Dalkové ovládání jde "ztuha"

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

ddwarf
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 11.září 2012 - 16:36
satelitni prijimac: HD BOX 9105+

Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od ddwarf »

Chci se zeptat zdali tu někdo řešil takovou (nepříjemnou) banalitu že ovladač je nutno ovládat poměrně silou,jako první mě napadly slabé baterie ale výměna za nové nepomohla.S tím jsem se setkal poprvé u spotřební elektroniky.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

praveze nie. pouzivas externe cidlo, alebo zabudovane ? vyskusaj na ktorom sa to prejavuje. Ak na oboch, bude chyba v DO, ak len na internom, mozno je IR prijimac prekryty nejakym plastom, alebo nieje kolmo letovany na doske .
jarcobohatier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.červen 2010 - 17:14

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od jarcobohatier »

Dva kusi hdbox 9105plus a dialkove ide nafigu tyka sa to tlacitka urcujuce smer dolu.Niekedy neprepne vobec az na 3 pokus niekedy hned.
dendy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 13.květen 2009 - 1:23
Bydliště: JC

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od dendy »

Také přidám zkušenost. U tchána HD box 9105+ ovladač se od koupě musel ovládat poměrně velkou silou (jak píše ddwarf) až nakonec přestal fungovat uplně. Už je na reklamaci. Nakopak další ovladač který mám u HD boxu 7119 šlape perfektně a krásně z lehka.
Používáno s interním čidlem.
VU+Duo BH 1.7.3, Skin HD Glass 16
HDBOX FS-7119 HD PWR Linux, HD-BOX FS-9105+ HD PVR Linux
LED TV LG 47LE5500
NAS Synology DS211j
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Mě jde ovladač taky dost ztuha, myslel jsem, že to tak má být. Ale jak se tu bavíte o externím a interním čidlu to jde tedy opravdu mimo mě a nevím tedy jestli mám to nebo to, mohl by mi to někdo osvětlit? Díky.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

9105+ nema externe cidlo, to ma len 7110 a 7119 , lebo prijimac sa da umiestnit na zadnu stenu TV, tak cidlo na IR treba dat dopredu.
jarcobohatier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.červen 2010 - 17:14

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od jarcobohatier »

Oprava,tak dnes som sa na dialkove pozrel dokladne a cele nejako tazko prepina.Robia to nove kusi 9105plus starsie kusi 9105 prepinali dobre.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

asi zmenili IR prijimac v stb .
dendy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 13.květen 2009 - 1:23
Bydliště: JC

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od dendy »

Ani bych to neviděl ve změně IR přijímače. Spíš bych to hodnotil jako nějaká zmetková serie.
Servisní technik nutně musel vědět co se s ovladačen dělo (jestli nebyl rozebíranej, utopenej, ....). Udajně vyhořela deska ovladače.
VU+Duo BH 1.7.3, Skin HD Glass 16
HDBOX FS-7119 HD PWR Linux, HD-BOX FS-9105+ HD PVR Linux
LED TV LG 47LE5500
NAS Synology DS211j
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Tak myslíte, že je to na reklamaci? Když na tlačítka musím hodně tlačit?

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

vyreklamuj .
Bartalos
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 04.září 2012 - 12:10

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od Bartalos »

písal som do tejto témy aj na satdigitalne ale napíšem aj tu, keďže vidím, že sa tu rozbehla diskusia.

aj ja mám tento problém s novým hdboxom 9105plus, ale iba niektoré tlačítka a to konkrétne šípka doprava,recall a exit. akoby bola postihnutá tá konkrétna časť ovládača nejakou vadou. dosť je to nepríjemné , musím tlačiť ako ... som zvedavý kedy to odíde.
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Tak já jsem dnes psal obchodníkovi od kterého jsem HD-BOX koupil ještě neodepsal, ale byl bych rád, kdyby mu stačil poslat jen ovladač na výměnu abych si box mohl nechat doma, ale to asi nepůjde, no uvidím co napíše.
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Tak teď mi obchodník odpověděl, že mu zbyl na skladě jeden ks dálkového ovladače německého Octagonu, že je prej dobrý a že mi ho vymění za něj, co vi na to? Nevím zdali to je dobrá volba.

Edit: Ten ovladač asi nebude univerální na TV, DVD, STB, pokud ne tak ho nevemu, zvykl jsem si zapínat vše jedním ovladačem.

Edit: Tak vyměněno za ten samý ovladač akorát výrobce Octagon a vše v pořádku, ovladač jde krásně.
Lefti
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 12.prosinec 2006 - 18:16

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od Lefti »

Bartalos píše:písal som do tejto témy aj na satdigitalne ale napíšem aj tu, keďže vidím, že sa tu rozbehla diskusia.

aj ja mám tento problém s novým hdboxom 9105plus, ale iba niektoré tlačítka a to konkrétne šípka doprava,recall a exit. akoby bola postihnutá tá konkrétna časť ovládača nejakou vadou. dosť je to nepríjemné , musím tlačiť ako ... som zvedavý kedy to odíde.
Na svem HDBOXu 9105+ pozuruju presne to same. Nektera tlacitka funguji naprosto bez problemu, ale napr. sipku nahoru/dolu, vlevo/vpravo je nekdy nutne stisknout nekolikrat nez box zareaguje. HDBOX mam necele dva mesice, a pozoruju to rekl bych od zacatku.
IPBox 200s + HD-BOX FS-9105HD+ PVR
ladism
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.červen 2012 - 18:12

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od ladism »

Mám stejný problém, tlačítka jdou všechna strašně ztuha. Protože při správném zmáčknutí tlačítka se rozsvítí červená ledka na DO, jde jednoduše poznat, že chyba není v přijímači ani ve slabých baterkách.
jarcobohatier
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 23.červen 2010 - 17:14

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od jarcobohatier »

Dnes vymenene dva kusi idu vyborne,jednoznacne chybna seria dialkovych.
Uživatelský avatar
tomahawk
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 23.březen 2010 - 0:15
satelitni prijimac: HD-BOX 7119, Opticum X403p
Bydliště: Prešov

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od tomahawk »

Tak ako to tu čítam, tak musím vyreklamovať svoje DO aj ja. Mám HD-BOX 7119 a na diaľkovom mi fungujú až pri tvrdom stláčaní ŠÍPKA DOLE a číslica 1. Ostatné tlačidlá musím prezrieť, ale na tých najpoužívanejších som na ostatných tento problém neregistroval. Dúfam, že bude možné vyreklamovať len DO, lebo celý prijímač sa mi posielať teda nechce.
ladism
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 20.červen 2012 - 18:12

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od ladism »

Tak jsem to vyreklamoval, stačilo poslat jen DO a nové je OK. :D Vybral jsem si skvělého prodejce!
fukdes
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 24.listopad 2012 - 10:32
satelitni prijimac: Hd box 9105+

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od fukdes »

Tak dnes poslalane na reklamaciu DO od Hd 9105+ ..Uz sa to podobalo ako posilovac na prsty a zapestie :) ..strasne tuho sli tlacitka. Uvidime co poslu a ci som si vybral dobreho predajcu..
HD box 9105+ @ Ab 500
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“