Sekanie obrazu v PIPe

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brapo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 03.listopad 2007 - 16:10
satelitni prijimac: vu+ Solo SE v2

Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brapo »

Ahojte, aktualizoval som HDBOX 9105+ na najnovšiu verziu 2.11.90, no ak pozerám jeden HD kanál a druhý chcem dať do PIPu, tak obraz kvalitne seká a plynulo ide iba jeden. Neviete prosím ako to vyriešiť? Predtým som mal samozrejme aj ostatné staršie firmvéry ale sekalo vždy... cca dva roky dozadu som mal v podstate skoro rovnaký prijímač Optibox Anaconda Plus a tam s tým nikdy nebol problém. Ďakujem a želám príjemné sviatky :)
vu+ Solo SE v2 & HDBOX 9105+
Hakunděk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 05.březen 2011 - 10:58

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Hakunděk »

Mě to dělá to samé, jestli to není pomalým procesorem.
makatch
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 256
Registrován: 12.říjen 2009 - 21:07

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od makatch »

Pip beží dobre len na SD programoch,na HD to má slabý procesor.
Gigablue HD QUAD PLUS oATV 5.1
FormulerF4 oATV 5.3
HD-BOX FS-9105+ oATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od emge »

Nie je to "slabým procesorom".
Stačí si po aktivácii PIP prenúť programy medzi sebou (prostredné tlačítko) a PIP funguje stabilne.
Chcelo by to asi doladiť softvér.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brandy20 »

Ako Vam ide PIP v 2XHD?
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
Uživatelský avatar
Brapo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 03.listopad 2007 - 16:10
satelitni prijimac: vu+ Solo SE v2

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brapo »

emge píše:Nie je to "slabým procesorom".
Stačí si po aktivácii PIP prenúť programy medzi sebou (prostredné tlačítko) a PIP funguje stabilne.
Chcelo by to asi doladiť softvér.
toto som si všimol včera, ale nie je to vôbec pravidlom, že by to fungovalo stabilne, asi dvakrát mi to pomohlo.. :/
vu+ Solo SE v2 & HDBOX 9105+
steve33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 31.březen 2014 - 15:15

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od steve33 »

Brapo píše:Ahojte, aktualizoval som HDBOX 9105+ na najnovšiu verziu 2.11.90, no ak pozerám jeden HD kanál a druhý chcem dať do PIPu, tak obraz kvalitne seká a plynulo ide iba jeden. Neviete prosím ako to vyriešiť? Predtým som mal samozrejme aj ostatné staršie firmvéry ale sekalo vždy... cca dva roky dozadu som mal v podstate skoro rovnaký prijímač Optibox Anaconda Plus a tam s tým nikdy nebol problém. Ďakujem a želám príjemné sviatky :)
Chcem mat Tvoje starosti :) štastne a vesele 8)
Uživatelský avatar
Brapo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 03.listopad 2007 - 16:10
satelitni prijimac: vu+ Solo SE v2

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brapo »

steve33 píše:Chcem mat Tvoje starosti :) štastne a vesele 8)
pýtal som sa kvôli tomu, že som chcel poradiť/pomôcť.. takéto pripomienky škoda komentovať.. -_- pre niekoho zbytočnosť, pre niekoho užitočná vec ;) a keď už tú funkciu prijímač má, tak by som čakal aj jej fungovanie...
vu+ Solo SE v2 & HDBOX 9105+
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od efendy55 »

obávam sa že to čo požaduješ bude naozaj problém v tom vyťažený procesoru , proste je to na neho už moc . a nedaj bože ak ti to funguje v oscame ako server a máš niečo na to pripojené ako klientov a číta to ešte vlastnú kartu tak to už chceš od toho boxu za tú cenu privela . aj ked oscam nemá až taký vplyv na sekanie HD programov . bud rád že to ide aspon v sd -čku . niečo podobné nedokáže ani uno a dokonca ani dreambox-8000 a to kope už inú ligu . bezvadne toto dokáže napr. xtrend-10000 a solo2 . :good: ak ťa to poteší tak PIP nedokáže ani dreambox-800 se org. a to je už mips a dvojjadro a ani najnovšie ZERO a XTREND-7XXX :cry: ak chceš plonohodnotné PIP tak mám odskúšané to čo píšem + TANK ,XTREND-8000 atd..... to vraj tiež pohode zvládnu .revis by ti skôr o tom vedel popísať, ten tiež kope inú ligu.. :good: :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
Brapo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 03.listopad 2007 - 16:10
satelitni prijimac: vu+ Solo SE v2

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brapo »

Ďakujem!! Príjemné sviatky všetkým :)
vu+ Solo SE v2 & HDBOX 9105+
StarySatelit
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 19.listopad 2012 - 19:00

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od StarySatelit »

Ja mám HD Box 9105+, mal som tam od predajcu firmware 2.11.16 a vtedy mi išlo PIP - 2 HD programy perfektne, možno občas (raz za cca 10 sek na približne 0,3 sekundy seklo obraz v jednom z tých dvoch okien, ale to možno súviselo z čítaním kódov z vonku).

Potom som skúšal rôzne novšie firmware, ale pri niektorých PIP - 2 HD programy vôbec nešlo, zaseknuty obraz v jednom okne.

Tak som dal naspäť firmware 2.11.16 a PIP - 2 HD programy ide OK.
steve33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 31.březen 2014 - 15:15

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od steve33 »

Brapo píše:
steve33 píše:Chcem mat Tvoje starosti :) štastne a vesele 8)
pýtal som sa kvôli tomu, že som chcel poradiť/pomôcť.. takéto pripomienky škoda komentovať.. -_- pre niekoho zbytočnosť, pre niekoho užitočná vec ;) a keď už tú funkciu prijímač má, tak by som čakal aj jej fungovanie...
ahoj. a v com Ti mam poradit? v tom ze nepoznas prijmac ktory pouzivas nic v zlom,ale sekanie PIPe v HD je naozaj v procesore tak prosim :book:
steve33
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 31.březen 2014 - 15:15

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od steve33 »

efendy55 píše:obávam sa že to čo požaduješ bude naozaj problém v tom vyťažený procesoru , proste je to na neho už moc . a nedaj bože ak ti to funguje v oscame ako server a máš niečo na to pripojené ako klientov a číta to ešte vlastnú kartu tak to už chceš od toho boxu za tú cenu privela . aj ked oscam nemá až taký vplyv na sekanie HD programov . bud rád že to ide aspon v sd -čku . niečo podobné nedokáže ani uno a dokonca ani dreambox-8000 a to kope už inú ligu . bezvadne toto dokáže napr. xtrend-10000 a solo2 . :good: ak ťa to poteší tak PIP nedokáže ani dreambox-800 se org. a to je už mips a dvojjadro a ani najnovšie ZERO a XTREND-7XXX :cry: ak chceš plonohodnotné PIP tak mám odskúšané to čo píšem + TANK ,XTREND-8000 atd..... to vraj tiež pohode zvládnu .revis by ti skôr o tom vedel popísať, ten tiež kope inú ligu.. :good: :good:
Prosim staci ten procesor :poklona:
Uživatelský avatar
Brapo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 03.listopad 2007 - 16:10
satelitni prijimac: vu+ Solo SE v2

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od Brapo »

steve33 píše:...
To už teraz viem aj ja, že je to v procesore, ale tvoja prvá odpoveď "Chcem mať tvoje starosti" mi veľa nepriniesla ;)
StarySatelit píše:....
Tak som dal naspäť firmware 2.11.16 a PIP - 2 HD programy ide OK.
Ďakujem pekne, aspoň ako dočasné riešenie stačí! :)

:thankyou:
vu+ Solo SE v2 & HDBOX 9105+
emge
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 47
Registrován: 23.leden 2009 - 20:58

Re: Sekanie obrazu v PIPe

Příspěvek od emge »

Ja si myslím, že ak by bol príčinou slabý procesor, tak by PIP nefungoval ani po "prehodení" programov. V takom prípade by to nešlo vôbec. Buď výkon procesora stačí, alebo nie. Ale nie raz tak a potom inak.
Preto si myslím, že je skôr otázka priorít v softvéri.

PIP využívam málo. Najčastejšie tak, že počas reklamy dám program do malého okna a prepnem na iný. Preto mi prípadná nižšia plynulosť prehrávania v malom okne nevadí. Prioritou je hlavné okno.
uClan Ustym 4K COMBO OTT, HD-Box 9105+, iNEOS ZX4, motor DG-380
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“