OpenHDF

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

easyspider
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 95
Registrován: 06.říjen 2009 - 21:41

Re: OpenHDF

Příspěvek od easyspider »

Tiež som skúšal OPENHDF a súhlasím zo všetkými co tu bolo písané. Mne však ignoroval permanentný timeshift na USB, zlyhala aj inicializacia, možno preto ze ho mám na USB hube.
No a to ovládanie....... I keď som namapoval niektoré tlačidlá tak ako som chcel aj tak mi to dosť blbo, nie na všetkých pluginoch sa to spravalo tak ako malo (mediaportal)
Spolupráca Oscamu s kartou bola podľa omnoho sviznejsia ako na OpenAtv. Preto som si binarku za zálohoval, keď bude čas tak ju vyskúšam na OpenAtv. Nebude s tým problém?
VU+ UNO 4K SE
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

pokial prepíšeš binarku s oscam na oscam_atv tak áno . :good: už som skúšal aj timeshift a rec cez časovač a funguje to bez problémov aspon na xtrende s HDD a samozrejme aj na zere ,kde som mu zadal všetko na interný HDD v xtrende , na usb som to neskúšal nepoužívam to v zere . :good:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Tak zálohu image nebo časovač nahrávání jsem dával na USB flešku ale s tím že jsem to aktivoval jako na pevný disk HDD , pokud jsem chtěl zálohu tvořit na __USB tak byl problém .(to platilo jak u ATV tak i HDF je to nedořešené)
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

hm, pozerám ten archív v tomto image na markíze búrlivé víno už 30-min v zere aj xtrende a funguje to bez jediného záseku . zaujímavé , lebo všetci a všade píšu že to seká na markíze ....... :clapping: =D> že by za to mohlo image ??? #-o :ROFL:
Všetko 4K
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: OpenHDF

Příspěvek od mirob111 »

Ako zapnem cccam a oscam? Mám stiahnuté viaceré verzie ccamu, mgcamu a oscamu, skúšal som zmeniť i atribúty jedine čo dokážem zapnúť cez softcam cardserver manager je oscamsmartcard dalšie verzie oscamu, cccamu mgcamu mi vôbec nezobrazí v ponuke. V openatv to funguje bez problémov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

a stiahol si si k tým camom aj configi ?? pozor v tomto image sa to sťahuje zvlášť ako v openatv .
Všetko 4K
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: OpenHDF

Příspěvek od mirob111 »

Pri sťahovaní camov sa mi to uložilo takto: do etc/-start-stop cam, do usr/keys/-configi a do usr/ -binárky.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: OpenHDF

Příspěvek od efendy55 »

hm tu sa bavíme o image HDFREAKS ?? :ROFL: a pokial viem tak config je v :etc/tuxbox/config/oscam a binárka je v usr/bin ,štartovací script je v etc/init.d . :good: určite si do toho bazmeku natrepal ipk určené pre iné image a ináč ak o tom nevieš toto image ponúka cam priamo online a nie je potrebné ho inštalovať cez ipk . [-o<
Všetko 4K
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: OpenHDF

Příspěvek od georg11 »

To stahuješ přímo z feedu HDF ? Je to tak efendy55 už mě předběhl
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: OpenHDF

Příspěvek od mirob111 »

Sťahoval som to online z ponuky HDF. Myslím si, lebo nemám tušenie kam ma to prepojí, keď dám sťahovat pluginy. Aby som mohol stiahnuť camy, tak som doinštaloval softcam-feed-mipsel_1.0_II.ipk ktorý som používal pre openATV.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jope
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 274
Registrován: 06.leden 2010 - 12:01

Re: OpenHDF

Příspěvek od jope »

Všetko zle.Odinštaluj všetky softcamy čo si tam natrepal-menu/moduly/odstrániť pluginy/softcam.Choď do openhdf toolbox-hdfdownloader-stlač 3-vyber cam(pre ICE doscam alebo cccam 2.3.0)-card reader- vyber cam a spusti ho.Všetko máš v menu,len pozorne čítaj !
Zero 4K
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: OpenHDF

Příspěvek od mirob111 »

No toto je už veselšie. Ja som hľadal camy cez moduly ako som bol doteraz zvyknutý. Vďaka.
speedo919
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.prosinec 2014 - 22:03
satelitni prijimac: Xtrend ET9500, OpenATV 5.3

Re: OpenHDF

Příspěvek od speedo919 »

Caute. Vie mi niekto poradit ci je hdf dobry image?
Pouzivam ATV (pred tym 4.2 teraz 5.1) ale cim robia novsie releasy tak je to horsie.
Hladam alternativu namiesto ATV.
Pouzivam Oscam, Plugin archivy, streamovanie videi po sieti, skin Mymetrix HD mi vyhovuje.
Je HDF na ET9500 stabilny? Alebo je lepsi XTA openPli. Viem ze sto ludi sto chuti ale tak
nazory uvitam ake su rozdiely a tak...
Xtrend ET9500, OpenATV 5.3
Uživatelský avatar
imayoi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 15.listopad 2009 - 12:34
satelitni prijimac: X-Trend ET 10000, 2x DVB-S2
Bydliště: Žilina

Re: OpenHDF

Příspěvek od imayoi »

@speedo919

... aj ked je to vlakno o HDF, ja pouzivam OpenXTA ako nahradu za OpenATV z dovodu jednoduchsieho nastavenia DO pre moje potreby. OpenXTA je velmi podobne ATV. A skvele tam funguje odlahceny MyMetrix. Na ET9200 je OpenXTA 5.1 a na ET10000 mam OpenXTA 5.5 a uplna spokojnost :-)
Odporucam urobit zalohu konfigurakov Camu a settingu a vyskusat, co Ti "sadne" ;-)
Venuj tomu jednu sobotu a mas vystarane :-)
Xtrend ET-10000 + 2x DVB-S2 + intern. 2.5" HDD 120 GB HITACHI HTS54161 + extern. 2.5" HDD 650 GB TOSHIBA MK6465GSX * Image: E2 OpenATV 7.2 * 60 cm parabola => Astra 19.2 FTA + Astra 23.5 & Skylink + Astra 28.2 FTA
mk74
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 38
Registrován: 08.červen 2008 - 17:05
satelitni prijimac: VU+ DUo 4K SE ,VU+Zero4k,

Re: OpenHDF

Příspěvek od mk74 »

Včera som nahodil nové openHDF.Som milo prekvapený.Všetko funguje perfektne.Jedine,na čo som neprišiel je,že ked vstúpim do menu,tak sa mi roluje z lava do prava.Dá sa to v menu vypnut?Doteraz som používal OpenPli a tam je to ok.Vďaka.
speedo919
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 07.prosinec 2014 - 22:03
satelitni prijimac: Xtrend ET9500, OpenATV 5.3

Re: OpenHDF

Příspěvek od speedo919 »

@imayoi Diky. No skusil som XTA, HDF, ale vratil som sa k ATV 4.2
Tam nie su zatial ziadne problemy s archivmi ani lagmi
XTA, HDF aj ATV 5.1 strasne lagovali. stlacenie menu na x-ty krat pripadne cakanie na zobrazenie... ale to bude asi novym jadrom lebo vsetky sa spravali rovnako
Xtrend ET9500, OpenATV 5.3
mirob111
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: 17.říjen 2008 - 13:43

Re: OpenHDF

Příspěvek od mirob111 »

Nejako čudne funguje cccam pri zdielaní. Pokiaľ prepínam kodované programy medzi sebou napr.Skylink, tak všetko funguje. Akonáhle prepnem na kodovaný program iného providera a vrátim sa späť na kodované programy Skylinku tak už to nedekoduje. Pomôže iba reštart softcamu. A tak sa to opakuje stále. Niekde som takúto chybu čítal, ale už som zabudol kde. Oscam som ešte neskúšal.
Uživatelský avatar
imayoi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 79
Registrován: 15.listopad 2009 - 12:34
satelitni prijimac: X-Trend ET 10000, 2x DVB-S2
Bydliště: Žilina

Re: RE: Re: OpenHDF

Příspěvek od imayoi »

speedo919 píše:@imayoi Diky. No skusil som XTA, HDF, ale vratil som sa k ATV 4.2
Tam nie su zatial ziadne problemy s archivmi ani lagmi
XTA, HDF aj ATV 5.1 strasne lagovali. stlacenie menu na x-ty krat pripadne cakanie na zobrazenie... ale to bude asi novym jadrom lebo vsetky sa spravali rovnako
... viem, ze 4.2 je oblubeny a chvaleny presne za to, co pises.
Na ET9200 sa po urcitom case, predovsetkym po on-line aktualizaciach XTA, stavalo, ze sa vyskytol nejaky lag ... riesil som to cistym flashom raz za 1-3 mesiace.
Na ET10000 nic take nepozorujem. A co sa tyka pluginov - v oboch pripadoch bezproblemovo pouzivam: Dreamexplorer, CSFD plugin, Forecu a WebradioFS ... inak mam este Skylinkove picony vo flashi.
Viem, ze HDMU, ci OpenHDf a Open ATV aktualne nepouzivam kvoli mapovaniu DO a/alebo mne nevyhovujucemu/nefungujucemu skinu MyMetrix.
.... ono na eXtrend je vacsina image-ov stabilna a kvalitna - so zopar rozdielmi ... a je len na pouzivatelovi, ktory si vyberie :-)

P.S. ... s tym novym jadrom na tom nieco bude ;-)
Xtrend ET-10000 + 2x DVB-S2 + intern. 2.5" HDD 120 GB HITACHI HTS54161 + extern. 2.5" HDD 650 GB TOSHIBA MK6465GSX * Image: E2 OpenATV 7.2 * 60 cm parabola => Astra 19.2 FTA + Astra 23.5 & Skylink + Astra 28.2 FTA
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: OpenHDF

Příspěvek od jarod72pm »

Naštěstí takové problémy nemám co popisujete , cccam bliká v pohodě ,žádné lagy ani menu neroluje jak nechci :) , pro mě HDF naprosto pohodový obrazově perfektní image pro ET7000
skin KravenHD to jen vyšperkuje k plné spokojenosti celé rodiny (stabilní ještě se nekouslo,nespadlo) Ano taky dělám jen a pouze čistou instalaci a doplňuji.
Jen netuším zda se dá vyměnit dálkové k ET7000 to je doslova tragédie -špatná prostorová citlivost a někdy je potřeba opakovaně zmáčknout , to ovládání z ET4000 bylo špičkové , citlivé i když sem nemířil ani na přístroj.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
Jijirka
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 147
Registrován: 06.květen 2007 - 17:27
Bydliště: Vysočina

Re: OpenHDF

Příspěvek od Jijirka »

jarod72pm píše: Jen netuším zda se dá vyměnit dálkové k ET7000 to je doslova tragédie -špatná prostorová citlivost a někdy je potřeba opakovaně zmáčknout , to ovládání z ET4000 bylo špičkové , citlivé i když sem nemířil ani na přístroj.
Kupte univerzální ovládání, napr. One for All - Essence 4 - cena kolem 500,-Kč a lehko se naprogramuje.
Podobný problém jsem řešil u ET9000 a i ET8000. Ty originální DO byly prostě ](*,) i když z jiných důvodů než u vás. Nyní to jede jak fík :poklona: .

P.S.: A raději se vyhněte DO z Lidlu, Kauflandu,... Je zbytečné plnit si odpadkový koš!
VU+ ULTIMO4K, PurE2, parabola MBeam 85 a LCD Panasonic TV TX-L39E6E. Karta T-Mobile ICE, Tunery FBC 2 x 4 SAT + 2 x DVB-T2/C
Dříve také a VU+ SOLO4K, Xtrend ET8000, Clarke Tech ET9000, HDBOX9200, Showbox 300/700, Openbox 820/810,...
P.S.: Šíleně se nudím, a tak tady prudím!!!
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“