e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 22.Listopad 2018 - 13:00

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 18 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kúpa motora DiSEqC
PříspěvekOdeslal: 19.Únor 2007 - 21:07 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: zopár ich mám
Místo/Bydliště: okr. Piešťany
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 19 krát
Chlapi chcem si kúpiť nejaký motor DiSEqC potrebujem poradiť,aký druh by to mal byť a kde/kôli cene/.Parabolu mám 105cm dural.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 19.Únor 2007 - 22:04 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: Praha
Já osobně mám STAB HH90 a jsem s ním nadmíru spokojen.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 19.Únor 2007 - 22:23 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 95 krát
STAB sa vola STAB asi preto, ze je stabilny. K boxu doporucujem aj ja.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2007 - 7:50 
Pokročilý
Pokročilý

Ja sa pripájam k nazoru motor STAB k tvojej parabole HH100 ti uplne stačí a sú ozaj dobre :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2007 - 19:04 

A jak je rychlé přepnutí programů při otočení motoru z Astry 19 na 23,5 ?? Uvazuji zda koupit motor, nebo druhe LNB. Diky za pomoc.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2007 - 19:29 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 95 krát
zalezi od toho na aku polarizaciu prepinas -13/18V. Ale stopkami som to nemeral. Aj prepinac (pasivny) potrebuje urcity cas (nepochybne mensi), kym prepne.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2007 - 19:31 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: zopár ich mám
Místo/Bydliště: okr. Piešťany
Poděkoval: 7 krát
Poděkováno: 19 krát
kúp si radšej motor,ja ho síce ešte nemám ale mám 3XLNB a teraz chcem kúpiť motor,lebo keď prikúpiš LNBéško tak časom dospeješ k tomu čomu som dospel aj ja.Čo s týka prepínania tak vide lsom to u kamoša tak záleží či je poloha družice na ktorú chceš prepnúť blizko alebo ďalej,respektíve o koľko stupňov sa otáča parabola.Keď sa má otočiť o 10stupnov tak je to rýchlejšie ako keď robí pohyb 100stupňov.Ale v celku sa mi to javilo veľmi rýchle,možno rýchlejšie ako boli niektoré image.

Předmět příspěvku:
PříspěvekOdeslal: 20.Únor 2007 - 19:32 
Pokročilý
Pokročilý

MEDURAK napsal:
A jak je rychlé přepnutí programů při otočení motoru z Astry 19 na 23,5 ?? Uvazuji zda koupit motor, nebo druhe LNB. Diky za pomoc.

samozrejme to prepnutie trvá zopár sekúnd ale keď chceš aby to rýchlo prepínalo tak druhe LNB :!: všetko je len vec nazoru a zviku a čo bude vyhovovať tebe :?:

Předmět příspěvku: Re: Kúpa motora DiSEqC
PříspěvekOdeslal: 07.Srpen 2018 - 16:02 

Poděkoval: 1 krát
Ahojte. Viem ze je to stare vlakno ale, namontoval som parabolu Gilbertiny 100 + motor HH100 a ten motor ma strasnu volu. Proste ked pohnem parabolou len na tej vole motora tak mi to spravi aj 20% signalu. Mate to tak aj vy ?
Natocil som na ukazku video aj ked na tom video to neni az tak vidiet ako je to v realite....Vdaka za radu
https://youtu.be/A36WVqKmGf4
Len pre info: doma mam namontovany 20 rocny motor Motec a ten nema ziadnu volu...

Kupil som to v ABcome a aj som im volal aky mam problem a tak chceli video ze to poslu priamo do STAB tak som im to poslal a tu je odpoved zo STABu:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobry den,
Preposielam odpoved od dodavatela:

It seems the customer is contesting the fact, the antenna has little backlash.
in that case, the backlash of the motor is not measuring on antenna but on the pivot of motor. Moreover, all motors has backlash because necessary in case of storm or wind, this help the mechanics to support gusts of wind.
What is really important to test the motor if it is faulty, is send a command to motor, any command, Go to East or Go to 13° anyone. If the motor goes to the right position, the motor is working perfectly.
Let me know

Google preklad v skratke:

Zdá sa, že zákazník spochybňuje skutočnosť, že anténa má malú vôľu.
v takom prípade chrbát motora nie je meraný na anténe, ale na otočnom čape motora. Navyše všetky motory majú vôľu, pretože v prípade búrky alebo vetra je to nevyhnutné, čo pomáha mechanikom podporiť nárazy vetra.
Čo je naozaj dôležité pre testovanie motora, ak je poškodený, posiela príkaz k motoru, akýkoľvek príkaz, Ísť na východ alebo Choď na 13 ° ktokoľvek. Ak sa motor dostane do správnej polohy, motor pracuje dokonale.
Daj mi vedieť

---------------------------------------------------------------------------------------------
Motor ovlada enigma2 box VU+ UNO 4K SE a samozrejme pouzivam USALS tak som skusal prijimacom doladit motor rucne a nastavit poziciu motora pre danu druzicu ale ak to mam takto robit pre kazdu druzicu tak potom USALS nema vyznam ziadny..Nehovoriac o tom ze je takmer nemozne to nastavit tak aby USALS fungovalo spravne ked motor na jednej strane povedzme EAST padne na lavu stranu vole a na strane WEST padne na pravu stranu vole.
Mate podobnu skusenost prosim Vas?

PříspěvekOdeslal: 07.Srpen 2018 - 17:05 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: VU+SOLO4k,ZgemmaH7S,ET-4000
Místo/Bydliště: Banská Bystrica
Poděkoval: 20 krát
Poděkováno: 32 krát
Tak som sa podíval na moje tri motory a výsledok je takýto:Najstarší H-H DG-120 Super Jack má podobnú vôľu ako Tvoj spomínaný.Ale nezaručujem či to bolo od začiatku.Všimol som si to iba teraz,mám ho už asi 15 rokov a vždy išiel na DiSEqC 1.2 signál je stabilný,možno aj tým,že je v závetrí,určite pri silnom vetre by ním kmitalo.Motory H-H SRT Strong 2100 a H-H Sat 90 majú úplne maličkú a nepatrnú vôľu,ktorá by nemala vplyv na signál ani vo vetre.

Zgemma H7 S image Opendroid 6.7 a OPD Multiboot

PříspěvekOdeslal: 25.Srpen 2018 - 15:35 

Poděkoval: 1 krát
Bol som s tym motorom HH100 priamo v abcome a vsetky maju taku volu.Pisali sme aj vyrobcovi a tu je odpoved:
Dobry den,

in that case, the backlash of the motor is not measuring on antenna but on the pivot of motor. Moreover, all motors has backlash because necessary in case of storm or wind, this help the mechanics to support gusts of wind.

What is really important to test the motor if it is faulty, is send a command to motor, any command, Go to East or Go to 13° anyone. If the motor goes to the right position, the motor is working perfectly.

Let me know

v takom prípade chrbát motora nie je meraný na anténe, ale na otočnom čape motora. Navyše všetky motory majú vôľu, pretože v prípade búrky alebo vetra je to nevyhnutné, čo pomáha mechanikom podporiť nárazy vetra.

Čo je naozaj dôležité pre testovanie motora, ak je poškodený, posiela príkaz k motoru, akýkoľvek príkaz, Ísť na východ alebo Choď na 13 ° ktokoľvek. Ak sa motor dostane do správnej polohy, motor pracuje dokonale.

Takze tak to ma byt :)

PříspěvekOdeslal: 09.Říjen 2018 - 1:54 
Odborník
Odborník

Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 17 krát
Osobne mám teraz motor cca 9 rokov Digipower SG2100 A má dosť veľkú vôľu a stále musím upravovať teraz neviem či zem. dĺžku, alebo šírku o nejaké stupne dolu. Rozhodol som sa na základe známeho pre kúpu Amiko DM3800 tak uvidím. Moc ho chválil a som zvedavý keď mi ho kamarát vymení aký bude výsledok.

LED TV Panasonic TX L47ET50
Receiver Pioneer VSX-S510k,
Blu-ray 3D Pioneer BSP-170
parabola Maximum Mutifokus E85
motor BigSAT SG2100+parabola 105cm

PříspěvekOdeslal: 09.Říjen 2018 - 9:59 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Poděkoval: 81 krát
Poděkováno: 316 krát
ager napsal:
Bol som s tym motorom HH100 priamo v abcome a vsetky maju taku volu.Pisali sme aj vyrobcovi a tu je odpoved:
Dobry den,

Let me know

Takze tak to ma byt :)

Ale správně to patří do rubriky pro pobavení ! Kdysi jsem rozdělával motor a žádní mechanici tam nebyli natož aby podporovali nárazy vetra !!! Ale chrbát motoru a jeho meraní na anténě taky není špatné a první věta dává právě opačný smysl než originál !!! rovněž any comand =ktokolvek ...

tak že naco se učit jazykům !!! ať žije google translátor !!! :ROFL:

PříspěvekOdeslal: 09.Říjen 2018 - 18:07 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkoval: 11 krát
Poděkováno: 35 krát
kostik123456 napsal:
Osobne mám teraz motor cca 9 rokov Digipower SG2100 A má dosť veľkú vôľu a stále musím upravovať teraz neviem či zem. dĺžku, alebo šírku o nejaké stupne dolu. Rozhodol som sa na základe známeho pre kúpu Amiko DM3800 tak uvidím. Moc ho chválil a som zvedavý keď mi ho kamarát vymení aký bude výsledok.

jsem zvědav jak dopadneš, měl jsem ho cca 3 roky zpátky a už nový motor měl vůli jako hrom, noha se klepala ve směru východ-západ už bez nasazené paraboly, u prodejce jsem zjistil, že to bylo stejné u všech 4ks motorů co tam měl, vracel jsem ho

PříspěvekOdeslal: 20.Říjen 2018 - 13:19 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: Morava
Dopadl jsem včera stejně jako ty u motoru Amiko DM 3800. Škoda, že jsem na vlákno nenarazil dříve. Nový motor měl nepatrnou vůli, tak jsem nahodil 100 cm parabolu a motor se ukázal v plné "parádě". Je tichý, ale je tam vůle jak prase, vůbec se to nedá srovnat s původním origo MOTECK SG-2100.
Protože MOTECK není již dostupný, nemáte někdo zkušenost s motorem TECATEL DiSEqC 1.2 Illusion? Nebo raději vzít Golden Media SG 2100, případně Bigsat SG 2100, co vypadají jako MOTECK. Díky za případné zkušenosti.

PříspěvekOdeslal: 20.Říjen 2018 - 17:06 
Legenda Fóra
Legenda Fóra

Místo/Bydliště: Ostravsko
Poděkoval: 11 krát
taky by mě to zajímalo, ale jsem skeptický k těm napodobeninám

PříspěvekOdeslal: 21.Říjen 2018 - 23:26 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Místo/Bydliště: Morava
Jen doplním měření vůle na motoru Amiko DM 3800 : parabola GIBERTINI 100 SE , na 16E f. 11055 je vůle cca. 1.8 dB.
Uvedený motor je nepoužitelný.

PříspěvekOdeslal: 22.Říjen 2018 - 7:10 
Odborník
Odborník

satelitni prijimac: HD-BOX AND-II XBMC , Vu+Solo2,
Místo/Bydliště: Praha
Poděkoval: 4 krát
Stab HH120 mám ho rok a zatím spokojenost

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 18 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00