Xtrend zkušenosti

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
johnxtc
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.květen 2010 - 10:38

Xtrend zkušenosti

Příspěvek od johnxtc »

Ahoj všem,

chtěl jsem se optat na Váš názor a jaký máte zkušenosti s Xtrend 6000 nebo 9000.

http://www.clarke-tech.cz/xtrend-et-9000-hd.html

http://www.clarke-tech.cz/x-trend-et-6000-hd.html

http://www.youtube.com/watch?v=vCIRCAeBvRM

koukal jsem na webu a dá se sehnat za výborný peníz.

do teď jsem měl zkušenosti pouze s DM 800 (klon) a nevím zda se mi přechod vyplatí.

Očekávám rychlejší chod přístroje, chtěl bych koukat na archiv cz/sk a kvalitnější obraz ( na fórech uvádějí že Xtrend má výborný obraz).

u verze 9000 jsou dva tunery, ale to já nevyužiji,

bohužel 6000 nemá display, ten je ale u dreamboxe tak malí že si moc nepočtu :)

dík všem za reakce a info


JohnXTC
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od w.o.l.f. »

určitě se Ti to vyplatí, koukni na xtrend 6500 je to jediný box za slušné peníze v Olmi Brno, na ellano.sk je dobrá recenze na přijímače. Já uvažuji o dvoutuneru ale asi nakoupím v Německu kde pracuju u nás jsou přístroje krutě předražené
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

obraz má naozaj super , s tou podporou by to vraj mohlo byť aj lepšie . a čo sa týka toho archívu ,aby si nebol sklamaný okrem jojky tam málo toho prehráš . a budeš to musieť asi dosť často aktualizovať /podobne ako youtobe ,počasie a podobné srandy / =D> neviem kolko stoja ,ale osobne by som si niečo prečítal aj o vu solo-2 . predsa tam na podpore pracuje vraj daleko viac týmov . aspon čo som čítal ,ale sú to vraj super stroje a obraz majú naozaj excelentný . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od toprun »

Vu+ má možná lepší podporu než Xtrend, ale ten má určitě velmi dobrý obraz. Jinak pokud jde o Archivy, tak jsem včera nainstaloval poslední verzi a funguje mi toho určitě víc než archiv JOJ. A pokud jde o aktualizace - co dneska nemusíš aktualizovat, počínaje PC a konče mobilním telefonem. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
johnxtc
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.květen 2010 - 10:38

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od johnxtc »

Xtrend 6500 je zajímavý ale cena 7000,- je jinde než jsem chtěl utratit.


Jinak 6000 seženu za 3500,- a 9000 za 6000,- což je gut.

ještě se zeptám, nikde jsem nenašel jestli jde Xtrend 6000 osadit diskem.

A má programovatelné ovládaní jako DM 800 ovládám s ním jak TV tak DM
Uživatelský avatar
juraj1036
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 130
Registrován: 28.leden 2009 - 12:40
satelitni prijimac: Linuxové prijmače
Kontaktovat uživatele:

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od juraj1036 »

ja som mal 9000, a spokojnost nadovsetko doteraz najlepsi box co som mal, a obraz excelentny.....Doporucujem a za taky peniaz? net co premyslat.
Vu+duo 4K se,OpenPli_Oscam/Vu+zero4K ,OpenPli_Oscam/T90 9xLNB,39E-5W/FUBA DDA110 AL-36E,LNB circular ...
http://www.vhannibal.net/autosetting.php
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od toprun »

johnxtc píše:Xtrend 6500 je zajímavý ale cena 7000,- je jinde než jsem chtěl utratit.
Jinak 6000 seženu za 3500,- a 9000 za 6000,- což je gut.
ještě se zeptám, nikde jsem nenašel jestli jde Xtrend 6000 osadit diskem.
A má programovatelné ovládaní jako DM 800 ovládám s ním jak TV tak DM
Tady je diskuze, která porovnává ty dva přístroje (Vu+DUO a 9000):

Kód: Vybrat vše

http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29900-VUDOU-vs-Clarke-Tech-ET-9000
Jinak 9000 se už snad neprodává nebo se pletu? A nejvíce informací o Xtrendu najdeš asi tady:

Kód: Vybrat vše

http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic.php?f=287&t=8592
A recenze na 9500 je tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.parabola.cz/clanky/4724/recenze-satelitniho-prijimace-xtrend-et9500/
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
johnxtc
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 10
Registrován: 16.květen 2010 - 10:38

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od johnxtc »

osobně by se mi víc líbil xtrend 6000 cena je rozhodující \:D/

ale hlavní rozdíly jsou jen v tuneru a display?
easyspider
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 06.říjen 2009 - 21:41

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od easyspider »

Ja ho mám doma (6500vka) cca 3 týždne a maximálna spokojnosť. Skvelý obraz.... Všetko funguje tak ako má...
6000 nedá sa osadiť diskom.
Rozdiely nájdeš tuna
http://wiki.et-view-support.com/index.p ... t_Hardware
VU+ UNO 4K SE
pat01
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 14.květen 2010 - 13:59

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od pat01 »

Mohu se podělit o své nejčerstvější zkušenosti.Pět let mám origo DM 800 HD.Minulý týden jsem zakoupil solo2 že vyměním "vozový park".
Nooooo naštěsti už jsme se zase toho zázraku zbavil.I kdyby to mělo podporu do konce života a denně z CI slotu vypadla 10 koruna tak ho nechci.Řeknu to rovnou a naplno obraz je TRAGEDIE.Přijímač typu Huang Tan Hung za 50euro muže v klidu co se týče obrazu Solu2 konkurovat.A nemusí se nikdo bát že to neumím nastavit. Týden jsem si s tím hrál měnil image a zkoušel pluginama vylepšit a nastavit obraz prostě to nelze.Obraz bez detailu, ostrosti jiskry,hloubky..A kdo tvrdí že HD je pěkné a nic nevidí tak kecá.
Dal jsem si i tu práci a přinesl stejnou plazmu co mám já a dcera dole v pokoji.Postavil vedle sebe a do DM 800 a solo2 pustil vždy stejný signál.Např.na ZDF HD při zprávách měla hlasatelka vidět na 800 i pihy,drobné vrásky atd...na solo 2 téměř nic žádný podrobný detail.Hlasatel měl krásnou károvanou kravatu s detaily a puntíky na solo2 nepopsatelné náznaky detailu atd..
Tak jsem ještě zaběhnul ke kolegovi pro "stařičký" Clarke tech 9000 ala X trend a to je obrazově uplně jiná liga.Obraz krásný,čistý,ostré hrany živé barvy.
Nechci házet špínu na solo2 mašinka je rychlá a má hodně "blbbůstek" ale vše je bohužel při sledování TV o obraze a jeho kvalitě a tam je na to solo2 opravdu mizerně.
Komu to nevadí (nebo dělá že to nevidí) at koupí Solo2 kdo chce koukat na TV a pěkný obraz at se solo2 obloukem ale velkým !!! vyhne.
sisiak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 25.srpen 2006 - 14:29

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od sisiak »

no tak konecne jeden podla mojho gusta...
toto by si mal zavesit na druhe forum nickovi quido56 a to by si si zasadil akuran tak rakvu do jamy...
ale inak ta beriem vsetkymi desiatimi ...rychlost proste nema konkurenciu ale obraz je proste jeden velky grc...SOLO2
Duce
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 360
Registrován: 27.prosinec 2006 - 20:55
satelitni prijimac: zopár ich mám
Bydliště: okr. Piešťany

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od Duce »

o xtrendoch sa vo všeobecnosti traduje že majú super obraz, ale v súčasnosti keby som mal investovať cca 250-300€ tj spomínaných 7000CZK tak by som určite išiel do niečoho čo má GB sieťovku a silnejší CPU a to spomínaný xtrend nemá, to VU+ SOLO 2 by som určite nezatracoval, u starších verzií VU+ duo,solo,uno viem že spomínaná kvalita obrazu hlavne u SDkanálov nebola až taká dobrá v porovnaní s inými prijímačmi ale u HD to bolo OK. Táto nová verzia VU+SOLO2 má určite lepší obraz ako tie predchádzajúce, nechcem tu ani jednemu prijímaču prihrievať polievku nakolko ani jeden z nich nevlastním ale bolo by dobre si prečítať toto vlákno o kvalite obrazu VU+ SOLO2 nakolko defaultne prijímače nemajú dosť dobre nastavený obrazový výstup.
http://ab-forum.info/viewtopic.php?f=131&t=50093
Uživatelský avatar
dempsey
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 75
Registrován: 16.červen 2007 - 21:44

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od dempsey »

Vu vždy mali a aj stále majú hnusný obraz. To že sa revis snažil obrúsiť hrany je síce pekné, ale z hovna bič neupletieš :-)
Televízor - veľký..:::..sat prijímač - malý..:::..bicykel - nemám..:::..pes - stredný..:::..lyže - nepoužívam. ------------------- Skylink nebrat - je to podvodník s DPH
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

no neviem chlapi #-o mám doma dreambox 800 hd se aj uno pekne pod sebou napojené na plazmu panasonic ,,len" HD a s obrazom som maximálne spokojný . treba sa tam trochu pohrať a na tv vypnúť filtre ubrať ostrosť a sýtosť ,alebo podla seba ako komu to vyhovuje / nebudem tu lobovať ani za jeden stroj mám na to svoj názor . a ked som to porovnával na tv s pap na tej plazme oba stroje rovnakým kvalitným scart kablom /HDMI to samozrejme nie je možné v pap -ku / tak verte tomu ani som nevedel na ktorej strane obrazovky je uno a dm-ko. / nekomentujte to prosím blbosťami na moju adresu nie som na to zvedavý / ja osobne si ešte určite kúpim bud solo-2 alebo duo-2 a uno alebo dm800-ku hd se dam deťom do izby . dreambox ,ipbox ,x-treand majú samozrejme super obraz to je bez debaty ,ale až také strašné to nie je ani na vu+ . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od efendy55 »

:oops: tak sori chlapi ušiel mi príspevok od: pat01 . nevidel som ešte obraz na solo-2 na vlastné oči / ako som písal mám len uno/ a to čo píše ma dosť šokovalo . takže kým nebudem vidieť ten obraz naozaj na vlastné oči na mojej telke tak s tou kúpou či už solo-2 alebo duo-2 radšej ešte počkám ,alebo uvidím s čím na rok vyrukuje dreambox aj s tým goliashom ,alebo čo to bude za zázrak . :Yahoo!:
Všetko 4K
sanopal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: 01.březen 2010 - 13:47

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od sanopal »

Mám už rok Xtrend 5000 a obrazovo excelentný.Mám PLI Image 2.1 okrem hbbtv to vie všetko.
Predtým som mal Dreambox 500HD a obraz bol tak isto špičkový.Ja si myslím,že Xtrendy sú vyrábané v Holandsku a to už niečo naznačuje.
A dalej je to nezmar na ktorom sa dá experimentovať donekonečna bez újmy prístroja.
Nevýhoda,že nemá CAM a displej
ondrej9
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 63
Registrován: 09.srpen 2010 - 17:23

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od ondrej9 »

Wau... Keď som ospevoval Clarke-tech 9000 pred dvomi rokmi, že má najlepší obraz v porovnaní s Dreamom aj VU+, tak ma verejnosť utápala. Ale dnes je situácia iná, asi komerčnejšia.
Ale chcel som o inom a to... príbeh: "Nastavil a nainštaloval som 2 ks Clart-Tech 9100, fungujú perfektne bez akýchkoľvek závad. Neskôr, keď už neboli v predaji prišli na rad 2 ks X-trend 9000. Po mesiaci prevádzky X-trennd 9000 zamŕzanie, padanie,... ale iba X-trend, CT 9100 fungujú bez problémov. Pri reklamáciách ma neustále presviedčajú, "že ten blbec som ja, čo s tým linixom neviem robiť". Asi som mal počkať, až keď ho "šikmookí" začali vyrábať pod kontrolou nemcov. Tak to je moja skúsenosť.
Ak by ste mali niekto podobný problém, môžte mi napísať cez ss a ja vám poradím ako vrátiť Váš "ešte" nepodarok.
matchboxx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 04.listopad 2006 - 18:55

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od matchboxx »

sanopal píše:Mám už rok Xtrend 5000 a obrazovo excelentný.Mám PLI Image 2.1 okrem hbbtv to vie všetko.
Predtým som mal Dreambox 500HD a obraz bol tak isto špičkový.Ja si myslím,že Xtrendy sú vyrábané v Holandsku a to už niečo naznačuje.
A dalej je to nezmar na ktorom sa dá experimentovať donekonečna bez újmy prístroja.
Nevýhoda,že nemá CAM a displej
xtrendy se urcite nevyrabi v holandsku.a ma pouze jeden zasadni problem, existuje pouze openpli, ale za to pod mnoha ruznymi nazvy , zadny nezavisly vyvoj. snad jen persky princ :-)
Uživatelský avatar
revis
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3034
Registrován: 05.únor 2007 - 16:38
satelitni prijimac: vsetky
Bydliště: okr.Prievidza

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od revis »

sak ani iny to nerobia inak ?
cool je na tom ako? firemny image a trja skinovaci . a funguej to .
ked vo firemnom nebude PIP, nebude ani u skinovacov.
to je standart.
matchboxx
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 04.listopad 2006 - 18:55

Re: Xtrend zkušenosti

Příspěvek od matchboxx »

revis píše:sak ani iny to nerobia inak ?
cool je na tom ako? firemny image a trja skinovaci . a funguej to .
ked vo firemnom nebude PIP, nebude ani u skinovacov.
to je standart.
no jo, ale nejde o coola, ale o xtrend. a u xtrendu 4000 ani zadny oficialni image snad neni
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“