rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

Vida kam jsme se dosali od "rozdíl síly zvuku AC3 a klasika"
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od w.o.l.f. »

jarod72pm píše:jj díky efendy tohle je posun dál uvidíme odzkoušíme ,přednastavené hodnoty nikoho nezajímají a když to umí pli(rozchodit Skylink ICE kartu) musí to umět i atv takže otestujem a zapojíme :-)
Feed pro Ice kartu a Image Atv samozřejmě existuje:
např.:
http://forum.techneteuweb.eu/viewtopic. ... 3136#p3136
byly tam nějaké chyby, ale ty se samozřejmě dají řešit.
Ale stále Ti nerozumím, žádná image není hotová a vždy je co "dopasovávat" a zlepšovat k obrazu svému.
Jinak pokud by v OpenPli nebyl funkční feed na čtení Ice, tak bys prodal přijímač, protože nemá šachtu na modul? Abys nemusel řešit oscam?
Co myslíš, že dělají uživatelé karet irdeto skylink oni mají to sožitější, narozdíl od Tvého případu. Musí nahrát správný oscam, pohrát si s configy atd. je to složitější.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od toprun »

jarod72pm píše:To doufám ,pokud by jsi chtěl pomoci - tak nějak přímo a ne někoho napadat že si neumí nic nainstalovat a přitom instalace není problém ,problém je konfigurace ve složkách a přepisování hodnot což není rozhodně pro běžného uživatele ta pravá cesta .Každý vždy šáhne po nachystané konfiguraci či automatické instalaci s konfigurací .
Nadávat někomu, kdo chce pomoci a kdo toho o systému ví očividně více než ty, mi přijde mírně řečeno neomalené.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

toprun píše:
jarod72pm píše:To doufám ,pokud by jsi chtěl pomoci - tak nějak přímo a ne někoho napadat že si neumí nic nainstalovat a přitom instalace není problém ,problém je konfigurace ve složkách a přepisování hodnot což není rozhodně pro běžného uživatele ta pravá cesta .Každý vždy šáhne po nachystané konfiguraci či automatické instalaci s konfigurací .
Nadávat někomu, kdo chce pomoci a kdo toho o systému ví očividně více než ty, mi přijde mírně řečeno neomalené.
Ano pokud chce někdo pomoci vpořádku jenže on šel do diskuze s tím že mě bude napadat což se tak stalo(kdy už si lidi zvyknou na přímé jednání - buď poradím nebo držím hubu) ,o zkušenostecxh se tu nebavme jinak bych se neptal a za to se nestydím že nevím protože jsem laik a ptám se,nechápu zcela co jsi tu chtěl říci TY !spíš mě připadá že chceš vyvolat flame ! Jedinný kdo tu chtěl evidentně bez urážek pomoci a o to se snažil byl efendy ,ostatní jen zbytečně zasírají vlákno.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

georg11 píše:Vida kam jsme se dosali od "rozdíl síly zvuku AC3 a klasika"
Tak na první otázku neexistuje evidentně odpověď která tento problém řeší ,to ostatní přes problémy našlo taky řešení takže tak.
Kvůli síle zvuku asi zkusím ATV ikdyž kvůli tomu hned měnit celou E2 je zatím do budoucna nouzové řešení.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od efendy55 »

serte na to borci , nehádajte sa kvôli kok...... už vieš ako na to , a pre ostatných už to neriešte . poradil som mu ako sa to zapína a hotovo . =D> venujme sa niečomu užitočnejšiemu . :violent1: :pottytrain5: :occasion5: tiež som pred pár rokmi vedel velké gulové o satelitoch a nejaký linux satelit som ani netušil že niečo také existuje . človek sa učí celý život aj tak sa všetko nikdy nenaučí . :ROFL:
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

volume adjust mi funguje v ATV stejně jako v Pli
jen nastavení se mohu pohybovat v plusových hodnotách bohužel jsem nenašel způsob jak tam zadat mínusko a to je jádro pudla ,nikde jinde jsem zatím nenašel návod krom jednoho co vleze do souboru a přepisuje hodnoty což není řešení pro mě.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

Pro všechny /kromě jedneho/ kteří by chtěli Volume Adjust použít to sem dávám ještě jednou. Plugin je dostupný v posledních verzích openATV
Samozřejmě žádné soubory se přepisovat nemusí. Postup jak to funguje u mě.
1. Nastavit intenzitu zvuku na sd kanálech tak aby vyhovoval
2. Otevřít plugin Volume Ajust
3. Stisknou tlačítko "Menu"
4. Enable AC3/Dolby nastavit na "Ano"
5. AC3/Dolby offset nastavit ŽLUTÝM TLAČÍTKEM na mínusovou hodnotu/ já mám -15
6. Uložit zeleným tlačítkem
Intenzita zvuku na kanálech které používají AC3 se o nastavenou hodnotu sníží
Protože Xtrend nemám, prosím někoho o vyzkoušení zda to tak funguje i v těchto strojích
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od liquere »

Je aj tu uverejneny link na pisany navod k ATV (nemecky ale obrazky su snad medzinarodne), na urcite veci su priamo v menu video ukazky. Co riesite uz dva dni ??? :ROFL:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

šlo o to mínusko což jsem tam dal (nemuselo se to tak rozepisovat někdo chtěl být asi hodně důležitý)
můj problém to ale nevyřešilo ,sice ukazuje SD 100 a HD AC3 70 sílu no zvuk jde z HD furt stejně silný jako předtím ,takže zřejmě nefunkční plugin škoda no budu to muse zvlášť na receiveru zesilovat a zeslabovat jako doposud .
ps: tolik keců kolem nefunkčnosti a stejně se nec nevyřešilo.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od liquere »

mal by napisat miekto s tou istou masinou ako mas ty, ci mu to funguje, pokial nie bude to v driveroch najskor. Ked to na inom stroji funguje a tebe nie, ani na inom img je skor zrada tam. S tym img nic nema.....

Inak ak plati tvoj podpis, tak ten skin Kraven aj s doplnkami patri medzi tie narocnejsie. Mat to na et-4000 tak by som o odozve a rychlosti img nepolemizoval......lebo mas na feede aj skin PLI, alebo jednoduchy skin nobile co pise efendy a kopec inych jednoduchych skinov, ked uz sa byvime o rychlosti......... :)
Ale to si urcite uz poskusal alebo ?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
efendy55
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2992
Registrován: 26.září 2011 - 16:03
satelitni prijimac: Všetko-4K
Bydliště: chlpatá dedinka okres pupok .

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od efendy55 »

no na xtrende-10000 ten plugin audio...... funguje bezvadne nevidím dôvod prečo by nemal fungovať na 4000-ke / osobne odskúšané v image :openatv,openpli a hdfreaks / ešte ma napadlo skús teda v tom plugine nastaviť : Modules Remember services volume value a daj zelené tlačítko uložiť OK . to je pokial viem nastavenie úrovne audia pre každý program zvlášť . u mna to tiež funguje , ale ako píšem treba si to nastaviť pri každom programe individuálne ,na to bacha .
Všetko 4K
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

liquere píše:mal by napisat miekto s tou istou masinou ako mas ty, ci mu to funguje, pokial nie bude to v driveroch najskor. Ked to na inom stroji funguje a tebe nie, ani na inom img je skor zrada tam. S tym img nic nema.....

Inak ak plati tvoj podpis, tak ten skin Kraven aj s doplnkami patri medzi tie narocnejsie. Mat to na et-4000 tak by som o odozve a rychlosti img nepolemizoval......lebo mas na feede aj skin PLI, alebo jednoduchy skin nobile co pise efendy a kopec inych jednoduchych skinov, ked uz sa byvime o rychlosti......... :)
Ale to si urcite uz poskusal alebo ?
Skin Kraven má možnosti donastavení (nepoužívám pouze počasí) a graficky mi vyhovuje i barevně včetně infobaru(o ten šlo hlavně) přepínání kanálů do 2sekund ale to mi nevadí jsem zvyklý z analogu ,ale že by byl nějak náročný na nastavení to se mi nezdálo vše šlo v pohodě .
U mě skin a jeho rychlost nevadí spíš jde o to co mi nabídne graficky a rozložením na obrazovce, informace o satelitu + kodování atd mám vyplé nepotřebuji ,jen datum a čas a to mi stačí.
Co se týče samotného obrazu rozdíl oproti OpenPli je nulový (aspoň pro mě) jen nevím zda skinem nebo přímo ATV občas v AC3 zvuku vidím na receiveru takové lupnutí/bliknutí jakoby přerušení zvuku na pár milisekund což u OpenPli nedělalo taky trochu záhada.(jak u zapojení HDMI tak i optikou)
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od liquere »

Sme sa nerozumeli, nemyslel som narocnost na nastavenie ale potrebu sytemovych prostriedkov boxu. To moze ovplyvnit rychlost......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

No jede to bez problémů v pohodě ,jen moja došla dom kukla na TV a prej máme lepší obraz co jsem s tím dělal :( tak mám oči na ho.no
na zvuk jsem rezignoval hlavně že to funguje jak má ,chvilku to ATV nechám .
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

liquere píše:Sme sa nerozumeli, nemyslel som narocnost na nastavenie ale potrebu sytemovych prostriedkov boxu. To moze ovplyvnit rychlost......
Je to OK nesleduji že by byl problém.
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od toprun »

Vidíš georg11, poradil si a zase si dostal kartáč. :D
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. :wink:
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
georg11
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1663
Registrován: 10.leden 2008 - 15:34

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od georg11 »

toprun píše:Vidíš georg11, poradil si a zase si dostal kartáč. :D
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. :wink:
Chodím po světě téměř už 70 let. Věř mi že za tu dobu jsem si už zvykl, že největší neumětelové řvou nejvíc. Takže mě to nechává vcelku klidným i když někde v koutku duše to zamrzí.
Dreambox 920 UHD, OE2.5 + GP4, dual FBC DVB-S2X-MS + dual DVB-T2/C - E85 multi-feed ( 1W, 4,8E, 13E, 19E, 23,5E, 28E )
Zgemma H7.S image openATV
Octagon 8008, různé image v multibootu
Mnoho dalších boxů na "zaslouženém" odpočinku
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od Kasr »

jarod72pm píše:Proč bych se měl hrabat ve složkách? Jsem pouze uživatel satelitu a chci se dívat nic víc ,upravy ve složkách není pro mě a dalších 99% uživatelů ,chceme nainstalovat E2+ pluginy a hotovo nic víc to znamená že všichni co nechtějí zasahovat do systému a hrabat se ve složkách jsou špatní? To jsi nemyslel vážně?! Pokud nechceš pomoci tak laskavě neopruzuj a odejdi prudit jinam děkuji.
Ked si iba uzivatel satelitu a asi skylinku, tak si si mal kupit skylink ready stb!!!!
A este ze nevynadas aj vyvojarom ATV, ze nie je vsetko konfigurovane podla teba!!!!!
Ty si fakt pomoc nezasluziz!!!!
Bezne sa za pomoc dakuje, ty si este drzy!!!
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: rozdíl síly zvuku AC3 a klasika

Příspěvek od jarod72pm »

georg11 píše:
toprun píše:Vidíš georg11, poradil si a zase si dostal kartáč. :D
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. :wink:
Chodím po světě téměř už 70 let. Věř mi že za tu dobu jsem si už zvykl, že největší neumětelové řvou nejvíc. Takže mě to nechává vcelku klidným i když někde v koutku duše to zamrzí.
Hmm 70 let a takto se chovat docela ostuda ,ale když už chcete pane radit tak příště bez narážek a pokusů urážet druhé a jde to ,ale asi jste zvyklý z jiného režimu...
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“