Zdrojova doska

Fórum pre diskusiu k prijímačom AB Cryptobox 500HD a 550HD

Moderátor: sraeP

Odpovědět
djmk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 10.únor 2008 - 10:55
satelitni prijimac: 2ks- Vu+ UNO 4K SE
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Zdrojova doska

Příspěvek od djmk »

mam taku otazku.co vsetko moze byt odpalene na zdrojovej doske okrem kondika?da sa niekde objednat nova doska na abc 550?
Uživatelský avatar
MarekMM
Odborník
Odborník
Příspěvky: 483
Registrován: 18.září 2010 - 16:41
Bydliště: Slovensko

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od MarekMM »

Zavolaj si do AB COM_u do servisu ... Telefón: +421 38 53 62 628
Ceny za opravu sú také že sa neoplatí vŕtať sa v tom.

PS: autorovi témy ... to ďalej neber osobne. :)

*************************************************************************

To riešenie na všetko, výmena kondenzátorov čo sa tu nestále doporučuje je viac než amatérske.
Púšťať sa do opravy bez základných znalostí, bez naradia a prístrojového vybavenia je skôr zúfalosť.
Dedkov Avomet je fajn dokonca je lepší ako merák kúpený za päť evri na benzínovej pumpe,
na impulzný zdroj je to stále malo, v to lepšom prípade je to poškodzovanie vlastného majetku. :D
trafospajkovačka.jpg
Takáto výbava po pradedovi na opravu satelitného prijímača #-o viac škody a úžitku :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Prvý satelitný prijímač OTF SR95 8)
Z novšieho, v každom rožku je toho trošku. Parabola ofsetka 120 s motorom, Maximum E85 Multifocus
Antik karta a Antik MINI 3 box, karta a tiež CAM PlusTelka, Skylink ICE_irdeto-irdetoM7_Viaccess, Hello HD
djlucky
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 39
Registrován: 10.květen 2007 - 16:54

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od djlucky »

djmk píše:mam taku otazku.co vsetko moze byt odpalene na zdrojovej doske okrem kondika?da sa niekde objednat nova doska na abc 550?
Cau, ja mel takovou zavadu ze byly zle i ty male kondiky. Myslim ze jeden 47uF a druhy 4,7uF. Po vymene i techto OK. Popripade mam i par zdroju na prodej. Jen SK
djx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 5
Registrován: 27.květen 2009 - 13:49
satelitni prijimac: AB CryptoBox 650HD

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od djx »

Zdravím, aké ma byť napätie na výstupe samotného zdroja pri Ab Cryptobox 550HD. Nameral som necelých 5V. Stalo sa mi to že po niekoľkom zapnutí a vypnutí napájanie pri výpadku elektrickej siete mi nejde zapnúť box. :unknown:
Nič mi nesignalizuje na tomto satelitnom prijímač. Skúšal som vytiahnuť aj samotný (tuner pri meraní) a ani bez neho to nereaguje. Vopred ďakujem za ďalšie info.
Zgemma H9 Combo (openATV 6.4), 2x AB Cryptobox 650HD,19,2E+23,5E, Parabola 80 FE,
Uživatelský avatar
sraeP
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 18.leden 2008 - 19:39

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od sraeP »

Mám tady jeden box s tím samým problémem. Zatím jsem ho jen rozdělal a zjistil jsem, že tam je na zdroji nafouklej jeden kondík a celá deska je očouzená.
Ale do opravy jsem se ještě nepouštěl. A ani nevím jestli vůbec chci :-)
Uživatelský avatar
thomash1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: 06.leden 2010 - 19:58
satelitni prijimac: VU+Solo 2

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od thomash1 »

jde koupit nekde nova zdrojova deska na 500hD ?
VU+Solo 2 BH latest BH
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od axin »

Výstupní napětí na zdroji dobré desky v AB CR 550 HD je cca 12,2V.
Výměna desky v servise AB COM stojí 600 Kč (25€) + poštovné (nebo poslat přes jejich dealera).
Když si necháte poslat jenom jejich desku (bez zaslání do servisu) tak cena je stejná, ale deska je bez záruky.

Mám doma také mrtvolku která ukazuje výstupní napětí 4,72 V. Zatím jsem vyměnil všechny kondenzátory kromě 4,7mF/50V protože ten doma nemám, ale výstupní napětí na primáru je 326V.

Na sekundáru je ještě dvojitá schottkyho dioda SBD10C, ale podle měření by měla být OK (není prostřelená).
Dále je tam Bipolární lineární obvod v pouzdře TO-92 s označením EL431 ... čínská mrdka jejiž náhradu jsem našel pod označením KIA431 (regulační napěťová špička, ta by mohla za ten problém s nízkým napětím). Ještě je tam optočlen, ale ten vypadá v pořádku.

Jinak celý zdroj můžeš nahradit spínaným zdrojem pro led pásky 12V 55W, který koupíš za 300 kč ;)
Pořadí napětí na pinech bílá-bílá-bílá-černá (+12V +12V 0V 0V)
kumsat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 23.únor 2008 - 13:24

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od kumsat »

V zdrojovej doske Ab5xx a AB6xx je použitý integ.obvod SD 6864, viď jeho datasheet. Objednával som ho tu: http://www.limel.sk/ niekedy v X/2017. Dodanie trvalo cca 3 týždne, neboli na sklade. Majiteľ objednal aj nejaké na sklad, pýtal sa do čoho ich potrebujem, aby mal info. A cena bola cca 4 - 5 €, už presne neviem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 900 HD+HDD 1 TB 2,5", ....., parabola Emme Esse AL 100, LNB GI 201, motor DG 380
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od axin »

kumsat píše:V zdrojovej doske Ab5xx a AB6xx je použitý integ.obvod SD 6864, viď jeho datasheet. Objednával som ho tu: http://www.limel.sk/ niekedy v X/2017. Dodanie trvalo cca 3 týždne, neboli na sklade. Majiteľ objednal aj nejaké na sklad, pýtal sa do čoho ich potrebujem, aby mal info. A cena bola cca 4 - 5 €, už presne neviem.
Kdyby byl vadný ten PWM+PFM řadič, tak bych neměl snad na vstupu trafa 326V ?
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od hlustvisihak »

axin píše:
kumsat píše:V zdrojovej doske Ab5xx a AB6xx je použitý integ.obvod SD 6864, viď jeho datasheet. Objednával som ho tu: http://www.limel.sk/ niekedy v X/2017. Dodanie trvalo cca 3 týždne, neboli na sklade. Majiteľ objednal aj nejaké na sklad, pýtal sa do čoho ich potrebujem, aby mal info. A cena bola cca 4 - 5 €, už presne neviem.
Kdyby byl vadný ten PWM+PFM řadič, tak bych neměl snad na vstupu trafa 326V ?

Zcela bez postranních úmyslů dej od toho rychle ruce pryč, možná umíš něco jiného tak že by tě bylo škoda. ale o elektrice víš akorát že kope !!! Sorry


pro ostatní ta čínská mrdka je referenční zenerka a u nás pod různým označením nejčastěji TL431
a opravdu často (následkem prvotní poruchy jinde) odejde
vše m.j. zde:
https://www.google.cz/search?q=tl431&cl ... 67&bih=726
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od axin »

Takže zdroj opraven,
po výměně kondíků ještě vyměněn ten referenční zdroj EL431 za TL431CLP (koupeno v ges.cz) za 3 koruny :D
Shottkyho dioda je v pořádku, optočlen také .. zdroj opět dává 12,2V a přijímač jede v pohodě...

Celkové náklady na opravu odhaduji na 50 korun ;)
Uživatelský avatar
baer972
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 29.prosinec 2010 - 12:42

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od baer972 »

Ahojte.
Máte niekto schému tohoto zdroja?
Ďakujem...
DM500HD,DM500S,IPbox55HD,Ariva100E,OPTIBOX PVR Extra,OPTICUM 4060CX a dalšie...2x Digi, SKYLINK, FUN...
hlustvisihak
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 569
Registrován: 15.březen 2009 - 21:32

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od hlustvisihak »

baer972 píše:Ahojte.
Máte niekto schému tohoto zdroja?
Ďakujem...

odkazy na technické listy hlavních komponent najdeš v předchozích příspěvcích , to by ti mělo stačit ,

nebo zkus AB ale netuším ... ???
lapay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 05.květen 2008 - 10:33
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od lapay »

Pani mam doma jednu AB 600HD. Odrazu prestala startovat. Len zamrzol a po vypnuti vzadu sa uz nenastartoval. Nesvieti ani pohotovostna dioda. Podla merani zdrojovej casti, na vystupe je 2x 12,2V. Neviete mi niekto povedat ake by malo byt napatie na vystupe zdrojovej dosky? Alebo nestretol sa niekto s podobnym problemom pri tomto prijimaci? Poradte.
Do ABcom som pisal a nevedeli mi povedat kde by mohol byt problem. Ze musim box poslat a potom mi povedia co tomu je a kolko to bude stat.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od dlhe_pole »

lapay píše:Pani mam doma jednu AB 600HD. Odrazu prestala startovat. Len zamrzol a po vypnuti vzadu sa uz nenastartoval. Nesvieti ani pohotovostna dioda. Podla merani zdrojovej casti, na vystupe je 2x 12,2V. Neviete mi niekto povedat ake by malo byt napatie na vystupe zdrojovej dosky? Alebo nestretol sa niekto s podobnym problemom pri tomto prijimaci? Poradte.
Do ABcom som pisal a nevedeli mi povedat kde by mohol byt problem. Ze musim box poslat a potom mi povedia co tomu je a kolko to bude stat.
nazdar..
mam podobny problem.. picha ma v hrudniku ale kasel nemam. volal som dochtorovi a ten mi povedal ze nevie takto nadialku povedat co mi je, ze mam prist .. neviete mi niekto povedat co mi je a kolko budu stat lieky ?

BTW: ak si nasiel podobnost a nie si socka doporucujem vyuzit servis predajcu miesto sockoplakania na fore
axin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 01.duben 2011 - 8:40

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od axin »

lapay píše:Pani mam doma jednu AB 600HD. Odrazu prestala startovat. Len zamrzol a po vypnuti vzadu sa uz nenastartoval. Nesvieti ani pohotovostna dioda. Podla merani zdrojovej casti, na vystupe je 2x 12,2V. Neviete mi niekto povedat ake by malo byt napatie na vystupe zdrojovej dosky? Alebo nestretol sa niekto s podobnym problemom pri tomto prijimaci? Poradte.
Do ABcom som pisal a nevedeli mi povedat kde by mohol byt problem. Ze musim box poslat a potom mi povedia co tomu je a kolko to bude stat.
Pokud je tam i při zátěži 12,2 V tak je zdroj v pořádku. Spíš ti odešla hlavní deska (možná paměti). Zkus odpojit od desky kanálový volič a zapnout jej bez něj jestli najede. Jinak do servisu...
lapay
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 25
Registrován: 05.květen 2008 - 10:33
Bydliště: Usa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od lapay »

@dlhe_pole:
Dakujem ti za odpoved priatelu. Nepovazujem sa za SOCKA. :)
Ja len neviem ci ho mam zahodit alebo sa da opravit nejakym malym zasahom. Ak by to bola len niektora suciastka rad ju vymenim nech prijimac opat funguje. Byvalemu majitelovi (dochodcovi ZŤP s 200€/mes.) by sa mozno este zisiel ako zalozny box.
Poslat prijimac do ABcom=postovne+diagnostika+cena za opravu. Ak by to stalo dokopy 35-40€ su to vyhodene peniaze. Cez bazos kupis rovnaky prijimac za 30€ alebo za 50€ kupis novy AB700.
Myslim ze ti nemusim pisat ze pri niektorych prijimacoch napr.VU+Duo/Uno/... sa vyskytol po rokoch problem s kondenzatormi. Ocakaval som, ze mozno AB mozu mat podobny problem a kedze som AB nikdy nevlastnil skusil som sa spytat ludi, ktory s nim maju viac skusenosti.
Viem z uvedeneho sa je tazke zistit co moze byt problemom. Popisal som len aktualny stav. Prijimac bol vypnuty zozadu po zamrznuti a po zapnuti nenastartoval. Dioda sa nesvieti, vyzera to ze odisiel zdroj alebo zakladovka. Zdroj som pomeral, tak som napisal co som nameral (neviem ake su nominalne napatia zdroja). Ak by niekto napisal, ze namerane napatia su OK, tak je chybna zakladovka a dalej opravu neriesim.

@axin
Dakujem za odpoved. Presne toto som potreboval vediet.
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: Zdrojova doska

Příspěvek od dlhe_pole »

lapay píše:@dlhe_pole:
Dakujem ti za odpoved priatelu. Nepovazujem sa za SOCKA. :)
Ja len neviem ci ho mam zahodit alebo sa da opravit nejakym malym zasahom. Ak by to bola len niektora suciastka rad ju vymenim nech prijimac opat funguje. Byvalemu majitelovi (dochodcovi ZŤP s 200€/mes.) by sa mozno este zisiel ako zalozny box.
Poslat prijimac do ABcom=postovne+diagnostika+cena za opravu. Ak by to stalo dokopy 35-40€ su to vyhodene peniaze. Cez bazos kupis rovnaky prijimac za 30€ alebo za 50€ kupis novy AB700.
Myslim ze ti nemusim pisat ze pri niektorych prijimacoch napr.VU+Duo/Uno/... sa vyskytol po rokoch problem s kondenzatormi. Ocakaval som, ze mozno AB mozu mat podobny problem a kedze som AB nikdy nevlastnil skusil som sa spytat ludi, ktory s nim maju viac skusenosti.
Viem z uvedeneho sa je tazke zistit co moze byt problemom. Popisal som len aktualny stav. Prijimac bol vypnuty zozadu po zamrznuti a po zapnuti nenastartoval. Dioda sa nesvieti, vyzera to ze odisiel zdroj alebo zakladovka. Zdroj som pomeral, tak som napisal co som nameral (neviem ake su nominalne napatia zdroja). Ak by niekto napisal, ze namerane napatia su OK, tak je chybna zakladovka a dalej opravu neriesim.
je pravda ze zdroje ab-shitov su zo zlisovaneho nalakovaneho kartonoveho papiera, takze toho vela nevydrzia, ale pokial si tam meral 12 volt je ok, takze chybu hladaj inde
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - AB Cryptobox 500HD , 550HD , 500HD Mini“