e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 24.Září 2018 - 8:52

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 4 příspěvky ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 09.Červenec 2015 - 10:52 

Dobrý den vážení,

po nějakém čase sem oprášil starší AB IPBox 200s. Již sem ho jednu dobu používal, ale trochu jinak než dnes. A navíc jsem ho měl z druhé ruky. Pominu-li zatoulaný ovladač, tak teď řeším 2 problémy.

Mám čerstvě aktivovanou kartu od FreeSAT. Nakonec sem ji rozhejbal s CCcam 2.3.0. Jako linuxák brečím nad způsobem jakým se IPBox musí hackovat, nicméně:

První problém je nefunkční modré tlačítko. Tedy Místo toho aby mě zobrazil All In One Panel tak díky němu přepínám zvukové kanály :( Pamatuji si že i před tím sem s tím měl problémy, ale nakonec sem se do něj nějak nestandardně dostal. Teď sem odkázán jen na "webový" ovladač přímo v http serveru enigmy.

Druhý problém zřejmě vychází z prvního. Protože se nedostanu do All in One Panelu, instaloval jsem CCam 2.0.11 z příkazové řádky přes ipkg. Někde sem pak našel i novou binárku, kterou používám, ale musím ji pouštět ručně. V ipkg balíku jsou jen tyto soubory:

Kód:
/var/etc/CCcam.cfg
/var/tuxbox/config/CCcam.xml
/var/bin/CCcam

Ale ten CCcam.xml ani neexistuje. A nedaří se mi najít způsob, jak automaticky spouštět cccam. Některé návody počítají s init.d scripty ve /var struktuře, ale nenašel sem nic, co by takové scripty mělo pouštět. A do / nemám právo zápisu.

Image tam mám poslední aktualizovaný z internetu, následně restartovaný do továrního nastavení, a postupně rozhejbaný - vlastně sem jen nainstaloval addon, češtinu, cccam a vyhledal programy.

Díky za tipy. Už u toho sedím několik dní, a většina chytrých rad co jsem našel jsou jen chytré, ale bohužel nepoužitelné :(

PříspěvekOdeslal: 13.Červenec 2015 - 9:00 

Jen hlásím že už to všechno šlape.

1) Co je divný, tak All in One Panel lze vyvolat jen z fyzického dálkového ovládání (to sem nakonec našel :D). Z toho webového prostě ne.

2) Autostart sem sice nakonec našel, nevšiml jsem si že /usr je mountován do /var (ještě že na desktopu mám LSB), a z něj se opravdu dají startovat služby, stačí kouknout do souboru /etc/init.d/rcS. Jenže ten CCcam vždy po chvilce padnul na hubu. Netuším přesně proč, můj tip je, že nastartoval dřív než enigma.

Já jsem to nakonec rozchodil přes ten All in One Panel, ale kdyby to náhodou někdo potřeboval tak:
Ve /var/etc/rcS.d/ (adresáře nemusí existovat) je třeba vytvořit symlink na init.d script, typicku uložený ve /var/etc/init.d. Takto mám rozběhaný crond, který nevím proč nikde žádný init.d script nemá. Tento symlink musí začínat velkým S. Například S40crond. A protože mě CCcam zřejmě enigma /možná to secured nastavení, nezkoumal jsem/ po naběhnutí sejmula, tak jsem si vytvořil jednoduchý script, který startoval CCcam jen pokud neexistoval.

Je škoda, že k tomu neexistuje nějaká rozumnější dokumentace, a všechno si člověk musí objevovat sám, protože ruku na srdce, dohledat něco na fóru je otázka někdy několika hodin :( A když je člověk znalý linuxář, rozhodně to nemá lehčí, spíš těžší :D

PříspěvekOdeslal: 12.Srpen 2015 - 21:09 
Moderátor
Moderátor

satelitni prijimac: vsetky
Místo/Bydliště: okr.Prievidza
Poděkoval: 15 krát
Poděkováno: 94 krát
V nastaveniach mozno zvolit aj typ ovladaca - aby sedel . Na IP200S boli dva typy .

PříspěvekOdeslal: 14.Říjen 2015 - 0:14 
Moderátor
Moderátor

Místo/Bydliště: Portlaoise
Poděkováno: 56 krát
:)

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

VU+ ZERO, openATV
Prismcube Ruby, Black Hole
Showbox 5000HD, openATV
AB IPBox 91/55/99/9900HD

----------------------------------------

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 4 příspěvky ] 

Všechny časy jsou v UTC+02:00