vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
jarodsix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.duben 2014 - 18:27

vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od jarodsix »

Dobry den,
mam PKT Hyperion V4 na USB, 9105+, pri vypnuti boxu dialkovym ovladanim (obycajny standby, nie deep) mi vyskoci CPU zataz procesu "enigma2" na 100% (sledujem cez telnet). Pri zapnutom stave to je vsak len cca 2-3%.
Image na USB je v zakladnom stave (+ nejake nastavenia AV vystupu) + setting, oscam ani emu nemam, karta nie je vlozena (i.e. momentalne nevidm ziaden obraz :). Dalsie pluginy som neinstaloval, naopak odobral som CrossEPG, lebo sa snazim izolovat/eliminovat pricinu. Teraz neviem ako dalej. Stretli ste sa s tym? Prosim o radu.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od pobox »

este som nestihol skusit, ci to uz opravili v nejakej poslednej aktualizacii pre H4

ja zatial pouzivam DEEP (nemam dovod drzat sa nasilu obycajneho standby)

pripadne pouzi HDready Enigmu (flash verzia) - tam je to vraj OK
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
jarodsix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.duben 2014 - 18:27

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od jarodsix »

Dobry den,
dakujem za odpoved. Mam teda chapat ze sa jedna o znamy problem (100% cpu)?
Skusil som aj po update z Blue panelu, ale neodstranilo sa to.

Prebudenie ovladacom z DEEP standby ma za nasledok restart celeho prijimaca (L7.26...), je to tak normalne?

Ak to nepojde inak skusim HDReady, ale pretoze chcem dualboot s IRD firmwarom, preferujem USB verziu E2.
Kedze volnym casom privelmi neoplyvam, rozhodol som sa nepokracovat s PKT (aspon nie do updatu). Skusil som teda HDMU, ale tuto: http://www.hdmedia-universe.com/board/p ... ox=1008gse+
a funguje paradne. Akurat prijimac si mysli ze je octagon.
Teraz uz len zisitit preco mi karta 0624 na oscame r9616 vypadava (spatne mhz, alebo neprechadzaju EMM...).
moulikpeta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 05.červenec 2007 - 13:12
satelitni prijimac: sarajevo
Bydliště: Paraguay
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od moulikpeta »

ano je to znama chyba
v hdready je to v poradku
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od pobox »

jarodsix píše:Dobry den,
dakujem za odpoved. Mam teda chapat ze sa jedna o znamy problem (100% cpu)?
Skusil som aj po update z Blue panelu, ale neodstranilo sa to.
ano je to znama chybicka - a ano jedna sa o update cez BP (update uz obsahuje nejake drobne opravy)

ano - akoby nevyhoda Deep Standby sa zda byt, ze prijimac bootuje nanovo
lenze absolutna vyhoda je ze prijimac v Deep Standby ma spotrebu do 1W

vies vobec aku spotrebu ma prijimac v klasickom Standby ?
pripadne na co je vlastne vhodne klasicke Standby ?
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od pobox »

jarodsix píše:
Ak to nepojde inak skusim HDReady, ale pretoze chcem dualboot s IRD firmwarom, preferujem USB verziu E2.
Kedze volnym casom privelmi neoplyvam, rozhodol som sa nepokracovat s PKT (aspon nie do updatu). Skusil som teda HDMU, ale tuto: http://www.hdmedia-universe.com/board/p ... ox=1008gse+
a funguje paradne. Akurat prijimac si mysli ze je octagon.
co si ja pamatam ked som skusal HDMU, tak HDMU mi slo o dost pomalsie ako napr. PKT - hned som ho opustil !
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
jarodsix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.duben 2014 - 18:27

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od jarodsix »

pobox píše: ano - akoby nevyhoda Deep Standby sa zda byt, ze prijimac bootuje nanovo
pouzili ste slovo "zda sa", ale ono ... nezda. Resp. moj prijimac pri prebudeni z deep startuje uplne rovnako ako pri zapnuti zo studena vypinacom zozadu (t.j. najprv multiloader, kernel, system, enigma2), neda sa medzi tym rozlisit, aj trva to rovnaku dobu. Chova sa to takto aj u vas? Alebo je u mna nejaka chyba?
pobox píše: lenze absolutna vyhoda je ze prijimac v Deep Standby ma spotrebu do 1W
Ano to je pravda. Ale ak to co som popisal vyssie nie je chybne chovanie, tak tato forma (deep) ma jedinu vyhodu oproti vypinacu - a to moznost zapnutia dialkovym. Ak to ozeliem, tak vypnutie vypinacom znamena spotrebu 0W. :)
pobox píše: vies vobec aku spotrebu ma prijimac v klasickom Standby ?
pripadne na co je vlastne vhodne klasicke Standby ?
V klasickom standby by mal mat prijimac zhruba rovnaku spotrebu ako v zapnutom stave, resp. minus video output a decoding (kolko % menej nemam cim zmerat). Ostatne (CPU, RAM, Ethernet atd) vraj bezi vsetko dalej ako aj pri zapnuti (co sa da vyuzit na sieti). Vyhodou obyc standby je rychlost.

IRD firmware v standby stave zapne kontrolku Standby (1W predpokladam), Enigma "na to potrebuje" az deep sleep. Prebudenie IRD je ale v ramci tolerancie "okamzite", u E2 sa prijimac musi nastartovat komplet znovu.

Pozn. Kedze momentalne PKT zerie v standby 100% CPU, tak predpokladam, ze to ma za nasledok este vyssiu spotrebu nez v normalne zapnutom stave (vtedy mam malokedy procesor vytazeny konstatne na 100%).

Pozn. PKT ma lepsi keymap ako HDMU (aktualnej verzie), lepsi emu center, relevantnejsie pluginy (ale menej), samo detekuje SWAP, atd, ale HDMU tiez nie je na zahodenie. Viac volnej RAM, uhladeniejsi "blue-panel", no asi menej funkcii. Moc som to neskumal. Tiez mi sem tam blbol obraz pri 1080p, ale zmena z RGB na 422 alebo YUV to vzdy spravila.
jarodsix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.duben 2014 - 18:27

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od jarodsix »

A este jedna otazka ak mozem, HDMU (1008gse+) mi ukazuje total RAM 117468 kB, PKT Hyperion v4 117364 kB.
Ale nemal by mat box predsa 256MB? Hladal som ale nenasiel odpoved.
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od Steiner »

„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
jarodsix
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 19.duben 2014 - 18:27

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od jarodsix »

Cital som, akurat neporozumel, lebo NAND je tiez flash; ale mna zaujima RAM, nie flash pamate.

Podla http://www.fortis.co.kr/e_03/Leaflet_FO ... _J_Bk).pdf by mal mat 256 MB RAM. Preto prosim ci niekto nevie preco enigma "vidi" (shell prikaz top) len 128MB, resp. ma uviest na pravu mieru nejakym komentarom.
moulikpeta
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 05.červenec 2007 - 13:12
satelitni prijimac: sarajevo
Bydliště: Paraguay
Kontaktovat uživatele:

Re: vysoka zataz CPU v standby - PKT Hyperion v4 USB 9105+

Příspěvek od moulikpeta »

jarodsix píše:A este jedna otazka ak mozem, HDMU (1008gse+) mi ukazuje total RAM 117468 kB, PKT Hyperion v4 117364 kB.
Ale nemal by mat box predsa 256MB? Hladal som ale nenasiel odpoved.
polovinu ram vyuzuva system-tu nevidis,druhou polovinu zbytek -tu vidis
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“