mrznutie LD 7.36

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Peter_z_BB
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.říjen 2012 - 20:50

mrznutie LD 7.36

Příspěvek od Peter_z_BB »

Dobry den,
mam takyto problem: Po urcitej dobe chodu priimaca (priblizne po hodine, ale casy sa variabilne menia) mi prijimac zamrzne (teda vypise LD 7.36 na LED displayi.) Pomoze iba vyp/zap. Robi mi to na orig. firmwari aj na enigme 2 stiahnutej z fora ELLANO pre NERINE. Vie mi niekto poradit ?

mam prijimac Anaconda +

dakujem s pozdravom
Peto
Uživatelský avatar
dempsey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 16.červen 2007 - 21:44

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od dempsey »

Okrem toho že si na nesprávnom mieste na fóre tu je ešte jeden problém.
Zásada číslo jedna: Nefunguje mi prijímač - volám tomu kto mi ho predal.
A to hlavne vtedy keď sa pre ten prijímač skončila podpora
Televízor - veľký..:::..sat prijímač - malý..:::..bicykel - nemám..:::..pes - stredný..:::..lyže - nepoužívam. ------------------- Skylink nebrat - je to podvodník s DPH
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od revis »

posledne verzie fw robia logy , takze treba aj prilozit log.
dalsia vec - treba aspon naznakom popisat konfiguraciu. Pre optiboxy ozaj uz skoncila podpora a optibox uz publikuje len octagon fw s prepisanou hlavickou . Ak mas taky fw, musis povypinat hluposti - fasisticke epg a podobne kraviny.
Inak , tak skonci kazdy dovozca, ktory ukonci spolupracu s fortisom - nic nove uz fortis nezbucha pre neho a ak sa bude chciet dovozca zbavit skladovych zasob, bude nuteny pristupit na prepirosavnie hlaviciek ocagon fw
Peter_z_BB
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.říjen 2012 - 20:50

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od Peter_z_BB »

dakujem za odpovede, najma revisovi.
orig fw mam 2.10.86, ale vacsinu casu pouzivam enigmu 2 pre NERINE. Hej tento prijimac uz raz bol reklamovany koli zahltenej flash pamati. Kupil som ho asi pre 3 mesiacmi. Pytam sa preto lebo netusim ci je to vazna poruha alebo blbost. Kazdopadne je to velmi otravne, nie som si isty ci to nemoze byt prehrievanim. Ked pouzivam enigmu 2, tak je kluc poriadne horuci.

KONFIGURACIA: orig. FW 2.10.86, loader 7.36, oscam pre skylink irdeto kartu.
na USB enigma 2 nerine (http://digitalne.ellano.sk/forum/-enigma-2-skytec- nerine/1442-enigma-2-pre-skytec-nerine)

dakujem Peto

PS: Ako mam prosim prilozit log ?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od revis »

To je problem oscamu a sh4 . Pre fortis prijimace treba pouzivat okliesteny oscam, vypnut logovanie a ak to webove rozhranie dovoluje , aktivovat aj automaticky restart oscamu .
zahrievanie usb kluca nieje nijak tragicke - hreje sa len tolko, kolko mu to naplanoval jeho vyrobca.
Neviem, aku verziu doporucuje skytec pre svoje prijimace a ci vobec maju cosi ine ,ako je public svn . V klasickom fw je lepsie pouzit mcas na irdeto karty a na vzdialeny pristup XcamClient . Tato kombinacia celkom dobre funguje.
Peter_z_BB
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.říjen 2012 - 20:50

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od Peter_z_BB »

Dakujem pekne revis,
tak som rad ze je to softwaroveho charakteru. Budem patrat po najlepsich puginoch a ich kombinacii, pripadne popisem ci sa stav zlepsil alebo nie

zatial dakujem pekne
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od revis »

ten log sa vola dmesg.log a je vo /var/
smiko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 15
Registrován: 16.červen 2009 - 20:35

Re: mrznutie LD 7.36

Příspěvek od smiko »

No robi mi to aj mne na poslednych dvoch primacoch skytec nerine, SD programy bezia normalne ale po
prepnuti na HD program po par sekund, niekedy aj hned zamrzne primac, bud napise na display verziu loaderu
alebo mam zvisle zelenozlte pasiky.
Chyba v enigme neni, lebo tu enigmu som pouzival na skytec nerine a po burke ked odpalilo settopbox
a kupil som novy taky isty tak uz to nebezi ako ma.
pokazde ako prepnem na hd program zmrzne.
skor mi to pripada ako by to bola nejaka druha verzia alebo nejaky na kolene robeny cinsky smejd.
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“