e-shop Sapro BENDR SK

AB-FÓRUM - Satelitné fórum (Satelity, DVB-T, DVB-C)

Česko-Slovenské diskusní fórum nejen o satelitním příjmu televizních programů.
Právě je 29.Leden 2020 - 8:38

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Do sekcie download nepatria žiadne otázky ! Diskutujte v sekcii diskusia. Akékoľvek otázky budú zmazané !

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 
Autor Zpráva
PříspěvekOdeslal: 13.Únor 2015 - 14:56 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkoval: 1 krát
Poděkováno: 6 krát
Verze E2 k testům a připomínkám
Ke stažení http://ab-forum.info/ftp/vitamin/enigma2-sa ... 213.tar.gz
Na OpenPli základě .

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 1:50 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 2 krát
Jelikož mám možnost porovnání s HDBOXem, tak pár postřehů (porovnání obou software ze stejného základu)

- pod zelené tlačítko jsem si přidal funkci na změnu formátu obrazu přes Hotkey -> Letterbox zvětšení
HDBOX - veškeré změny formátu jsou OK
VITAMIN - změny formátu probíhají (asi jenom SCALE), ostatní se neprovedou např. PAN&SCAN, musí se vejít do nastavení AV a tam zvolit PAN&SCAN
samozřejmě testováno na programu vysílaném ve formátu 4:3

- v menu v uživatelském nastavení -> Povolit OK jako náhled ve výběru programů -> ANO
HDBOX - při přepnutí ve výběru programů na jiný kanál dojde k přepnutí a výběr zůstane otevřen
VITAMIN - při přepnutí ve výběru programu na jiný kanál se výběr uzavře
v souvislosti s přepínáním programů s otevřeným výběrem (týká se nyní funkčního HDBOXu) se nově přepnutý program nezobrazí zmenšený v náhledovém okně, ale je skrytý v celé ploše obrazovky a v náhledovém okně je viditelná část nezmenšeného obrazu (použitý výchozí skin používající náhledové zmenšené okno)

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 8:24 
Expert fóra
Expert fóra

Místo/Bydliště: jižničechy
Poděkoval: 5 krát
Poděkováno: 59 krát
pecou napsal:
Jelikož mám možnost porovnání s HDBOXem, tak pár postřehů (porovnání obou software ze stejného základu)

- pod zelené tlačítko jsem si přidal funkci na změnu formátu obrazu přes Hotkey -> Letterbox zvětšení
HDBOX - veškeré změny formátu jsou OK
VITAMIN - změny formátu probíhají (asi jenom SCALE), ostatní se neprovedou např. PAN&SCAN, musí se vejít do nastavení AV a tam zvolit PAN&SCAN
samozřejmě testováno na programu vysílaném ve formátu 4:3

- v menu v uživatelském nastavení -> Povolit OK jako náhled ve výběru programů -> ANO
HDBOX - při přepnutí ve výběru programů na jiný kanál dojde k přepnutí a výběr zůstane otevřen
v souvislosti s přepínáním programů s otevřeným výběrem (týká se nyní funkčního HDBOXu) se nově přepnutý program nezobrazí zmenšený v náhledovém okně, ale je skrytý v celé ploše obrazovky a v náhledovém okně je viditelná část nezmenšeného obrazu (použitý výchozí skin používající náhledové zmenšené okno)

Předchozí verze to měla pod zelením tlačítkem . Myslím že tato verze je svižnější hlavně přepínaní programu ( myslím čtení ice )
ps: nenašel jsem složku /usr/tuxbox/config/oscam-skylink-ice/

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 8:49 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 46 krát
Citovat:
nenašel jsem složku /usr/tuxbox/config/oscam-skylink-ice/

musis softcamy instalovat z adresare ADONS v plugin- zelene, v SOFTCAM je jen binarka primo od OPENPLI a ta je myslim dokonce mips ale nemela by se naistalovat. Na to nemam vliv ale kdyz je vyndam z feedu opkg tak zmizne i feed 3dparty openpli a tam jsou nektere pluginy a skiny ktere funguji.
Citovat:
pod zelené tlačítko jsem si přidal funkci na změnu formátu obrazu přes Hotkey -> Letterbox zvětšení

zkus i ovladac od hdboxu ten funguje stejne jako na hdboxu. Na jake tlacitka na rcu Vitaminu to dat ?
Citovat:
změny formátu probíhají (asi jenom SCALE)

bude ti to fungovat na rozliseni 576i na scartu.
Citovat:
v souvislosti s přepínáním programů s otevřeným výběrem (týká se nyní funkčního HDBOXu) se nově přepnutý program nezobrazí zmenšený v náhledovém okně, ale je skrytý v celé ploše obrazovky a v náhledovém okně je viditelná část nezmenšeného obrazu (použitý výchozí skin používající náhledové zmenšené okno)[

kouknu na to.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 9:10 
Expert fóra
Expert fóra

sida
Ten jsem instaloval hned , proto jsem ho hledal ale nenašel možna není naistalována ale je stažena, že už není k stažení .

Unix starttime: 1423900510
Starttime: 14.02.2015 08:55:10
Version: oscam-1.20-unstable_svn-r0
Compiler: sh4-oe-linux-ssl
ConfigDir: /usr/tuxbox/config/oscam-skylink-ice/
WebifPort: 8888

oscam.server
File does not exist or no file selected!

jedna složka je var/etc
druha sližka je etc/tuxbox/config /
Kartu to čte na 100% .

Nemáte dostatečná oprávnění pro zobrazení souborů připojených k tomuto příspěvku.

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 10:03 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 46 krát
emilsat napsal:
sida
Ten jsem instaloval hned , proto jsem ho hledal ale nenašel možna není naistalována ale je stažena, že už není k stažení .

Jo ja jsem prehledl ten ten link v tvem prispevku. Configy k oscamu uz nejsou v adr /usr/**** ale v /etc/tuxbox/config/oscam-blabla je to stejne jako v normalni e2 pro deam nebo VU+. A jeste v tomto img je verze ssl a libcrypto 1.0.0 ! mgcamd a gbox jde ale oscam by mel byt zkompilovan pro tuto verzi.

Ke stazeni neni protoze uz je naistalovan - aby jsi ho zase videl musi - menu-plugins-odinstalovat-addon a vybrat oscam

PříspěvekOdeslal: 14.Únor 2015 - 11:18 
Pokročilý
Pokročilý

Poděkováno: 2 krát
sida napsal:
Citovat:
pod zelené tlačítko jsem si přidal funkci na změnu formátu obrazu přes Hotkey -> Letterbox zvětšení

zkus i ovladac od hdboxu ten funguje stejne jako na hdboxu. Na jake tlacitka na rcu Vitaminu to dat ?
Citovat:
změny formátu probíhají (asi jenom SCALE)

bude ti to fungovat na rozliseni 576i na scartu.
Citovat:
v souvislosti s přepínáním programů s otevřeným výběrem (týká se nyní funkčního HDBOXu) se nově přepnutý program nezobrazí zmenšený v náhledovém okně, ale je skrytý v celé ploše obrazovky a v náhledovém okně je viditelná část nezmenšeného obrazu (použitý výchozí skin používající náhledové zmenšené okno)[

kouknu na to.

add1) po té co jsem nalezl v menu funkci HOTKEY, tak bych si s mapováním nedělal starosti. Ta funkce je přímo ideální pro mapování tlačítek a můžu si ze seznamu vybrat k mapování z široké nabídky funkcí. Původně jsem si myslel, že je tam těch pár položek pro dlouhé stisky, ale nevšiml jsem si funkce přepnout na další, kde se zobrazí téměř všechny zbývající tlačítka DO, ke kterým si lze vybrat funkci. Takže to, že ve výchozím stavu není namapované červené a zelené na které jsem byl zvyklý mi nevadí, protože si to tam krásně dle libosti můžu nastavit. Pokud si pak třeba pod červené dám více funkcí, například spouštění shoutcast a spouštění např. CZSK archivu, tak pak při stisku tlačítka mi dá na výběr z těchto dvou aplikací.

add2) oba HDBOX, VITAMIN jsou připojeny přes HDMI. Nejde o to SCALE, to jsem jen uvedl, že při tomto se něco na obrazovce provede. Příklad: sledovaný kanál 4:3 (černé pruhy z prava-zleva), začnu s přepínacím kolečkem (jde to po sobě PILLARBOX, SCALE, NONLINEAR a zpět PANSCAN) a právě ten návrat na PANSCAN nechá roztáhlý obraz z předchozího NONLINEARU. Návrat na PANSCAN je funkční jen z menu v nastavení AV.

add3) tam je to asi jasné, díky

PříspěvekOdeslal: 15.Únor 2015 - 21:34 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Poděkováno: 18 krát
Měl bych otázku.Jak se v téhle verzi dá udělat záloha enigmy.V té předešlé byl plugin fullbackup ale tady ho nemohu najít.Dík za odpověď.

PříspěvekOdeslal: 16.Únor 2015 - 7:02 
Expert fóra
Expert fóra

sida napsal:
emilsat napsal:
sida

Jo ja jsem prehledl ten ten link v tvem prispevku. Configy k oscamu uz nejsou v adr /usr/**** ale v /etc/tuxbox/config/oscam-blabla je to stejne jako v normalni e2 pro deam nebo VU+. A jeste v tomto img je verze ssl a libcrypto 1.0.0 ! mgcamd a gbox jde ale oscam by mel byt zkompilovan pro tuto verzi.

Ke stazeni neni protoze uz je naistalovan - aby jsi ho zase videl musi - menu-plugins-odinstalovat-addon a vybrat oscam

To jsem pochopil . :poklona:

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 9 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00