Diskusia k enigma2 PKT v1

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

sem pridavajte pripomienky k PKT enigme
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od efendy55 »

vie dakto ako v tejto enigme rozbehať sambu ?
Všetko 4K
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

samba plugin a frcis .
Inak - modre tlacitko - PKTpanel - Mount - samba a nastavit a aktivovat.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od efendy55 »

samba server je v blue paneli . skúšal som to aj stiahnúť v moduloch ,ale nikde tam neni plugin na sambu . nevieš link kde by som si to stiahol ?
Všetko 4K
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

potrebujes moutnut sietovy disk s PC v hdboxe ?
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od efendy55 »

jo,jo ,niečo také . nebulu mam v aliene 8900-ke aj v hdboxe -7110-ke . všetko čo potrebujem zatial šlape ako hodinky .pár krát som skúšal rozchodiť tú sambu ,ale neviem najsť plugin . s alienom aj s hdboxom sa dostanem na vu+uno aj dreambox bez problémov ,len opačne ani bohovi . už sme to tu s kolegom riešili dokonca som tu napísal aj návod ako na to ,len mi zachrčala enigma tak som ju na novo preinštaloval a od v tedy ani bohovi . dokonca v tej prvej nebule som si nazdielal usb hdd v routri a alien v nebule mi to pekne našiel a aj nahrával aj timeshift perfektne funguje . pred tým mi ho pc ,vu+uno aj dreambox našiel po sieti ,ale teraz nie . pár x som už pátral po plugine samba na nebulu ,ale čo mi našlo tak stránky nefungujú ,alebo sa treba registrovať hlavne na polských forach . vieš mi s prosím ťa s tým poradiť ?
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

Ja mam v Aliene ext.HDD a mam mountnuty disk vo všetkych boxoch tieto screeny su z HDboxu FS7119 E2 PKT Nebula.S týmto nadstavenim nemam problem sa dostať na HDD v ALINE z hociktoreho boxu.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od efendy55 »

tak to mám nastavené ,len mne vidí hdd v usb v aliene 8900-ke ako ,,media/Point2 . ked zadám v hdboxe 7110-ke ipečku aliena 192.168.2.10. a zdielanie servra : media/Point2 tak sa nepripojí nič ani pc ani dm,ani vu+uno . mám to podla foto len to mám červené nie zelené . ale s hdboxom aj s alienom v nebule sa pekne pripojím na vu+uno aj dreambox a dokonca aj na usb hdd v dreamboxe . hdd mi idú v oboch satelitoch v usb-ečku .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

Zistil som že udajne na opravu mountu sieťoveho HDD v Enigme PKT Nebula pomôže aktualizacia z BluePanel->Update->Firmware Udajne je to chyba v enigme ktora sa odstrani aktualizaciou.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Ahoj,mám na 7119 e2 z USB a nedaří se mi naformátovat na 2. USSB připojený HDD.Začnu formátovat(inicializace),probíhá to asi 2 min a pak napíše:Není možné inicializovat pevný disk Chyba:mount failed . Jde to vůbec, myslím připojit HDD přes USB a nahrávat naň, pokud jede E2 z USB? Lze do 7119 instalovat E2 přímo do flash a ne jen do multiboot?
Moc dík za hned několik odpovědí
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

treba aj trochu :book:
nahravanie v e2 :poklona:
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Tohle znám,až do 5. obrázku (předvolené umístění filmů /autosf/sdb1/log). Tady mi není jasné,jak tam zadám /autosf/sdb1/log a proč zrovna tohle. Myslím, že napřed je nutné inicializovat disk a to se mi právě nedaří.Pokud spustím HDMU, dostanu se v menu na inicializaci disku, zmačknu inicializovat,volba ano/ne, dám ano, OK a nic se neděje. Pokud spustím PKT v3 , inicializace sice probíhá, ale po minutě napíše: Není možné inicializovat pevný disk Chyba:mount failed. Zajímavé je , origo fw HD boxu s diskem pracuje (čte i formátuje). Jedná se o disk Apacer 2,5",USB 2.0 . Zkoušel jsem místo něho rychlou paměť USB Lexar 1GB,ale stále stejný problém. Formátuje a po chvíli mount failed. V čem by mohl být problém?Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

Nemusiš nič inicializovať stači ho mountnuť v blue panely maš mpoložku mount a moutni ho na media/hdd a potvrd aj automount.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Ahoj Pastoman,dík za pomoc. Jak ho mam mountnout.Přikládám obrázek,jak to vypadá v mount manažeru.Nějak se mi to nedaří,nevím , jak na to.Dík Pep
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

zjistil jsem, že šipkama vlevo/vpravo se nechá nastavit sda , nebo sdc. Sdc je 320GB disk,zvolím ho, potvrdím zeleným,ale nahrávat nelze. Jsem zvyklý z DM800 a jiných satelitů,že když přidám HDD napřed formátuji/inicializuji/disk a to je zde kámen úrazu.Nedaří se mi to připojit.Kdyby tak měla 7119 sAta řadič,bylo by všechno jednodušší.Jestli Vás ještě něco napadne,dík za každou radu.Jestli s 7119 nahráváte,musí to jít i mě.Jen najít,kde dělám chybu.Mount na síťový disk nelze,nemám ho.Dík za radu.Pep :(
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

Musiš ho najprv mountnuť ako si robil a potom nastaviť cestu nahrávania je v tom návode čo som ti dal vyššie.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Pastoman píše:Musiš ho najprv mountnuť ako si robil a potom nastaviť cestu nahrávania je v tom návode čo som ti dal vyššie.
Ahoj,udělal jsem pár obrázků:
4. na USB switch mám USB paměť 1GB Lexar a 200GB 3,5"HDD. Pokud chci inicializovat HDD, formátuje /asi do Linux/ a po chvíli /cca 2min/ napíše:Chyba:mount failed
1. přes modré zvolím mount manager/a zde volím /dev/sdb1/, zelené tl. a napíše viz. obr č.2
2. hláška po volbě sdb1 pro nahrávání
3. předvolené umístění filmů mám sda1(1GB Lexar) a nehnu s tím.Jak to mám změnit na sdb1 ?

Myslím tu chybí ta nedokončená inicializace.
Pastoman, dík za každou radu, ale je silvestr a je potřeba se bavit. Budu ve střehu a jestli tě něco napadne, určitě si to hned přečtu. Jsem amatér,co začínal na 7000/blue/,pak jsem si přikoupil 800 za 13500,- a z téhle 7119 jsem úplně nadšenej. Jediná vada na kráse je to nahrávání.Dokonce se mi i zdá, že 7119 ná na Sd lepší obraz než 800 a to je co říct. Beru 800 jako etalon kvality. Bohužel mi u ní včera asi kleknul tuner a pokud to nahrávání rozchodím,nespěchal bych tolik s opravou.Stojí totiž 1450,-Kč bez DPH.Testoval jsem i VU+Uno,kde je instalace bezproblémová,i nahrávání(řadič sAta),ale měl jsem problém se zvuke na audio cinch.Po krátké době používání začal zkreslovat.HDMI výstup byl OK,optiku nemám. Promiň,že tě s tím unavuju, ale myslím si,že co se týče 7119 víš o čem je řeč, jako moderátor tohoto fora a mohl bys mi s tím nahrávání pomoct. Předem moc dík za každou radu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 740
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od Pastoman »

Skus dať v PC úplný forrmát USB HDD /maš asi momentalne rozhasenu fat tabulku/vo formáte FAT32 a preveď to čo si robil ale,stým že po formátovaní si na HDD vytvor zložku kde ti bude nahrávať napr.record a cestu nahravania nastav tam.
Takže nebudeš mať media/HDD ale media/HDD/record a nezabudni zeleným uložiť.
NEMUSÍŠ INICIALIZOVAŤ DISK NAHRAVAT TI BUDE NA FAT32!!!
Urob to takto a musi ti to ist.
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od revis »

Ak ma uzivatel zapnuty automount , root directory je /automount/ ! Nevyhodou je,ze samotny disk moze mat aj systemom prideleny nazov, ktory je dost dlhy.... a zle sa zadava dialkovym . Lepsie je automount vypnut a moutnut disk manualne , do pripojnych bodov, ktore su prednastavene . Inak - staci si dat prelozit tu hlasku z obrazku 2.jpg.
ja davam vytvaram na disku aj vzdy samostatny adresar pre record - je to lepsie ako vsetko tlacit na usb do korenoveho - je tam potom bordel , a disk vyuzivam aj na picony .
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: Diskusia k enigma2 PKT v1

Příspěvek od pep666 »

Tak už mi to nahrává.Sice ne úplně bezproblémově,ale nahrává. Ctělo to/jak napsal Pastoman/:
1/ formát disku na FAT32
2/ v tabulce mount manager /mount/sdb1 a zeleným to mountnout
Stále to ale ještě není ono.
1/ Disk se neumí uspat i když mu nastavím spánek po 1 minutě. Nevypne se ani při vypnutí do stendby.
2/ při startu s připojeným diskem zatuhne na BOOT,musím tedy startovat s vypnutým diskem a ten zapnout až najede e2. Pak Mount manager/připojit sdb1/zelené a restartovat GUI.
Takhle to nahrává, ale disk jede stále i když ho nevyužívám, točí se a topí.
Vzpomínám si, jak jsem začínal s Dreamboxy. První 7000/blue/ jsem po měsíci prodal a když jsem si koupil další za půl roku,trvalo další 2 roky,než se to dalo stabilně používat.

Dík za pomoc a nápady.
PS:máte zkušenosti s HDMU ? Jak připojím disk,když HDMU nemá mount manager/nebo se pletu/?
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“