problem hbdox

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

reason píše: vsetky subory maju nastavene 755 je to dobre ?
a ako zistim ze j ekorektne spusteny ? client
ci je xcam spusteny zistis tak ze sa pripojis do prijimaca cez telnet a zadas prikaz ps v naslednom zozname procesov by si mal mat /var/bin/XcamClient2
jiro77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.srpen 2007 - 18:37
satelitni prijimac: SKYTEC HD KLEIO

Re: problem hbdox

Příspěvek od jiro77 »

Zdravím. Mám firmware 2.11.87. Nainštalované pluginy Mcas(marec 2014), Osddatetime a Xcamclient 2.1.2 (júl 2013). Vsetko funguje, ale ak spustim ten Xcam, tak mi prijímač zamrzne. Niekedy už pri pozerani, inokedy až keď vypnem stb do standby režimu. Skúšal som nainštalovať Xcam2, ale ten som nevedel spustiť(spojazdnit). Vedel by mi niekto poradiť, čo s tým?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

mozes mat zahltenu vnutornu pamet skus vymazat vnutornu pamet a staci ak vlozis USB kluc z lubovolnym pluginom a namiesto nacitat das vymazat preformatuje ti vnutornu pamet a potom nahraj pluginy znova. Xcam2 mozes nakonfigurovat bud rucne alebo ak pouzivas ccccam tak som pisal dva prispevky vyssie ako pouzit CCcam.cfg
jiro77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.srpen 2007 - 18:37
satelitni prijimac: SKYTEC HD KLEIO

Re: problem hbdox

Příspěvek od jiro77 »

Ešte som zabudol napísať, že mám Skytec Kleio, ale ten by mal byť presne taký istý ako hdbox 9105+, ak sa nemýlim. Preto som aj napísal do tejto sekcie. Alebo sú tam nejaké rozdiely? Bude mi tam fungovať ten najnovší Xcam2?
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

pokial viem tak Xcam2 v3.5 ma podmienku instalacie minimalne na FW 2.11.87
jiro77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.srpen 2007 - 18:37
satelitni prijimac: SKYTEC HD KLEIO

Re: problem hbdox

Příspěvek od jiro77 »

Ok tak ho teda vyskúšam. Vďaka.
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

ohladom toho vycistenia vnutornej pameti ked das USB s pluginom stlac zelene tlacitko vymazat uzivatelske udaje (zlte je vymazat a to ti iba vymaze plugin z USB kluca)
jiro77
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.srpen 2007 - 18:37
satelitni prijimac: SKYTEC HD KLEIO

Re: problem hbdox

Příspěvek od jiro77 »

Tak som tam dal ten Xcam2 - 3.5 a s použitím cccam.cfg začal aj fungovať. Keď som sa snazil ručne, tak som nevedel, čo napísať do riadku label. Ešte by ma zaujímalo, načo sa používa modré tlačidlo load a či sa nedá nejako zistiť, ident cez ktorý dekoduje kanál alebo či je pripojený na server. Myslím to, ako na starej verzii Xcamu, keď som stlačil nulu.
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

ked prepinas kanaly tak mas ikonu sietoveho pripojenia uplne napravo, podrobnosti ci je xcam pripojeny overujem na strane servera (teda pokial ma tu moznost) tam mi aj ukazuje aky kanal pozeram a ci prechadzaju dobre zapisy
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: problem hbdox 9105

Příspěvek od limček »

Hi, mám taký jeden problém s HDbox 9105, box nabootuje aj z ofiko aj z E2 z USB OK, ale po čase niekedy po 15 min, pol hod. alebo pri prepnutí programu spadne a na displayi svieti niečo ako ep27 alebo eb27. Robí to aj pri vypnutí do stand by a už sa nezapne. Potom ho vypnem a zapnem sieťovým vypinačom a nabootuje normalne. Začalo to robiť asi pred 3 mesiacmi pri origo fw z flash ale z USB to bolo OK asi mesiac a pol. Teraz už ani z USB nejde. Asi HW problém (zdroj, pamät, flaska)? Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Ďík za rady
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: problem hbdox 9105

Příspěvek od By.Bob »

limček píše:Hi, mám taký jeden problém s HDbox 9105, box nabootuje aj z ofiko aj z E2 z USB OK, ale po čase niekedy po 15 min, pol hod. alebo pri prepnutí programu spadne a na displayi svieti niečo ako ep27 alebo eb27. Robí to aj pri vypnutí do stand by a už sa nezapne. Potom ho vypnem a zapnem sieťovým vypinačom a nabootuje normalne. Začalo to robiť asi pred 3 mesiacmi pri origo fw z flash ale z USB to bolo OK asi mesiac a pol. Teraz už ani z USB nejde. Asi HW problém (zdroj, pamät, flaska)? Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Ďík za rady
Ahoj podle toho co jsi napsal sice se to tesko odhaduje ale vypada to na spatnou antenu.
Neskratuje ti F konektor na LNB? prekontroluj si pripojeni s antenou a konektory a kabel. mozna ze je to ten to problem.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
limček
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 08.červenec 2010 - 19:36
satelitni prijimac: uClan 4K Pro
Bydliště: Martin

Re: problem hbdox 9105

Příspěvek od limček »

No tak po laborovani a skuškach a vylučovacou metodou som sa posunul v mojom probleme trocha dalej a teraz neviem aky ma vplyv zdroj na HDMI vystup, lebo ked som pouzil a zapojil zdroj z PC na dosku STB tak mi to začalo ist dlhsie a sila signalu mi uz po prepnuti programu nestupa pomaly napr. 34 a potom 89 percent ale hned naskoci 89 percent. A uz nezamrzne hned po 5 min, ale casom zacne robit cierne vertikálne pasy cez obraz. Lenze ten zdroj z PC dava 12V a len 1,5A a ja si myslim, ze potrebujem aspon 12V a 2 az 3A a taky momentalne nemám. Takze bud to je vadny zdroj (lepsi pripad) alebo odchadzajuci HDMI vystup (horsia moznost). Teraz mi isiel STB cez SCART vystup asi 1 hodinu a potom padol a napis Lb27 na displayi a nic. Takze to bude asi zdroj, dufam :)

Ešte som zabudol dodat, ze som skusal, co sa tyka FW asi vsetko (flash cez RS232, z USB z menu, z vypnuteho STB, cistiaci FW, clean utilitu, vymaz TEMP a VAR adresarov cez FTP aj putty) Nic ma uz nenapada.
uClan 4K Pro, oscam 1.20 stable, 1TB ext HDD, parabola 60 cm, Astry 23,5E a 28,5E (Eurobird)
mrvam
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 9
Registrován: 25.duben 2009 - 16:02

Re: problem hbdox

Příspěvek od mrvam »

Zdravim vsetci, chcem sa opytat ci by fungovalo zdielanie z HD BOX 9105+ cez rss alebo LAN na starsi prijimac OPTIBOX CX PVR PRIMA ?

Dakujem
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

pises to do nespravneho vlakna skus pohladat sa zorientovat kde sa riesi podobna problematika
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: problem hbdox

Příspěvek od helix26 »

mrvam píše:Zdravim vsetci, chcem sa opytat ci by fungovalo zdielanie z HD BOX 9105+ cez rss alebo LAN na starsi prijimac OPTIBOX CX PVR PRIMA ?

Dakujem
skus sa zapojit do tohoto vlakna riesila sa tam podobna problematika
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=188&t=62818
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“