DVB-T tuner

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
radamalcus
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 29.červen 2013 - 22:06
satelitni prijimac: xpeed lx2

DVB-T tuner

Příspěvek od radamalcus »

Ahoj, máte zkušenosti s DVB-T tunerem? A jaký doporučujete ...
Díky
texan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.květen 2008 - 23:57
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od texan »

radamalcus píše:Ahoj, máte zkušenosti s DVB-T tunerem? A jaký doporučujete ...
Díky
Z dostupnych na SK mam odskusany DVB-T Evolve USB Mars. Funguje bez problemov.
JmajoJ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 25.březen 2006 - 20:55

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od JmajoJ »

texan píše:
radamalcus píše:Ahoj, máte zkušenosti s DVB-T tunerem? A jaký doporučujete ...
Díky
Z dostupnych na SK mam odskusany DVB-T Evolve USB Mars. Funguje bez problemov.
Môžeš mi prosím ťa napísať,na akom firmware ti to ide? Ja mám 9105+ 2.11.57 a ten istý tuner Evolve Mars,v menu mi síce zobrazí terestrické vysielanie,ale ani automaticky,ani ručne nič nenaskenuje,ihneď vyhodí hlášku,že žiadne kanály neboli nájdené.V manuálnom režime sú tam predvolené len akési 4 ,,šialené" frekvencie a nedá sa vôbec doplniť ďalšia.
texan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.květen 2008 - 23:57
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od texan »

JmajoJ píše:
texan píše:
radamalcus píše:Ahoj, máte zkušenosti s DVB-T tunerem? A jaký doporučujete ...
Díky
Z dostupnych na SK mam odskusany DVB-T Evolve USB Mars. Funguje bez problemov.
Môžeš mi prosím ťa napísať,na akom firmware ti to ide? Ja mám 9105+ 2.11.57 a ten istý tuner Evolve Mars,v menu mi síce zobrazí terestrické vysielanie,ale ani automaticky,ani ručne nič nenaskenuje,ihneď vyhodí hlášku,že žiadne kanály neboli nájdené.V manuálnom režime sú tam predvolené len akési 4 ,,šialené" frekvencie a nedá sa vôbec doplniť ďalšia.
Presne to iste robilo aj mne az kym som nedal OBNOVU VYROBNYCH NASTAVENI. vtedy sa zrazu objavilo aj cislo kanalu 1-69 aj Sirka pasma 7MHz (1-12k) a 8MHz (22-69k). POZOR! nesmies nahrat zalohu settingu z kluca, lebo ti to znova nebude fungovat. Musel som si urobit setting uplne od zaciatku. Dalsi problem je, ze sa s vlozenym tunerom v USB neda pouzit novy XcamClient, lebo jednoducho nefunguje zdielanie a ani editacia Xcamu. So starym typom XcamClienta zdielacka funguje.
Teraz mam v prijimaci fw. 2.11.87 a vsetko to iste bolo aj s 2.11.77
JmajoJ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 25.březen 2006 - 20:55

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od JmajoJ »

Hmm,zaujímavé..:-) Vďaka za info,no s tým,že nebudem môcť použiť zazálohovaný setting si ma moc nepotešil...:-( No nič,niet ruží bez tŕnia..:-) Teraz do toho nejdem rýpať,o chvíľu beží Liverpool-Chelsea a nechcem si to rozhasiť,ale ak budem mať chuť a čas,určite sa v tom ,,porýpem"..:-) Ešte raz dík za info....
JmajoJ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 25.březen 2006 - 20:55

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od JmajoJ »

Bolo to presne tak,ako si to uviedol vyššie,po výrobných nastaveniach to v pohode išlo naladiť,či už automaticky,alebo manuálne a tuner bez problémov fungoval...:-)
texan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 16.květen 2008 - 23:57
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od texan »

Som rad, ze som ti pomohol.
JmajoJ píše:Bolo to presne tak,ako si to uviedol vyššie,po výrobných nastaveniach to v pohode išlo naladiť,či už automaticky,alebo manuálne a tuner bez problémov fungoval...:-)
bmilan
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 09.červen 2007 - 18:32

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od bmilan »

A ešte keby tak existoval nejaký kompatibilný DVB-T2 USB tuner...
[VU+ Zero 4K, iNEOS ZX4, Prismcube Ruby, C-Tech 4100 Plus, Openbox SX4 HD, 2x Gibertini OP 100 (motor+36°E), PF no name 140 cm (27,5°W), 3x off-set 75/80/125 cm - 23,5°E/1°W/30°W]
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: DVB-T tuner

Příspěvek od efendy55 »

borci dostal sa mi do rúk nejaký tuner evolve ,nabehol bez problémov všetko som naladil len ked prepnem medzi dvbt a satelitom tak mi občas zamrzne celý box . mám hdbox-7110 .pomôže len tvrdý reštart . soft tam mám najnovší ,všetko komplet na novo som preinštaloval len seting som použil pôvodný samozrejme pred aj po nahratí továrko a tvrdý reštart . mne sa to zdá ako keby jednoducho nestíhal obsluhovať všetko . frčím v oscame pluginy tam nemám žiadne len oscam a čas na tv . skúšal som aj aktívny usb-hub a je to to isté .tuner v une aj sole2 ide bez problémov ,ale to je mips procesor . dokonca som sa dočítal že neexistuje žiadna enigma2 a k nej driveri pre procesor sh4 kde by išiel nejaký tuner .práve som si všimol že trochu ten obraz trhá ,signál mám v poriadku 99% ,že by nestíhala ramka ,alebo niečo iné ??
ako vám ide usb-dvbt tuner na hdboxe-7110 ? hm,ešte som prišiel na zaujimavu vec ,ked naštartujem box s usb-dvbt tak oscam naštartuje ,ale nič neodkoduje a pri prvom prepnutí okamžite zamrzne . musím ho vypnúť odpojiť dvbt tuner zapnúť , počkať kým nabootuje oscam naštartuje bez problémov a až potom zastrčiť usb-tuner potom to už ako tak ide . skúšal som aj iný usb-dvbt ,ale aj tam to trošku trhá takž určite nebude problém v tuneroch ,ale asi len v boxe .
:thankyou: :thankyou:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“