HD-BOX FS-9105+ problem

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

Teraz neviem či je to OK, keď som sa hral cez menu v prijímači čo sa týka úpravy kanálov. Premiestňoval som ich aby som to mal ako tak zoradené a to celkom bez problémov prebehlo. Ale ako náhle som bol dlhšie v položke úprava zoznamu kanálov a videl som v tom malom okienku program ktorý som mal prepnutý tak proste to začalo kockovať ako keby strácalo signál (vlastne čo aj padol) stlačil exit, skúšal prepnúť na inú stanicu a už len píše žiadny signál. Nepomôže ani diaľkovým vypnúť a znovu zapnúť iba vzadu na tvrdo vypnúť a počkať chvíľu a zapnúť. Asi nemá prijímač rád keď je v ponuke zoznam kanálov dlhšie alebo neviem čo to je.
Neviem mám tam originál firmware najnovší nahratý a kartu mám M7 STANDART HD a v CI slote modul neotion z najnovším firmwerom čo som ugradoval. Teraz neviem či je jedno či kartu budem používať cez ten cam modul neotion alebo kašlať na modul a kartu používať v tej čitačke čo je celkom hore. Napríklad keď je karta v Cam module nepustí nahrávať na tom istom transportéry 2 SD programy ale keď je karta v čítačke tak v pohode. No to nieje možné medzi tým ako píšem som mal pustenú markízu HD nič som nerobil a odrazu začalo kockovať. Teraz neviem či to mám ísť reklamovať alebo vymeniť. Piatok som kúpil. Aký je limit na vrátenie????

Skúsim nejaké obrázky dať ešte. Možno som ho vytrápil pri presúvaní programov. Alebo niečo mám špatne nastavené ešte možno.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nuž nebudem špekulovať radšej ešte a uvidí sa ako sa bude chovať stroj. Aký je lepší firmware originál alebo ani neviem tie enigma či ako sa volajú? Myslím stability čo sa týka. Nepotrebujem nič iné aby to išlo, nahrávalo a nepadalo to je vše. 8)

No už som to zbalil do krabice a hneď pondelok to pôjdem reklamovať. Keď som to kúpil piatok tak mi to vymenia, neviete? Je to zlé, nefunguje to normálne ako by malo. . . Mám nárok na vrátenie peňazí respektívne výmenu kus za kus?
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

upravu zoznamu progrmaov rob vzdy pri vypnutom cardservery , vytiahnutej karte atd . potom to pojde normalne. upravis zoznam , zapnes emulator a pozeras.
Uživatelský avatar
dempsey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 16.červen 2007 - 21:44

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od dempsey »

Ja myslím že by bolo lepšie keby to išiel reklamovať
Televízor - veľký..:::..sat prijímač - malý..:::..bicykel - nemám..:::..pes - stredný..:::..lyže - nepoužívam. ------------------- Skylink nebrat - je to podvodník s DPH
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

No a ja si zas myslim,ze by si mal nastavit parabolu , popripade zavolat niekoho kto to vie . Pozeral som urovne na ASTRA 19,2 a ASTRA 23,5 , evidentne ma zle nastavenu parabolu na progrmaoch s vysokym datovym tokom to robi problem .
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

A iné prijimace nerobia problémy , nehovorím o stuchani (sekani) ale o vypadnuti celkovo signálu. Nieje signál ukazovalo a v obyvacke na druhom išlo. Aj iný stroj som skúšal na tomto kably a pohoda. No cryptobox 400 HD je oproti tomuto dosť studeni, možno že sa to prehrieva. Nie len pri HD ale aj SD proste teraz neviem či Tv to nerusila keď bol bližšie položený box. Parabola je nastavena merakom dobre predpokladám :) no budem ho ešte skúšať ako sa bude chovat ale zatiaľ ide. Možno že sa zohreje a pak potom začne padat signál aj kryt je nejako vyduty



Obrázek
Naposledy upravil(a) king_peto dne 21.duben 2013 - 19:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

kryt na hdboxe je z kovu , ak je vyduty , musela v nom explodovat naloz.
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

No jo natrafil som akurát na zlý kus, čo už snáď mi to vymenia... mne je jedno zoberiem aj ab cryptobox 550hd

Aj videá mu donesiem ukázať, aby to náhodou neskúšal 2 minúty a povedal mi že aha veď je všetko v poriadku. Pekne som nahral všetko ako dôkaz že káble a parabola sú v poriadku a je nad všetko jasné že to je hardvérová záležitosť. Takže žiadny soft nič nehrozí, je to len nefunkčná kopa šrotu momentálne :D
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

revis píše:kryt na hdboxe je z kovu , ak je vyduty , musela v nom explodovat naloz.
Takze teraz si veselo pozerám HD programy cez ten istý kábel a parabolu akurát to ide cez vstavany sat tuner v tv sharp a ani netukne, myslím že parabola je nastavena dobre a aj ostane.A bude ešte dlho dobre nastavena :) dokonca by signál mohol byt aj na 50 % a HD programy by išli podľa mna :) To je proste ten box na pi..cu :D Neznamená že keď technik to vyskúša v obchode na 5 minút že je všetko v poriadku. No nech to cekuje a neha pustene 10 hodín, ja mu to hneď predvediem že to je posahane celé a nebude ma zaujímať žiadna rada, konvektor zlý, kábel zlý, parabola zle nastavena a podobne. Stavím sa že keď mi dá nový kus alebo možno zoberiem cryptobox 550hd že to bude ok, ovsem keď aj to nebude pokazene od výroby :D Keď mi to neuznaju tak má naseru veľmi asi.
masal
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 20
Registrován: 14.březen 2008 - 18:58

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od masal »

Vzhledem k tomu, že už nepíše jak dopadl a reaguji tak asi už pozdě, ale já bych tam zkusil dát soft 2.11.34 a vše znovu nainstalovat. Samozřejmě, může se jednat o vadný kus od výroby, ale moc bych na to nesázel.
calvero
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: 18.červen 2008 - 12:02

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od calvero »

dej tam soft 2.11.34 a pohede ti to OK!!!, dělalo mi to stejné na HD Box 9105 se soft. 2.11.49 tak jsem přešel zpět na 2.11.34
Azbox 720 - Globo HD S1 - Optibox Koala - HD Box 105+ - Formuler S Turbo
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

Jo, díki ale už som to hneď na druhý deň vymenil za Ab Cryptobox 550 HD. Robilo to problémy najprv ako som inde písal aj na 2.10.78 tak aj na 2.11.49 a 2.11.34 som ani neskúšal.

Proste ten box bol aj dosť zohriaty. Neviem či tie HD boxy také majú byť že tak pečú až ale som rád že som sa toho zbavil aj. Lebo stačilo priložiť ruku na vrch prijímača a nehať ju tam cca 3 sekundy a už to robilo také kocky a všetko možne že proste som musel na šrot natrafiť. A ešte že v predajni nebol ten čo mi to predal ale ten druhý. Lebo by sa tam určite domnieval že to funguje a ja mám zle niečo doma. Lenže doma je všetko v poriadku ako aj Parabola, káble všetko. Fungoval mi tu vždy signál roky. A aj teraz funguje všetko bez problémov. Aj som si to overoval na TV dvb-s2 (tuner vstavaný) aj cryptobox 400 HD, žiadny problém. 550 HD ide ako taká píla z kartou M7 HD Standart ako aj v citacke tak aj cez Cam modul. Skusal som to aj v HD Boxe. Proste celé zlé. Fakt keby tam bol ten druhý tak mi to ani nevymení, lebo by si to pustil na 10 min a už by ma presviedčal že je všetko dobre. Možno aj zdroj bol na ceste do väčných lovíšť pomaly a isto. A ešte aj tak mi to predal že tam chýbala gumička jedna na spodku. Možno aj dobre vedel že to je doje..bane. Tak som tam urobil v dobrom zmysle slova bordel a povedal som si čo si myslím a že ma to nezaujíma. Proste to chcem vymeniť a hotovo. Lebo mám nato právo :smoke: A že trápi ma to more. Že bol ten jeho kolega naštvaný že mi teda dal tu 550 HD. Keby som vedel tak si ten BOX HD radšej z netu objednám ako ísť do tak zvanej kamennej predajne a možno by som natrafil na normálny kus. Tak ale dopadlo to tak ako dopadnúť malo asi.... čo už 8) Ja som spokojný. Len neviem či bude ten dotyčný spokojný, keď mu posunú ten kus čo som mal ja. Ja si myslím že bol pokazený. Lock :thankyou:
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

Jasne,ze mohol byt vadny kus. ABcryptobox ti zas upecie kartu v citacke, zbadas to po pol roku . Je to cert ,alebo diabol . Viem pouzivat aj hdbox,aj cryptobox. A ked je vadny , musim opravit. Od uzivatelov sa neda take cosi ziadat a je lepsie,ked to riesi priamo predajca.
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

A to tak tu kartu upečie, že prestane fungovať a kartu môžem potom zahodiť??? :D Alebo mám už radšej teraz presedlať na spôsob Cam modul a nech sa karta v module smaží??? :D
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

karta ide pouzivat a v module ju tiez upecie. krasne do hneda - ako grilovane kuriatko.
king_peto
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 11.únor 2013 - 15:50

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od king_peto »

Nevadí hlavne že pôjde. Aj keď bude zelená je mi jedno :D Hlavne nech je funkčná 8)
sbf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: 18.leden 2012 - 20:24
satelitni prijimac: hdbox 9105+, openbox s1
Bydliště: TN

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od sbf »

nahod si tam ten starsi firmware potom ries cryptobox
sice mnohym to nerobi ani pri v2.11.49
Uživatelský avatar
bukyy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 30.květen 2011 - 17:52

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od bukyy »

potřebuju pomoc.mam HD-BOX FS-9105+ 3 den,a nijak se mi seknul spiš njakej plugin,po zapnuti se nikam nedostanu.už se mi to jednouch stalo ale to jsem mněl v boxu nainstalovanej plugin web rozhrani tak že jsem se do boxu dosal a pluginy jsem vypnul a box naskočil.nevi ted co s tim.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2852
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od revis »

zapni box, a cez telnet killni vsetky tebou doinstalovane pluginy . potom cez ftp nepotrebne odmaz.
Uživatelský avatar
bukyy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 30.květen 2011 - 17:52

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od bukyy »

všechny pluginy jsem smazal,už box zase jde.děkuju za pomoc :poklona:
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: HD-BOX FS-9105+ problem

Příspěvek od vodka »

ahoj po dlsom case som chcel pripojit hdbox9105+ a mi vypisuje ziadny signal nakladna bude oprava ?
kabel je dobry iny hdbox funguje.
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“