Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

Cau lidi. mam optibox anaconda hd a hdbox 9105hd a oba dva se sekaji, zkousel jsem na kazdem tak 15 firmwaru a nic nepomaha. porad se to seka, je jedno jestli na kartu, bez karty, na sdileni. Proste porad, v ruznych intervalech, prijimace maji 3-4 roky. Nevite nekdo co s tim? jestli je potreba vymenit nejaky kondenzator nebo neco? zadny nafoukly neni.

Uz si nevim rady co s tim, dela to tak pul roku a je to cim dal castejsi. je to tak 5-10x za hodinu co se to musi vypnout a zapnout. Reset do defaultu jsem samozrejme zkousel. i znova poskladat programy ale nic nepomaha. Diky :-)

Viktor
Uživatelský avatar
Hujer23
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 29.leden 2007 - 13:54
Bydliště: ano mám

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od Hujer23 »

viktorinek píše:Cau lidi. mam optibox anaconda hd a hdbox 9105hd a oba dva se sekaji, zkousel jsem na kazdem tak 15 firmwaru a nic nepomaha. porad se to seka, je jedno jestli na kartu, bez karty, na sdileni. Proste porad, v ruznych intervalech, prijimace maji 3-4 roky. Nevite nekdo co s tim? jestli je potreba vymenit nejaky kondenzator nebo neco? zadny nafoukly neni.

Uz si nevim rady co s tim, dela to tak pul roku a je to cim dal castejsi. je to tak 5-10x za hodinu co se to musi vypnout a zapnout. Reset do defaultu jsem samozrejme zkousel. i znova poskladat programy ale nic nepomaha. Diky :-)

Viktor
čo tam máš ja pluginy???
Obrázek
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

seka se to i na ct24, bez pluginu. takze pluginama to nebude.
Uživatelský avatar
svaco
Odborník
Odborník
Příspěvky: 383
Registrován: 22.srpen 2011 - 20:49
satelitni prijimac: AB Cryptobox 800
Bydliště: Trenčín

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od svaco »

Formátoval si aj užívatelské dáta?Skús to spravit podla tohoto postupu : http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 166&t=6557
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

vsechno jsem delal. proto jsem to dal do textu, ze jsem vsechno obnovoval a formatoval :-( opet jsem zkusil nejake verze a proste porad spatne :-( Zkousim ted verzi 2.10.11 a taky to dela. sice min, ale dela. nejspis to dopadne tak, ze koupim amiko micro hd a bude klid :-( skoda ze zadny prijimac nema menu jak dreambox 500 :-( to ovladani je bezkonkurencni :-)
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od By.Bob »

viktorinek píše:vsechno jsem delal. proto jsem to dal do textu, ze jsem vsechno obnovoval a formatoval :-( opet jsem zkusil nejake verze a proste porad spatne :-( Zkousim ted verzi 2.10.11 a taky to dela. sice min, ale dela. nejspis to dopadne tak, ze koupim amiko micro hd a bude klid :-( skoda ze zadny prijimac nema menu jak dreambox 500 :-( to ovladani je bezkonkurencni :-)
Ahoj a zkousel jsi taky prekontrolovat F konektor na koax kabelu a nebo LNB signal? pokud to dela na obou stojich je asi chyba jinde nez v img.
Jdi po nastaveni paraboli a po signalu.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

By.Bob píše:
viktorinek píše:vsechno jsem delal. proto jsem to dal do textu, ze jsem vsechno obnovoval a formatoval :-( opet jsem zkusil nejake verze a proste porad spatne :-( Zkousim ted verzi 2.10.11 a taky to dela. sice min, ale dela. nejspis to dopadne tak, ze koupim amiko micro hd a bude klid :-( skoda ze zadny prijimac nema menu jak dreambox 500 :-( to ovladani je bezkonkurencni :-)
Ahoj a zkousel jsi taky prekontrolovat F konektor na koax kabelu a nebo LNB signal? pokud to dela na obou stojich je asi chyba jinde nez v img.
Jdi po nastaveni paraboli a po signalu.
dekuji za tip, ale kazdy prijimac jede uplne nekde jinde a navic, kdyz tam dam stary dreambox 500, nebo nejake amiko, tak to jede v pohode. se stejnym F konektorem. I kdyz ty prijimace odvezu na jine misto, porad to dela i jinde nez doma :-( signal to ma porad dobry, protoze na konvertoru je vic prijimacu. Navic se to nezasekne signalove, ale zacne to psat program zakodovan a nebo se to tak zasekne, ze to nereaguje na zadne tlacitko na ovladaci. jen tomu problikava zelena dioda na prijimaci kdyz mackam, ale nereaguje to. je to zahada. Navic mam jeste jeden takovy prijimac koupeny zaroven s tema dvouma a ten zatim relativne jede. jedine ze by byla jen 3-4 leta vydrz a pak vyhodit. protoze jestli jo, tak v te dobe to stalo 4 tisice ... a to bych rekl ze by mohlo vydrzet vic. nic se na ne nepokladalo, aby se to zbytecne nezahrivalo.
eraser17
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 70
Registrován: 02.červenec 2008 - 22:00

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od eraser17 »

Ja mam ten isty problem, HD-BOX 7110. Tiez dva boxy , tiez asi rovnako stare, skusal som vsetko co si popisoval a ziadna zmena. Najprv to zacal robit jeden a po chvili aj druhy.
AB IPBox PRISMCUBE RUBY,HD-BOX 7119, HD-BOX 7110,
Uživatelský avatar
dempsey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 16.červen 2007 - 21:44

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od dempsey »

V 7110-tkach je sw kurvítko - odchádzajú jeden za druhým
Televízor - veľký..:::..sat prijímač - malý..:::..bicykel - nemám..:::..pes - stredný..:::..lyže - nepoužívam. ------------------- Skylink nebrat - je to podvodník s DPH
show-man
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: 15.červen 2008 - 19:02

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od show-man »

viktorinek píše:Cau lidi. mam optibox anaconda hd a hdbox 9105hd a oba dva se sekaji, zkousel jsem na kazdem tak 15 firmwaru a nic nepomaha. porad se to seka, je jedno jestli na kartu, bez karty, na sdileni. Proste porad, v ruznych intervalech, prijimace maji 3-4 roky. Nevite nekdo co s tim? jestli je potreba vymenit nejaky kondenzator nebo neco? zadny nafoukly neni.

Uz si nevim rady co s tim, dela to tak pul roku a je to cim dal castejsi. je to tak 5-10x za hodinu co se to musi vypnout a zapnout. Reset do defaultu jsem samozrejme zkousel. i znova poskladat programy ale nic nepomaha. Diky :-)

Viktor
A co tak zavolat do nějakého odborného servisu a zeptat se co si o tom myslí , popřípadě kolik by stála oprava ?
Asi máš několik přijímačů v komínku , protože se ti přehřívají že ?
Pokud vidíš že kondíky nejsou těhotné tedy nafuknuté tak doporučuji pokud jsi zdatný :sundat chladič procesoru a tupým nástrojem
---z okolí procesoru--- odstranit zažloutlé lepidlo které přeteklo z okolí chladiče a vysokou teplotou za pár let zuhelnatělo .
A nezapomenout chladič znova přilepit !!!
Ale ,opatraně , pokud to přeženeš tak už se ti sekat nebudou :-) nikdy .....
U jedné serie fortisů bylo použito nějaké divné lepidlo pak už to bylo OK .
Kondíky může preventivně vyměnit taky .
Informace mám z první ruky a vždy čerstvé od agentury Jedna Paní Povídala
www.JPP.com
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

dekuji za radu, ale ani jeden prijimac nema chladic a zadne zarizeni na tom nebylo a ani se to samozrejme prave kvuli teplu neprikryvalo, to lidem rikam u vseho, at uz pc nebo jina elektronika. Kondiku je tam jak natentenych, tak nevim jestli ma smysl vymenovat vsechny :-( v servisu mi rekli, ze prehrat soft, jinak vyhodit. ze se to vetsinou nevyplati opravovat, vsichni od toho davaji ruce pryc :-( coz mi prijde skoda. jeden uz jsem nahradil amikem micro hd se, tak ten druhy tak taky dopadne :-(
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od By.Bob »

viktorinek píše:dekuji za radu, ale ani jeden prijimac nema chladic a zadne zarizeni na tom nebylo a ani se to samozrejme prave kvuli teplu neprikryvalo, to lidem rikam u vseho, at uz pc nebo jina elektronika. Kondiku je tam jak natentenych, tak nevim jestli ma smysl vymenovat vsechny :-( v servisu mi rekli, ze prehrat soft, jinak vyhodit. ze se to vetsinou nevyplati opravovat, vsichni od toho davaji ruce pryc :-( coz mi prijde skoda. jeden uz jsem nahradil amikem micro hd se, tak ten druhy tak taky dopadne :-(
Ahoj usb verze img to dela taky? pokud ano je to na 100% chyba HW a to se opravdu nevyplati opravovat.
Asi bych to uz resil koupi lepsiho stroje. jsou levne a spolehlive masiny od hdbox. 7110 jsou nepovedene kusi.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
viktorinek
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 06.říjen 2007 - 18:22

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od viktorinek »

Diky za info.
a co byste doporucili jako prijimac?
Amiko? dreamboxy uz se nejak zvlast neprodavaji a kdyz jo, tak jsou nechutne drahe ...
Uživatelský avatar
By.Bob
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 102
Registrován: 14.březen 2015 - 19:36
Bydliště: IRL

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od By.Bob »

viktorinek píše:Diky za info.
a co byste doporucili jako prijimac?
Amiko? dreamboxy uz se nejak zvlast neprodavaji a kdyz jo, tak jsou nechutne drahe ...
Ahoj jelikoz pomalu sh4 prijimacum odzvonuje a uz brzo bude ukonvcena i podpora pro prijimace sh4 a bude se kazdy zamerovat jen na mipsel a arm prijimace bych doporzcil xtrend ET 7500HD dbr prijimac spolehlivy doladene ovladace obrazu a tuneru a denni podpora img od openpli openxta openatv a jinych. Cena prijimace je prijatelna a na to co ten prijimac umi je ta cena hodne niska.
Jeste k tomu zamrzani. resili jme to na jinem forum a dosli jsme k zaveru ze to delaji vetcinu moduli. spousta lidi nedela aktualizaci modulu pro karty a tim se stava ze hd programy zamrzaji po kratke dobe cca 5min prijimac je li vybaven cteckou karet neni treba kartu nacitat pres modul ale primo zasunut do prijimace. Pokud se jede na originalni FW naistalovat xcam a chvilku pockat nez se karta nacte. Pokud se pouziva enigma2 Treba infinity staci stahnout oscam for infinity a melo by se vyresit sekani a zamrzani obrazu u hd.
Obrázek
Skytec HD,HDBox HD, Xtrend HD, Optibox HD, Setting, Plugins sh4, Enigma2, Fortis-Feed, ZZPicon,
freeSat UPC Direct, Skylink, Sky.UK
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: Hdbox 9105hd - tuhne, seka se

Příspěvek od helix26 »

podla mna Enigma 2 uz dosiahla maximum svojich moznosti
zacinaju sa presadzovat prijimace na baze androidu a XBMC tieto systemy sa rozvivaju vysokym tempom
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“