E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

HdBox 9105 s E2 PKT Hyperion v.4 z USB flešky se sám pouští z hlubokého spánku. Časovač není žádný nastavený, netuším jestli box nechce provádět automaticky nějaké aktualizace. Box mám úplně čistě nainstalovaný. Aktualizace systému, bluepanelu provedeny. Používám skin HD-glass. V boxu používám jen kartu Skylink(interní čtečka+Oscam).
Co jsem vysledoval, děje se to asi odpoledne. Dá se někde zjistit co bylo impulsem pro spuštění? Objevil jsem soubor wakeup, ale je v něm jen nesmyslný číselný údaj. Čas vytvoření(spíše změny) toho souboru by celkem odpovídal na odpolední hodinu, kdy nikdo satelit nepustil, ale když jsem přišel domů byl puštěný.
Poradíte prosím?
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Dnes jsem našel v nějaké diskuzi na ellano podobný problém, kdy se box každou noc chlapíkovi zapínal z hlubokého spánku v 1:00. Bohužel to tam nebylo vyřešené, ale už včera jsem dostal nápad jestli to nedělá nějaká synchronizace času. Zkusil jsem ji zakázat a tak testuji dále.

Tak to bohužel nepomohlo, ještě mě napadá, jestli ho neprobudí např.síťová karta(mám wifi do usb).
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Tak jsem opět zkoušel a hlavně zjišťoval, kdy dojde ke startu boxu. Tedy v sobotu i neděli přesně v 8hodin ráno. Dnes (v pondělí) taky v 8hodin ráno. Nic takového nemám nastaveno. Zkoušel jsem to i bez připojení k síti a s vypnutým oscamem. Osobně mě napadá jen chyba hyperionu 4 a nebo záměr tvůrce.
Můžete prosím někdo kdo máte Hyperion v.4 otestovat zda se vám probouzí sám z hlubokého spánku? Asi zkusím v.3, no pokud by ji někdo měl a otestoval to, byl bych taky rád.
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od vodka »

cakam do 8 hod ci zapne
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od vodka »

nezapnul :Yahoo!:
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

vodka píše:nezapnul :Yahoo!:
Díky za test, jen prosím ještě napiš, kterou verzi hyperionu používáš, případně na jakém stroji. Já včera dal v.3 a ráno mě to box taky nezaplo, budu testovat dál.
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od vodka »

v4 hdbox9105plus
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

vodka píše:v4 hdbox9105plus
Ještě jednou díky za test, pro mě jen škoda, že nemáš 9105 bez plusu. Já teď hold potestuji v3, protože v4 jsem už několikrát zkusil přeinstalovat a stále stejný problém. Pěkný den.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Tak verze 3 Hyperionu jede bez nechtěného startování z deepsleep. Při instalaci byla taková dost líná na pokyny, po aktualizaci na poslední verzi 3 se to dost zlepšilo, řekl bych na rychlost v4. Vše funguje až na jedinou vadu, na CT HD, CT SPORT se rozpadá obraz i přesto, že mám nastaveno 1080i, což bezproblému fungovalo na v4 i na origo softu. Ještě potestuji, ale pokud se to bude opakovat budu zvažovat změnu.

Edit 9.7.2014-19:30: Tak jsem nakonec změnil Color Format z 422 na YUV, mód jsem nechal na 1080i a rozpadání obrazu přestalo.

Takže po laborování s nechtěným spouštěním Hyperionu v4 jsem problém vyřešil přeinstalací na v3, zatím vše vypadá dobře.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Tak mé nadšení bylo předčasné. Bohužel i čistá instalace v3 mě z hlubokého spánku opět startuje a to včera i dnes přesně v půlnoci. Něco mám asi v přijímači divného :shock: .
Toto mě mrzí, ale nedokážu s tím něco udělat a přijímač chci vypínat do hlubokého spánku. Dal jsem tomu dost energie, bohužel se nezadařilo.
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Tak jsem ještě zkusil úplně čistou instalaci, bez jakéhokoliv nastavení, bez pluginů, bez sítě, prostě vůbec nic neměnit a neinstalovat. Zkusil jsem i jiný multiboot z verze 2.11.72(původně 2.11.34). Bohužel jak udeří v pracovní dny 8 hodina ranní stroj se z hlubokého spánku spustí.
Asi holt tuto záhadu nevyluštím.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od pobox »

skusil som ako sa to sprava u mna - a zial zistujem ze tiez sa mi o cca 8:00 budi z Deep Standby

riesenie som ale zatial nemal cas hladat
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

pobox píše:skusil som ako sa to sprava u mna - a zial zistujem ze tiez sa mi o cca 8:00 budi z Deep Standby

riesenie som ale zatial nemal cas hladat
Díky za reakci a zjištění, že nejsem sám. Já zkusil kdeco, už jsem to i vzdal, ale ještě jsem to úplně neopustil. Myslel jsem, že je to kombinace 9105 a PKT, protože to tady zkusil uživatel vodka z 9105+ a mu to nedělalo. Ale jak vidím, ty máš taky plusko a dělá ti to.
Buď je závada v nějakém nastavení(to jsem ale nenašel), nebo v Hyperionu(bohužel i verze 3 to dělá) a nebo v multibootu.
Kdyby měl někdo kontakt na tvůrce, možná by to bylo hnedle jasnější, protože to vypadá jako nějaký záměr, ale bez možnosti to někde v menu nastavit.
Uživatelský avatar
imayoi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 15.listopad 2009 - 12:34
satelitni prijimac: X-Trend ET 10000, 2x DVB-S2
Bydliště: Žilina

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od imayoi »

Xtrend ET-10000 + 2x DVB-S2 + intern. 2.5" HDD 120 GB HITACHI HTS54161 + extern. 2.5" HDD 650 GB TOSHIBA MK6465GSX * Image: E2 OpenATV 7.2 * 60 cm parabola => Astra 19.2 FTA + Astra 23.5 & Skylink + Astra 28.2 FTA
Uživatelský avatar
marco37
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 03.říjen 2008 - 23:21
satelitni prijimac: něco by se našlo...;o)
Bydliště: Czech Republic

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od marco37 »

Mousak píše:
pobox píše:skusil som ako sa to sprava u mna - a zial zistujem ze tiez sa mi o cca 8:00 budi z Deep Standby

riesenie som ale zatial nemal cas hladat
Díky za reakci a zjištění, že nejsem sám. Já zkusil kdeco, už jsem to i vzdal, ale ještě jsem to úplně neopustil. Myslel jsem, že je to kombinace 9105 a PKT, protože to tady zkusil uživatel vodka z 9105+ a mu to nedělalo. Ale jak vidím, ty máš taky plusko a dělá ti to.
Buď je závada v nějakém nastavení(to jsem ale nenašel), nebo v Hyperionu(bohužel i verze 3 to dělá) a nebo v multibootu.
Kdyby měl někdo kontakt na tvůrce, možná by to bylo hnedle jasnější, protože to vypadá jako nějaký záměr, ale bez možnosti to někde v menu nastavit.
--------------------------------------------------------------------------
Vyzkoušej to vyřazovací metodou...
Zkontroluj USB-flash...přeformátuj (oprav) ji, nahraj čistou na USB E2 Hyperion v3 , tovární nastavení a nainstaluj a nastav všechno od začátku jako síť atd. Skin používám obyčejný Allien HD, pluginy si doinstaluj podle potřeby a "chuti" pro SH4. Mělo by to jít. Udělej si zálohu veškerého základu z USB do PC, aby jsi nemusel pořád začínat od začátku při testech pluginů a jiného nastavení. Když to po....š, tak to jednoduše smažeš z USB, z PC dáš zálohu základu a zase testuješ dál znova. Takto by Ti to mělo bez problémů jít...

:arrow: http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=551480#p551480
:smoke:
Openbox x810, Ariva 200HD, HD-BOX FS-9105+, X-Trend ET 4000, VU+ SOLO2, DM 800SE v2
Sat.dish: 105, 125, 180, 240 Motor: DigiPower SG-2100: 85E - 45W, LNB: Invacom SNH-031,
Sat card: Sky/CS Link, Telewizjanakarte
and full share...
Obrázek
zdenek6041
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 18.prosinec 2009 - 22:30
satelitni prijimac: Formuler F4 Turbo Combo

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od zdenek6041 »

Zdravim, i u me se Hyperion 4 brobouzi z Deep Standby v 8:00.
Formuler F4 Turbo Combo, Panasonic Viera
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

marco37 píše:
Mousak píše:
pobox píše:skusil som ako sa to sprava u mna - a zial zistujem ze tiez sa mi o cca 8:00 budi z Deep Standby

riesenie som ale zatial nemal cas hladat
Díky za reakci a zjištění, že nejsem sám. Já zkusil kdeco, už jsem to i vzdal, ale ještě jsem to úplně neopustil. Myslel jsem, že je to kombinace 9105 a PKT, protože to tady zkusil uživatel vodka z 9105+ a mu to nedělalo. Ale jak vidím, ty máš taky plusko a dělá ti to.
Buď je závada v nějakém nastavení(to jsem ale nenašel), nebo v Hyperionu(bohužel i verze 3 to dělá) a nebo v multibootu.
Kdyby měl někdo kontakt na tvůrce, možná by to bylo hnedle jasnější, protože to vypadá jako nějaký záměr, ale bez možnosti to někde v menu nastavit.
--------------------------------------------------------------------------
Vyzkoušej to vyřazovací metodou...
Zkontroluj USB-flash...přeformátuj (oprav) ji, nahraj čistou na USB E2 Hyperion v3 , tovární nastavení a nainstaluj a nastav všechno od začátku jako síť atd. Skin používám obyčejný Allien HD, pluginy si doinstaluj podle potřeby a "chuti" pro SH4. Mělo by to jít. Udělej si zálohu veškerého základu z USB do PC, aby jsi nemusel pořád začínat od začátku při testech pluginů a jiného nastavení. Když to po....š, tak to jednoduše smažeš z USB, z PC dáš zálohu základu a zase testuješ dál znova. Takto by Ti to mělo bez problémů jít...

:arrow: http://ab-forum.info/viewtopic.php?p=551480#p551480
:smoke:
Díky za snahu, ale já to už všechno vyzkoušel a teď jsem skončil úplně u holé instalace, žádné pluginy, vše výchozí a bohužel to v 8:00 startuje. Jak píšu buď je záměr tvůrce takový, nebo to dělá nějaký plugin, který je součástí instalace a nejde odebrat.
Kdyby měl někdo kontakt přímo na tvůrce, možná by bylo hnedle jasno.
Uživatelský avatar
vodka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 259
Registrován: 04.leden 2013 - 18:10
satelitni prijimac: AB IP Box 99HD

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od vodka »

prosim vas ja by chcel prehrat mp3 s usb kluca s predu lebo v v zadu je na usb kluci enigma.
ale jak zapnem v predu kluc nevidim nikde nahravky?
enigma2 OpenDroid 9105+,AB IP Box 99HD
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Zkus usb se soubory dat dozadu a do předu dej usb s enigmou, ale možná to není nutné, já to mám takto.
Taky je určitě potřeba montnout připojené datové usb disky v enigme, aby šli přehrávat. Hledej v bluepanelu-disk-hdd manager.
vodka píše:prosim vas ja by chcel prehrat mp3 s usb kluca s predu lebo v v zadu je na usb kluci enigma.
ale jak zapnem v predu kluc nevidim nikde nahravky?
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: E2 PKT Hyperion - nechtěné spouštění

Příspěvek od Mousak »

Tak jsem odzkoušel novou verzi PKT 4.5 a automatické probouzení z hlubokého spánku tak jako v předchozích verzích nastane opět přesně v 8:00.
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“