Skytec HD Nerine

Moderátoři: lacoland, helix26, By.Bob

Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Zdravím,nevím do jakého tématu to správně zařadit,tak snad to tu nebude vadit.

1.Jak do tohoto boxu dostanu cz internetova radia-shoutcast tam mam,ale cz radia nevidim.
2.Jak změním server pro stahování pluginů? Mám skin Glass16 a nějak nevidím nastavení serveru.
3. Je nějaká funkce na zobrazení třeba posledních 10 sledovaných programů?
4. Seřazení programů mi funguje jen přes DCC,přes PolarEdit to nejde? jiná koncovka?

Je to můj první Linux box a za poslední 3 dny jsem toho přečetl spousty,rozchodil jak Enigmu2,tak Oscam,naládoval box různýma pluginama,skinama, ale pořád nějak nechápu strukturu souborů...... co kde se nachází atd.

Díky za aspoň nějakou radu
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od revis »

tie nase radia si musis dopisat .
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

presne tak, nevim o zadnem pluginu cz radia.

2. k cemu ti to je? osobne nevim o lepsim repozitari, nez je ten od revise ted v posledni E2 HD Ready.
3. na ovladaci << a >> (horni cast ovladace)
4. polar edit mi fungoval korektne, ale presel jsem na dreamboxEDIT. zkus, uvidis, ze uz se nebudes chtit vratit. DCC neznam.

ad struktura souboru - nevim, co tim myslis. kdyz tak dotaz rozved.
Skytec Nerine + openATV
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od revis »

ale kludne moze, kto ma chut, aktualizovat pluginy a prilepit ich sem pre nas. ak to bude stabilne, pojde to na feed .
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Dobrá,rádia dopsat,ale kam?,teďka narážím na ty soubory v Enigmě.Jejich tam tolik a jejich soubor nenacházím,natož vědět co a kam se instaluje.
Jsem v linuxu fakt nováček,sice se rád učím,ale není to zde na foru zrovna jednoduché dohledat nějaké samostatné vlákno s Enigmou2.
Je zde plno podvláken a ještě se nejspíš nacházejí v starších přijímačích a vyznat se v tom všem jde docela obtížně...... ikdyž E2 jsem sosnul správnou a úspěšně nainstaloval :)

Může mi někdo napsat jak si navolit server na stahování? Mě ta položka snad utekla.
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od revis »

Menu v- plugins - zelene tlacitko .
adresa by tam uz mala byt.
Brandy20
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: 21.únor 2008 - 0:02
satelitni prijimac: X403, 9600, 4060, X810, S300

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Brandy20 »

V provm rade napíš, či tam máš orig. linux, alebo Enigmu 2
Aktualne Octagon sf8008 supreme , ostatne uz len minulost -GIGABLUE HD QUAD PLUS, Skytec Kleio -vždy najnovší fw. AB Ipbox 9900 - ET 9200 spomienky a este sa najde vždy nejaký STB na testovanie , prijem parabola Maximum E85 Fe Multifocus ( 4/5W,1W,5E,9E, 13E, 19,2E, 23,5E, 28,5E)
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

Julinaa píše:Dobrá,rádia dopsat,ale kam?
dopsat bylo mysleno jako naprogramovat 8) pokud takovy plugin neni, tak dopsanim neceho nekam kod nevykouzlis.

edit: co se souboru tyce, jake mas na mysli? pluginy? vzdyt staci najet do menu pluginy a stiskem zeleneho tlacitka se ti zobrazi seznam dostupnych pluginu k nainstalovani. pak si jen staci vybrat a vse se nainstaluje samo.
Skytec Nerine + openATV
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od lubo_1 »

vaskee píše: .
Na editáciu - zoradenie kanálov používam DreamSet. Neviem, či je to naj, ale mne to funguje....
Problém je večšinou v nastavení, pretože rôzne Enigmy majú súbory v rôznech adresároch - treba správne nastaviť cesty k súborom.... Mám to nastavené v Setup - Firmwate - "Enigma 2 ver3 - DM7025 "
Chodí to korektne. Pokiaľ ti ide o rádia vysielané cez satelit - nieje problém dať naladiť..... Pre mňa sú zverejňované settingy nepoužiteľné, pretože používam DisEQC prepínač pre 4 LNB, takže musím ladiť po každej zmene firmware......
Mám Nerine, tak ako ty....
Mám doma v sieti DM800, DM500, Nerine a Arivu 102. Bezproblémovosť je v rovnakom poradí....
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

lubo_1 píše:
vaskee píše: .
Na editáciu - zoradenie kanálov používam DreamSet. Neviem, či je to naj, ale mne to funguje....
Problém je večšinou v nastavení, pretože rôzne Enigmy majú súbory v rôznech adresároch - treba správne nastaviť cesty k súborom.... Mám to nastavené v Setup - Firmwate - "Enigma 2 ver3 - DM7025 "
Chodí to korektne. Pokiaľ ti ide o rádia vysielané cez satelit - nieje problém dať naladiť..... Pre mňa sú zverejňované settingy nepoužiteľné, pretože používam DisEQC prepínač pre 4 LNB, takže musím ladiť po každej zmene firmware......
Mám Nerine, tak ako ty....
Mám doma v sieti DM800, DM500, Nerine a Arivu 102. Bezproblémovosť je v rovnakom poradí....
ladit programy po kazdem upgradu E? to myslis vazne? :D
tak si vytvor nejaky svuj buket se vsemi 4mi LNB a uloz si ho nekam k sobe. po upgradu si ho tam jenom naimportujes. :idea:
me by omylo, ladit to pokazde znovu..

jinak rek bych, ze on myslel nejaky plugin s ceskymi radii. nevim, jestli neco takoveho existuje, ale ja o tom neslysel. nicmene napsat se da cokoliv, ze jo. kreativite se meze nekladou ;-)
Skytec Nerine + openATV
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od lubo_1 »

vaskee píše: ladit programy po kazdem upgradu E? to myslis vazne? :D
Nooooooo než by som špekuloval, ako dostať zoznam z origo fw do PKT a z PKT do HD Ready....
tak to radšej preladím - stiahnem do kompu - upravím - pošlem do box.....
Je to rýchlejšie........
Samozrejme, že si to vždy uložím..... akurát pri mojej skleróze je problém s hľadaním...
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Můžete mě ještě nakopnout? Nainstaloval jsem E2 a nějaké ty pluginy a všimnul jsem si,že asi při najetí do EPG nebo něco podobného se zobrazila položka na stažení koukaného programu...... dalo mi to na výběr asi ze 3 serverů (vím že tam bylo ulozto,pak asi fastshare...) a teďka to nikde nemůžu najít.

V Enigme2 se nedá zvolit server pro stahování pluginů? Nahodil jsem originál soft v Skytec HD Nerine a tam to bez problému zadám,ale v E2 to nějak nenacházím.. :(
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Jo,ještě jsem se chtěl zeptat na timeshift...... jak to zprovoznit? to musim disk inicializovat (previst z NTFS na vlastni format) ? Z toho nahravani jsem taky nejaky zmateny
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

V original softu,funguje timeshift korektne, i nahravani a prehravani filmu taky,ale v E2 jsem z toho ovladani nejak zmatenej...... treba jde jen o nejakou blbost..... nastavit nejak ovladac.... nevim ..... neumim se v tom nejak vyznat
vaskee
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 13.září 2013 - 16:26

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od vaskee »

urcite da, ale uz jsem se te ptal jednou, k cemu ti to bude? vis snad o jinem, lepsim repozitari, nez je ten defaultni pro E2? ja osobne ne.

ad "stazeni koukaneho programu"? jediny plugin, kde jsem si vsiml ulozto jsou cz/sk archivy, ale to nema imho s koukanym programem nic spolecneho. ale mozna se pletu, ulozto nepouzivam.

timeshift. ano, disk musis mit inicializovany. pokud vim, E2 zatim bohuzel nepodporuje NTFS pro zapis, takze je treba jej naformatovat na ext3/4 - E2 si ho pri inicializaci zformatuje sama.
anebo apeluj na revise, at implementuje podporu ntfs-3g : )
Skytec Nerine + openATV
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

Hmm to je škoda,že to neumí zapisovat na NTFS,když číst to z něj umí.

Ještě bych se zeptal zda-li je někde popis skinu Glass16.Pár základních položek v nastavení skinu jsem už nějak pochopil co se změní,ale je tam tolik položek a testovat to pojedný změně a s určitýma kombinacema změnou jiné položky je ubijející
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od lubo_1 »

Julinaa píše:Hmm to je škoda,že to neumí zapisovat na NTFS,když číst to z něj umí.

Ještě bych se zeptal zda-li je někde popis skinu Glass16.Pár základních položek v nastavení skinu jsem už nějak pochopil co se změní,ale je tam tolik položek a testovat to pojedný změně a s určitýma kombinacema změnou jiné položky je ubijející
Prečo by nevedel?????
Timeschift síce nepoužívam, ale nahrávanie funguje - mal by ísť aj ten timeschift.....
Musíš stiahnúť najnovšiu verziu E2 - update 23.11. 2013, dať disk mount a potom už to beží....
Mount nájdeš menu - nastavenia - system - devive manager - postavíš kurzor na disk a dáš OK - potom zelené tlačítko - mount...... chvíľu počkáš, kým sa disk roztočí a "ošahá" a zobrazí sa ďaľšia ponuka......
Julinaa
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 29.leden 2010 - 20:45

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od Julinaa »

No,ať se snažím jak se snažím,tak právě disk s NTFS systemem souborů to na nahrávání nebere,je to sice zvláštní,protože z něj data čte,ale nahrávat na něj nechce,ani nejde nijak moutnout-prostě ho to nebere.
Zkoušel jsem i malý flashdisk, FAT32 bez problému moutnutej,ale při převodu na NTFS ho přijímač nechce.

Tak jak to tedy je? Jestli to nebere NTFS tak to je obrovská škoda,protože mít disk s FAT32 na HD přijímači je fakt blbost na entou a linux formáty zase neberou Tv.
mino79
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 12
Registrován: 28.září 2010 - 23:10

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od mino79 »

v image z 23.11.2013, korektne mountuje aj ntfs aj na zápis, odskúšané na nerine. Problém je len v rýchlosti zápisu a čítania, oproti ext4 je to strašne pomalé.
tu máš návod na mount:
http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=226&t=54999
lubo_1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: 10.červen 2011 - 15:00
satelitni prijimac: VU Solo SE, VU UNO4K SE
Bydliště: CA

Re: Skytec HD Nerine

Příspěvek od lubo_1 »

Julinaa píše:No,ať se snažím jak se snažím,tak právě disk s NTFS systemem souborů to na nahrávání nebere,je to sice zvláštní,protože z něj data čte,ale nahrávat na něj nechce,ani nejde nijak moutnout-prostě ho to nebere.
Zkoušel jsem i malý flashdisk, FAT32 bez problému moutnutej,ale při převodu na NTFS ho přijímač nechce.

Tak jak to tedy je? Jestli to nebere NTFS tak to je obrovská škoda,protože mít disk s FAT32 na HD přijímači je fakt blbost na entou a linux formáty zase neberou Tv.
preto som písal .... stiahnúť najnovšiu verziu E2 - update 23.11. 2013 ..... tam je zmena práve mount disku. Mám tam pripojený USB WD 1TB... beží bez problémov
Odpovědět

Zpět na „HD-BOX Enigma2 v internal flash“