Neustálé hlášky Není signál.

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kema
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 30.říjen 2006 - 11:33
satelitni prijimac: Dreambox 800 HD se
Bydliště: Teplice

Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Kema »

Ahoj.
Poslední dobou se u mého HD-Boxu FS-9105 neustále vypisuje hláška - "Není signál" - nebo tak nějak podobně.
HD-Box je připojen koaxem asi 15m dlouhým a je připojen i LAN kabel z routru Technicolor od UPC.
Používáme ho už několik let a sem tam (jen párkrát za den) se taková hláška občas zobrazila.
Jede na share Ca.........er.com a nikde se nic neměnilo.
Jak to ale začalo zlobit, tak jsem aktualizoval software z MENU boxu na poslední dostupnou verzi.
Nic jsem nemazal, nic jsem nenastavoval a po aktualizaci zůstal funkční i MgCamd.
Možná by pomohlo nějaké kompletní pročištění systému nebo něco podobného.
Kabelama to není, protože Dreambox 800 jede po připojení na stejném místě OK.
Co poradíte?
Díky :-)
Naposledy upravil(a) Kema dne 24.červen 2014 - 20:16, celkem upraveno 1 x.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Brandy20 »

Ak tam mas E2, tak skus v menu ,nastavenie, nastevenie tuneru sa pozriet ci to tam mas správne nastavene ,teda ci tam nemas nastavený diseqc
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
Kema
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 30.říjen 2006 - 11:33
satelitni prijimac: Dreambox 800 HD se
Bydliště: Teplice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Kema »

E2 tam nemám.
Rád bych ho používal, ale ani u jednoho se mi nepodařilo spolehlivě rozchodit Externí 3,5" HDD
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Brandy20 »

tak to pozri aj v orig. fw. ci tam nemas nieco zle nastavené ohladne diseqc, alebo este blba otazocka pripájas koax kábel do psrávneho vstupu teda in ?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
Kema
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 30.říjen 2006 - 11:33
satelitni prijimac: Dreambox 800 HD se
Bydliště: Teplice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Kema »

Koax je připojen už léta v horním LNB IN. Jiank by to ani nehrálo.
Nastavení tuneru je také stále stejné, ale prověřím to.
Prostě poslední dobou se stále velmi často vypisuje hláška že není signál, ale mezi tím to normálně jde.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od efendy55 »

a pred a po nahratí softu si dal továrko ???? pokial viem tak u týchto aj iných satel. je to dôležité . to ti pyskuje na oboch plarizaciach H aj V ???
Všetko 4K
Uživatelský avatar
warkiller
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 82
Registrován: 28.únor 2011 - 20:59

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od warkiller »

mal som podobny problem u HD-BOXU na parabole s motorom, mne pomohlo presnejsie dostelovat parabolu a dotiahnut F-konektory u LNB, ktore sa od vetra trochu povolili, tak si to skontroluj aj vonku na streche...tretia moznost je, ze ti postupne zacina odchadzat LNB.
SAT-HD:VU+DUO, HD-BOX 7119, Ariva 200HD, Tevii S660 (USB tuner),
SAT-SD: Pace MSS1000(analog), Echostar AD3600IP, Openbox X540/X820, DM500S
Paraboly s motorom:Gibertini 100cm + SG2100A+IBU,Offset 140cm + Opticum 3800+IBU, PF180cm+A/E+Invacom QDF-031
Paraboly Multifocus: Maximum E85+8xLNB
Uživatelský avatar
Kema
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 64
Registrován: 30.říjen 2006 - 11:33
satelitni prijimac: Dreambox 800 HD se
Bydliště: Teplice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od Kema »

O víkendu prohlédnu kompletně parabolu i kabely. Už jsem to chtěl stejně udělat posledně, ale byl jsem línej :-)
Dreambox 800HD s tím ale žádný problém nemá. Signál je naprosto OK.
To bude někde v tom HD-Boxu.
Jak ho kompletně pročistit? Myslím že je na to nějaký soft.
Já se spíše zajímám o Dreambox a ten HD-Box má žena v pokoji, takže se v tom moc neorientuji.
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od logan »

Môže to byť prijímačom. Môže odchádzať ladenie. Hlášky - ladenie zlyhalo. Mne sa to stalo na Amiku - nevedelo naladiť vertikály. Ale záludné to bolo v tom, že niektoré vertikály chodili a niektoré nie((napr. i u ČT24, ktorá je free). Zúžilo sa pásmo ladenia - STB prijali na opravu... Mal som šťastie - záruka je do 3.7.2014.
hidd
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 17.listopad 2006 - 16:36

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od hidd »

Ahoj
Mám podobný problém přidával jsem nějaké programy a pak mi to začalo blbnout. Na těch nalazených hláška že není signál. Vsechno jsem smazal naladil znova ale blbne to pořád některé programy jdou normálně ale některé jdou tak napůl - někdy jo a někdy ne.
Pomohlo by mi OBNOVENÍ TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ?

Nesmažu si tím nějaký PlugIn? Přiznám se že s hd boxem zatím moc zkušeností nemám. Kupoval jsem ho přednastavený a mám ho asi 1/2 roku. Předtím jsem měl Humax.
Vyzkoušel jsem zapojit starý humax a tam všechno funguje bez problému, prošel jsem i kabely u paraboly.

Díky za rady
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od logan »

Hláška slabý signál a pod. bola i u mňa, ale tá bola správna, buď bol slabý signál alebo stanica prestala vysielať, alebo som mal bordel v satellites.xml...(SID nenájdený v PAT). V STB som mal Hyperion4 a zaujímavé bolo, že aj keď som dal továrenské nastavenia, nič sa nestalo. Všetko i favoritné skupiny ostali!!! Dal som V3 zo zálohy, nepomohlo to.
Takže jednoznačne sa s STB čosi dialo. Pritom všetky naladené stanice som pozeral, prepínal, len mi postupne mizli s tou hláškou - Ladenie zlyhalo! Boli to stanice s vertikálnou polarizáciou.
xdedek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 08.červenec 2011 - 5:34
satelitni prijimac: SF-4008, FS-Enibox

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od xdedek »

No můj názor je právě skutečně rozladena parabola.. Protože dle myho názoru a zkušeností.. Tak by to psalo program zakódován, kdyby byl problém v sw... Ale může být i jinak...
Octagon SF 8008 Combo, Zgema H9S, Formuler F4 Turbo, Octagon SF4008, HD Box FS7110, HD Box FS7119, HD Box FS-Enibox, Edision Argus Mini IP, Opticum 9600TS, HD Box FS9200,
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od vaskos »

tiez mam sem-tam problem s hlaskou "ziadny signal" na svojom HDBOX-e na orig FW 2.11.34. Nahodne vypadnu stanice s V polarizaciou ( napr vcera FANDA - 11,973/V ). Ostatne stanice idu z rovnakej druzice idu v poriadku - signal 90%. Akoby nevedel naladit alebo co. Po chvili to naskoci. Co robit ? Updatnut FW na posledny ? Zo 2.11.87 nemam dobre skusenosti , prijmac mi takmer neustale mrzlol v stand-by rezime.
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od logan »

Včera Fanda pred 20.00hod. i tesne po vypadla 2x ale len na pár minút, bolo to asi uplinkom, pretože u nás boli vtedy len mraky... Mám už späť opravený Alien2 - menili matičnú dosku a boli pomerne rýchly, mal som ho po 8 dňoch!
vaskos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 45
Registrován: 06.únor 2014 - 8:02
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Ruzomberok

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od vaskos »

nechapem celkom, ak by aj boli mraky tak hadam vypadne vsetko , nielen jedna stanica , ci ?
Zgemma H7S , Monoblok Quad DiWay Astra 1A 19,2 + Astra 23,5 GIBERTINI 80E AL parabola, Hydra 35 DVB-T2
Uživatelský avatar
logan
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: 26.srpen 2009 - 10:25
satelitni prijimac: Zgemma H7S
Bydliště: Košice

Re: Neustálé hlášky Není signál.

Příspěvek od logan »

Všetko na jednom transpondéri ktorý je najslabší resp. najhoršie nastavený na parabole, nemusí všetko.
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“