HDbox 9105+ resharing

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mmiriboy »

mrvam píše:Zdravim mam otazku, ak mam 2 linuxy a chcem zdielat cez lan napriamo medzi tymito dvomi prijimacmi tak dam na jeden oscam na druhy xcam, a malo by to slapat... Tym padom ale na prijimaci hlavnom stratim pripojenie na net nie?
Ako to vyriesim?
Mozno pre niekoho amaterska otazka no poprosim o radu...
Použi Switch!!!
napr. takýto:
http://www.itsk.sk/tp-link-tl-sf1005d-5 ... 75198.html

Je to prosté - Daj ho pri server stb tak, že prívod. kábel FTP (ten, kde je aj net) dáš do switchu a zo switchu cez ďalšie RJ45 porty - ftp káble zapojíš obidva stb!
Výhoda! Pripojenie na net budeš mať na oboch stb + bezproblémová komunikácia klient & server vrámci homeshare!
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
mrvam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.duben 2009 - 16:02

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mrvam »

OK, a nedal by sa vyuzit tym padom na toto aj moj router asus, kde mam este volne porty? Teraz mam zapojenie take, ze internet do routera a z routra idem k pc a prijimacu. Pretoze ked to bude so switchom tak to uz nebude akoze priamo prijimac - prijimac nie?

Ak teda sa da pouzit namiesto switchu priamo z routera, nie je potom rozdiel v zlozitejsom nastavovani, napr treba nieco menit aj v routeri alebo sa vlastne nic nezmeni a staci nastavovat len v stb? Tak to ale asi vyzera, ze som zle pochopil princip zdielan napriamo a vlastne cez LAN sa neda hovorit o zdiel napriamo medzi dvoma stb a vlastne klient ide vzdy cez net cez pripajanie sa k nejakej IP?

Ako hladam tak hladam ale nejaky jednoduchsi navod aspon v principe na nete som nenasiel, ak mozes aspon odrazkovite v bodoch, detaily nastaveni a co kde instalovat uz by som snad nasiel...

Vdaka
luna
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 206
Registrován: 05.červenec 2008 - 9:55

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od luna »

píchni do volného lan portu ... (pozor ne wan portu) a jedeš .. teda pokud máš puštěné dhcp
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mmiriboy »

mrvam píše:OK, a nedal by sa vyuzit tym padom na toto aj moj router asus, kde mam este volne porty? Teraz mam zapojenie take, ze internet do routera a z routra idem k pc a prijimacu. Pretoze ked to bude so switchom tak to uz nebude akoze priamo prijimac - prijimac nie?
:) Samozrejme že to už nieje pripojenie na priamo, ale zdieľanie cez router (viac routerov a switch - môj prípad) funguje úplne v pohode!
mrvam píše:Ak teda sa da pouzit namiesto switchu priamo z routera, nie je potom rozdiel v zlozitejsom nastavovani, napr treba nieco menit aj v routeri alebo sa vlastne nic nezmeni a staci nastavovat len v stb? Tak to ale asi vyzera, ze som zle pochopil princip zdielan napriamo a vlastne cez LAN sa neda hovorit o zdiel napriamo medzi dvoma stb a vlastne klient ide vzdy cez net cez pripajanie sa k nejakej IP?
Ak zdieľaš v rámci domácej LAN siete (nie mimo nej! = server a klient sú len v LAN) netreba v routri meniť - nastavovať nič! Samozrejme treba na oboch stb nastaviť pripojenie na sieť a potom aj share pre sever a klient stb!
mrvam píše:Ako hladam tak hladam ale nejaky jednoduchsi navod aspon v principe na nete som nenasiel, ak mozes aspon odrazkovite v bodoch, detaily nastaveni a co kde instalovat uz by som snad nasiel...


Vdaka
V princípe sa to nastavuje takto:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=545092#p545092
Samozrejme veškeré údaje si prispôsobíš podľa tvojich lokálnych potrieb! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
dzefo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 10.březen 2008 - 18:35
satelitni prijimac: Formuler f4 turbo

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od dzefo »

vsetko nastav v oscame je to velmi jednoduche ,studuj
dzefo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 10.březen 2008 - 18:35
satelitni prijimac: Formuler f4 turbo

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od dzefo »

mne stacilo dva dni
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mmiriboy »

Ak chceš použiť Oscam, tak v prvom rade pozri sem:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=85&t=27528
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
mrvam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.duben 2009 - 16:02

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mrvam »

Ahojte vsetci, vdaka za odpovede, principialne zda sa, ze uz mi je ta cela problematika jasnejsia.
Ten oscam oproti nastaveniam lan vyzera dost hrozivo na pohlad, je tam toho dost... Ma ale asi jednu vyhodu a to, ze druhy stb, ktory este nemam by stacil aj nelinuxovy, teda lacnejsi, co ako varianta hore detom by stacila az az a boli by nezavisli...
HD box 9105+ by v takomto nastaveni vraj dobre slapal napr s Golden Interstar Voyager 2 ( odporucanie z tohto fora ) resp poprosim o doporucenie stb ktory by slapal s mojim HD boxom cez oscam, zaroven nebol drahy no islo by to spolahlivo ( nejde o cenu ako taku, nemusi byt co najlacnejsi ,no mal by splnat svoj ucel...)
Ono aj tak je to asi na nie prilis dlhu dobu, ratam ze ked u sky bude vsetko na M7 tak to asi pada nie?

Vopred dakujem za odpovede
dzefo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 34
Registrován: 10.březen 2008 - 18:35
satelitni prijimac: Formuler f4 turbo

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od dzefo »

Mne to funguje s opticum 403
mrvam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.duben 2009 - 16:02

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mrvam »

A este ma napadlo, neviem ci nie blbost HD box 9105+ spojit s mojim starym Optiboxom cx pvr cez RSS 232 ?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: HDbox 9105+ resharing

Příspěvek od mmiriboy »

Ono v podstate všetky HD stb z UNI čítačkou, z net pripojením a z podporou fw pre share sa dajú použiť ako klient pre linux stb, dokonca pokiaľ viem - síce nemám dôvod to testovať, keďže nemám doma žiaden SD stb už niekoľko rokov - tak sa dá v oscame rozbehať aj homeshare cez RS232! Samozrejme treba si túto problematiku naštudovať!
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“