HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klient

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Pravidla fóra
V tejto sekcii nieje dovolené diskutovať.
daja44

HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klient

Příspěvek od daja44 »

Ahojda,
jaká je nejlepší kombinace a jaké verze pluginů pro Čtečku KARTY Skylink ICE + EMU + Klient, díky za info popřípadě jak nastavit, dloubu se v tom asi čtrnáct dní a bez úspěchu :(
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od revis »

mgcamd +oscam .
mam odskusany aj oscam + camd3 a dobre funguje aj gbox_net .
daja44

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od daja44 »

Tak jsem nainstaloval zatím jen mgcamd bez oscamu abych odzkoušel funkčnost čtečky karty skylink ICE a nejde, nejde, nejde, v origo firmware po zapnutí mgcamd jde, tak nevím kde je chyba, moc Vás prosím kde je zakopaný pes?

Edit: tak chyba byla v tom, že jsem měl, Mapping CA1 to CA0 - Enabled a funguje mě to na Mapping CA1 to CA0 - Disabled
lvasko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.březen 2011 - 19:02

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od lvasko »

Mám kartu skylink irdeto, stiahnutý a nainštalovaný mgcamd_135, karta je v čítačke HDboxu a nejde, prečo! ak v originálnom sw ide bez problémov
Uživatelský avatar
Steiner
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1530
Registrován: 10.prosinec 2011 - 15:05

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od Steiner »

mgcamd nečíta karty, v origo softe si mal aktivovanú priamo internú čítačku alebo mcas, v E2 musíš doinštalovať aj nejaký cardserver.
„Cross of Iron“
Som človek ktorý v kaviarni sedí pri stole, neprehliada si telefón, ani tablet, ani notebook - len pije kávu - ako nejaký psychopat. : )
lvasko
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 16.březen 2011 - 19:02

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od lvasko »

Stiahol som si a inštaloval oscam priamo z ponuky na prijímači a nič. V ponuke modulov mám množstvo Oscamov, jeden server a mnoho ďalšieho sw, no čo je, na čo, prečo použiť to či ono ani náhodou. Mám to všetko nainštalovať, či len najnovšiu verziu? Čo ďalej. Prehľadal som toto fórum a všade je niečo, len chýba súhrn postupu krokov a čo kde sa v Enigme nachádza. Chcem tomu aj rozumieť, čo je kde a čo s čím spolupracuje a čo nie. Výsledkom by malo byť nastavenie prijímača tak, aby šiel. To sa mi nedarí aj napriek tomu, že si myslím, že postupujem podľa tunajších návodov a nie som počítačový analfabet a viem niečo aj o sieťach a linuxe. Skúste dať niečo dokopy, aby to vedel bežný užívateľ nastaviť aj možno pochopiť. Ďakujem
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od Mousak »

Ahoj, mám nainstalováno v HDboxu 9105 na usb flešce E2 PKT Hyperion v.4 s HDGlass16. Jaký prosím použít oscam, aby četl pouze Skylink Ice kartu. V origo softu jsem užíval jen Mcas. Odzkoušel jsem spousty Oscamů stažených přes pluginy, ale s těmi to nejde, nebo jsem neměl štěstí. Poradíte? Už jsem toho přečetl za dva dny dost, ale moudrý tedy nejsem... Díky
dlhe_pole
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1218
Registrován: 05.srpen 2013 - 13:16
satelitni prijimac: VuSolo4k DM800SE kathrein910

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od dlhe_pole »

Mousak píše:Ahoj, mám nainstalováno v HDboxu 9105 na usb flešce E2 PKT Hyperion v.4 s HDGlass16. Jaký prosím použít oscam, aby četl pouze Skylink Ice kartu. V origo softu jsem užíval jen Mcas. Odzkoušel jsem spousty Oscamů stažených přes pluginy, ale s těmi to nejde, nebo jsem neměl štěstí. Poradíte? Už jsem toho přečetl za dva dny dost, ale moudrý tedy nejsem... Díky
hocijaky pre sh4 platformu
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od Mousak »

dlhe_pole píše:
Mousak píše:Ahoj, mám nainstalováno v HDboxu 9105 na usb flešce E2 PKT Hyperion v.4 s HDGlass16. Jaký prosím použít oscam, aby četl pouze Skylink Ice kartu. V origo softu jsem užíval jen Mcas. Odzkoušel jsem spousty Oscamů stažených přes pluginy, ale s těmi to nejde, nebo jsem neměl štěstí. Poradíte? Už jsem toho přečetl za dva dny dost, ale moudrý tedy nejsem... Díky
hocijaky pre sh4 platformu
Díky za ochotu už jsem jednu sh4 zkusil a jde to. To mě nenapadlo.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od pobox »

dlhe_pole píše:
hocijaky pre sh4 platformu

ale nie je to celkom tak :wink:
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od revis »

Pri ostatnych verziach Oscamu je ozaj jedno, ktoru na enigma2 sh4 pouzije. Moze byt aj stapi, alebo amino . Len Oscam pre Qbox nefunguje.
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od pobox »

nuz neviem ci sa v poslednej dobe stihlo zasa cosi pomenit, ale napr. mne OScam pre amino (stapi) rozhodne nefungoval dobre s E2

PS: ale samozrejme OScam stiahnuty cez pluginy by mal fungovat OK (mne funguje OK)
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od Mousak »

pobox píše:nuz neviem ci sa v poslednej dobe stihlo zasa cosi pomenit, ale napr. mne OScam pre amino (stapi) rozhodne nefungoval dobre s E2

PS: ale samozrejme OScam stiahnuty cez pluginy by mal fungovat OK (mne funguje OK)
No já tam v pluginech ke stažení našel jen jeden sh4 a ještě je to nějaký ymodv , ostatní tam nemají uvedeno v popisech sh4 a taky nefungovali.
Ještě se zeptám, kde najdu informace o zápisech na kartě, jejich platnostech apod. V Mcasu to bylo jednoduché, ale tady nevím jestli mám doinstalovat ještě nějaký plugin.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od revis »

ak boli dostupne v pluginoch, musia byt funkcne.
pravdou je ze oscamy sa konfiguruju manualne - teda v polozke cardserver treba zvolit spravnu konfiguraciu .
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od pobox »

ak sa bavime o Hyperione V4 tak v download pluginoch sa nachdza viacero OScam-ov
(samozrejme vsetky pre dany image H4 & SH4)

nachdza sa tam aj jeden OScam config
ak sa pouzie aj citacka, jeden parameter je tusim nutne zmenit (MHz=305 napr cez web rozhranie OScam-u)

taktiez nezabudnut, ze ked sa OScam + config dotiahne cez pluginy treba ho ptom este aj spustit cez EMU manaager

zapisy na karte sa daju tiez pozriet pomocou OScam-u cez jeho web rozhranie
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od efendy55 »

píše image HDMU ](*,) a pokial viem tak ked ho stiahol online tak tam je už aj config . v tomto image sa nesťahuje pokial viem ako v hyperione všetko zvlášť . proste ako píše revis aj ty naštartovať oscam a cez web rozhranie si ho už musí skopčiť sám podla svojich požiadaviek .
Všetko 4K
Mousak
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 19.červenec 2011 - 21:58

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od Mousak »

pobox píše:ak sa bavime o Hyperione V4 tak v download pluginoch sa nachdza viacero OScam-ov
(samozrejme vsetky pre dany image H4 & SH4)

nachdza sa tam aj jeden OScam config
ak sa pouzie aj citacka, jeden parameter je tusim nutne zmenit (MHz=305 napr cez web rozhranie OScam-u)

taktiez nezabudnut, ze ked sa OScam + config dotiahne cez pluginy treba ho ptom este aj spustit cez EMU manaager

zapisy na karte sa daju tiez pozriet pomocou OScam-u cez jeho web rozhranie
Díky chlapi za rady, doinstaluje tedy Oscam config. Čtečku používám(Ice Skylink), v podstatě bych ani oscam nepotřeboval, ale pochopil jsem že pro E2 asi nic jednoduššího a beznastavení není. Jinak jsem z E2 nadšený jak je to uzpůsobitelné.
Ještě se jako laik zeptám, protože jsem našel hodně informací, ale moudrý z toho nejsem co je myšleno web rozhraním a jak se do oscamu přes něj přistupuje? V PC mám RCC přes který se spojuji s boxem. Díky předem za informace.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od efendy55 »

zadaj do web prehliadača ipečku satelitu napr. takto :192.168.2.65:8888 a ak ti ide oscam tak bude pýtať meno a heslo .
Všetko 4K
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od pobox »

Mousak píše: co je myšleno web rozhraním a jak se do oscamu přes něj přistupuje
predsa akoby web stranka OScamu spusteneho v danom prijimaci

takze si treba zistit aku IP adresu (v domacej sieti) pouziva tvoj prijimac a zadat ju do nejakeho internetoveho prehliadaca v tvojom PC (v domacej sieti)

napr (pre port 8888):
http://192.168.0.101:8888

alebo (pre port 9999)
http://192.168.0.5:9999


potom moze (nemusi) vyzadovat este meno a heslo (napr. root / pkteam)
Naposledy upravil(a) pobox dne 13.červen 2014 - 15:52, celkem upraveno 1 x.
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
pobox
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: 31.prosinec 2006 - 17:11

Re: HDMU Enigma2 HD-BOX FS-9105+ a Skylink ICE + EMU + Klie

Příspěvek od pobox »

efendy55 píše:píše image HDMU ](*,) a pokial viem tak ked ho stiahol online tak tam je už aj config . v tomto image sa nesťahuje pokial viem ako v hyperione všetko zvlášť . proste ako píše revis aj ty naštartovať oscam a cez web rozhranie si ho už musí skopčiť sám podla svojich požiadaviek .
....

Mousak píše:Ahoj, mám nainstalováno v HDboxu 9105 na usb flešce E2 PKT Hyperion v.4 s HDGlass16. Jaký prosím použít oscam, aby četl pouze Skylink Ice kartu. V origo softu jsem užíval jen Mcas. Odzkoušel jsem spousty Oscamů stažených přes pluginy, ale s těmi to nejde, nebo jsem neměl štěstí. Poradíte? Už jsem toho přečetl za dva dny dost, ale moudrý tedy nejsem... Díky
DM5XX & Original image + GP3 plugin - skin Kerni HD1 (by Gemini & advanced conf)
VuZero & Hyperion image
Odpovědět

Zpět na „Návody - HD-BOX pre enigma2 USB verzia“