdi tvoj disk a vyber na nom adresar . ked budes na to adresary , stlac modre tlacitko .
Uloz zelenym.
Spustenie nahravania je tlacitkom record na dialkovom. Ukoncenie nahravania tym istym tlacitkom .


to menu/2 a pak menu/1, to mi chybělo, abych mohl připojit disk do HDMU.
E2 bych za origo neměnil, je skvělá. Mám teď na USB vánoční edici E2 HDMU,změněný skin a šlape jak hodiny.Myslím se i disk uspí,když se nepoužívá.
Ted uz jen vyresit to bootování, jak píše Binon, aby to najelo samo.
Dík za každý nápad :thankyou:
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

další poznatek,po cca hodině nahrávání z CT HD se to zastavilo s hlaskou,že disk je plný.Zřejmě to souvisí s omezením FAT32(4GB). Napadá vás ,v čem by se to dalo naformátovat, aby to enigma viděla a nezastavovalo se to? ... NTFS,ext3...
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

ext 2 alebo ext3
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

dík Revis,Zformátoval jsem to na ext3 a nahrává to.Už řeším jen 2 věci:
1/PKTeam Nebula v3 neumí uspat disk
2/HDMU vánoční verze zase prozměnu neumí standby,jen hluboký spánek. Pokud volím standby,vždy zbuchne(mohu poslat log)
3/pak ještě to bootování.Pokud nechám při startu zapnutý HDD,zastaví se na bOOt a muswím startovat znovu s vypnutým diskem. Ten zapínám až když proběhne bOOt a napíše Load.Pak už najede OK.
Řešením by bylo použít jeden disk,me by stačilo i 32GB,ale nemuze byt FAT32(omezeni pri nahravani).Zkousel jsem naformatovat disk ext3 a louder ho neviděl.Pokuh ho naformatuji na FAT32, precte ho.

dík za nápady :thankyou:
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

3.1.2012 použitelná kombinace pro 7119 s e2:
USB1:FAT32,1GB(nutno vyzkoušet takový, který vidí loader,používám nějaký Lexar),PKT Nebula v3
USB2:ext3,16GB(opět USB klíč,má nižší odběr než HDD a jede stále, PKT ho neumí uspat), používám ADATA a102,USB 3.0
Nepoužívat hluboký spánek, pouze standby. při startu z hlub.spánku je nutné odpojit 2. disk.

Dík všem za rady a nápady
:)
pecou
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 12.listopad 2006 - 14:44

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pecou »

pep666 píše:dík Revis,Zformátoval jsem to na ext3 a nahrává to.Už řeším jen 2 věci:
1/PKTeam Nebula v3 neumí uspat disk
2/HDMU vánoční verze zase prozměnu neumí standby,jen hluboký spánek. Pokud volím standby,vždy zbuchne(mohu poslat log)
3/pak ještě to bootování.Pokud nechám při startu zapnutý HDD,zastaví se na bOOt a muswím startovat znovu s vypnutým diskem. Ten zapínám až když proběhne bOOt a napíše Load.Pak už najede OK.
Řešením by bylo použít jeden disk,me by stačilo i 32GB,ale nemuze byt FAT32(omezeni pri nahravani).Zkousel jsem naformatovat disk ext3 a louder ho neviděl.Pokuh ho naformatuji na FAT32, precte ho.

dík za nápady :thankyou:
K bodu 2 - HDMU vánoční verze a pozdější do dneška znamená standby pro HDMU zelenáče (v poslední verzi HDMU dokonce místo zelenáče nějakého oranžáče) :-)
Zgemma H9 Combo, Parabola offset 120/140, rozsah družic 80E až 45W, mini ITX - Linux server, Desktop MXLinux
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

To maju vsetky verzie Hdmu pre 7119.
Ja som im pisal davnejsie ale maju to
na haku.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od vodka »

mne to tiez zaujima v hdmu nieje manager mount jak postupovat s tymto hdd na hdbox 9105+
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Radovan111 »

[quote="pep666"]zjistil jsem, že šipkama vlevo/vpravo se nechá nastavit sda , nebo sdc. Sdc je 320GB disk,zvolím ho, potvrdím zeleným,ale nahrávat nelze. Jsem zvyklý z DM800 a jiných satelitů,že když přidám HDD napřed formátuji/inicializuji/disk a to je zde kámen úrazu.Nedaří se mi to připojit.Kdyby tak měla 7119 sAta řadič,bylo by všechno jednodušší.Jestli Vás ještě něco napadne,dík za každou radu.Jestli s 7119 nahráváte,musí to jít i mě.Jen najít,kde dělám chybu.Mount na síťový disk nelze,nemám ho.Dík za radu.Pep :([/quote]

Dám to i sem, vážení prosím mám problém s tím PKT HDD Mount Managerem- jeden kamarád odborník z fora půl dne se s tím přes team viewer hrál, nastavoval mě to, ale prostě to nejde dobře ty mounty těch HDD a USB flash disků
Tak mám:
dev/sda1 HDD externí na který nahrávám
no a chci ještě externí usb flešku na které mám picony
no a co mě to dělá:
tak jsou mountlé obě zařízení jak usb HDD tak usb flash disk- viz obrázek:

no a jak vypnu příjmač a znovu zapnu tak co to dělá za bordel- obě zařízení jsou zasunuty no a co to udělalo: viz obrázek níže:

HDD je mountlý jako uSB fleška a USB fleška není mountlá vůbec

a přes telnet je tam zase toto:

tak je to pořád dokola, tak nevím co už s tím mám dělat.
Ani když dám use automount povolit, tak zase tam naskočí zakázat

Ještě dodám mám Amiko Alien2 triple+
Enigma 2 pkt

Moc prosím poraďte mě prosím, kde dělám chybu. :thankyou: Radovan
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od efendy55 »

nechcem ti do toho kecať radovane ,ale vidím že ti ten tvoj bazmek ubral najmenej 5-rokov života . :o :cry: nepremýšľal si už predsa radšej sa posunúť dalej a skúsiť nejaký mips ???? :smoke: :good: :Yahoo!:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Radovan111 »

Myslíš ten mips co jsou ty boxy na tu E2 přímo stavěné? No zatím nechávám si ty Amika

Prosím a nevíte někdo jak se teda ty HDD a ty USB flešky mountají v HDMU? Když tam není mount manager. Zkouším to a nic. Při tom mám jak flešku tak HDD zasunuty v boxu a sformátovány obě zařízení na ext3 a vůbec to přes telet nevidí žádné zařízení,když dám inicializace disku tak to napíše selhalo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Uživatelský avatar
Radovan111
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 536
Registrován: 29.leden 2014 - 11:17
satelitni prijimac: Dreambox DM920UHD, TBS5925
Bydliště: Vsetín

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Radovan111 »

Takže je to vyřešeno- velký dík patří kamarádovi zde na foru, nebudu ho jmenovat- nemám k tomu svolení, přes vzdálený přístup mě to zprovoznil a mountnul a naformátoval . Takže dobří lidé ještě nevymřeli. :thankyou: :poklona:

Takže hlavně díky němu mě to ty jak HDD tak i USB fungují a v HDMU to funguje. V pkt bohužel to nefunguje
Boxy - DREAMBOX DM920 UHD, Amiko Alien2 Triple+-úplně k ničemu , DR HD F16 , Motor Strong, satelitní parabola Fuba 100cm, satelitní karta TBS 5925, Humax DV 1100S- úplně ale úplně k ničemu :) :) :) :)
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“