HDMI CEC

Fórum pre X-Trend ET4000

Moderátoři: Pastoman, mx3L

Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: HDMI CEC

Příspěvek od toprun »

Nevypínej box. :)
Já prostě, když chci sledovat DVD, tak zapnu jen TV a následně DVD. Na jiné řešení jsem nepřišel. Max můžeš zkusit změnit nastavení aktivní odpovědi od zdroje, já jsem změnu nepoznal.
screenshot.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
satmol
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 04.září 2009 - 19:04

Re: HDMI CEC

Příspěvek od satmol »

běhá HDMI CEC na openpli 4 ? mě to nějak zmizelo tak nevím kde je chyba stahnul jsem si instalačku tady z forá a po nainstalování a restartu mě to vypisuje , že nebyl nalezen.Používal jsem to s TV a najednou je to fuč :-(
XTrend ET4000 image Openpli4.0 skin PLHD,750MHz, motor SG2100,skylink ICE
Showbox S700 , Humax 8100,parabola 85 AL , LNB 0,2db
Uživatelský avatar
clasicrock
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 150
Registrován: 02.leden 2008 - 17:19
Bydliště: Cz

Re: HDMI CEC

Příspěvek od clasicrock »

HDMI CEC je součástí image při instalaci,není potřeba ho instalovat zvlášt.
Vu+ UNO 4k SE
DM 520 HD
Maximum E-85 1W,13E,19,2E,23,5E
satmol
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 04.září 2009 - 19:04

Re: HDMI CEC

Příspěvek od satmol »

V tom je právě ten háček , že je součástí a mě zmizel pravděpodobně po aktualizaci openpli.Byl nainstalován , ale nezobrazoval se v menu kde jsou pluginy.Naštěstí mě pomohl uživatel zdejšího fora .Přesto nevíme kde byla chyba.
XTrend ET4000 image Openpli4.0 skin PLHD,750MHz, motor SG2100,skylink ICE
Showbox S700 , Humax 8100,parabola 85 AL , LNB 0,2db
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: HDMI CEC

Příspěvek od toprun »

Plugin je někde tady v downloadu. Dával jsem ho sem. Buď do sekce Vu nebo ET.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
pep666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 27
Registrován: 25.květen 2011 - 13:55

Re: HDMI CEC

Příspěvek od pep666 »

Ahoj W.o.l.f.,
mám doma Octagon XP1000, v něm PLi 4.0 a chová se stejně.Po zapnutí ze stby ho musím vypnout a znova zapnout a pak se teprv na HDMI výstupu objeví signál.Myslím,že ty přijímače pocházejí ze stejné fabriky a je to asi nějaká jejich specialita.Pokud by někdo uměl poradit,díky za každou radu.
Ještě upřesním: problém trvá s LG 32LN5400,s plazmou panasonic 42PX80 ale s Philips 42PFL6008 to šlape jak má.

w.o.l.f. píše:já se trápím s něčím obdobným od včera a už mě odcházejí síly ](*,) , mám tv Hyundai llf 22806 a přes HDMI připojen Xtrend4000, chci jen zapínat tv ovladačem od tv a sat ovladačem od satu. Bohužel ikdyž zapnu nejdříve přijímač nebo tv je situace furt stejmá, aby mi Xtrend najel musím ho vypnout a zapnout znovu. Nějaký nápad? Dík
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: HDMI CEC

Příspěvek od liquere »

Tak este pohladaj info, ja som pocul ze LG ma problem z hdmi, takze problem moze byt tam. Ci vsetky modely neviem, LG nemam.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: HDMI CEC

Příspěvek od w.o.l.f. »

pep666 píše:Ahoj W.o.l.f.,
mám doma Octagon XP1000, v něm PLi 4.0 a chová se stejně.Po zapnutí ze stby ho musím vypnout a znova zapnout a pak se teprv na HDMI výstupu objeví signál.Myslím,že ty přijímače pocházejí ze stejné fabriky a je to asi nějaká jejich specialita.Pokud by někdo uměl poradit,díky za každou radu.
Ještě upřesním: problém trvá s LG 32LN5400,s plazmou panasonic 42PX80 ale s Philips 42PFL6008 to šlape jak má.

w.o.l.f. píše:já se trápím s něčím obdobným od včera a už mě odcházejí síly ](*,) , mám tv Hyundai llf 22806 a přes HDMI připojen Xtrend4000, chci jen zapínat tv ovladačem od tv a sat ovladačem od satu. Bohužel ikdyž zapnu nejdříve přijímač nebo tv je situace furt stejmá, aby mi Xtrend najel musím ho vypnout a zapnout znovu. Nějaký nápad? Dík
zdar,
sice už je to dlouho, ale nepřišel jsem na nic lepšího jak na toto: Zapnu nejdříve TV, v menu source vyberu hdmi a tam je právě ta zrada v tabulce mám hdmi a dále uloženo rozlišení obrazu z minulého kanálu, to bylo právě špatně, většinou zapnutí Xtrenda nikam nevedlo musel se vypnout-zapnout znovu.
Dnes to dělám takto: Zapnu TV, dám source-vyberu hdmi naskočí rozlišení obrazu z minula, zmačknu hdmi ještě jednou a tabulka se vyčistí-prostě to uložené rozlišení obrazu zmizí, teprve potom zapnu přijímač Xtrend a vše najede bez problémů. Na té TV jsem zkoušel vše možné, ale nic nezabralo, mám doma Samsung a Panáka a s nimi se nic takového dělat nemusí.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: HDMI CEC

Příspěvek od minestra »

A Ty už nemáš OpenPLi od Pavla1978? :?:
Já zmáčknu... a .... mám OK ;-)
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: HDMI CEC

Příspěvek od w.o.l.f. »

minestra píše:A Ty už nemáš OpenPLi od Pavla1978? :?:
Já zmáčknu... a .... mám OK ;-)
Jestli myslis me tak uz nejakou dobu nemam tento pristroj jdu jinou cestou linux bez dvb-t tuneru mi nesmi do baraku mam v dvb-t vice jak 100 kanalu takze sat zapinam jen kdyt to co me zajima v dvb-t nenajdu.
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
minestra
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 685
Registrován: 25.září 2008 - 16:05

Re: HDMI CEC

Příspěvek od minestra »

To víš, máš pořád ET4000 dole v popisu... tak ať se daří :D
Mutant HD51 multiboot: ATV 6.4-7.3, A64 rom64/ram4 1gb lan, E-85 multifocus 23.5e,19.2e,13e,1w
Uživatelský avatar
w.o.l.f.
Expert fóra
Expert fóra
Příspěvky: 946
Registrován: 26.únor 2010 - 18:39
Bydliště: Ostravsko

Re: HDMI CEC

Příspěvek od w.o.l.f. »

to vím, ale ikdyž jsem to přepsal, furt to tam bylo
zgemma h7s, Vu+solo2, t-90 4°W-39°E
Uživatelský avatar
jarod72pm
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 195
Registrován: 29.prosinec 2010 - 11:39
Bydliště: Morava/Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: HDMI CEC

Příspěvek od jarod72pm »

Mohu potvrdit že HDMI CEC nefunguje korektně na LG nových LCD modelech navíc i při vyplém HDMI CEC prostě musím pokaždé zapnout první TV a po pár sekundách teprve satelit .
VU+ ZERO 4K VTI 15.0.0 Skin Atile HD
Odpovědět

Zpět na „X-Trend ET4000“