Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Forum pre prijimace znacky X-Trend

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Odpovědět
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

Mám namapován síťový HDD WD My Cloud 3TB na Xtrendu ET7500. Na disku mám MP3, filmy, fotky - vše prohlížím přes Xtrend. Bohužel se dcera dívala na film a nějak se jí povedlo smazat všechna data. Adresářová struktura je vidět jak z Xtrendu tak i z NB, ale není tam jedninný soubor. Ale HDD mi ukazuje zaplnění cca 700 GB, což by původnímu obsahu odpovídalo. HDD už jsem vyndal z NAS, zkoušel pomocí explore2fs obnovit data, ale program disk nepřečte (ač by měl dle popisu). PC na linuxu bouhužel nemám. Je nějaká možnost data přes Xtrend obnovit? :shock:
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od Kasr »

Co chces obnovovat? Tie data tam su, len ich z niejakej priciny xtrend a pc cez lan nevidi!
Cez ftp co ukaze?
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

Vidím pouze adresáře, ale prázdné. Ale 700GB na disku je.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od minestra »

Takové už dcery jsou :cry: to je nepříjemné: jaký je na tom disku souborový systém?
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od liquere »

Skus ci ten NAS nema nejaku reindexaciu,alebo program na opravu/kontrolu disku.Pripadne ci neponuka domovska stranka vyrobcu take nieco na stiahnutie.Obycajne NAS si prisposobi disk a nemusi byt citatelny inde.
Ale ak ho mas uz vonku existuje dost linuxov ktore natiahnes z CD alebo usb kluca. Nemusis mat PC s nim.
Nevidis nic na tom disku alebo len nahravky xtrendu? Xtrend nema moc co opravit, ked tak NAS alebo cez pocitac,podla mna.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

Systém asi EX2. HDD už jsem raději odeslal do firmy zabývající se opravou dat. Musel bych asi laborovat, páč na linuxu jsem data nikdy neobnovoval a nemuselo by to dobře dopadnout. Pod win to není problém.
Co se souborů týče. Neviditelné jsou všechny.
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od liquere »

tak drzim palce, ze to nebude stat majland ........ :)
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
dreteam
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 143
Registrován: 16.březen 2012 - 15:32

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od dreteam »

- nainstalovat utilitu pre kontrolu diskov (cez telnet)
opkg update
opkg install util-linux-fsck

- pripojit NAS-ko usb kablom k Xtrendu

- prikazom mount sa da pozriet kde je pripojeny NAS, napr. /media/usb

- spustit prikaz "fsck /media/usb"

edit: fsck treba pustit na neprimountovany system, takze pred spustenim umount /dev/sdX
Naposledy upravil(a) dreteam dne 08.srpen 2016 - 11:00, celkem upraveno 1 x.
ET10000, DM900 Triple, OpenPLI, OpenATV...
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od minestra »

Já tomu sice rozumím, že nechceš o data přijít, ale vzdal jsi to sakra rychle, možná škoda: Jestli je to jen EXT2, tak stačilo pod Win7,8... dát ovladače ze stránek msn, nic dalšího není potřeba. Dál se pracuje s diskem běžným způsobem. Kdybys chtěl tu věc řešit pod linuxem, stačilo by oživit live distribuci ubuntu, který taky nědělá běžným uživatelům problémy. Teď už jen držím palce a jestli do toho jdeš s otevřeným hledím, tak písni kolik to stálo :?:
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Kasr
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 512
Registrován: 23.květen 2010 - 13:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od Kasr »

No, ja by som spravil kopiu a s kopiou sa pohral na tvojom mieste. Ale skôr predpokladam niejaky problem s nas a disk priamo pripojeny k linuxu (kludne live distribucii z cd) je citatelny.
Niejake stb a tv a hlavne Lnb Sharp,noise 1 a 1,2db 25 ročný! a no problém(je ako nový).
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

No vzdal ... jsem ted na dovce a chtel jsem to zrovna spojit s tim, ze to necham obnovit a po dovce budu mit disk zpet ok. Nicmene mi volali z recovery a za obnovu chteji 6t. + DPH. Tak jsem jim slusne rekl, ze ne. Disk se mi vraci zpet. Po dovoleny se na to vrhnu. Ze je dobre pracovat s image disku je mi jasne, jen jsem nemel dalsi min. 3TB disk k dispozici. Kamarad mi pujci 4TB disk a pustim se do toho. Diky za napovedy, pak pisnu jak jsem dopadl.
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od minestra »

A jak jsi tedy dopadl, co praxe?
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

Zdravím. Takže data se nakonec podařilo obnovit přes prachsprostou RECUVU. To je důležité!
Ale, problém je teď v tom, že po vložení HDD do NASu se mi již nepřihlásí k síti (měla by svítit modrá LED, ale svítí pouze bílá, což je údajně bootování. NAS jsem nechal 24h připojen, ale nepřihlásí se do sítě. NetWatcher ho nenajde. Zkoušel jsem i na jiném routeru i v jiné síti u kamaráda.). Trávil jsem teď čas studováním a čtením - řešením problému, na community.wd.com.
Samotný systém WD MY CLOUDu je uložen na HDD. Na foru community.wd.com jsem stáhl virgin image 3TB HDD WD RED, přes linux SystemRescueCD jsem postupoval dle návodu, obnova partition na původní disk. Vše proběhne ok, 8 partition je na disku, ale do sítě se stejně nepřihlásí. Mám podezření na elektroniku NASu. Nebo něco dělám špatně, ale jsem v koncích. Už koukám na jiný NAS. Disk je OK.
Někdo nápad nebo ochoten to rozchodit?
PS: system je EXT4
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
majklovacz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 18.červenec 2010 - 14:21

Re: Xtrend ET7500 + WD My Cloud 3TB - smazaná data

Příspěvek od majklovacz »

Tak nakonec je vše ok. Nějakej linuxovej killer - od kamaráda známej, to dal do kupy. Dělal jsem vše ok, jen on sehnal jinej virgin image a přes něj ten NAS už rozběhal. Následně cca 11h format a maká to. Tak jen pro toho koho to zajímá 8)
Zgemma H9 Combo, Openpli 8.3, Wave Frontier Toroidal 90
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET 10000, 9xxx,8000,8500,6500,4000“