nejde vstup z paraboly

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
jordibravo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.září 2009 - 12:16

nejde vstup z paraboly

Příspěvek od jordibravo »

Ahojte,

zda sa, ze mojmu HDBOXu odisiel LNB vstup port...
po vikende som ho zapol, a signal ukazoval intenzitu  a kvalitu 99% na vsetkych druziciah, nie len 23.5 a nejde ziadny program.
parabola je teraz zapojena na iny primac takze tak chyba asi nebude.
skusal som merat napatie na LNB vstupe ale nenameral som nic... takze predpokladam, ze asi ten vstup odisiel...
vsetko okrem toho na HDboxe ide.

da sa to opravit, kolko by stala taka oprava?
pripadne co by som mal este skusit na presne objasnenie kde je chyba?
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od mmiriboy »

Odporúčam servis! :)
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od Spencer »

Ešte vyskúšaj pripojiť HDBox do loop out iného prijímača na rovnaký program (rovnaká polarizácia a pásmo). Ak ti to pôjde, tak je odpálená napájacia časť pre konvertor. Ak nepôjde, tak väčšia porucha.
V každom prípade ak sa tomu nerozumieš, tak servis.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
jordibravo
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 01.září 2009 - 12:16

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od jordibravo »

a viete doporucit niekoho sikovneho z okolia NM kto by sa vedel na to pozret? taku temu som tu nenasiel
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Ahojte pani a dami.

Chce by som sa vas spytat na dve technicke veci ci je to mozne.

Som uz hrdy vlastnik hd boxu ktory pouzivam na chate a tam som s nim nadmieru spokojny.
rozhodol som sa riesenie satelitu spravit aj doma v byte ale lamem si hlavu s dvomi vecami.

nakolko mam averziu voci volne sa valajucim kablo tak hladam riesenie ako potiahnut koaxial od paraboly k boxu.

Ak by som to chcel potahnut tak kabel by musel ist cez tri miestnosti a s tym sa nemozem stotoznit.
mam ale v byte asi 5 rokov staru instalaciu koaxialu ktora je zabudovana v stene. pouzivam ju zatial na tv signal od UPC. Touto instalaciu by som vedel docielit vytvorenie jedneho priameho spojenia od LND k boxu ak odstranim prechodne zasuvky na tv a koaxial pospajam spojkami ale na jednom mieste nie. Mam tam totiz zlucovac dvoch vetiev ale je to v stene pod omietkov a uz neviem kde presne.

Co si myslite prejde cez ten zlucovac signal z LNB bez vacsich problemov?

Druha vec s tyka sharingu ale toto nie je sekcia o tom tak neviem ci sa mozem spytat aj na to.

Dakujem
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od Steiner »

1. A čo takto napísať o aké 2 vetvy sa v tom zlučovači jedná/o aký zlučovač sa jedná, nie je to náhodou rozbočovač ?
2. no daj aj to druhé :)
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od mmiriboy »

bebeno28 píše: Ak by som to chcel potahnut tak kabel by musel ist cez tri miestnosti a s tym sa nemozem stotoznit.
mam ale v byte asi 5 rokov staru instalaciu koaxialu ktora je zabudovana v stene. pouzivam ju zatial na tv signal od UPC. Touto instalaciu by som vedel docielit vytvorenie jedneho priameho spojenia od LND k boxu ak odstranim prechodne zasuvky na tv a koaxial pospajam spojkami ale na jednom mieste nie. Mam tam totiz zlucovac dvoch vetiev ale je to v stene pod omietkov a uz neviem kde presne.

Co si myslite prejde cez ten zlucovac signal z LNB bez vacsich problemov?
Môj názor je prostý, môžeš to skúsiť prepojiť, ale šanca na funkčnosť je 50/50!
1. Neuviedol si presnejšie, že o aký typ zlučovača sa jedná! Kľudne, ak sa jedná o zlučovač signálu z dvoch rôznych pásiem, tak potom môže obsahovať aj pásmové priepuste atď..., čiže kľudne toto môže byť skratom pre jednosmerné napätie - napájanie LNB!
2. Na každej F-spojke vzniká útlm signálu + útlm toho rozbočovača = môže byť dôsledkom výpadkov na signáli!

Moja rada: Odskušaj, pripadne najprv premeraj, či nieje koax v skrate, až potom skúšaj!!! Ale ja by som osobne natiahol nový koax! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Ahoj. skusim to popisat.

Teraz ked rozmyslam tak ano je to rozbocovac ale neviem co je to za typ. to tam davali z UPC. A vetvy su tak ze, privodny kabel od upc je pomocou toho rozbocovaca rozdeleny na dva. lava a prava. A ja by som vedel spravit to ze na konci lavej vetvy dam LNB. a na konci pravej bude box. ale pojde mi to cez ten rozbocovac.

A druha je.

Ak v hd boxe mam nastaveny sharing zo serveru kartu nepotrebujem. ja hu tam ale chcem mat ak vypadne internet nahodou tak aby isli aspon programi podporovane kartou. Tak to mam na chate.
Ale ak tam kartu necham chcel by som tie kody na karte sharovat po sieti na druhy box , openbox s1, tam nech mi idu aspon programi podporovane kartou. bude to fungovat? Ak ano ako va vola plugin ktory musim nastavit na toto sharovanie. ?

Dakujem za ochotu
Uživatelský avatar
mmiriboy
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1869
Registrován: 30.srpen 2009 - 21:02
Bydliště: okr. Nitra

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od mmiriboy »

bebeno28 píše:Ahoj. skusim to popisat.

Teraz ked rozmyslam tak ano je to rozbocovac ale neviem co je to za typ. to tam davali z UPC. A vetvy su tak ze, privodny kabel od upc je pomocou toho rozbocovaca rozdeleny na dva. lava a prava. A ja by som vedel spravit to ze na konci lavej vetvy dam LNB. a na konci pravej bude box. ale pojde mi to cez ten rozbocovac.


Tak to je hlúposť, už pri "obyčajnom", "všepásmovom" rozbočovači je vysoký útlm medzi dvomi výstupmi (viac než 20dB)! A keďže my nevieme, že čo tam vlastne máš, kľudne tam môžeš mať namiesto rozbočovača, aj odbočovač?! Tak ja predpokladám, že to asi nepôjde!
bebeno28 píše: Ak v hd boxe mam nastaveny sharing zo serveru kartu nepotrebujem. ja hu tam ale chcem mat ak vypadne internet nahodou tak aby isli aspon programi podporovane kartou. Tak to mam na chate.
Ale ak tam kartu necham chcel by som tie kody na karte sharovat po sieti na druhy box , openbox s1, tam nech mi idu aspon programi podporovane kartou. bude to fungovat? Ak ano ako va vola plugin ktory musim nastavit na toto sharovanie. ?
Ak máš server linuxový stb, tak ja osobne by som toto share robil cez oscam - v ňom ti pôjde všetko čo požaduješ, dokonca, ak máš povolenie?! od vzdialeného serveru, tak aj reshare na klienta! :)
:poklona:
VU+ DUO 4K SE
Dreambox One UHD Combo
Gigablue UHD Trio 4K
Qviart Lunix CO & 4K
Formuler F4 Turbo Combo 2ks
Paraboly: E-85+120
28,2°+19,2°+13°+9°+4,8°E+0,8°W & 16°+23,5°E
SmartQuad LNBTitanium 0,1dB & LNB GI208+ octo &
MegasatQuad LNB 0,1dB
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Tak toho som sa obaval. Ach jaj jak ja nemam rad kable ked nie su upratane a nejlepsie ked su neni vidiet. no nic budem musiet potiahnut asi novy. ale najskor to skusim.

A za ten sharing dakujem za napovedu. No reshare nemam povoleny.
Sak asi vieme o com hovorim :-)

Dakujem za nazory.
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Tak toho som sa obaval. Ach jaj jak ja nemam rad kable ked nie su upratane a nejlepsie ked su neni vidiet. no nic budem musiet potiahnut asi novy. ale najskor to skusim.

A za ten sharing dakujem za napovedu. No reshare nemam povoleny.
Sak asi vieme o com hovorim :-)

Dakujem za nazory.
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Ahojte. Pani len jednu vec som sa zabudol spytat.Teraz nad tym rozmyslam a neviem ci sa mylim tak len mi to potrvdte alebo vyvratte.
Ak budem mat ako master HD box na zdielanie karty v domacej sieti a openbox S1 ako slave tak ak dam hdbox do stand by rezimu, cize ho vypnem ovladacom, bude mi nadalej fungovat zdielanie ?
Ja mam pocit ze nie. mylim sa?

Dakujem
Hakunděk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 55
Registrován: 05.březen 2011 - 10:58

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od Hakunděk »

Ano bude, mě to tak funguje, box vypnutý v pohotovostním režimu.
bebeno28
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: 16.květen 2011 - 0:26
satelitni prijimac: HD box 9105+

Re: nejde vstup z paraboly

Příspěvek od bebeno28 »

Ooooo super. Tak som rad ze som sa mylil.
Dakujem
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“