Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
slavo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 125
Registrován: 08.listopad 2006 - 11:52

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od slavo »

Ak sa bavíme o USB image pre HDBOXY, napr. PKT Nebula, PKT Hyperion, HDMU ..., tak USB image sú 2 sobory : uImage a root.img, ktoré sú uložené na FAT disku. Všetky zmeny, ktoré sa pri konfigurácii urobia sú tu uložené. Takže absolútna záloha je prosté skopírovanie týchto 2 súborov. Čo chcete klonovať, tarovať ?
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

asi tak :)

uz som sa bal, ze som len nieco nepochopil
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
miro16
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 31.srpen 2008 - 7:13

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od miro16 »

Dobrý večer. Chcem zakúpiť HD BOX 7119 a veľmi ma zaujala Enigma 2, ktorú by som chcel používať v tomto prijímači, ale som úplný začiatočník, čo sa týka Enigmy. Akú verziu Enigmy by ste mi odporučili, aby som mal, čo najmenej starostí s nastavením (rozmýšľal som nad verziou E2 PKT Hyperion v2)? V prijímači budem používať kartu Skylink Ice, neskôr možno zdieľanie v druhom prijímači a prijímač by som chcel využívať aj ako prehrávač multimediálnych súborov zo sieťového disku. Obsahuje Enigma 2 aj pluginy oscam a mgcamd alebo ich treba niekde zvlášť stiahnuť pre tento konkrétny prijímač a verziu Enigmy 2? Ak áno, odkiaľ? Treba vždy hľadať plugin pre konkrétnu verziu Enigmy a konkrétný prijímač alebo je možné použiť hocijaký plugin? Prípadne mi odporučte tému, v ktorej sa o tomto píše. Ospravedlňujem, že toto fórum zaťažujem takýmito možno triviálnymi otázkami, ale je tu toho veľmi veľa a nejak sa mi nedarí zorientovať. Ďakujem.
morter
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 05.prosinec 2012 - 22:49

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od morter »

Ahoj,
mam PKT z flasch v HDbox9105+, cccam, přip přepnutí na HD kanál se sekne a musí se vypnou a zapnout.Signál ukazujr 90, tak nevím čím to je.Vyzkoušel jsem verze 2, 3, 2ks flasch a stejný výsledek.Jinak šlape jak malina.Ale to jem nemusel kupovat HD :(

Někdo už to tady psal, ale řešení není...
Díky
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Mam podobny problem,stahnul jsem mgcamd 1.38 a oscam ze zdejsiho fora v sekci download pkt pro e2usb a pri nastartovani oscamu vse dekoduje, ale po prepnuti na hd programy se box restartuje a sviti jen 7.26 na displeji
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

miro16 píše:Dobrý večer. Chcem zakúpiť HD BOX 7119 a veľmi ma zaujala Enigma 2, ktorú by som chcel používať v tomto prijímači, ale som úplný začiatočník, čo sa týka Enigmy. Akú verziu Enigmy by ste mi odporučili, aby som mal, čo najmenej starostí s nastavením (rozmýšľal som nad verziou E2 PKT Hyperion v2)? V prijímači budem používať kartu Skylink Ice, neskôr možno zdieľanie v druhom prijímači a prijímač by som chcel využívať aj ako prehrávač multimediálnych súborov zo sieťového disku. Obsahuje Enigma 2 aj pluginy oscam a mgcamd alebo ich treba niekde zvlášť stiahnuť pre tento konkrétny prijímač a verziu Enigmy 2? Ak áno, odkiaľ? Treba vždy hľadať plugin pre konkrétnu verziu Enigmy a konkrétný prijímač alebo je možné použiť hocijaký plugin? Prípadne mi odporučte tému, v ktorej sa o tomto píše. Ospravedlňujem, že toto fórum zaťažujem takýmito možno triviálnymi otázkami, ale je tu toho veľmi veľa a nejak sa mi nedarí zorientovať. Ďakujem.

neviem ako su na tom ostatne E2, ale ak chces "využívať aj ako prehrávač multimediálnych súborov zo sieťového disku" tak skus napr. NEBULU V3 (pre HD BOX 7119)

oscam (SH4 pre QBOXHD) si stiahni napr. tu http://download.oscam.cc/ a nakopiruj ho tusim do /var/emu/
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

nicon píše:Mam podobny problem,stahnul jsem mgcamd 1.38 a oscam ze zdejsiho fora v sekci download pkt pro e2usb a pri nastartovani oscamu vse dekoduje, ale po prepnuti na hd programy se box restartuje a sviti jen 7.26 na displeji
morter píše:Ahoj,
mam PKT z flasch v HDbox9105+, cccam, přip přepnutí na HD kanál se sekne a musí se vypnou a zapnout.Signál ukazujr 90, tak nevím čím to je.Vyzkoušel jsem verze 2, 3, 2ks flasch a stejný výsledek.Jinak šlape jak malina.Ale to jem nemusel kupovat HD :(

Někdo už to tady psal, ale řešení není...
Díky

aky CCcam mas (pre SH4) ?

aku E2 si pouzil, resp. pre aky model prijimaca ?

ja napr. pouzivam Hyperion 3 pre Octagon 1008SE+ a OScam (tusim 8988 stiahnuty z pluginov tejto E2) a funguje mi to OK
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Nemuzes sem hodit configy na oscam a mgcamd 1.38, jinak ja mam stazeno hyperion v3 odsud z fora download hdbox/E2 PKT - usb verzia pre 9105+ a 7119,zkousel jsem i jine oscamy z pluginu stahnou a vzdy na hd programu restart boxu do 5sekund,karta skylink ice
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Tak jsem vyzkoušel znovu přeflashovat origo firmware 2.11.34 z flashky dle návodů, aby se nahrál multiboot, vyzkoušel jsem PKT Hyperion V2,V3 a HDMU Enigma2 christmas pro HDBOX 9105Plus, vše z Downloadu nahoře a vždy stejný problém, po přepnutí na HD program restart a na displeji svití 7.26, na origo firmware vše ok,tam mám mcas i oscam s mgcamd a vše funguje. Opravdu už nevím co s tím. V origo firmware mi píše verze zavaděče L 7.26, verze hw hs 7819 1.00, VERZE APLIKACE hs V2.11.34,VERZE DAT fdu V1.4 jestli někoho něco v souvislosti s tím něco nenapadá
moulikpeta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 05.červenec 2007 - 13:12
satelitni prijimac: sarajevo
Bydliště: Paraguay
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od moulikpeta »

pokud chces pouzivat enigmu ,dej verzi do flash a budes mit klid
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

nicon píše:Tak jsem vyzkoušel znovu přeflashovat origo firmware 2.11.34 z flashky dle návodů, aby se nahrál multiboot, vyzkoušel jsem PKT Hyperion V2,V3 a HDMU Enigma2 christmas pro HDBOX 9105Plus, vše z Downloadu nahoře a vždy stejný problém, po přepnutí na HD program restart a na displeji svití 7.26, na origo firmware vše ok,tam mám mcas i oscam s mgcamd a vše funguje. Opravdu už nevím co s tím. V origo firmware mi píše verze zavaděče L 7.26, verze hw hs 7819 1.00, VERZE APLIKACE hs V2.11.34,VERZE DAT fdu V1.4 jestli někoho něco v souvislosti s tím něco nenapadá

z uvedenych mam skusenosti s NEBULA V3 a v sucastnosti s HYPERION V3 - oba mi fungovali OK

stale si ale nespomenul ktory konkretny HYPERION V3 si pouzil (pre SF1008SE+ ???)

config pre OScam by mal byt tiez k dispozicii medzi download plugin-mi (HYPERION V3 - teda nie "z Downloadu nahoře")

ak si si aj OScam stiahol rucne - tak ten SH4 pre QBOXHD (a nie ten SH4 pre AMINO)

asi ti radsej coskoro poslem link (cez SZ)
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
zdenek6041
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 18.prosinec 2009 - 22:30
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo Combo

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od zdenek6041 »

Ahoj, mám podobný problém. Mám také PKT Enigmu Hyperion V3 a při přepnutí na HD kanál, konkrétně CT HD, CT Sport HD, Nova HD, tak mi po chvilce začně kostičkovat obraz a někdy dokonce zamrzne, Pomůže restart Oscamu, ale za nějakou dobu zas začne kostičkovat, oscam i configy mám stažený z pluginu v Enigmě. Nevím co s tím.
Formuler F4 Turbo Combo, Panasonic Viera
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od pobox »

zdenek6041 píše:Ahoj, mám podobný problém. Mám také PKT Enigmu Hyperion V3 a při přepnutí na HD kanál, konkrétně CT HD, CT Sport HD, Nova HD, tak mi po chvilce začně kostičkovat obraz a někdy dokonce zamrzne, Pomůže restart Oscamu, ale za nějakou dobu zas začne kostičkovat, oscam i configy mám stažený z pluginu v Enigmě. Nevím co s tím.

to co tu opisujes uz nie je "podobný problém" (mozno az na ten OScam)

to sa podoba uz skor na toto:
http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=188&t=56403

PS: mimochodom nachadzame sa v sekcii NEBULA V3 a nie HYPERION V3
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
marco37
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 03.říjen 2008 - 23:21
satelitni prijimac: něco by se našlo...;o)
Bydliště: Czech Republic

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od marco37 »

zdenek6041 píše:Ahoj, mám podobný problém. Mám také PKT Enigmu Hyperion V3 a při přepnutí na HD kanál, konkrétně CT HD, CT Sport HD, Nova HD, tak mi po chvilce začně kostičkovat obraz a někdy dokonce zamrzne, Pomůže restart Oscamu, ale za nějakou dobu zas začne kostičkovat, oscam i configy mám stažený z pluginu v Enigmě. Nevím co s tím.
--------------------------------------------------------------------------------
sice je to opravdu sekce pro diskusi E2 Nebula, ale problém můžeme vyřešit i zde...

To sekání HD programů, nebo dokonce až popisovaný zamrzlý box je špatně nastavená hodnota "refresh rate" pro vaší TV atd... Pokud jsem psal nastavení 1080I nebo 1080p a refresh rate 60Hz, tak to neznamená, že toto nastavení pojede pro každý televizor. Popisované nastavení pracuje na TV FullHD. Každý si tedy nastavte "refresh rate" individuálně podle Vašeho TV.
Jinak použijte pro HD-Box 9105+ verzi Hyperion v3 (je velmi povedená a stabilní) ze sekce download AB forum for HD-Box http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=541196#p541196 (opravil jsem verzi za novou, ta starší byla vhodnější pro Optibox Anaconda...tedy opravena na vhodnější, už pro náš HD-Box 9105+)...
Po stažení a nainstalování E2 Hyperion v3 doporučuji postupovat podle návodu z downloadu fora AB. Tedy v "blue panelu" aktualizovat na nejnovější firmware a po nabídnutém restartu ANO, restartovat box ...
Nakopírujte soubory do složky FTP přijímače boxu pomocí např.ulity rcc190 (nebo Total Commander atd.).
Soubory:
enigma2-plugin-addons-csfonty_pkt_sh4.ipk
enigma2-plugin-addons-mgcamd_PKT_1.38d_sh4.ipk
enigma2-plugin-addons-oscam_1.20_PKT_r8605_sh4.ipk (nakonfigurován pro karty SkyLink, můžete si dopsat rozšíření alternativy pro "vedecké bádání" )
Po instalaci souborů 3X IPK nastavení sítě, nastavení rozlišení obrazu (každý pro svůj televizor a propojovací kabel HDMI / Scart kabel) A/V settings - Mode??? a Refresh rate??? (natavte tak aby nedocházelo u HD programů k zmíněným problémům - zamrzání, trhání a kostičkování )...
Obrázek
Pro správné zobrazování EPG přepište (pro české uživatele) v menu "Automatický výběr jazyka" na
EPG jazyk 1 - česky
EPG jazyk 2 - česky
Nakonec ještě doporučuji instalaci 3X IPK do složky boxu FTP
1) enigma2-plugin-extensions-archivczsk-----all.ipk plugin archiv CZ/SK
2) enigma2-plugin-extensions-csfd-----all.ipk plugin CSFD
3) enigma2-plugin-extensions-mediaplayer----all.ipk plugin mediaplayer2
-------------------------------------------------------------------------
pak už si doladit jen prostředí a přidávat další pluginy podle svého gusta... :good:

Po takto nakonfigurovaném základu by měl Hyperion v3 bez problémů a stabilně sloužit.
V této fázi nastavení doporučuji udělat zálohu takto nastavené E2 z USB a při dalším a případném pozdějším problémovém instalování prostředí a pluginů, kdy se např. vyskytne problém "zelenáčů", nebo nečekaných restartů a pádů systému E2. V takovém případě použijeme právě jen naši zálohu, nikoliv začínat celou cestu od začátku popisu nastavení a konfigurace Enigma2 Hyperion v3...
:smoke:

Obrázek
Openbox x810, Ariva 200HD, HD-BOX FS-9105+, X-Trend ET 4000, VU+ SOLO2, DM 800SE v2
Sat.dish: 105, 125, 180, 240 Motor: DigiPower SG-2100: 85E - 45W, LNB: Invacom SNH-031,
Sat card: Sky/CS Link, Telewizjanakarte
and full share...
Obrázek
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Diky za navod a i za upozorneni o sekci.Skoro ten samy problem zde v teto sekci probiral i s revisem kuki-sk,bohuzel bezvysledne.Jinak jsem vyzkousel vsechna mozna vyse doporucena nastaveni i propojeni pres scart a stale stejny vysledek,nekdy po 5s nekdy po 10s restart boxu a to i na volnych hd programech.Zitra zkusim jeste nacpat e2 HDready do flashe a uvidim,posledni moznost.Skoda,tesil jsem se po dm500s na Enigmu2 a ted tohle.
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Tak přechod na E2 HDready ok, HD programy ok, jen čas od času se na CT sport rozpadne obraz.
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od polomarko »

mozem potvrdit slova marco37, H3 je velni stabilna a spolahliva ficim na nej uz 3tyzdne, nejake to rozpadanie obrazu na CTHD ale to bude širší problem, pretoze v tom ma problem aj Showbox Vitanim.
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
nicon
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 125
Registrován: 18.duben 2010 - 9:48
satelitni prijimac: Gigablue HD Quad+, HDBox 9105+
Bydliště: Prostějov

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od nicon »

Rozpadani obrazu jsem zkousenim doufam vyresil nastavenim 1080p/50hz,YUV,zatim vse funguje,HDReady je bomba firmware,klobouk dolu klukum co to ve svem volnu delaji. Pripadne problemy budu resit v prislusne sekci s timto firmwarem,takze pokud to bylo vse off topic tak se omlouvam
martin.domes
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 14.září 2010 - 19:01

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od martin.domes »

Mám nahraný tento image a dcera kdyš si spustí něco Z NAS serveru synology a chce si přetočit film dopředu tak to nejde, zkoušel jsem to i já , a opravdu to nejde, zmáčknu tlačítko na přetáčení , na obrazovce se zobrazí 2x, nebo třeba 4x ale obraz jde pořád stejně. Nevíte jak přetáčet ? Jestli to jde nějak jinak, nebo použít nějaký jiný přehrávač, popřípadě jaký?

Děkuji za odpověď
VU+ Solo2, VU Zero,HD-BOX XBMC,VU Zero 4K
polomarko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: 12.únor 2011 - 13:27
satelitni prijimac: uno4k

Re: Diskusia ku E2 PKT NEBULA v3 USB-Image pre HDBOX

Příspěvek od polomarko »

stlacenim 3,6,9 dopredu a 1,4,7 dozadu
VU+uno4k, Vitamin-E2, Qviart CO
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“