Dalkové ovládání jde "ztuha"

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
vprint
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: 18.září 2010 - 23:40
Bydliště: Atlantida

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od vprint »

Ak treba silno tlacit, moze to mat dve priciny, bud su tlacitka spatne vyrobene a treba vyvinut velku silu na to, aby sa vobec dali stlacit, aleboo je vadna , pripadne zoxidovana ploska pod gumovou blanou na kontaktoch. To sa stava starsim dialkovym alebo na tlacitkach, co sa casto pouzivaju. Su na to cistiace sady, ktore obsahuju cistic ako na samotne kontakdy, tak aj na gumovu plosku, ktora na ne dosada, kedysi sem na forum daval na taku sadu link Pistok123, ale uz som ho tu dlho nevidel a ani netusim, kde ten link je. Nepoamatam si presne, ale sa mi zda, ze v tej sade bola aj akasi pasta na ozivenie tej vodivej gumovej plosky. Ale to uz mozno aj fantazirujem. :oops:
Uživatelský avatar
majobinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.prosinec 2008 - 21:42
satelitni prijimac: HD9105+
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od majobinek »

Tiez ta ista chiba .Rozobral som ho a su nakrivo vilisovane tlacidla neviem ako to opisat ale skratka ked to stlacim prstom tak ide dobre
tvurce
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.září 2012 - 22:25

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od tvurce »

Toto opravdu NAŠTVE! Dálkové ovládání HD-Boxu je vynikající po stránce ergonomie a funkcí. Opravdu se tak povedená dálka hned tak nenajde. Ale dojem zkazí tlačítka, která jdou občas opravdu ztuha.

Měl jsem 2 dálky. U první se projevilo "tuhé" tlačítko pro šipku doleva hned na začátku. U druhého fungovalo vše krásně zlehka, ale už po měsíci se začal dojem kazit a některá tlačítka zase "tuháč camping". Grrrrr!
Uživatelský avatar
vprint
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: 18.září 2010 - 23:40
Bydliště: Atlantida

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od vprint »

Musi to byt nejaka spackana seria, ktoru nikde inde nezobrali, iba v tychto nasich bananistanoch. Popri motorovom oleji na vysmazanie sa to strati. Mne ide v ramci tolerancie celkom fajn.
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Jak jsem psal už výše stejný problém, prodejce mi nabídl naprosto totožný ovladač od Octagonu za ten od HD Boxu vzal jsem ho a nelituju, nižší zdvih kláves a jde lehce, paráda.
luna
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 206
Registrován: 05.červenec 2008 - 9:55

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od luna »

dá se někde koupit zvlášť?
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

To jsem nekoukal zkus googl.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

Predajcovia HDboxov maju velky DO bezne dostupny.
Ronej
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 22.srpen 2012 - 11:09

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od Ronej »

majobinek píše:Tiez ta ista chiba .Rozobral som ho a su nakrivo vilisovane tlacidlm ako to opisat ale skratka ked to stlacim prstom tak ide dobre
Jakym způsobem se ti to povedlo rozebrat? Já mám takové plastové klínky, něco jakoby šroubovák, ale jak do toho páčím, je to na tom plastu poznat. Raději jsem toho nechal abych nepřišel o záruku. Jde to na tvém ovladači poznat?
Uživatelský avatar
majobinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 24.prosinec 2008 - 21:42
satelitni prijimac: HD9105+
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od majobinek »

Ronej píše:
majobinek píše:Tiez ta ista chiba .Rozobral som ho a su nakrivo vilisovane tlacidlm ako to opisat ale skratka ked to stlacim prstom tak ide dobre
Jakym způsobem se ti to povedlo rozebrat? Já mám takové plastové klínky, něco jakoby šroubovák, ale jak do toho páčím, je to na tom plastu poznat. Raději jsem toho nechal abych nepřišel o záruku. Jde to na tvém ovladači poznat?
No trochu to je vidiet al nie moc ak mas neake stare dialkove tak si to na nom skus vecina je rovnaka
Ronej
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 22.srpen 2012 - 11:09

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od Ronej »

Na většinu mi stačily nehty :D. Mam ho půl roku, tak ho vyreklamuji radeji.
henry1372
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 16
Registrován: 29.říjen 2009 - 13:09
satelitni prijimac: Octagon SF8008

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od henry1372 »

problém je jasně v dálce měl jsem v ruce tři kusy a to 7119 a všechny jdou špatně,tedy lepší fungovalo DO na 7110 jediná možnost reklamace :shock:
VU UNO last BH 2....
VU DUO last BH 2....
HD BOX 7119
tvurce
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.září 2012 - 22:25

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od tvurce »

chystá se nová verze - 7119 v2, která bude mít jiné ovládání. Takže dodavatel si je asi vědom problému. Pak ale moc nechápu, proč to ovládání stojí samostatně kolem 5tikila...

to už pak raději použít ty peníze na univerzální ovladač třeba od Logitechu, nebo vzít Octagoňácké (je k mání na ebay.de)
japop
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 46
Registrován: 14.leden 2009 - 14:19
satelitni prijimac: HD-BOX 7119
Bydliště: ČR

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od japop »

uvažuji také o reklamaci ovladače, měl jste s ní někdo problém ? Reklamovali jste u priodejce nebo někdo přímo u Sapra ?
HD-BOX 7119
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od davidas »

u 7119 nebyl problem s funkci, ale nekdo mel problem s velikosti, proto je tam jiny typ, udajne mensi

tvurce píše:chystá se nová verze - 7119 v2, která bude mít jiné ovládání. Takže dodavatel si je asi vědom problému. Pak ale moc nechápu, proč to ovládání stojí samostatně kolem 5tikila...

to už pak raději použít ty peníze na univerzální ovladač třeba od Logitechu, nebo vzít Octagoňácké (je k mání na ebay.de)
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od revis »

Fortis robi vsetky modely s rovnakymi prikazmi na DO, tkaze sa da pouzit aj z napriklad SD prijimaca Optibox extra, prima a podobne. Taktiez je mozne pouzit aj DO inych znaciek - a ze ich je. Sak tym zasvinili celu europu .
midiborec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 18.prosinec 2011 - 2:37

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od midiborec »

Tak pánové mam tu 100% návod jak opravit tlačitka která jdou špatně mačkat... Je to sice takové amaterské ale pomuže to.... Ovladač je potřeba rozdelat nožíkem ktery moc nepruží a nejlepe začit pod nadpisem HDbox pak celi ovladač rozevřit a pod každém tlačitkem je gumovej cuplik kterym se mačká nasledny kontakt.. Je dobre prvne vyzkoušet zmačknout tlačitko bez gumového tlačitka zda jde snadno mačkat pokud ano tak chyba je jen při mačkani gumového tlačitka ktere se při mačkani ohyba a nemačka na střed... Proto jsem kapnul trošku gumového silikonu pod gumové tlačitko a zvetšil dosedaci plochu.. Nechal zaschnout a svete div se... Tlačitko jde nadherne mačkat... Snad to někomu pomuže... je jedno jaky silikon jen musi to byt ten co zatuhne.
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od antoni_sk »

Som rád že som našiel toto fórum...
Ja mám Anacondu Plus, čo je vlastne 9105+ aj dialkové sú rovnaké a to dialkové ma fakt serká, niektoré tlačítka, najmä stredové OK aj posun dole musím strašne stláčať aby to fungovalo...
Skúšal som ho včera rozoberať, ale nepodarilo sa mi to...
Skúsim to ešte podla návodu vyššie, a ked nie tak ho skúsim vyreklamovať....
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
midiborec
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 18.prosinec 2011 - 2:37

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od midiborec »

mě se nechtělo ovladač reklamovat jelikož bych pak neměl jak přepinat satelit tak jsem si ho rozdelalk jak sem psal nahoře... Musi se to začit od spodu nejlepe od nejakého rohu a nožíkem ktery se moc neohýbá. Šroubovákem bych to nedelal at si to zbytečne neponičíte. Já to delal kapesním nožem a šlo to raz dva.
daja44

Re: Dalkové ovládání jde "ztuha"

Příspěvek od daja44 »

Když má někdo vadný kus jako já, jednoznačně bych to reklamoval, já měl to štěstí, že mi nabídli naprosto stejný od Octagonu, to je jiná, ale i kdyby mi ho nenabídli chtěl bych ho vyměnit, do ničeho nedloubejte, vyměňte ho.
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“