Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od efendy55 »

samba tam je dá sa aj zapnúť ,ale nič v sieti /ani pc ani satelit / čo má nebulu ju nenájde . skúšal som tam dať aj ten plugin čo je tu vyššie a nastavil ipečku v riadku č. 98 a tiež nič , ale pred tým som tu pôvodnú sambu zmazal a dal tam len ten upravený plugin . alebo tam treba nechať obe samby ? skúšal som to na aliene 8900 -ke .
Všetko 4K
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od Noro C »

Tak ze na E2 HDMU sambu na 9105+ som stiahol priamo boxom z aktualizacneho serveru, potom som isiel do sietoveho nastavenia kde som vyhladal zariadenia v sieti a ukazalomi PC a dalsie boxi, potom som k nim zadal hesla a cesty a vsetko funguja ok a myslim ze u nebuli je to podobne
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od efendy55 »

v nebule ani po aktualizácii nie je plugin samba . nahral som ho len cez ftp s predošlej strany . v blue panely je samba server a dá sa aj zapnúť ,ale ako som písal nič ho nenájde ani po úpravách ipečky , je to vo /var/etc / samba plugin aspon v nebule v hdboxe-7110 aj v aliene -8900 .
Všetko 4K
marian222
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 21.červenec 2012 - 18:26

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od marian222 »

Tak ako chlapi?

Posunuli sme sa uz niekam s tou sambou na NEBULE ?

Ja to stale nemozem rozchodit.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od efendy55 »

u mňa to isté aj v aliene aj hdboxe pár x som sa stým hral ale nefunguje to . zatial mám všetky sieťové hdd v dreamboxe v usb ,tam to šlape perfektne . nie že by mi tá samba v nebule chýbala , ale tiež mám rád všetko funkčné . ešte počkám ked príde synovi pc so servisu nech sa na tú sambu pozrie .
Všetko 4K
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od Noro C »

Tak ze na sambu nepotrebujes pc s linuxom staci aj klient RCC alebo DCC aby si mohol robit upravy. Mam 9105+ a uz mam aj nebulu pre tento box ale nemam to testnute , na buduci tyzden budem mat trochu casu tak to skusim v nebule lebo zatial pouzivam HDMU E2 a tam to ide ok.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Samba server na HD BOX 7119- PKT neubla // smb.conf

Příspěvek od efendy55 »

syn robí v linuxe , ja sa do toho až tak nerozumiem . už mi upravoval sambu v dreamboxe ale cez linux mám tam dokonca 3-ks exter. hdd v usb-čku + interný e-sata a idú mi všetky pekne po sieti aj na všetky pc + samozrejme všetky satelity aj v nebule . dokonca sa dá samozrejme v nebule pekne nastaviť kde chcem nahrávať , práve to mám nastavené na interný hdd v dreamboxe aj s aliena aj s hd-boxu a skúšal som to aj na exter. hdd v dreamboxe aj to funguje .je zaujímavé že v nebule sa nenájdu medzi sebou v sambe satelity .
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“