mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu HD-BOX FS-9105+ , FS-7119HD , Dreamsky HD6

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Odpovědět
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od petr-ape »

Ahoj všem.
Ačkoliv si již čtu přes dva roky o emulátorech pluginech a obecně o linuxových satelitních přístrojích, tak se stále považují za laika.
Předem se proto omlouvám všem profíkům a programátorům pokud můj příspěvek neobsahuje všechny potřebné informace pro odpověď nebo jsem se odpověď již někde mohl dočíst apod.
Snažil jsem se, ale odpověď jsem nikde nenašel.

Má výchozí situace:
Přístroj: HD BOX FS-7119HD
Firmware: Hyperion V4.5 na USB
Emu: MGCAMD v 1.38d
Server: newcamd (v mém přístroji žádný, připojeno na server přes internet)
Poskytovatel: SkyLink (balíček komplet)

Problém:
Řadu let jsem bez problémů fungoval, ale teď asi před 3 týdny jsem zpozoroval, že mi přestaly fungovat některé programy. Resp. žádný se nehlásí jako že je zakódován, ale všechny se při jejich výběru pustí. U některých se ale přibližně po 15 sekundách zastaví obraz a přehrávání dále nepokračuje. Jde např. o HBO HD, HBO Comedy, ČT1 HD.
Pokud provedu restart EMU nebo přeskočím mezi kanály, situace se opakuje - program se opět spustí, ale po 15s se zase zastaví.
Moc tomu nerozumím, ale všiml jsem si, že
- u těch programů, které jedou je v EMU vidět informace - system:Cryptoworks, Caid: 0x0D96...
- u těch, které nejedou je - system:Irdeno, Caid: 0x0624...

Můžete mi prosím poradit v čem by mohl být problém? Jde o nějakou chybu v nastavení mgcamd? Jde to nějak vyladit aniž bych kontaktoval toho známého, u kterého je server? Nebo ho budu muset kontaktoval.
Pozn. Upřímně bych se rád kontaktu s ním vyhnul, takže pokud by byla jiná možnost...

Pro jistotu přikládám soubory z var/keys/ (Tedy soubor newcamd.list je pozměněn, aby nebyly zveřejněny údaje o serveru atd.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od avatar99 »

Skusil bych změnit na ty červené
# network mode, use summ for several clients
# 00 no network (default)
# 01 newcamd netclient
# 02 radegast netclient
# 04 camd3 netclient
# 08 gbox netclient
G: { 03 }
G: { 01 }

# network shares priority
# 00 gbox, newcamd, radegast, camd3 (default)
# 01 camd3, radegast, newcamd, gbox
# 02 newcamd, camd3, gbox, radegast
P: { 00 }
P: { 02 }
u těch caid jsi si jistý že fungují všechny , bylo by vhodné dát nefunkční do ignore.list
X: { 0D 02 } # UPC CW
X: { 0D 97 } # UPC ICE
X: { 0D 96 } # Skylink ICE
X: { 06 24 } # Skylink Irdeto
;
X: { 0D 05 }
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od marecek29 »

Tak si dej do ignore listu 0624.
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od helix26 »

skus original firmware a plugin XCAM v3.5
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od petr-ape »

Změna v mg_cfg na G: { 01 } a P: { 02 } žádný efekt neměla. Všechno fungovalo stejně jako s původním nastavení.
Když jsem dal X: { 06 24 } do ignore listu, tak to vedlo k tomu, že se programy které se původně spouštěly s pomocí emu vůbec nerozjely.
Nastavení ohledně caid (priority a ignore list) pro UPC jsem také zkoušel měnit, mazat apod., ale také to nemělo žádný vliv. Asi proto, že přes UPC již napojení nejsme.
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od helix26 »

skusil si Xcam ?
Uživatelský avatar
avatar99
Odborník
Odborník
Příspěvky: 317
Registrován: 23.září 2013 - 16:04

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od avatar99 »

A co ti vlastně funguje v EMU ?
AmikoAlienTriplex/Amiko 8265+
AmikoAlien8900/Unibox 2/Opticum 9500/Optimum 800
miro11smrco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 07.červen 2008 - 22:45

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od miro11smrco »

Ahoj ja som v MGconf. menil iba G na 33 a ide všetko , ja použivam HDMU.
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od petr-ape »

helix26 píše:skusil si Xcam ?
Celou dobu, co mám satelit (asi 7 let) používám jenom mgcamd, takže Xcam jsem nezkoušel, protože bych asi nevěděl co jak nastavit.
Ahoj ja som v MGconf. menil iba G na 33 a ide všetko , ja použivam HDMU.
Nejsem si jistý, jestli by to k něčemu vedlo. V mém souboru mg_cfg nemá G = 33 žádný popis. Navíc... Sice moc zkušeností nemám, ale zdá se mi, že mg_cfg používá různé hodnoty podle verze mgcamd, pokud jsem třeba použil mg_cfg z verze 1.38 na verzi 1.35, tak se mgcamd vůbec na server nechytal.... Vždy jsem musel nakonfigurovat mg_cfg ručně zvlášť.
helix26 píše:A co ti vlastně funguje v EMU ?
Nevím, co tím vlastně myslíš, ale pokud myslíš názvy programů, tak mi funguje třeba ČT2 HD, ČT 4, NOVA HD, Nova Cinema HD, Prima HD... Vlastně všechno, co se v EMU objevuje jako system: Cryptoworks.
Ty programy, které jsou v EMU identifikovány jako systém: Irdeto, jako např. HBO HD, HBO Comedy, Nat Geo, Visat history..., tak u těch mi naskočí zvuk a video, které hrajou asi tak 5-15 sekund, podle toho jestli jsou v HD nebo SD, a pak se zvuk i video zastaví.
Hlavní, co mi přijde zvláštní, je, že jsem s mým nastavením jel bez problémů 7 let a najednou mi "většina" programů přestala fungovat. Na stránkách Skylinku jsem nenašel, že by se před asi 3-4 týdny něco razantního změnilo, co by mohlo vést k tomu, že mi to přestalo fungovat. Přitom jsem v nastavení nic neměnil...
Uživatelský avatar
helix26
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 499
Registrován: 21.červen 2011 - 9:29
satelitni prijimac: linux, XBMC, Android
Kontaktovat uživatele:

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od helix26 »

chalani skuste ten XCAM v3.5 podporuje automaticke nacitanie konfiguracie so suboru nech zistime pricinu
petr-ape
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 13
Registrován: 06.prosinec 2013 - 15:16

Re: mgcamd + skylink - fungují jen některé programy...

Příspěvek od petr-ape »

Tak jsem dneska chvíli hledal na netu informace o XCAM a nikde jsem pořád nemohl nic najít. Tak jsem spustil origo systém abych to zkusil najít v plug-inech a.... vykulil jsem oči, protoře jsem zjistil, že na origo systému se zapnutým mgcamd jedou všechny programy v pohodě. Což nechápu! Dal bych ruku do ohně za to, že jsem to zkoušel asi před týdnem a nejelo to ani tam.
Tak jsem začal porovnávat rozdíly v nastavení mezi mgcamd v1.38 na origo firmware a mgcamd 1.38d na Hyperionu a zjistil jsem, že je tam vlastně jediný, a to v hodnotě B, která byla u origo nastavená na 12 (hdbox stapi sh4) a v hyperionu na 11 (sh4 enigma). Tak jsem zkusil postupně vyzkoušel, metodou pokud omyl, všechny hodnoty od 00 do 15 a kupodivu jsem zjistil, že mi všechny programy jedou v pohodě, když použiju 01 (nebo 06, 13, 14, 15).
Ale upřímně nechápu, proč to najednou začalo haprovat, když jsem tam měl asi 2 roky nastavenou 11ku. Možný nějaká aktualizace Hyperionu... Fakt netuším. Hlavně že to jede, a to dokonce bez definovaného priority.list, ignore.list apod).
Juchu!!!! Ale pokud i tak někdo příjde na to proč to dělalo... Budu určitě vděčný...
Odpovědět

Zpět na „F O R T I S prijímače: HDbox 7119,9105+,Dreamsky HD6“