Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Pavol10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 01.únor 2009 - 19:50

Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od Pavol10 »

Mám v HD Boxe sw.2.11.57 , stiahnutý mcas pre UPC a MgCamd z reviservisu, cez príjimač. Do mcas som cez dialkové ovládanie zapísal kody pre Bulsat 39 E, pre sledovanie v EMU, pri čom mi tento riadne nabehne a pozerám zvolený program. Po tom asi po pol hodine mi príjimač celkom zamrzne a pomôže len tvrdý reštart príjimača. Po vypnutí mcas.a spustení MgCamd príjimač nezamrza a ide v pohode. Je však vždy potrebné tieto prepínať, pri navrátení sa na programy UPC. Nedá sa táto závada v mcas odstrániť resp. ako sa dá zamrzanie odstrániť.
Budem povďačný za každú radu .
Uživatelský avatar
kuki_sk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 24.červen 2013 - 19:56

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od kuki_sk »

Tiez mam problem so zamrzanim boxu.

Ako zistim v com je problem? Je na to neaky softik ktorym by som vliezol do boxu a zistil preco to zamrzlo?

dakujem za rady
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od revis »

ten UPC mcas mozes kludne zamenit za starsi typ - ja pouzivam z januara 2013 . UPC dost zahlcuje pamat, hlavne ,ak je algo vypoctu nejak nesedi s klucami ....
Pavol10
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 01.únor 2009 - 19:50

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od Pavol10 »

Ďakujem za radu. Vymenil som octaCAM - MCAS zo dňa 4.9.2013 cez PC a program rcc, a odstráínil som všetky nepotrebné veci z príjimača, a už to ide tak ako má. Napodiv mcas, koduje aj skylink, BUL., TNT, DT, Austria , to čo ide na UPC a iné. Taktiež je funkčný a číta karty UPC.
baracuda2233
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 23
Registrován: 25.únor 2010 - 22:23

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od baracuda2233 »

Zdravím pred pár dňami som si zakúpil HD BOX 9105+ všetko zatiaľ ide v pohode no jediný problém nastáva keď pripojím k prijímaču môj externý usb pevný disk a problém je v tom že po pár sekundách po zapojení disku zamrzne obraz sledovaného kanálu a cca 1 minútu sa nedá nič prepnúť ani robiť s prijímačom mám softvér 2.11.57 . Vie mi s tým niekto prosím pomôcť prípadne riešil už niekto tento problém?? Ďakujem
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od mirob111 »

Zdravím. V príjmači mám soft 2.11.77 zatial všetko fungovalo ok. Dnes som preladoval a ukladal programy popritom obraz aj zvuk zmizol.Menu funguje, oscam funguje, pri prepnutí programu ukazuje silu signálu aj kvalitu len obraz aj zvuk žiadny. Je jedno či je to kodovaný, alebo nekodovaný program. Pri zapnutí PIP základný obraz žiadny, ale PIP funguje (druhý obraz). Po reštarte všetko funguje. Ked začnem znovu ukladať programy tak po chvíli sa to znovu zasekne. Pomôže len reštart.
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od vaskos »

Ahojte , mne tiez zamrza (novy - asi tyzden po zakupeni) HDBOX s FW 2.11.87, hlavne ked ho dam do stand-by rezimu sa uz nezobudi. Prestane reagovat, neda sa ovladacom zapnut , na ping sice odpoveda , oscam dalej dekoduje, no nejde jeho web konzola. Pouzivam oscam r9540 a irdeto 0624 kartu.

Skusal som

- nastavit oscam na cardmhz = 600 , aj 357 - nepomohlo.
- zrusil som autospeed , nastavil mhz = 500 , 357 nepomohlo.
- zrusil som EMM cache ako som sa tu docital na domace podmienky to netreba.

Zial stale to mrzne. Myslim si ze oscamom to nebude, kedze ten aj po zamrznuti funguje dalej. Ako zistit preco to mrzne ? Je tam nejaky systemovy log ? V oscam logu nieje nic - ziadna chyba. Nebude to firmwarom ? Skusit nejaky starsi , alebo naopak novsi 2.11.90 ?

Resp. aky najstabilnejsi FW odporucate ? Starsie FW mali okolo 50 MB , vsetky nove maju cez 80 Mb...
Dik za reakcie !
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od revis »

oscma robi problem .
stiahni si do prijimaca mcas , ten vie tiez citat kartu.
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od vaskos »

dik za reakciu. Vyzera ze je to skor firmwarom ako oscamom. Oscam potrebujem na domace zdielanie zo svojho PC tunneru. Skusil som tam nahodit starsi v2.11.34 FW a obnovil som tovarenske nastavenia.

http://sapro.cz/ftp/index.php?PHPSESSID ... 0HD%20Plus

FW ma viac ako 4200 stiahnuti , co je 10x viac ako nove verzie. Co som cital na roznych forach nielen tu tak tento sa odporuca ako najstabilnejsi. Zatial mi hdbox ani raz nezamrzol a ide stabilne. Musim to vsak testovat dlhsie. Dam vediet ako som dopadol potom. Dik zatial !
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zamrzanie HD BOX FS -9105 +

Příspěvek od vaskos »

2 dni bez zamrznutia! Pomohol downgrade FW na spomenutu verziu.

Sent from my Windows phone using Tapatalk
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“