Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
lemra
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 27.leden 2014 - 21:08

Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od lemra »

Dobrý den.Předem se omlouvám,jsem nováčkem při instalaciE2.Nainstaloval jsem tuto enigmu,stáhul z nabídky pluginů oscam ymod v18-t53-sh4.Nastavení je:Aktivní CAM:oscam ymod v18-t53-sh4.Maping CA1 to CA0-enable.Card server:oscam server active.Žádné ECM info.Mám kartu Skylink ice.Žádný z kódovaných programů mi nejde.Nevím,kde jinde ještě co nastavit.Stáhl jsem také mgcamd,který mám také v nabídce Emu.Je možné,že toto téma někde už je.
Druhý problém mám s archivem CZ-SK,kde mi nejdou najet videa u archivů.Archivy televizí mi fungují.Děkuji za pomoc.
gusto1
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 626
Registrován: 07.září 2011 - 22:32

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od gusto1 »

Na taku otazku ti mozeme odpovedat asi takto: nejde ti to preto, lebo mas nieco zle nastavene
satelit1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 53
Registrován: 28.listopad 2007 - 20:02
satelitni prijimac: A200
Bydliště: Horní Libchava

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od satelit1 »

CA1 to CA0 disable
receiver-HD BOX 9105 plus,karta-skylink, parabola-85Al.,twin lnb-Inverto black ultra, motor-Stab HH 90(68E-43W)
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od Brandy20 »

Po spustení oscamu, si pozri, ci ti tento bezi a to cez web rozhranie. IP pristroja:8888. Potom si pozri ci ti nacitalo tvoju ICE kartu v readroch a ci mas nastavený DVB-Api pre tvoj prímac
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
lemra
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 27.leden 2014 - 21:08

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od lemra »

Díky.Po nastavení je potřeba restartovat přístroj.Pak to naběhlo.Ještě jednou dík.
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od antoni_sk »

Do ktorých adresárov sa kopírujú konfiguračné súbory a do ktorých samotná binárka Oscamu v prípade E2 Hyperion4 USB verzie ?
Dajú sa použiť odskúšané a fungujúce konfiguráky a binárka Oscamu z pôvodného systému tohto boxu ?
Za rady ďakujem.
Naposledy upravil(a) antoni_sk dne 11.srpen 2014 - 0:48, celkem upraveno 1 x.
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od dlhe_pole »

antoni_sk píše:Do ktorých adresárov sa kopírujú konfiguračné súbory a do ktorých samotná binárka Oscamu v prípade E2 Hyperion4 USB verzia ?
Dajú sa použiť odskúšané a fungujúce konfiguráky a binárka Oscamu z pôvodného systému tohto boxu ?
Za rady ďakujem.

to predsa zalezi na oscame.. ake mu skompilujes cesty take adresare pouziva a ak chces ine, nie je nic jednoduchsie ako si to v skripte presmerovat cez parameter -c
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od antoni_sk »

rozumiem. Ja by som práve chcel preniesť fungujúci a odskúšaný Oscam aj s nastaveniami z internej flash do nabootovanej E2 Hyperion v4 z USB, ale neviem či sa to dá a ako to spraviť a či to bude fungovať
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od dlhe_pole »

antoni_sk píše:rozumiem. Ja by som práve chcel preniesť fungujúci a odskúšaný Oscam aj s nastaveniami z internej flash do nabootovanej E2 Hyperion v4 z USB, ale neviem či sa to dá a ako to spraviť a či to bude fungovať
no ved prenasaj.. nikto ti nebrani.. prinajhorsom ako pisem zmenis cesty v startup scripte
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od efendy55 »

skús pozrieť vo : var/keys či tam nie je config oscamu . pôvodný ,,config " skús aj nechať potom cez web si ho uprav skopíruj len ostatné súbory cez ftp ako : usser ,server , dvbapi , services,srvid, provaid. naštartuj oscam cez d.o. a config ako píšem , potom upravuj , lebo je možné že ked tam dáš tvoj vlastný config tak oscam nemusíš ani naštartovať . základ je vôbec naštartovať oscam .
Všetko 4K
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od antoni_sk »

Lenže mne v Hyperion4 nefunguje ani žiadny Oscam ktorý som si nainštaloval a spustil cez menu inštalácia pluginov... Je ich tam plno ale skúsil som asi 4 a žiadny mi ani v základnom nastavení nedekoduje žiadny kódovaný kanál zo základnej ponuky Skylinku (digital).
V Hyperion3 som stiahol jeden, nainštaloval, spustil a hned mi išli aj kodované programy základnej ponuky...
Skúsim teda doma najprv odinštalovať všetky nainštalované Oscamy a nainštalovať len jeden - len potrebujem poradiť ktorý z tej ponuky OScamov vybrať...
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
Uživatelský avatar
Honk76
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 22.srpen 2010 - 16:52

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od Honk76 »

Pokud chceš na čtení karty pouze já používám oscam 9752 a chodí bez problémů config jsem si upravil sám tedy a dal do keys.
antoni_sk
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 100
Registrován: 23.leden 2011 - 0:18
satelitni prijimac: LX1,LX2,Voyager1,Anaconda+
Bydliště: Liptov

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od antoni_sk »

No, podarilo sa mi rozbehať Oscam 9812 stiahnutý cez menu STB... Jeho konfiguráky som si upravil podľa starých... Beží mi aj interná aj externá čítačka, aj zdieľanie na druhý domáci STB...
Neviem či to mám nastavené dobre, ale nejako to funguje...
Zatiaľ radcom ďakujem, špeciálne Effendymu
Golden Interstar LX1 + LX2 (ATV5.1), Golden Interstar Voyager 1, Optibox Anaconda+, Opticum X403
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Nastavení Oscam pro E2 Hyperion v4

Příspěvek od efendy55 »

nemáš zač , hlavná vec že ti všetko funguje . :Yahoo!: :ROFL:
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“