Xtrend zkušenosti

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: mx3L, Pastoman

Odpovědět
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od toprun »

A už má podporu i tady na fóru. :wink:
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
marecek29
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 880
Registrován: 04.červenec 2009 - 14:48

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od marecek29 »

jope píše:Ako uložím výpis/log z telnetu do PC ? Ďakujem.
Kolikrat se na to budes ptat ?
ObrázekObrázekObrázekObrázek




Na dotazy nepoužívejte SZ, ale fórum
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od jope »

Myslel som ,že fórum je na to aby sa ľudia pýtali,nie aby ich niekto mazal alebo sa tváril
urazene.
Zero 4K
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od liquere »

Ked si videl, ze ti hore odpovedal, mohol si tento prispevok zmazat, to by bolo logicke ...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od toprun »

@ jope:
Máš box Zero, ale ptáš se ve volné diskuzi a v Xtrendu na stejnou věc - telnet, když by ses měl ptát jen sekci Vu. Takže se nediv. A nebo si přečti pravidla.
Naposledy upravil(a) toprun dne 07.únor 2015 - 16:35, celkem upraveno 1 x.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

Ahojte lidi! Řeším zvláštní chování xtrendu. U stejných programů se mi stává, že se nenačte, přepnu na jiný a pak to naskočí. Týká se to třeba erotických, kdy verze bez označení cz nejde, když člověk přepne na program s cz, tak ten jde a následně po přepnutí zpět jde i ten bez cz.
Trošku kostrbatě napsáno, ale snad je to pochopitelné. Nemůže to být tím, že používám cccam a kartu Cryptoworks card bios rev 3; Caid d96 0x04 CryptoWorks?
A dnes mi třeba neběží Filmboxy. Ale u nich je spíše problém s tunerem. Jeden program nahrávám, mám 2 nezávislé tunery, ale při přepnutí na Filmboxy signalizuje A i B obsazený. Dělají to jenom ony.
Jinak trochu lituji, že jsem nešel do et9500, který je vychytaný a jsou k němu funkční pluginy. Tak nějak mám strach, aby to nedopadlo jako s Tripledragonem. Skvělé železo. ale nebyla podpora.
Jak vám jedou HD kanály na Androidu přes transkóding? Mě kostičkují. Zvláštní, že ze záznamu na HD je přehrávání stejného pořadu OK.
Xtrend et8000, OpenPLI 8.1, OSCam: 1.20_svn Build: r11695 Compiler: mipsel-unknown-linux-gnu, HDD Seagate ATA ST1000VM002-1CT1, parabola 75 Al Girbertiny, 2 x quad Ivacom 0,2dB, Astra 3A, Thor 1
Xtrend ET7500, OpenPLi 4.0, Oscam 1.20, Build r11578,
romulus19
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 25.únor 2015 - 9:21

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od romulus19 »

Ja mam tiez Xtrend 8000 a tiez dost casto nahravam a tiez mam spusteny CCcam230 na citanie karty.
Mne sa taky stav nevyskytuje. Softy mam nainstalovane priamo od vyrobcu tu zo Slovenska, jedine co som upravoval je subor kde sa upravuju priority a tam mam nastavenu prioritu na 0D96.
Ak Ti ukazuje ze mas obidva tunery obsadene, tak kazdy z tunerov asi nieco robi. Z jedneho tuneru napr. nahravas a z druheho trebars mas spusteny timeshift.
Inak som s tymto boxom maximalne spokojny, podla mna vobec nemusis lutovat ze si ho kupil.
Maj sa. Roman.
Xtrend 8000 (2xDVB-S2,OpenPLi-4)
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Jijirka »

Bigmen píše:.....přepne na program s cz, tak ten jde a následně po přepnutí zpět jde i ten bez cz.......
Také mi to tu a tam udělá, ale jen tak 1-2x týdně. Přičítám problém CCcamu 2.3.0.
Jinak jsem celkem spokojen viz. podpis. :Yahoo!:
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3032
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od revis »

Bigmen píše:Ahojte lidi! Řeším zvláštní chování xtrendu. U stejných programů se mi stává, že se nenačte, přepnu na jiný a pak to naskočí. Týká se to třeba erotických, kdy verze bez označení cz nejde, když člověk přepne na program s cz, tak ten jde a následně po přepnutí zpět jde i ten bez cz.
Trošku kostrbatě napsáno, ale snad je to pochopitelné. Nemůže to být tím, že používám cccam a kartu Cryptoworks card bios rev 3; Caid d96 0x04 CryptoWorks?
A dnes mi třeba neběží Filmboxy. Ale u nich je spíše problém s tunerem. Jeden program nahrávám, mám 2 nezávislé tunery, ale při přepnutí na Filmboxy signalizuje A i B obsazený. Dělají to jenom ony.
Jinak trochu lituji, že jsem nešel do et9500, který je vychytaný a jsou k němu funkční pluginy. Tak nějak mám strach, aby to nedopadlo jako s Tripledragonem. Skvělé železo. ale nebyla podpora.
Jak vám jedou HD kanály na Androidu přes transkóding? Mě kostičkují. Zvláštní, že ze záznamu na HD je přehrávání stejného pořadu OK.
Pre nas su urcene programy s CZ . Rovnaky program, bez CZ je urceny pre ineho providera. Defacto je to jeden a ten isty program , len koli rozliseniu ho zapise scan ako dva programy. Prejdes na CZ , nacita ecm z karty , vypocita cw key a potom ide aj ten bez CZ. Ale keby si skumal seriozne , tak by si zistil, ze stale nepojde- len do konca platnosti kluca. Pri dobrom nastaveni na strane providera by to tak aspon malo fungovat. Vyskusaj si to . Nepojde dlho . Ty len zbrklo poprepinas a svoje domienky vydavas ako chybu CCcamu. Ten je v tom nevinne .
Preco na Filmboxoch obsadzuje oba tunery a na inych nie. Su dve mozne priciny. Prva je dana chybou uzivatela pri ladeni. Postup pokus /omyl totiz konci hned na zaciatku . Nastavis jeden tuner a rychlo ides ladit. Druhy mas zatial ako nennastaveny . Samozrejme naladi programy . Ale ulozi ich ako pre jeden tuner . O druhom este nevie . Potom ides nastavit aj druhy tuner - rovnako ako prvy, nezavisly, ale namahu s preladenim si uz nedas . V podstate pri pouzivani oboch ti uz obsadzuje tunery systemom 1. tuner urcite a 2 tuner nahodne .
Druha pricina moze byt pouzitim dreamboxeditu . Ak mas starsiu verziu,kde editacia pre viactunerove prijimace nefunguje korektne- vysledok sa po upraveni zoznamu v nom, dostavi v tej podobe, ako si popisal.
Riesenie :
Nebat sa pouzit vyrobne nastavenia a od zaciatku spravne nakonfigurovat tuner- este pred prvym ladenim .
Pouzivat dreamboxedit vzdy najnovsiu verziu .
K dekodovaniu programov bez cz:
Niesu pre nase karty urcene - naco ich pouzivat ? Ked nevies ako funguje dekodovanie - naco zbytocne tyrit hada bosou nohou ?
Box je dobry, CCcam je tiez dobry , len maju zleho uzivatela. Da sa to napravit , studovat a pokusit sa hladat aj riesenie . ked aj pokusnym preinstalovanim z vyrobnych nastaveni .
Moj prvy box s enigma1 (dvojka este nebola) som nastavoval snad aj 20x , kym to bolo tak ako som si predstavoval.
romulus19
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 8
Registrován: 25.únor 2015 - 9:21

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od romulus19 »

Myslim ze su to velmi rozumne slova.
Aj ja som tym od kupy presiel a to som mal od vyrobcu uz predinstalovane.
Teraz to mam uz preinstalovane a nainstalovane uplne inak a keby som si teraz kupoval dalsi takyto box, tak predinstalovanie nepotrebujem.
Je to o tom ze sa stym treba poriadne pohrat a vsetko poriadne ponanstavovat.
Xtrend 8000 (2xDVB-S2,OpenPLi-4)
Uživatelský avatar
Bigmen
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 11.prosinec 2007 - 11:35
satelitni prijimac: Xtrend ET8000, Medialink 1200s
Bydliště: Domažlice

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Bigmen »

To, že mi nešlo přepnout na Filmboxy, se stalo jen jedenkrát.
Jinak jsem si také při koupi nechal přístroj nastavit od prodejce. Nyní už jsem párkrát přehrával a nastavení je hodně jiné. Ale tunery jsou nastavené, myslím, správně. To byla první věc, kterou jsem po nahrání nové image dělal. A s těmi kanály s označením cz a bez označení, je to přesně tak, jak píše Revis. Díky za radu. Člověk se pořád učí.
Jinak se tu nikdo nevyjádřil k funkčnosti přenosu na androidu přes aplikaci transkoding for xtrend. Jak jsem psal, SD kanály se přehrávají bez problémů, ale HD se zaseknou. Může být na vině jen slabé železo (telefon), ale pak nechápu, že zaznamenané HD kanály na HDD se přehrávají víceméně bez problémů.
svoja
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.březen 2008 - 13:44

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od svoja »

Zdravím, dá sa na Xtrende 9500 prepísať obsah ext. HDD, na interný priamo, nie cez pc ?
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Pastoman »

Ano dá, tu máš návod ako na to. :)
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
svoja
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.březen 2008 - 13:44

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od svoja »

:thankyou:
odaros
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 24.květen 2010 - 19:49
satelitni prijimac: XTREND ET7000 OpenPli 4.0
Bydliště: Revúca

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od odaros »

Prosím o pomoc,
Dnes som kúpil Xtrend ET 7000, nainštaloval som OpenPli 4.0, vyhladal som cez Fastscan Skylink, len neviem za boha prísť na to ako si mám usporiadať kanály podla seba, neviem to nájsť v menu ani vo webrozhraní, doteraz som mal len cryptoboxy.
XTREND ET7000 OPENPLI 4.0, AB CRYPTOBOX 550HD+450HD
davidas
Odborník
Odborník
Příspěvky: 465
Registrován: 25.listopad 2007 - 19:15

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od davidas »

dreamset editor
skype = davidas-cz
Zgemma H7s, Octagon SF8008, Extrend ET8000
local - 0624 full cz-sk, 0B01 (NC+), 0650 (Orf), 1830 (HD+)
hop - 0653
odaros
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 24.květen 2010 - 19:49
satelitni prijimac: XTREND ET7000 OpenPli 4.0
Bydliště: Revúca

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od odaros »

nedokážem nastaviť program, nespojí sa mi z boxom, zmenil som IP a le nič
XTREND ET7000 OPENPLI 4.0, AB CRYPTOBOX 550HD+450HD
svoja
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 02.březen 2008 - 13:44

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od svoja »

odaros píše:nedokážem nastaviť program, nespojí sa mi z boxom, zmenil som IP a le nič
Meno si nastavil ? je to root, heslo netreba.
Alebo odinštaluj dreamboEdit, ale vsetko aj z registrov a znova nainstaluj.
Uživatelský avatar
Pastoman
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 745
Registrován: 03.říjen 2010 - 2:13
satelitni prijimac: uClan

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Pastoman »

rudicht píše:Daj si zoznam kanálov, stlačiš menu vybereš presun kanálov, stlačiš Ok tým ho vyznacis a presun kde chceš
Zapni DHCP v prijímači, reštartni router a nainštaluj najnovšiu verziu DreamboxEditu

Dajú sa aj pomocou diaľkového ovládania zoraďovať programy návod máš TU
uClan Ustym 4K PRO / OpenATV6.4+OS Define
uClan Ustym S2 4K OTT / OS DENYS
Nokia Streaming Box 8000 / OS Android TV 10
odaros
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 24
Registrován: 24.květen 2010 - 19:49
satelitni prijimac: XTREND ET7000 OpenPli 4.0
Bydliště: Revúca

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od odaros »

OK, vďka, už mám Dreambox editor aj mi to už trocha ide. Mám ešte jeden problém, je pre mna dosť nepochpitelné že keď na ovládači použijem tlačítko CH +,- neprepne sa kanál ale otvorí sa zoznam kanálov, na prepínanie kanálov musím použiť krížový ovládač, je to dosť nelogické.
Nedá sa to niekde definovať?
XTREND ET7000 OPENPLI 4.0, AB CRYPTOBOX 550HD+450HD
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“