Po vypadku prúdu

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

secure board pouziva kazdy Xtrend a je to jak jsem psal ochrana proti jeho kopirovani,je to CMOS pamet podobne jako v pocitaci,pokud je tato pamet vymazana do prijimace jde nahrat novy firmware,dokonce se dostanete pres FTP do jeho adresaru,ale zustane v rezimu bootloader...
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Liquere-prosím česky,vystrašil jsi mě pěkně,! :cry:
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

Klidek odpisali mu, ze baterka co napaja ten sec board/chip poklesla pod 1,5 V a pri vypadku prudu tym padom prerusilo komunikaciu medzi tym cipom a cpu, preto vypisuje tu chybu a zostava to pri bootovani......to je zhrnute cely ten nezmysel okolo toho.Vymenu tej suciastky mu ponukaju za 89€.Jeden cas sa hovorilo, ze to prestanu pouzivat, alebo upravia aby sa toto po par rokoch nestavalo uzivatelom.Neviem ako su na tom posledne modely, ale pokial tam je rovnaky system, dakujem neprosim.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
kontakt.spy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 18.srpen 2007 - 22:23
satelitni prijimac: DM 525hd dvb-t2/c
Bydliště: Havířov

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od kontakt.spy »

Kruci koupil jsem to kvůli obrazu,přečet toho stoh,ale tohle nikde nebylo, u 9200,9500 je nějaká 8mb boot paměť-není to ono? To nejde tu baterku /po zaruce/ vyměnit sám ? děkuji
Samsung 55nu8002 ,42px80,DM525hd dvb-t2/c,mini pc diway m9
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

nikdo se v zadnem pripade nemusite bat,problem byl pouze u par kousku prvni serie XTrend ET6000 u ostatnich Xtrendu zadny podobny problem nikdy nebyl,opravdu strach z tohoto problemu neni na miste,je to celkem zajimavy zpusob jak ochranit svou znacku,garance je tam minimalne 10 let !!!!!,ovsem v zadnem pripade nedelejte zadne pokusy s baterkou,proste normalne pouzivejte prijimac a ten vam bude fungovat k vasi spokojenosti :-) po mnoho roku.....
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Pár kousků!!?? Sakra, proč ho mám zrovna já :crybaby:

Jde tu první sérii podle něčeho identifikovat? Aby jsme varovali ostatní majitele a kupce.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od liquere »

No ja by som privital ,keby sa to riesilo tak, ze ked sa to niekomu stane, aby nie majitel musel financovat opravu prijimaca....predsa nie on vymyslel tuto skvelu ochranu.A ak nefunguje poriadne, malo by ist o bezplatne odstranenie poruchy. Ale v tomto smere som este vyjadrenie nepocul nikde.Naopak som dost vela cital, ze ludia nechcu mat doma casovanu bombu. Neviem kolko pytaju u nas za to v servise,mohol by sa niekto vyjadrit.........

PS: No na nete s tym maju problem aj ine modely nie len 6000, alebo to najdem len ja? ;)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
trebor
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 11
Registrován: 10.prosinec 2009 - 13:49

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od trebor »

Zatiaľ neviem aká je príčina poruchy. Najnovšie info je že predajca to sám nevedel rozbehať tak to poslali na servis do nemecka.
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Je to tu znovu. Nekonečný booting. :(

Reklamovaný a opravený XTrend vydržel funkční necelé 3 měsíce. Posílám ho znovu na opravu a budu chtít zpět peníze.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

Ted si ctu a zjistuju ze puvodni problem byl tento

Mám ten samý problém. Jednoho krásného dne se ET neprobudil a svítí jen booting a logo na TV. Bohužel s ním odešel i vnitřní HDD s 1000 GB dat
Nahrátí image vždy skonční hláškou v logu FATAL: no framebuffer available

to neodpovida secure board,pokud odejde secure board do prijimace jde v pohode nahrat firmware,jde se dostat do adresaru pres FTP jenom je na obrazovce stale uvodni logo,co se tyka HDD tak ten nemuze odejit sam od sebe,ja si myslim jestli treba nemohla byt bourka nebo neco jineho co se tyka secure board setkal jsem se s timto problemem jenom jednou u uplne jineho typu xtrendu,pak se tu nekdo zminoval o vydrzi baterky mel jsem jednu ET9000 na opravu tj. nejmene 4 roky stara zalezitost baterka mela stale pres 3V,takze podle toho je tam doba kdy by se mela vybit baterka v podsate nekonecna 15-20let,to bych vubec neresil...
nepo píše:Je to tu znovu. Nekonečný booting. :(

Reklamovaný a opravený XTrend vydržel funkční necelé 3 měsíce. Posílám ho znovu na opravu a budu chtít zpět peníze.
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Z opravny mi napsali, že vyměnili secureboard.

Nyní mi svítí na displeji ET6x00 a na TV Open ATV. Zkoušel jsem přehrát image, ale přední usb mi flashdisk nenašel. Použil jsem zadní usb, tam mi image našel, tak jsem spustil flash. Nic se ale nezměnilo, pořád jen logo. Jo, a nový HDD je opět asi v pr...
Bouřka nebyla, ostatní elektronika, a nemám jí málo, funguje.

Přes FTP se do ET dostanu. Nestačilo by tam jen něco přepsat? Smazat?
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od w.o.l.f. »

odpoj disk a zkus to po nějaké době nabootovat, podle popisu to vypadá jako nějaký problém box-disk, co to je zač? Ten původní byl stejný?
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

1 TB WD Blue odpojen a žádná změna. Vypálené logo OPEN ATV na plazmě :)
Na disk se nedostanu ani z PC přes eSATA. Jen v něm tiká a systém ho nevidí.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
pavel1978
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 06.červen 2007 - 20:06

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od pavel1978 »

To je divny opravdu jsou Xtrendy celkem odolne prijimace,to "tikani" v disku znaci nejaky problem s napajenim a ze by zase odesel disk,ktery sam o sobe vydrzi taky dost mozna muze byt chyba uplne nekde jinde nejaky svod opravdu tezko rici,ja jsem pred casem resil u ARIVA202 udesla sitovka,vymenil jsem cip za novy no a po 14 dnech me prisel znovu a opet vadna sitovka po te jsem doporucil vymenit a zkontrolovat vsechny ethernet kabely a po tomto kroku to bylo jiz v poradku...tim chci napsat ze by to mohl byt problem v necem jinem co je pripojeno k prijimaci...

nepo píše:1 TB WD Blue odpojen a žádná změna. Vypálené logo OPEN ATV na plazmě :)
Na disk se nedostanu ani z PC přes eSATA. Jen v něm tiká a systém ho nevidí.
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Nemohl by někdo někam uložit rozbalený image? Chtěl bych přes ftp zkontrolovat soubory. Možná se jen něco špatně nainstalovalo. Přes PC vidím tyto složky, ale jinak satelit na nic nereaguje
satelit.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od w.o.l.f. »

nechápu co myslíš,
rozbalená image obdahuje 4-5 souborů např.:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Já myslel to co je nahráno přímo v satelitu, ne rozbalenou složku et6x00. Nebo to co vidím přes ftp nesouvisí s image?
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od w.o.l.f. »

nepo píše:Nemohl by někdo někam uložit rozbalený image? Chtěl bych přes ftp zkontrolovat soubory. Možná se jen něco špatně nainstalovalo. Přes PC vidím tyto složky, ale jinak satelit na nic nereaguje
Já myslel to co je nahráno přímo v satelitu, ne rozbalenou složku et6x00. Nebo to co vidím přes ftp nesouvisí s image?
Já jsem Ti sem vložil přesně to, co jsi chtěl, pokud si myslíš, že Ti sem někdo bude postupně kopírovat rozbalené jednotlivé složky a soubory je to holý nesmysl. Jsou v tom menší či větší odlišnosti.
Pokud chceš se soubory na svém obrázku pracovat, tak např. pro ruční instalaci pluginů použiješ tmp, crashlogy najdeš např. v media/hdd (usb), configy emulátorů upravuješ v etc a dál, nebo binárky ve var/bin atd. atd.
Opravdu nevím co vlastně chceš, pokud máš pochybnosti, myslíš že je něco špatně tak si nakopíruj čistou image, připoj na síť a dohrej setting, nainstaluj a nebo postahuj si jen to co Tě zajímá.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
nepo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 56
Registrován: 17.listopad 2008 - 11:11
satelitni prijimac: VU+
Bydliště: Morava

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od nepo »

Chlape, díky za snahu pomoct, ale já na TV vidím jen logo openatv. Nikam do menu se nedostanu. Image jsem zkoušel instalovat několikrát, ale vždy zůstanu jen u loga. Proto si myslím, jestli se mi natvrdo nevymazaly nějaké soubory. Přes ftp vidím u hodně souborů nulovou velikost.
Potřeboval bych aspoň složku se soubory, která spouští menu na TV a která ovlivňuje start přístroje.
Ariva 200 HD / ET 6500 / VU+ZERO / 28E;23E;19E;1W / Multibeam E85
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: Po vypadku prúdu

Příspěvek od efendy55 »

nič v zlom ,ale podla toho čo tu píšeš že si image inštaloval to vyzerá skôr že ti to neprešlo . mne na xtrende-10000 píše po stlačení OK ,, flashing" . píše ti niečo také ?? skúšal si iné usb ?? alebo ho na komplet sformátovať ?? iný usb vstup na boxe atd..... keby ti prešlo fleshovanie tak cez ftp sa tam dostaneš aj pri neustálom reboote a vieš si skontrolovať adresáre ,ale ty píšeš že tam nič nemáš ani po fleshi . takže podla mna ti to nikdy neprešlo .skús tam fleshnuť openpli a dúfam že nič iné v usb-čkach v boxe nemáš pri fleshovaní .
Všetko 4K
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“