Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
warkiller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 28.únor 2011 - 20:59

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od warkiller »

Mam maly dotaz pre odbornikov na HD-Box - na nasom trhu sa pod Fortis HW predavaju 3 rozne obchodne znacky rovnakeho zakladneho modelu:
1. Hd-Box 7119 a 9105+
2. Skytec Jobi a Kleio
3. Octagon SF908G a 1008G+

Ako je to u nich s FW - su navzajom zamenitelne, mozem napr. do Skytec Jobi boxu bez rizika zamrznutia nahrat orig. FW pre HD-BOX 7119 alebo tam mam radsej nechat ten orig. FW od Skytec ?
Ktory z tycht otroch orig. FW je najstabilnejsi resp. ma najlepsiu podporu ?
Tato E2 PTK na USB je univerzalna a pasuje pre vsetky 3 modely bez nejakych dodatocnych uprav ?
SAT-HD:VU+DUO, HD-BOX 7119, Ariva 200HD, Tevii S660 (USB tuner),
SAT-SD: Pace MSS1000(analog), Echostar AD3600IP, Openbox X540/X820, DM500S
Paraboly s motorom:Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+Invacom QDF-031
Paraboly Multifocus: Maximum E85+8xLNB
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

co sa tyka orig firmware, ten by som medzi nimi asi radcej nezamienal.

no a co sa tyka tychto E2 od PKT pre Octagony, tak napr. ja pre Skytec Kleio (a HDbox 9105+) pouzivam ten s oznacenim SF1008SE+

pre SkyTec Jobi (a vraj aj HDbox 7119+) by mal byt pouzitelny tusim ten s oznacenim SF918SE+ (ale tu sa teraz uz presne nepamatam)

inac momentalne patri medzi najspolahlivejsi image "HYPERION 3" (PKT), takze s NEBULA img by som sa uz asi ani nezaoberal ;)
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od vaskee »

Tady je modelove rozdeleni Fortis prijimacu:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=214&t=54918

Vlastnim Skytec Nerine teprve chvili, ale vysledoval jsem, ze firmware je napric Fortis modely totozny. zelezo uvnitr je na drobne odlisnosti totozne. lisi se pouze podporou poctu ctecek, CI slotu, celnim displayem a eventuelne poctem tuneru, i kdyz ani v tomhle bych nevidel odlisnosti v OS. Linux je modularni system a v okamziku, kdyz do nejakeho slotu vrazis novej hardware (napr. tuner), tak pokud jsou v jadru zakompilovane ovladace (eventuelne pokud jsou nahravany dynamicky), dokaze ho detekovat bez toho, aby musel byt pouzity odlisny firmware pro jedno nebo dvou tunerovy pristroj.

ad zamena firmwaru. nezkousel jsem to, ale muj osobni tip je, ze to nepujde. podobne je to s enigmou. zavadec pro nerine ma jine ID, nez zavadec pro hd-box. muzes to zkusit, ale imho ti zahlasi chybu. urcite je tam implementovany nejaky druh ochrany, aby si tam uzivatele nenalivali co se jim zachce.
Skytec Nerine + openATV
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od revis »

zasadou pri reanimacii (zmene obchodnej znacky) je pouzit fw s rovnakym front panelom + vybava , ale front panel vlastne hovori aj o vybave. Ak sa nedodrzi rovnaky front panel, stane sa box bezne dostupnymi prostriedkami nepouzitelny - nepojde display ,a nebude pasovat ovladanie tlacitkami na prednom panely, ktore rozhoduje napriklad o zavedeni sw v tzv. emergency mode.
Velmi dobra stranka existovala kedysi pre fortis modely. Ta stranka bola neskor na ziadost dovozcou zrusena, rpetoze umoznovala celkom presne identifikovat , aky prijimac vlastne doma mam a ktory dovozca pouziva rovnaky sw.
Pri enigma HDready je uboot uz bez restrikcii a toto umele delenie sa snazi co najviac potlacit. Model prijimaca rozhoduje o vybave a ten je smerodatny pri "nalievani " pamate enigmou . Delenie na modely neprinieslo ziadany uspech - pre nas uzivatelov. Ani dovozcom nezabezpecilo zvyseny odbyt . sh4 modely sa dopredavaju a nam by umelymi restrikciami ostali oci pre plac.
Inou otazkou je financovanie vyvoja e2 v takomto rezime, ako sme zacali tu. Dovozcovia a celkom logicky, sa brania podporovat vyvoj "for all models" , takze jeho otazka financovania vyvoja teraz ostava otvorena, ale verim,ze najdem riesenie.
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od vaskee »

Presne tohle jsem psal na Skytec podporu. podekoval jsem za posledni verzi fortis fw. z minuleho tydne, nicmene vysvetlil, ze z duvodu nepokracovani na dalsim vyvoji E2 Blue Edition zvazuju prodej Nerine. fabricky firmware je pro me nedostacujici a nevyhovuje mi.

myslim, ze si tohle uvedomuji a jsem docela zvedavy, jak se postavi k vasi HD ready vetvi. idealni by byla vzajemna spoluprace.
Skytec Nerine + openATV
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

vaskee píše:Tady je modelove rozdeleni Fortis prijimacu:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=214&t=54918

Vlastnim Skytec Nerine teprve chvili, ale vysledoval jsem, ze firmware je napric Fortis modely totozny. zelezo uvnitr je na drobne odlisnosti totozne. lisi se pouze podporou poctu ctecek, CI slotu, celnim displayem a eventuelne poctem tuneru, i kdyz ani v tomhle bych nevidel odlisnosti v OS. Linux je modularni system a v okamziku, kdyz do nejakeho slotu vrazis novej hardware (napr. tuner), tak pokud jsou v jadru zakompilovane ovladace (eventuelne pokud jsou nahravany dynamicky), dokaze ho detekovat bez toho, aby musel byt pouzity odlisny firmware pro jedno nebo dvou tunerovy pristroj.

ad zamena firmwaru. nezkousel jsem to, ale muj osobni tip je, ze to nepujde. podobne je to s enigmou. zavadec pro nerine ma jine ID, nez zavadec pro hd-box. muzes to zkusit, ale imho ti zahlasi chybu. urcite je tam implementovany nejaky druh ochrany, aby si tam uzivatele nenalivali co se jim zachce.

priklad:

E2 (NEBULA 3) ktora mi bezala na KLEIO - na JOBI mi uz nechcela bezat

E2 (NEBULA 3) ktora mi bezala na KLEIO - na NERINE mi sice tiez isla,
ale nefungoval display a dokonca pri prepinani stanic (FTA) mi nahodne padala !

takze asi tak nejak - napriklad ....
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od revis »

lebo su to rozdielne modelove znacky.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

a zelezo je teda rovnake alebo nie ?

"Linux je modularni system" - predpokladam ze aj E2 je Linux - je teda vhodny(a) pre vsetky spominane modely, ked je "modularni" ? --- atd...

alebo ako to bolo myslene ?
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
warkiller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 28.únor 2011 - 20:59

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od warkiller »

Take divociny ako cross-flash medzi roznymi modelovymi radami ja skusat ani nechcem, len ma zaujimalo, ze ak si napr. kupim Skytec Jobi alebo Kleio, ci s tym nebudu nejake problemy, tak pre istotu asi zostanem verny znacke HD-Box a dalej vyuzivat download a support od Reviservisu... :good:

P.S.
Ak niekto potrebujete ten zoznam Fortis modelov, tu to je, spravil som si zalohu este skor ako zmizol zo sveta... :poklona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
SAT-HD:VU+DUO, HD-BOX 7119, Ariva 200HD, Tevii S660 (USB tuner),
SAT-SD: Pace MSS1000(analog), Echostar AD3600IP, Openbox X540/X820, DM500S
Paraboly s motorom:Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+Invacom QDF-031
Paraboly Multifocus: Maximum E85+8xLNB
Rian
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 16.únor 2010 - 11:04

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od Rian »

Zdravím,

mam SkyTec Kleio a prechadzam Enigmy, ktora ma zaujme.
Z USB som uz mal Hyperion, HDMU, teraz skusam USB NEBULA. Mam ale problem, logo bootscreen nabehne, ale potom zmizne a na displeji mam len dve pomlcky na za nimi sa menia pismena H, C a S (ked dobre pamatam).
Je v niecom problem ? Nebulu z testovania vynechat ?
Bola by skoda, chcem potom prejst na flash enigmu a nebula ma aj tuto variantu, ked som to dobre pochopil.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od revis »

dovody treba sledovat v konzolovom pripojeni . mozno len spatny typ modelu . bez konzoloveho vypisu tazko radit.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

Rian píše:Zdravím,

mam SkyTec Kleio a prechadzam Enigmy, ktora ma zaujme.
Z USB som uz mal Hyperion, HDMU, teraz skusam USB NEBULA. Mam ale problem, logo bootscreen nabehne, ale potom zmizne a na displeji mam len dve pomlcky na za nimi sa menia pismena H, C a S (ked dobre pamatam).
Je v niecom problem ? Nebulu z testovania vynechat ?
Bola by skoda, chcem potom prejst na flash enigmu a nebula ma aj tuto variantu, ked som to dobre pochopil.

v podstate nie je problem - v danom momente si treba len zvolit (potvrdit) pouzity video vystup

H = HDMI (ale neviem ci tu nie su az dve volby - teda aj PC HDMI)
C = tusim COMPOSIT
S = tusim SCART

PS: tie volby by sa tusim mali prepinat medzi sebou aj same (takze treba len spravne potvrdit)
NEBULA (V3) sice ma aj nejake tie muchy (pri sharingu ma obcas aj slak triafal), ale napr. prehravanie zaznamov cez LAN mi tu fungovalo celkom OK
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Rian
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 16.únor 2010 - 11:04

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od Rian »

pobox píše:
Rian píše:Zdravím,

mam SkyTec Kleio a prechadzam Enigmy, ktora ma zaujme.
Z USB som uz mal Hyperion, HDMU, teraz skusam USB NEBULA. Mam ale problem, logo bootscreen nabehne, ale potom zmizne a na displeji mam len dve pomlcky na za nimi sa menia pismena H, C a S (ked dobre pamatam).
Je v niecom problem ? Nebulu z testovania vynechat ?
Bola by skoda, chcem potom prejst na flash enigmu a nebula ma aj tuto variantu, ked som to dobre pochopil.

v podstate nie je problem - v danom momente si treba len zvolit (potvrdit) pouzity video vystup

H = HDMI (ale neviem ci tu nie su az dve volby - teda aj PC HDMI)
C = tusim COMPOSIT
S = tusim SCART

PS: tie volby by sa tusim mali prepinat medzi sebou aj same (takze treba len spravne potvrdit)
NEBULA (V3) sice ma aj nejake tie muchy (pri sharingu ma obcas aj slak triafal), ale napr. prehravanie zaznamov cez LAN mi tu fungovalo celkom OK

cipana. predpokladam ze staci v spravnom momente stlacit OK ](*,)
pozeram ze viac sa ti pacil Hyperion ako Nebula. Da sa aj on dat do flashky ?
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

Rian píše:
cipana. predpokladam ze staci v spravnom momente stlacit OK ](*,)
pozeram ze viac sa ti pacil Hyperion ako Nebula. Da sa aj on dat do flashky ?
uz sa nepamatam - ale asi stlacit OK

flash verziu som zatial nepozeral (ale mam obavu ze z H3 nie je flash verzia), ale ak chces do flash, neviem ci by si nemal vyskusat tu tzv HDready enigmu nedavno spristupnenu tu na fore:

http://ab-forum.info/viewforum.php?f=215
resp:
http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=250&t=54916
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Rian
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 16.únor 2010 - 11:04

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od Rian »

Mám momentálne USB verziu Hyperiona a chcem vyskúšať flashnut HDReady. Viem si zazálohovať nejako nastavenie toho Hyperiona aby som sa k nemu vedel vrátiť keby sa mi nepáčil HDReady ?

Vďaka.
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od slavo »

Odložiť tie 2 súbory, čo máš na USB kľúči, alebo celý USB kľúč.
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od Kasr »

Alebo zabalit cely img do tar.gz.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
warkiller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 28.únor 2011 - 20:59

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od warkiller »

SW HD-CLONE vie urobit aj zalohu image z USB kluca do PC a potom sa to da zase naklonovat na ten isty apelbo iny USB kluc...ja som to pouzival ked som skusal image PTK a HDMU pre HD-Box 7110 a USB kluc mi nechcel bootovat, tak som mu obcerstvil image zo zalohy aj s aktualnymi nastaveniami a uz to islo..
SAT-HD:VU+DUO, HD-BOX 7119, Ariva 200HD, Tevii S660 (USB tuner),
SAT-SD: Pace MSS1000(analog), Echostar AD3600IP, Openbox X540/X820, DM500S
Paraboly s motorom:Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+Invacom QDF-031
Paraboly Multifocus: Maximum E85+8xLNB
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od Kasr »

A neni lepsie to dat do .tar.gz, ako klone, ktory ide iba na rovnako velku, alebo väcsiu particiu na usb. A ide to cez telnet priamo v boxe bez odpajania usb.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

nejak nerozumiem - ak bezim z USB - ake zalohovanie je akoze jednoduchsie ako obycajne skopirovanie toho USB ?
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“