Zaseknutí při nahrávání

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
streetball
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 27.březen 2013 - 22:37

Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od streetball »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti. Na mém HD Boxu 7110 fw 2.11.77 když začnu nahrávat a chci vypnout HD Box, tak mi to dá na výběr volby přerušit nahrávání (ano, ne, zrušit) zvolím ne, HD Box přeruší cestu signálu do TV, ale zůstane zapnutý pro nahrávání (do teď vše OK). Když si pak zapnu záznam, do chvíle než jsem dal vypnout, je vše v pořádku, od místa kde jsem vypnul HD Box je už jen tma. Někdy to zafunguje tak jak má, ale většinou se stane to co popisuju. Jinak když nahrávám a nevypínám, nebo nastavím nahrávání a dopředu vypnu HD Box (ten se pak zapne, nahraje a vypne) je vše OK.

Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky za rady
1x HD-Box FS7119
2x HD-Box FS7110
1x HD-Box FS9105

MyBookLive 1TB
19,2°+23,5°+28,2°
Uživatelský avatar
trnovecm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: 11.duben 2009 - 5:10

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od trnovecm »

vrat sa ku fw ktory si mal lebo ja som tento skušal v 9105+ a nebol som sneho nadšeny
SAMSUNG UE40EH5450 ,parabola E-85 multifocus, OPENBOX AS4 K Pro, parabola 105,FORMULER F4 TURBO,HD-BOX FS-9105+ Sky Link,53,0°E/56,0°E/23,5°E/19,2°E/13,0°E/01,0°W
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od vaskos »

Ahojte mam fw 2.11.34 a problém s casovymi nahravkami. Ak je planovane nahravanie a práve sa pozera kanál na inom transpoderi, prijmac zamrzne (vypise "štart nahravania" a zamrzne). Akoby nevedel vypnúť práve sledovany program a kedze je to jedno-tunner spadne to na tom. Ak pozeram (nastastie) ten transpoder kde je planovana nahravka,alebo je prijmac v stand-by vsetko je OK. Musim stale sledovat aby nedoslo ku kolizii. Neviete o nejakom stabilnom fw kde to funguje korektne ? Nepotrebujem nič viac len aby prijmac nemrzol a fungovalo korektne nahravanie na sietovy disk. Ziadne pluginy okrem oscamu a zobrazenia casu mi netreba ani nepouzivam. 2.11.34 mi ide asi najlepsie so vsetkych co som zatial skusal no toto je podla mna dost zavazny problem. Nechapem ako mozu vypustit do odbehu prijmac a fw kde nefunguju zakladne veci.
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
JmajoJ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 25.březen 2006 - 20:55

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od JmajoJ »

No neviem,ale keďže je to jednotunerový prijímač,mne príde práveže logické,že to ,,spadne",keď pozeráš program z jedného transpondéra a z druhého chceš nahrávať,2 rôzne frekvencie naraz ti predsa na 1 tuneri ísť nemôžu...Cez loop out ti môžu ísť na 1 prijímači iná frekvencia,ako na 2 prijímači,ale musia byť obe vo V,alebo H polarizácii,nie kombinovane,to zasa nezvláda konvertor.
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od vaskos »

Pochopim by som ak by odstavilo práve sledovany program a preplo na nahravku. No prečo to zamrzne ? Musim restartovat prijmac
Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od mmiriboy »

"Jamnik" má pravdu, ja to iba doplním:
Ak chceš bezproblémovo počas nahrávania sledovať akýkoľvek iný, cez tvoju parabolu dostupný program, tak pouvažuj buď nad dvojtunerovým stb, alebo ešte jedným jedotunerovým stb! Samozrejme, každý tuner v stb musí mať samostatný prívod koaxu s paraboly!!! Čiže aj LNB musí byť minimálne typ twin, prípadne quad (octo) - podľa počtu pripojených tunerov!

P.S. Ja mám v domácnosti pripojených 6 tunerov na 2 paraboly. Čiže v mojom prípade môžem bezproblémovo nahravať (aj viac programov) a zároveň aj sledovať ďalší - akýkoľvek u mňa dostupný program-my! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od mmiriboy »

vaskos píše:Pochopim by som ak by odstavilo práve sledovany program a preplo na nahravku. No prečo to zamrzne ? Musim restartovat prijmac
Sent from my RM-914_eu_hungary_422 using Tapatalk
Tento problém musí zrejme doriešiť tvorca - programátor toho image (softu), ktorý máš v stb!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od vaskos »

Preto som sa dovolil spýtať či ma s tým niekto skúsenosti a ktorý firmware je na to v pouzitelnom stave. Vyzera ze nove firmware (aspon u mna) niesu stabilne, a starsie maju tiez podla mna zakladne nedostatky. Idem skusit dat uplne staru verziu 2.10.54 a uvidim co to povie. Uz som zufaly z tohoto neustaleho flashovania. Ocakaval som ze ked si kupim linux (suhlasim ze lacnejsi) tak aspon zakladne veci pojdu bez dalsieho elaborovania. No mylil som sa ocividne.
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od Noro C »

Nemusi to byt vadou fw. Moze to byt pluginom. Nikde tu nepises aky plugin a verziu pouzivas (mcas,oscam)
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od vaskos »

Oscam r9540 predkonfigurovany predajcom

edit : upgradol som fw na posledny mozny 2.11.90 a upgradol oscam na r9542 a zatial to ide. Ked je planovana nahravka box prepne na nahravku a nezamrzne. Dufam ze box nebude zas mrznut z "inych pricin" lebo ma uz slak trafi ](*,)
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od Noro C »

Myslim si, ze pri programe Crime+Investigation padne oscam je to chyba, ktora je opakovana zatial vo svetkych oscamoch a objavila sa po poslednom preladeni skylinku.Posledne fw su pomerne stabilne vsetko zavisi hlave od pouzitych pluginov.
martinhk
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 2
Registrován: 21.únor 2011 - 16:15

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od martinhk »

Ahoj, já jsem zkoušel všechny možné verze oscamu a pouze u OSCAM_0_99_4svn_build3133 mi jde bez zaseknutí nahrávat třeba i 3 programy v HD současně (samozřejmě musejí mít stejné parametry). U žádné novější verze mi to nešlo a vždy po nějaké době při nahrávání dvou programů mi to zatuhlo.
Noro C
Odborník
Odborník
Příspěvky: 308
Registrován: 01.leden 2010 - 11:17

Re: Zaseknutí při nahrávání

Příspěvek od Noro C »

Mas pravdu od kedy sa pouziva citacka ako nastavenie stapi takto mrzne, oscami nastavenim internal chodia ok :)
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“